Απογοήτευση με τη σχολή

ΜΑΡΑΚΙ....

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γεια σας... περασα στο μηχανικων περιβαλλοντος στην ξανθη... βεβαια ο αρχικος μου στοχος ηταν ιατρικη και κτηνιατρικη... ομως εβγαλα 18150 και δεν περασα....... μαρεσουν επισης τα βιολογικα... αλλα μου ειπαν η πλειοψηφια ν μην τα δηλωσω.. εκανα καλα? ειναι καλη η σχολη μ?πειτε οτι σχετικο θελετε..... ακουω τα παντα
:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
έχω γνωστούς σε αυτή τη σχολή και είναι πολύ ευχαριστημένοι από τη σχολή!!!! αν δεν σου αρεσει ή κάνε με το 10% ή αν θες τόσο πολύ ιατρική-ακραία επιλογή και αν έχεις το κουράγιο- ξαναδώσε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΡΑΚΙ....

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι εχω κουραγιο.... ξεπατωθηκα ολα αυτα τ χρονια και μαλλον τα ιδια μορια θα ξαναβγαλω ...οποτε μαλλον την απορριπττω την ιδεα... αλλα αυτο μ τ 10% .... υψηλες δεν ειναι οι βασεις????? θεμα τυχης... θα τ επιδιωξω ετσι κι αλλιως... ευχαριστω..
:thanks:
.. κανεις που θα ειναι σε αυτο τ τμημα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantinosal

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
και γω ηθελα ιατρικη και δεν περασα:'(
και δεν δηλωσα βιολογια για τους ιδιους λογους
και εχω αμφιβολιες αν εκανα καλα:(
παντως και η σχολη που περασες δεν ειναι ασχημη:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ρε παιδιά πραγματικά απορώ για την βάση του βιολογικού.Που αλλού εκτός από την εκπαίδευση θα μπορούσε να δουλέψει κάποιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ρε παιδιά πραγματικά απορώ για την βάση του βιολογικού.Που αλλού εκτός από την εκπαίδευση θα μπορούσε να δουλέψει κάποιος?

χμμ παραδειγμα εχω μια ξαδερφη που δουλευει γενετιστρια σε ιχθυοκαλλιεργειες και εχει πολυ καλα λεφτα. Τωρα βεβαια εχει παει στην Τουρκια αλλα παλιοτερα ηταν εδω Ελλαδα και πληρωνοταν καλα σε σχεση με αλλα επαγγελματα. Γενικα υπαρχουν διαφορες τετοιες δουλειες, απο το βιολογικο μπορεις να βρεις διαφορα πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Ρε παιδιά πραγματικά απορώ για την βάση του βιολογικού.Που αλλού εκτός από την εκπαίδευση θα μπορούσε να δουλέψει κάποιος?


Παίρνουν ένα πολύ μικρό αριθμό σε βιοχημικά εργαστήρια στα νοσοκομεία , σε κέντρα εξωσωματικής γονιμοποιήσης και σε εργαστήρια . Βέβαια για να πας εκεί χρειάζεται και καλά μεταπτυχιακά . Γενικά είναι ένας δύσκολος δρόμος (που σιγά σιγά μετανιώνω που τον επέλεξα) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΡΑΚΙ....

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω παλι μετανιωνω σιγα σιγα που δεν τον επελεξα.... εχει μια γοητεια η βιολογια...
σκεφτομουν και τ τμημα μοριακης και γενετικης αλλα τ φοβηθηκα και αυτο γιατι ειναι πολυ εξειδικευμενο.... ευτυχως εχει λιγο βιολογια και η σχολη μ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
να ξαναδώσεις,αφού το θές!δε θα ναι δύσκολω ( στο λέω εκ πείρας):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΡΑΚΙ....

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
δεν ειμαι και τοσο σιγουρη εχω τρελο αγχος και επιπλεον ξερω οτι θα γραψω ξανα πανω κατω τα ιδια....σνιφ σνιφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Είμαι στην ίδια στο αγρίνιο (τωρα μετανομαστηκε ετσι εκει) .. Η σχολή που περασες είναι πολύ πρώτη μη το σκεφτείς να ξαναδώσεις ... Αν σε ενδιαφέρει έστω και λίγο πάλεψε το για την σχολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_ap

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι εχω κουραγιο.... ξεπατωθηκα ολα αυτα τ χρονια και μαλλον τα ιδια μορια θα ξαναβγαλω ...οποτε μαλλον την απορριπττω την ιδεα... αλλα αυτο μ τ 10% .... υψηλες δεν ειναι οι βασεις????? θεμα τυχης... θα τ επιδιωξω ετσι κι αλλιως... ευχαριστω..
:thanks:
.. κανεις που θα ειναι σε αυτο τ τμημα???

Παιδιά, αν δεν κάνω λάθος, κάπου διάβασα ότι φέτος ήταν η τελευταία χρονιά που μπήκαν στις σχολές με το 10%...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδιά, αν δεν κάνω λάθος, κάπου διάβασα ότι φέτος ήταν η τελευταία χρονιά που μπήκαν στις σχολές με το 10%...
Από το καλοκαίρι του 2010 θα μπορούν να καταθέτουν μηχανογραφικό με το 10% μόνο οι απόφοιτοι των 2 προηγουμένων ετών. Δηλαδή το 2010 μπορούν μόνο οι απόφοιτοι του '08 και του '09, το 2011 οι απόφοιτοι του '09 και του '10 κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΡΑΚΙ....

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Από το καλοκαίρι του 2010 θα μπορούν να καταθέτουν μηχανογραφικό με το 10% μόνο οι απόφοιτοι των 2 προηγουμένων ετών. Δηλαδή το 2010 μπορούν μόνο οι απόφοιτοι του '08 και του '09, το 2011 οι απόφοιτοι του '09 και του '10 κλπ.
λενε οτι με αυτον τον νομο ισως πεσουν οι βασεις στο 10% και ειναι καλυτερα... το πιστευετε΄???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
λενε οτι με αυτον τον νομο ισως πεσουν οι βασεις στο 10% και ειναι καλυτερα... το πιστευετε΄???

Εγω προσωπικά δεν το πιστεύω γιατί η πλειοψηφία των υποψηφίων με το 10% σε κάθε χρονιά αποτελείται από τους υποψήφιους με το 90% της αμέσως προηγούμενης χρόνιας. Μάλλον του χρόνου θα δούμε πτώση των βάσεων με το 10% αλλά μικρή, έτσι πιστεύω. Η εκτίμησή μου όμως μπορεί να αποκλίνει από την πραγματικότητα. Όμως μπορεί να πέσω και μέσα. Θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top