Απαντήσεις στα Θέματα των Πανελληνίων από το Υπουργείο

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Χαίρετε κυρίες/κύριοι και αγαπητά μου παιδιά!

Ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Το υπουργείο δημοσιοποιεί απαντήσεις στα θέματα των πανελληνίων ή έστω δίνει τις πρότυπες απαντήσεις στα βαθμολογικά κέντρα ή είναι στην κρίση των εξεταστών πως θα βαθμολογήσουν τα γραπτά;

Καλά στην έκθεση παίζει σίγουρα ρόλο ο υποκειμενικός παράγοντας αλλά σε άλλα μαθήματα όπως η βιολογία κατεύθυνσης παρέχονται ΣΑΦΕΙΣ οδηγίες στους εξεταστές;

Αν υπάρχουν και έχει κάποιος τις απαντήσεις αυτές ας γράψει ένα σύνδεσμο ή έστω πως μπορούμε να τις προμηθευτούμε...

ΠΡΟΣΟΧΗ:δεν αναφέρομαι σε προτεινόμενες απαντήσεις φροντιστηρίων αλλά μόνο του υπουργείου..

Ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ναι δίνονται...συγκεκριμένα για τη βιολογία που έτυχε να δω τις απαντήσεις του υπουργείου για τα θέματα του 2007,είναι περίπου σ αυτό το στυλ

"...η μέθοδος PCR μας επιτρέπει να αντιγράψουμε επιλεκτικά (1 μόριο), εκατομμύρια φορές, ειδικές αλληλουχίες DNA (1 μόριο), χωρίς την παρέμβαση ζωντανού κυττάρου (1 μόριο)...κλπ"

Τώρα το κατά πόσο τις ακολουθούν δεν ξέρω

(Σχετικό σύνδεσμο δεν έχω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Ναι δίνονται...συγκεκριμένα για τη βιολογία που έτυχε να δω τις απαντήσεις του υπουργείου για τα θέματα του 2007,είναι περίπου σ αυτό το στυλ

"...η μέθοδος PCR μας επιτρέπει να αντιγράψουμε επιλεκτικά (1 μόριο), εκατομμύρια φορές, ειδικές αλληλουχίες DNA (1 μόριο), χωρίς την παρέμβαση ζωντανού κυττάρου (1 μόριο)...κλπ"

Τώρα το κατά πόσο τις ακολουθούν δεν ξέρω

(Σχετικό σύνδεσμο δεν έχω)

Που τα είδες αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Η καθηγήτρια στο φροντιστήριο μας τα είχε φέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
https://www.mathematica.gr/forum/viewtopic.php?f=46&t=1466
Δες το 2ο μνμ του Ραϊκόφτσαλη και κατεβασε το συνημμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
https://www.mathematica.gr/forum/viewtopic.php?f=46&t=1466
Δες το 2ο μνμ του Ραϊκόφτσαλη και κατεβασε το συνημμενο.
Α, ρε paganini που το ξέθαψες αυτό το θέμα που άνοιξα!

Τότε είχα πρόβλημα με τη βιολογία(θετικής) γιατί η καθηγήτρια μου μου έλεγε πως πρέπει να γράφουμε πολλά παραπάνω από την προφανή απάντηση και μου την έδινε στα νεύρα!! Είχε δίκιο όμως και ευτυχώς την άκουσα και γέμισα σελίδες! :)

Λοιπόν την απάντηση στην ερώτησή μου την έμαθα αλλά ξέχασα να σας την πω. Απλά όταν πχ πάνε τα γραπτά απο την κατερίνη στις σέρρες τα δύο αντίστοιχα βαθμολογικά κεντρα και συγκεκριμένα οι υπεύθυνοι συνεννοούνται για τις λύσεις(τηλεφωνικά) και βαθμολογούν ανάλογα. Νομίζω αν καποιος ξερει καατι αλλο ας μας το πει

.Πάντως περίεργο αίσθημα να τα βλέπω τα μηνυματα μου. Πριν 3 μήνες περίπου ημουν σε ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετική φάση. Πλέον έχω περάσει(μαλλον) και είμαι ξέγνοιαστος ενω τότε μεσα στο άγχος. Τεσπα τέρμα οι συναισθηματισμοι.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top