Προσέγγιση του άλλου φύλου

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Προσωπικά τα αλλά τα θεωρώ χάσιμο χρόνο

Προσωπικά κι εγώ,πιστεύω ότι κάνεις λάθος και μόλις μεγαλώσεις λίγο θα το καταλάβεις(χωρις παρεξήγηση,έτσι?).;)Όλα χρήσιμα είναι,όλα εμπειρίες είναι και καλό είναι να δοκιμάζεις.Μερικές φορές κουράζεσαι από όλο "σοβαρές" σχέσεις και θες απλά να περάσεις την ώρα σου ευχάριστα.Και για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι ντε και καλά μονο στο σεξ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Προσωπικά κι εγώ,πιστεύω ότι κάνεις λάθος και μόλις μεγαλώσεις λίγο θα το καταλάβεις(χωρις παρεξήγηση,έτσι?).;)Όλα χρήσιμα είναι,όλα εμπειρίες είναι και καλό είναι να δοκιμάζεις.Μερικές φορές κουράζεσαι από όλο "σοβαρές" σχέσεις και θες απλά να περάσεις την ώρα σου ευχάριστα.Και για να μην παρεξηγηθώ δεν αναφέρομαι ντε και καλά μονο στο σεξ!:)
Γιατί αποκλείεις το ενδεχόμενο στην σοβαρή σχέση να περνάς ευχάριστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον Exposed 100%. Αν δεν περνάς ευχάριστα σε μια σοβαρή σχέση δεν φταίει οτι είναι σοβαρή φταίει η ίδια η σχέση και το άτομο.
Γιατι δηλαδή σε μια σοβαρή σχέση να μην περνάς ευχάριστα? Ας απαντήσει κάποιος με επιχειρήματα, όχι γενικώς και αορίστως.
Μου φαίνεται ότι μερικοι μπερδεύουν το σοβαρό με το σοβαροφανές και όχι μόνο σε θέματα σχέσεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Για ένα λεπτό ρε παιδιά γιατί βάζετε λόγια στο στόμα μου!!!Δεν είπα εγώ ότι σε "σοβαρη" σχέση(που αν προσέξατε την βάζω πάντα σε εισαγωγικά),δεν περνάω καλα και ευχάριστα!Αλλά καταρχήν εσείς δεν μας είπατε ακόμη,τι θεωρείτε σοβαρή δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Για ένα λεπτό ρε παιδιά γιατί βάζετε λόγια στο στόμα μου!!!Δεν είπα εγώ ότι σε "σοβαρη" σχέση(που αν προσέξατε την βάζω πάντα σε εισαγωγικά),δεν περνάω καλα και ευχάριστα!Αλλά καταρχήν εσείς δεν μας είπατε ακόμη,τι θεωρείτε σοβαρή δηλαδη?
Προσωπικά θεωρώ την σχέση που δεν έγινε επειδή είχα αυτοκινήτο ή PPC :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Προσωπικά θεωρώ την σχέση που δεν έγινε επειδή είχα αυτοκινήτο ή PPC :P

Νόμιζα ότι το εξαντλήσαμε το θέμα με το αυτοκίνητο,μην με μπερδεύεις τώρα!!:confused::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Νόμιζα ότι το εξαντλήσαμε το θέμα με το αυτοκίνητο,μην με μπερδεύεις τώρα!!:confused::P
Σοβαρή σχέση για εμένα είναι η σχέση που δεν δημιουργήθηκε επείδη είχα αυτοκινήτο,ppc,λεφτα κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
ALEX συγγνώμη αλλά είσαι λάθος φίλε... Άν θες σοβαρή σχέση πιάσε μια γυναίκα και μίλα της και κάνε κατάσταση. Αν θες διασκέδαση πήγαινε στο γήπεδο. Αν θες παρέα πάρε ενα καναρίνι ή ενα πεκινουά. Αν θες ενα άτομο εμπιστοσύνης κάνε φιλίες και κολλητούς/τες. Για μένα είναι ολα ξεκάθαρα και σαφώς διαχωρισμένα.

Πολύ μου τη σπάει το στυλάκι "πρέπει να φουσκώσω το λουκάνικο" πάμε για εφήμερη σχέση.... Εγω εχω να κάνω σεξ 1 χρόνο και ναι δε ντρέπομαι που το λεω, αλλά ώρες ώρες με πιάνουν τρελές ορμές....δεν πήγα να σκίσω τα μισά γατιά και τις προβατίνες της Κορινθίας! Όταν και αν έρθει η ώρα να ξανακάνω σεξ, τότε θα κάνω.

Και να στο παω και παραπέρα. Αυτό που βλέπεις εσυ ως γκόμενα και θες να σβήσεις τις ορμές σου επάνω της, μπορεί κάποιος άλλος να τρέφει αισθήματα για εκείνη. Με ποιό δικαίωμα στερείς την ευτυχία απ τον άλλο για μια κ@υλ@; Εγω στη σχολή έχω αρκετές φιλες που άνετα θα όρμαγα και θα έκανα το πανδαιμόνιο μαζί τους. Ήρθε μια μέρα ενας γνωστός μου και μου λέει "Την ..... την γουστάρω και θέλω ρε παιδί μου να της μιλήσω για το πως νιώθω κλπ κλπ". Έκανα πίσω εγω! Τα παιδιά τώρα έχουν μια πολύ όμορφη σχέση και χαίρομαι διπλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ALEX συγγνώμη αλλά είσαι λάθος φίλε... Άν θες σοβαρή σχέση πιάσε μια γυναίκα και μίλα της και κάνε κατάσταση. Αν θες διασκέδαση πήγαινε στο γήπεδο. Αν θες παρέα πάρε ενα καναρίνι ή ενα πεκινουά. Αν θες ενα άτομο εμπιστοσύνης κάνε φιλίες και κολλητούς/τες. Για μένα είναι ολα ξεκάθαρα και σαφώς διαχωρισμένα.

Ενώ συμφωνώ με το υπόλοιπο μήνυμα εδώ μου τα χάλασες! Σορι αλλά υπονοείς οτι την κοπέλα σου δεν την θεωρείς άτομο εμπιστοσύνης αλλά μόνο τους φίλους? Ότι με την κοπέλα του κανείς δεν μπορεί να διασκεδάσει? Άλλωστε δεν είναι για όλους τους άντρες το γήπεδο πηγή διασκέδασης. Προσωπικά γνωρίζω αρκετούς που τους φαίνεται απλώς βαρετό κ ανούσιο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ενώ συμφωνώ με το υπόλοιπο μήνυμα εδώ μου τα χάλασες! Σορι αλλά υπονοείς οτι την κοπέλα σου δεν την θεωρείς άτομο εμπιστοσύνης αλλά μόνο τους φίλους? Ότι με την κοπέλα του κανείς δεν μπορεί να διασκεδάσει? Άλλωστε δεν είναι για όλους τους άντρες το γήπεδο πηγή διασκέδασης. Προσωπικά γνωρίζω αρκετούς που τους φαίνεται απλώς βαρετό κ ανούσιο. ;)

Όχι οχι μη τα ψειρίζεις πάλι ρε Μισελ! ΤΟ ΜΙΣΩ ΑΥΤΟ ΣΕ ΣΕΝΑ!!! :P :P :P :P

Εννοώ οτι αν δεν είσαι έτοιμος για σχέση και θες μόνο κάτι απ τα υπόλοιπα πας σ εκείνες τις επιλογές. Αν είσαι έτοιμος για σχέση, τα ζεις όλα αυτά (και) με την κοπέλα σου. Κατάλαβες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Όχι οχι μη τα ψειρίζεις πάλι ρε Μισελ! ΤΟ ΜΙΣΩ ΑΥΤΟ ΣΕ ΣΕΝΑ!!! :P :P :P :P

Εννοώ οτι αν δεν είσαι έτοιμος για σχέση και θες μόνο κάτι απ τα υπόλοιπα πας σ εκείνες τις επιλογές. Αν είσαι έτοιμος για σχέση, τα ζεις όλα αυτά (και) με την κοπέλα σου. Κατάλαβες;
Οκ τότε! Εεεεεμ τα εξηγούμε αυτά γιατι υπάρχουν και ψείρες! :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ALEX συγγνώμη αλλά είσαι λάθος φίλε... Άν θες σοβαρή σχέση πιάσε μια γυναίκα και μίλα της και κάνε κατάσταση. Αν θες διασκέδαση πήγαινε στο γήπεδο. Αν θες παρέα πάρε ενα καναρίνι ή ενα πεκινουά. Αν θες ενα άτομο εμπιστοσύνης κάνε φιλίες και κολλητούς/τες. Για μένα είναι ολα ξεκάθαρα και σαφώς διαχωρισμένα.

Πολύ μου τη σπάει το στυλάκι "πρέπει να φουσκώσω το λουκάνικο" πάμε για εφήμερη σχέση.... Εγω εχω να κάνω σεξ 1 χρόνο και ναι δε ντρέπομαι που το λεω, αλλά ώρες ώρες με πιάνουν τρελές ορμές....δεν πήγα να σκίσω τα μισά γατιά και τις προβατίνες της Κορινθίας! Όταν και αν έρθει η ώρα να ξανακάνω σεξ, τότε θα κάνω.

Και να στο παω και παραπέρα. Αυτό που βλέπεις εσυ ως γκόμενα και θες να σβήσεις τις ορμές σου επάνω της, μπορεί κάποιος άλλος να τρέφει αισθήματα για εκείνη. Με ποιό δικαίωμα στερείς την ευτυχία απ τον άλλο για μια κ@υλ@; Εγω στη σχολή έχω αρκετές φιλες που άνετα θα όρμαγα και θα έκανα το πανδαιμόνιο μαζί τους. Ήρθε μια μέρα ενας γνωστός μου και μου λέει "Την ..... την γουστάρω και θέλω ρε παιδί μου να της μιλήσω για το πως νιώθω κλπ κλπ". Έκανα πίσω εγω! Τα παιδιά τώρα έχουν μια πολύ όμορφη σχέση και χαίρομαι διπλά!

Δεν χρειάζεται να απαντήσω σε τίποτα από όσα μου προσάπτεις επειδή είναι εκτός θέματος...Απλά δες τι είπα ξανά....Νόμιζα ότι ξεκαθάρισα ότι δεν μίλαγα απαραίτητα για το σεξ και το τόνισα κιόλας γιατί ήξερα ότι καποιος θα βρεθεί να με "κατηγορήσει"...Δεν χρειάζεται να κάνω quote τον εαυτό μου,έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Γιατί αποκλείεις το ενδεχόμενο στην σοβαρή σχέση να περνάς ευχάριστα;

Εγώ έχω σχέση 7 χρόνια απόλυτα σοβαρή και περνάω πολύ καλά μαζί της. Δεν έχει σχέση αν η σχέση (κοίτα τι έγραψα πάλι!) είναι σοβαρή η όχι αλλα το πώς είσαι με αυτό το άτομο. Εμπειρίες είναι και οι δύο ο σκοπός είναι να περνάς καλά, ανεξάρτητα το τι ταμπέλα βάζεις στην σχέση σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ναι αλλά είναι κι αυτές άνθρωποι ξέρεις. Κανείς άνθρωπος δεν αξίζει να αντιμετωπίζεται σαν ένα κομμάτι κρέας ή σαν ένα γεννητικό όργανο και τίποτα παραπάνω ο,τι χαρακτήρα κι αν έχει...
Τς τς τς. Michelle και Exposed, θα τσακωθούμε:spell:

Δεν είναι υποτιμητικό για τον άλλο να τον έχεις μόνο για το σεξ. Αρκεί να το ξέρει και αυτός, να μην τον κοροϊδεύεις ότι τάχα τον αγαπάς. Πες βρε παιδί μου ότι είμαι σε φάση που δε θέλω στη ζωή μου ευαισθησίες και ρομαντισμούς και αγκαλίτσες και φιλάκια... θέλω μόνο να γαμάω! Γιατί να μη βρω έναν άντρα που να θέλει κι αυτός το ίδιο και να κάνουμε μια σχέση της πλάκας για να πηδιόμαστε;

Άσχετο - πώς μου φαίνεται ότι οι 5 τελευταίες σελίδες είναι off-topic :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πες βρε παιδί μου ότι είμαι σε φάση που δε θέλω στη ζωή μου ευαισθησίες και ρομαντισμούς και αγκαλίτσες και φιλάκια... θέλω μόνο να γαμάω! Γιατί να μη βρω έναν άντρα που να θέλει κι αυτός το ίδιο και να κάνουμε μια σχέση της πλάκας για να πηδιόμαστε

...Πόσα χρωματοσώματα Υ έχεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
...Πόσα χρωματοσώματα Υ έχεις??
:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Δεν είναι υποτιμητικό για τον άλλο να τον έχεις μόνο για το σεξ. Αρκεί να το ξέρει και αυτός, να μην τον κοροϊδεύεις ότι τάχα τον αγαπάς. Πες βρε παιδί μου ότι είμαι σε φάση που δε θέλω στη ζωή μου ευαισθησίες και ρομαντισμούς και αγκαλίτσες και φιλάκια... θέλω μόνο να γαμάω! Γιατί να μη βρω έναν άντρα που να θέλει κι αυτός το ίδιο και να κάνουμε μια σχέση της πλάκας για να πηδιόμαστε;
Οκ αν συμφωνούν και οι δυο δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο η αποψή μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Δεν χρειάζεται να απαντήσω σε τίποτα από όσα μου προσάπτεις επειδή είναι εκτός θέματος...Απλά δες τι είπα ξανά....Νόμιζα ότι ξεκαθάρισα ότι δεν μίλαγα απαραίτητα για το σεξ και το τόνισα κιόλας γιατί ήξερα ότι καποιος θα βρεθεί να με "κατηγορήσει"...Δεν χρειάζεται να κάνω quote τον εαυτό μου,έτσι?

Προσάπτω; :P Ε;; :fool: Καλά πάμε παρακάτω..

Εκτός θέματος όντως είμαστε εδω και κάτι αιώνες όπως είπε και η Νέσσα! :)

Chill out φίλε μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Πω πω πολλά και ενδιαφέροντα θέματα πιάσατε στο thread αυτό και ποιό να πρωτοσχολιάσει κανείς :P .Λοιπόν για τα χρήματα :

Τα χρήματα -και δεν μιλάω για πλούτη,αλλά για ένα σεβαστό ποσό πάνω από τα αναγκαία σου έξοδα (ενοίκιο,φαγητό,τσιγάρα αν καπνίζεις κτλ) - δίνουν ένα avantage έναντι του μη κατέχοντος στην εύρεση συντρόφου.Όχι τόσο άμεσα με την porse,lamborgini,ή ακόμα και ένα απλό fiataki,που ανέφερε ο Rempeskes,αλλά έμμεσα μέσω της βοήθειας που σου δίνουν να βελτιώσεις τον εαυτό σου.
- Κατ'αρχήν η γνώση δεν παρέχεται δωρεάν.Τα βιβλία κοστίζουν,η ΑΕ επίσης κοστίζει.Με έναν βασικό μισθό ας πούμε 600 E -εκ των οποίων τα 300 πάνε στο ενοίκιο- κατά πόσο έχεις τη δυνατότητα να αγοράσεις βιβλία,να διευρύνεις τους ορίζοντες σου μέσω της γνώσης και κατ'επέκταση να γίνεις και πιο ενδιαφέρουσα προσωπικότητα άρα και πιο ελκυστική;
Σπουδές και ταυτόχρονη εργασία :εφικτό , το περνάω και γίνεται.Αλλά και πάλι,αν χρειαζόταν να παρακολουθήσω ταυτόχρονα και εργαστήρια,ίσως και να τα παρατούσα.Η δουλειά μου είναι απαραίτητη για την επιβίωση.Όπως και να χει ,η ζωή κάποιου φοιτητή με οικονομική δυνατότητα εκ μέρους των γονιών είναι πιο ξεκούραστη.(ακόμη και να δουλεύει αυτός ο φοιτητής από επιλογή του , δεν έχει το άγχος αν θα χάσει τη δουλειά του πώς θα καλύψει τα πάγια έξοδα,μια και ξέρει ότι υπάρχουν χρήματα να ζήσει μέχρι να βρει κάτι άλλο)
-Τα χρήματα ή ο ελεύθερος χρόνος που υπάρχει σε περίπτωση που υπάρχει πλεόνασμα αυτών ,σου δίνουν τη δυνατότητα για ταξίδια -->άμεση επαφή με άλλες νοοτροπίες ,με άλλες κουλτούρες ,οπότε και πάλι προσθέτουν ένα λιθαράκι στο να γίνεις πιο ενδιαφέρουσα προσωπικότητα.
-Τα χρήματα σου δίνουν τη δυνατότητα να ασχοληθείς με τα χόμπι σου -->να νιώθεις πληρέστερος άρα και πάλι πιο ελκυστική προσωπικότητα.πχ Λατρεύεις την τεχνολογία αλλά τα gadgets κοστίζουν.Λατρεύεις τη φωτογραφία αλλά κι αυτή κοστίζει(εξοπλισμός,εμφάνιση κτλ).Λατρεύεις τους H/Y αλλά τα έξοδα αγοράς και συντήρησης είναι ουκ ολίγα. Αγαπάς το θέατρο αλλά ζεις στην επαρχία πχ και οι μόνες αξιόλογες παραστάσεις που μπορείς να παρακολουθήσεις βρίσκονται στην Αθήνα/Θεσσαλονίκη.Άλλα έξοδα για τη μετακίνηση και τη διαμονή σου.
-Τα χρήματα επισης σου δίνουν τη δυνατότητα να βελτιώσεις την εμφάνιση σου.Και δεν αναφέρομαι μόνο σε επισκέψεις σε διαιτολόγους,δερματολόγους,αισθητικούς,ντύσιμο κτλ κτλ αλλά κυρίως στις ανεκπλήρωτες ψυχικές ανάγκες-που σε ακραίες περιπτώσεις μπορεί να φτάσουν και στο φθόνο για τους άλλους- οι οποίες αποτυπώνονται στο πρόσωπο,στην έκφραση,στο βλέμμα,και σε "ασχημαίνουν"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
plain όταν πήγαινες σχολείο πόσο έπαιρνες στην έκθεση? Ρωτάω γιατι βλέπω ότι για πολλά θέματα έχεις ουκ ολίγα επιχειρήματα! Αυτό είναι φοβερό προσον! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top