Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,242 μέλη και 2,424,380 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 159 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ασύρματο internet

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 14:53, 20-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Λέει 192.168.1.254
-----------------------------------------
Πήγα σε αυτό..
Λοιπόν άκου να δεις τώρα
Ζητάει κωδικό.Εγώ το router το είχα κλειδώσει και είχα βάλει έναν έτσι δύσκλο κωδικό.
Μια φορά που πήγα να μπω στο router και τώρα που πήγα στο 192.168.1.254 και ζήταγε κωδικό δεν τον δεχόταν αυτόν που έβαζα.
Και τον έχω σημειώσει κιόλας ,αποκλείεται να τον βάζω λάθος.Εκτός κι αν τότε που κλείδωνα το router πληκτρολόγησα κάτι λάθος και δεν το πήρα χαμπάρι.
Υπάρχει κάποια λύση?Να δω κάπως τον κωδικό?
Λοιπόν κοίτα τι παίζει. Εϊναι διαφορετικός ο κωδικός για να μπεις στο router και διαφορετικός ο κωδικός ασφαλειας του ασύρματου δικτύου. Εσύ μάλλον είχες αλλάξει το 2ο.

Εκτός αν άλλαξες και τα 2..

Από εκεί και πέρα κάνε έναν κόπο και δοκίμασε admin admin, αλλιώς θα πρέπει να κάνουμε reset το router. Κάνεις έναν κόπο και μου λες και πιο μοντέλο router έχεις?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 15:12, 20-04-09:

Thomson TG576- TG585

σημ.: πρέπει να πείραξα τον κωδικό για να μπω στο router
τον κωδικό ασφαλείας του ασύρματου δικτύου δεν νομίζω να το έχω κάνει κάτι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 15:25, 20-04-09:

Thomson TG576- TG585

σημ.: πρέπει να πείραξα τον κωδικό για να μπω στο router
τον κωδικό ασφαλείας του ασύρματου δικτύου δεν νομίζω να το έχω κάνει κάτι.
(Βσκ νομίζω ότι είναι είτε διαφορετικα μοντέλα το TG576 από το 585)

Δοκίμασε: username : Administrator και το password αφησέ το κενό

Αν όντως τον έχεις αλλάξει τότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι reset το router.
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 15:31, 20-04-09:

Μπήκε
(βλακεία δική μου που δεν έμπαινε πριν.λάθος το πληκτρολογούσα)
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 15:33, 20-04-09:

Πόσο γαμάτος είμαι?
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H SoZi έγραψε: στις 15:36, 20-04-09:

Θεός!Θεός!:yeah::yeah::yeah::yeah:
Ευχαριστώ πολύ.
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 15:39, 20-04-09:

Θεός!Θεός!:yeah::yeah::yeah:
Ευχαριστώ πολύ.
:yeah:

(Μπορείς να με βοηθήσεις λιγάκι με το ποιες επιλογές έχει καθότι δεν θυμάμαι καλά από που κλείνει το wireless σε speedtouch και εγώ πριν σ έγραψα πώς είναι στο δικό μου linksys )
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H SoZi έγραψε: στις 15:41, 20-04-09:

Thomson Gateway
Broadband Connection
Toolbox
Home Network

Aυτά έχει στα αριστερά.
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 16:01, 20-04-09:

Home Network, Interfaces,WLAN, Configure. Disabled νομίζω πάει

(Παίζει να κλείνει και αν κρατήσεις πατημένο ένα κουμπί για 10 secs, αλλά ειλικρινά δεν θυμάμαι, όταν ήμουν στην altec χειριζόμουν speedtouch)
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H SoZi έγραψε: στις 16:09, 20-04-09:

Δεν ξέρω γιατί αλλά τώρα το φωτάκι του wireless είναι σβηστό.Άρα κάτι θα έγινε.
Όπως και να'χει ευχαριστώ πολύ και πάλι.
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 13:40, 21-04-09:

πως μπορω να διαγραψω ενα ασυρματο δικτυο που αποθηκευτηκε στον υπολογιστη μου?
Παράθεση

xrusa!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

H xrusa! έγραψε: στις 14:52, 21-04-09:

Όταν σβήνει το δίκτυο δε το αναγνωρίζει ο υπολογιστής σου, αν δε κανω λάθος δε μπορείς να το διαγράψεις, ίσως να το αποκλείσεις, δε ξέρω και τον υπολογιστή σου... Έχεις λάπτοπ η κανονικό? Με windows vista ή xp?
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 15:37, 21-04-09:

Theodora vista δεν έχεις?

Πίνακας Ελέγχου\Κέντρο δικτύου και κοινής χρήσης - Διαχείριση ασύρματων δικτύων. Δεξί κλικ, κατάργηση δικτύου.

Και screenshot για βοήθεια.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 18:26, 21-04-09:

βασικα αλλαξαμε ρουτερ και μ δημιουργησαν ενα ασυρματο το οποιο δεν υπαρχει...
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 00:27, 22-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
βασικα αλλαξαμε ρουτερ και μ δημιουργησαν ενα ασυρματο το οποιο δεν υπαρχει...
Nαι και το έσβησες τώρα?
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 00:33, 22-04-09:

οχι ετσι που μ ειπες οχι....
-----------------------------------------
ακυρο το βρηκα...:p
ευχαριστω Γιαννη!
Παράθεση

l2eclipse

Νεοφερμένος

Ο l2eclipse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O l2eclipse έγραψε: στις 18:12, 03-10-09:

πεδια εχο το εξις προβλιμα εχο το backtrack 4 και παταο airmon-ng κε τιποτα χερετε τι φτει μιπος ι καρτα μου πιανι 6 modem και το τρεχο το ισο με vwmare machine χερετε μιποσ κε το αλλο πως το τρεχο με usb?
Παράθεση

Emile

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Emile έγραψε: στις 20:29, 03-10-09:

Λοιπόν, πρώτα πρώτα, προσπαθείς απλούς κωδικούς (αν είναι wep ΟΚ - αν είναι wpa την έκατσες).

(Π.Χ.): "0000" "1234567890" "0123456789" κλπ.

(Μια φορά είχα σπάσει WEP key σε καφετέρια μόνο με Nintendo DSi που ο κωδικός ήταν 1234567890 και χάρηκα πολύ γιατί ήταν η πρώτη φορά που 'το κάνα)

Αμα δεν είναι αυτός, κάνεις το παρακάτω, επισκέπτεσαι τον γειτονά σου, και όταν αυτός δεν κοιτάει, βρές το ρούτερ του, σήκωσε το και κοίτα απο κάτω. Θα έχει έναν κωδικό "Wep Key".

Ελπίζω να βοήθησα
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,678 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε: στις 21:37, 03-10-09:

Ρε ΕΛΕΟΣ. Μ' αρέσει που τον βοηθάτε κιόλας...
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 18:06, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Emile
Λοιπόν, πρώτα πρώτα, προσπαθείς απλούς κωδικούς (αν είναι wep ΟΚ - αν είναι wpa την έκατσες).

(Π.Χ.): "0000" "1234567890" "0123456789" κλπ.

(Μια φορά είχα σπάσει WEP key σε καφετέρια μόνο με Nintendo DSi που ο κωδικός ήταν 1234567890 και χάρηκα πολύ γιατί ήταν η πρώτη φορά που 'το κάνα)

Αμα δεν είναι αυτός, κάνεις το παρακάτω, επισκέπτεσαι τον γειτονά σου, και όταν αυτός δεν κοιτάει, βρές το ρούτερ του, σήκωσε το και κοίτα απο κάτω. Θα έχει έναν κωδικό "Wep Key".

Ελπίζω να βοήθησα
Σε λίγο θα μας πείς ότι ήταν και connx!
'
Επίσης ΠΟΣΟ πολύ βολεύει να δοκιμάζεις νούμερα "χειροκίνητα" για να σπάσεις WEP?!@#!$%^&*(

(επίσης δεν δέχεται -ούτε σε wep, ουτε σε wpa/wpa2 4ψηφια νούμερα όπως το 0000 π έγραψες )

Τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω, είναι υπερβολικά FAIL.

Αρχική Δημοσίευση από nioniosmeg
Ρε ΕΛΕΟΣ. Μ' αρέσει που τον βοηθάτε κιόλας...
Δεν τον βοηθήσανε και καθόλου, τίποτα ουσιώδες δεν του είπαν

Αρχική Δημοσίευση από l2eclipse
πεδια εχο το εξις προβλιμα εχο το backtrack 4 και παταο airmon-ng κε τιποτα χερετε τι φτει μιπος ι καρτα μου πιανι 6 modem και το τρεχο το ισο με vwmare machine χερετε μιποσ κε το αλλο πως το τρεχο με usb?
Έτσι έτσι, τρέξατε όλοι που δεν έχετε δει καν ubuntu στην ζωή σας και βάλτε και backtrack. omg ρε. Επίσης ΣΕ ΙΚΕΤΕΥΩ μάθε ορθογραφία.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Το internet που μας ενώνει, το internet που μας χωρίζει... - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διαδίκτυο και καθημερινή ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-03-14 στις 02:26.
    • Ασυρματο Ιnternet - Από Ironboy
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-09 στις 09:30.
    • Ασύρματο δίκτυο... - Από kambana
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-01-09 στις 14:06.
    • Πρόβλημα με ασύρματο τηλέφωνο - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φορητές συσκευές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-03-07 στις 11:00.
    • Πρόβλημα με το ασύρματο πληκτρολόγιο - Από Bill_1992
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-12-06 στις 08:25.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα