Αγορά φωτογραφικής μηχανής

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κοίτα, η Sony βγάζει κάτι πολύ ωραία μοντέλα (σκέτη τρέλα είναι!), αλλά πληρώνεις υπερβολικά πολύ αυτή την ομορφιά, κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
οι OLYMPUS ειναι οι καλυτερες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
+φωνω ,πηρα πριν απο 1,5 χρονο περιπου μια olympus 7.1 mp η οποια ειναι πραγματικα αθανατη, αντεχει σε κραδασμους, σε βαρος εως 100 κιλα και ειναι αδιαβροχη μεχρι 10 μετρα
οσο για σταθεροποιητες εικονας κλπ τα 'χει ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδάκια!!
Θα ήθελα την βοήθεια όσων ξέρουν αν είναι δυνατόν.:)
Έχω στο μυαλό μεσά στον επόμενο μήνα να αγοράσω μια dslr φωτογραφική μηχανή γιατί άλλο τα φιλμάκια με έχουν καταστρέψει οικονομικά...
Βρίσκομαι ανάμεσα στις εξής: D90, 40D, 50D(αν είχα λεφτά):hmm:

Βασικά λέω να κινηθώ σε canon, νομίζω είναι περισσότερο αξιόπιστες:hmm:...Επίσης σκεφτόμουν αν την παρω τωρα να παρω την 40D με εναν καλο φακό αλλιως να περιμένω να παρω την 50D,όταν πέσει η τιμή της λίγο....καθως το budget μου κινείται γύρω στα 1000 ευρώπουλα:whistle:

αν έχετε να προτείνετε και καμία άλλη θα ήταν χαρά μου να ακούσω...:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν ειμαι ειδικος αλλα αν θες γνωμη του αδερφου μου που ασχολειται, να ρωτησω. Σε ενδιαφερει να εχει και High Definition video ή μονο η φωτογραφια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
μονο φωτογραφια...
αν θελεις να τον ρωτησεις θα το εκτιμουσα...ασχολειται με την φωτογραφια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ναι λιγο. Εσυ μαλλον πιο πολυ, αλλά ασχολειται με τεχνολογια, καμερες φωτογραφικες κλπ. Θα ρωτησω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Υποθέτω ότι ασχολείσαι έτσι κι αλλιώς με τι φωτογραφία, έτσι? Γιατί μιλάμε για ημιεπαγγελματικές πλέον! Θα ρωτήσω μια φίλη επαγγελματία για τις συγκεκριμένες. Εγώ έχω την D80. Γενικά ένας καλός φακός κάνει θαύματα, αλλα μιλάμε για πάνω από 500 euro.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Πάρε όποια μηχανή θέλεις απλά να κοιτάξεις να υποστηρίζει τεχνολογία DSLR διαφορετικά θα είναι άχρηστη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Πάρε όποια μηχανή θέλεις απλά να κοιτάξεις να υποστηρίζει τεχνολογία DSLR διαφορετικά θα είναι άχρηστη....

Η κοπελα ζητησε μια οικονομικη φωτ.μηχανη. Οι DSLR προοριζονται για επαγγελματιες φωτογραφους, και ειναι ιδιαιτερα ακριβες απ'οτι ξερω.

Σαν να λες: "παρε οτι αμαξι θες, αρκει να ειναι Mercedes"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
εγω προτιμω τις ολυμπους...θα σου προτεινα μια που να ειναι ανθεκτικη στα χτυπηματα και ειναι κ για υποβρυχια φωτογραφηση..εχω ενα τετοιο μοντελο της ολυμπους κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kvgreco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.
Γιά ποιότητα φωτογραφίας ακόμη καί σε χαμηλή τιμή compact κάμερας, πάρε μιά canon και θα με θυμηθείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Γιά ποιότητα φωτογραφίας ακόμη καί σε χαμηλή τιμή compact κάμερας, πάρε μιά canon και θα με θυμηθείς!

Θα συμφωνησω, εχω ακουσει τα καλυτερα, οταν εψαχνα και γω φωτογραφικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ναι γιδάκι για ημιεπαγγελματικές ρωτούσα...τελικά κατέληξα και πηγα και πήρα...canon 40D...λατρειαααααα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα τη βοηθειά σας! Λέω να πάρω μια φωτογραφική μηχανη! Ειμαι αναμεσα στις παρακατω! Και θα με βοηθούσε η γνώμη σας!

(Δεν θα με πειραζε να μου προτεινατε κ καποια αλλη)

https://www.skroutz.gr/s/71714/Nikon-CoolPix-S230.html

https://www.skroutz.gr/s/54159/Olympus-μ-1040.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Εαν δεν μα πεις το μπάτζετ του σου και τι την θες δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εαν δεν μα πεις το μπάτζετ του σου και τι την θες δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε

Το budget ειναι γυρω στα 200Ε!

μμμ τι την χρειαζομαι εε? Επαγγελματικα παντως οχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antreas95

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα τη βοηθειά σας! Λέω να πάρω μια φωτογραφική μηχανη! Ειμαι αναμεσα στις παρακατω! Και θα με βοηθούσε η γνώμη σας!

(Δεν θα με πειραζε να μου προτεινατε κ καποια αλλη)

https://www.skroutz.gr/s/71714/Nikon-CoolPix-S230.html

https://www.skroutz.gr/s/54159/Olympus-μ-1040.html

και οι 2 είναι το ίδιο πράγμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ναι αλλα τι γνώμη εχετε για τις nikon? Για τις olympus εχω ακουσει πολυ θετικα σχόλια! Οι nikon?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionysia

Νεοφερμένος

Η Dionysia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγώ προτείνω Nikon!! Είχα στο παρελθόν(δυστυχώς μου την έκλεψαν:'(:'() και η ποιότητα των φωτογραφιών της ήταν απίστευτη!! Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και τις Canon, οι οποίες είναι επίσης πολύ καλές. Για μένα, οι κορυφαίες είναι Nikon και Canon.
Αλλά γενικότερα, όποια φωτογραφική και να πάρεις να κοιτάς κάποια γενικά χαρακτηριστικά, όπως πχ. οπτικό zoom ασυζητητί πρέπει να είναι μεγαλύτερο από 3x(πριν μερικά χρόνια ήταν η μόνη λύση, τώρα μπορείς να βρεις μεγαλύτερο), μην σε ξεγελά το ψηφιακό zoom, φυσικά καλό είναι να είναι μεγάλο, αλλά η πραγματική δουλειά γίνεται στο οπτικό. Επίσης, καλή ανάλυση 10MP κλπ
όσον αφορά τις Nikon δες εδώ μερικές https://www.e-shop.gr/search_per.pht...A%C5%D3+%CC%C7%D7%C1%CD%C5%D3&developer=NIKON
Διαφορετικά, έχε υπόψη αυτά τα χαρακτηριστικά και ψάξε και σε άλλες εταιρείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top