Αγορές από το DeviantART

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Το deviantART έχει καταπληκτικά έργα και σκέφτηκα να αγοράσω κανα-δυο για να διακοσμήσω το δωμάτιο μου... Ώστοσο έχω αμφιβολίες σχετικά με αυτή την κίνηση. Ας πούμε, πως ξέρω οτι θα μου στείλουν τη φωτογραφία που ζήτησα ή οτι θα έρθει χωρίς να είναι σκισμένη,τσαλακωμένη κλπ...

Έχει κάνει κανενας σας αγορα απο εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος πως λειτουργούν οι αγορές από το devianart. Από ότι κατάλαβα (με μια γρήγορη ματιά) το σάιτ έχει shop που πουλάει προιόντα. Στην περίπτωση αυτή είσαι αναγκασμένος να εμπιστευθείς το κατάστημα για την ποιότητα κτλ. Σκέψου ότι εάν δεν προσέξουν, μπορεί να αποκτήσει ένα κατάστημα ΠΟΛΥ γρήγορα κακή φήμη. Επομένως στο 99% των περιπτώσεων, και από γνωστά σάιτ (amazon κτλ) δεν θα έχεις πρόβλημα...

Εdit : μόλις είδα ότι έχει και δυνατότητα για paypal, σου προτείνω να χρησιμοποιήσεις αυτό αντί να βάζεις απευθείας την πιστωτική σου κάρτα στο devianart :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ok σ'ευχαριστώ για την απάντηση!! Να ρωτήσω και κάτι άλλο ψιλο-off? Αν πάω σε κάποιο μαγαζί που κάνουν εκτυπώσεις, αν δώσω μια φωτογραφία κατεβασμένη απο το DA σε μορφή Jpeg δεν θα μου την εκτυπώσουν στο μέγεθος που θέλω, ίδια ποιότητα και περίπου ίδια τιμή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Από όσο ξέρω όχι...δεν βλέπω κάποιον τρόπο για να δεις τις εικόνες σε μεγαλύτερη ανάλυση από ότι είναι. Για παράδειγμα, εάν θέλεις να εκτυπώσεις μια εικόνα στο μέγεθος που την βλέπεις πχ https://www.deviantart.com/print/126362/?itemids=0&itemtypeids= , όπως βλέπεις διάλεξα μικρή:P, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα...

Αυτό που σου προσφέρει το DA είναι η δυνατότητα για μια μεγαλύτερη εικόνα, σε διάφορα μεγέθη, με την ίδια ποιότητα...

Με άλλα λόγια : Είναι σαν να έχεις πάρει μια φωτογραφία με κάμερα 1megapixel και να θέλεις να την κάνεις 1m x 1m. Ε, δεν γίνεται...Εάν όμως η κάμερα είναι πχ 10megapixel... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ναι κατάλαβα... Απλά επειδή τα βλέπω ψιλοακριβά στο deviantart και είναι και άλλα προβληματάκια... Τεσπα θα το σκεφτω!!! Thnx!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top