Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,242 μέλη και 2,424,380 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 160 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 234)
ΝΔ
26
11,11%
ΠΑΣΟΚ
118
50,43%
ΚΚΕ
10
4,27%
ΣΥΡΙΖΑ
8
3,42%
ΛΑΟΣ
11
4,70%
Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)
27
11,54%
Οικολόγοι Πράσινοι
11
4,70%
Λευκό
23
9,83%

Green 13 (Κώστας)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 452 μηνύματα.

O Green 13 έγραψε: στις 21:44, 02-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από fabulous
Συμπάθεια στο ΚΚΕ = συμπάθεια στον αριστερό φασισμό.
Α ναι; Και εσυ αγαπητη που τοποθετεισαι; Το ΚΚΕ πρεσβευει τον Κομμουνισμο και τον Σταλινισμο (ο Σταλινισμος ναι εκανε εγκλήματα και ειναι κατι που διαφωνω), οπωσδήποτε οχι φασισμο...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 21:45, 02-09-09:

Τι κουμουνισμό;;και κουραφέξαλα
Φασιστόμουτρα είναι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 21:45, 02-09-09:

Συμπάθεια στο ΚΚΕ = συμπάθεια στον αριστερό φασισμό.
Υπάρχει και ο ελαφρύς κομμουνισμός και μάλλον τέτοιον θα ιδρύσει στην Ελλάδα το ΚΚΕ αν ποτέ εκλεγεί (..) .

Η αριστερά είναι η κακιά = Γιαγιά συμβούλεψε .

fabulous (Mαρία.)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H fabulous έγραψε: στις 21:46, 02-09-09:

Δεν είμαι αγαπητή σου. Ξεχνάς τα γκουλάγκ που φάγανε όσους οι γερμανοί στα στρατόπεδα συγκέντρωσης; Όλα τα άκρα ίδια είναι, δε θα μπω στο τρυπάκι να τα συγκρίνω.

Purple sunrise (Λουδοβίκος ο 16ος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκοταδιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

O Purple sunrise έγραψε: στις 21:46, 02-09-09:

Α οκ.
Ευχαριστώ.

Αν το ΠΑΣΟΚ είναι κεντροαριστερά με τις απόψεις και τα στελέχη του, τότε εγώ είμαι ο Μητσοτάκης.
Γούτου γούυυυυτου.
ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Φυσικά και δεν ήταν επί εποχής Σημίτη κεντροαριστερά.Νομίζω ότι τώρα όμως με τον Γ.Π μπορεί να υπάρξει μια νέα περίοδος.Άλλωστε η ιδεολογικο-πολιτική βάση του ΠΑΣΟΚ είναι σοσιαλιστική.

Green 13 (Κώστας)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Green 13 έγραψε: στις 21:46, 02-09-09:

Λοιπόν δεν εχω καμια όρεξη να υπερασπιζομαι το ΚΚΕ αυτο καθε αυτο οσο την αριστερα και τον κομμουνισμο... Τα χαχανα θα προτιμούσα να λείπουνε διοτι απλα υποβιβαζουνε αυτους που τα κανουνε...

Ξαναλεω οποιοδηποτε κομμα που καθησε στα εδρανα της Βουλης τσιμπησε λιγακι η πολυ... Αλλο ομως η πρακτικη και αλλο η ιδεολογια...

chronis_25 (ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ!)

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 21:47, 02-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Daskalenko7
Υπάρχει και ο ελαφρύς κομμουνισμός και μάλλον τέτοιον θα ιδρύσει στην Ελλάδα το ΚΚΕ αν ποτέ εκλεγεί (..) .
Η αριστερά είναι η κακιά = Γιαγιά συμβούλεψε .
Ελαφρύς κομμουνισμός;
Ενδιαφέρουσα άποψη.
Βγαίνει και σε light;
2% ή 5% λιπαρά;
Βαρύς γλυκός;
Μέτριος;

:papas::papas:

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 21:47, 02-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από chronis_25
Είναι κολλητικό φαίνεται...
Χάχα έγραψες !

Αρχική Δημοσίευση από Ραφαέλα
Τι κουμουνισμό;;και κουραφέξαλα
Φασιστόμουτρα είναι.
Δεν ακούμε τη συμβουλή της δεξιάς γιαγιάς .Διαβάζουμε βιβλιαράκια .Ενδιαφερόμαστε για το τι είναι το κάθε πολίτευμα και στο τέλος μετά από ώριμη σκέψη καταλήγουμε .

Περιβόητο Μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Πυροσβέστης . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 21:47, 02-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από November Rain
Φυσικά και δεν ήταν επί εποχής Σημίτη κεντροαριστερά.Νομίζω ότι τώρα όμως με τον Γ.Π μπορεί να υπάρξει μια νέα περίοδος.Άλλωστε η ιδεολογικο-πολιτική βάση του ΠΑΣΟΚ είναι σοσιαλιστική.
Ναι. Μέχρι τώρα δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Μακάρι να διαψευστώ.

fabulous (Mαρία.)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

H fabulous έγραψε: στις 21:48, 02-09-09:

Αυτό έκανες εσύ και γελάμε μαζικά.
-----------------------------------------
Χάχα έγραψες !

Δεν ακούμε τη συμβουλή της δεξιάς γιαγιάς .Διαβάζουμε βιβλιαράκια .Ενδιαφερόμαστε για το τι είναι το κάθε πολίτευμα και στο τέλος μετά από ώριμη σκέψη καταλήγουμε .
....

Black_Butterfly (Αλεξάνδρα)

Περιβόητο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 930 μηνύματα.

H Black_Butterfly έγραψε: στις 21:49, 02-09-09:

Μια χαρά μιλάει.Αλλά οι κρίσεις σου είναι αποτέλεσμα της έκπομπης του Λαζόπουλου και της Ελληνοφρένειας που επιλέγουν συγκεκριμένα βίντεο του πολιτικού που κάνει ορισμένα σαρδάμ αυτό μετά συνδυάζεται και με το γεγονός οτι ο Γ.Παπανδρλεου είναι ελληνοαμερικάνος και βουαλά!!!Ο Γιώργος Παπανδρέου δεν μπορεί να μιλήσει.
Δεν είναι μόνο τα σαρδαμ αγαπητέ. Είναι και το περιεχόμενο.

Τέλος πάντων ας βγει, να αποδείξει και αυτός πόσο άχρηστος είναι.
Διότι μην κρυβόμαστε από το δάχτυλό μας αλλαγή δεν πρόκειται να υπάρξει τι ο Παπανδρέου βγει, τι ο Καραμανλής. Το ίδιο είναι αλλάζει απλώς το χρώμα.

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 21:49, 02-09-09:

Χάχα έγραψες !

Πριν πεις το οτιδήποτε πολλοί αριστεροί υποστηρίαζανε δεξιά.

Green 13 (Κώστας)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Green 13 έγραψε: στις 21:49, 02-09-09:

Δεν είμαι αγαπητή σου. Ξεχνάς τα γκουλάγκ που φάγανε όσους οι γερμανοί στα στρατόπεδα συγκέντρωσης; Όλα τα άκρα ίδια είναι, δε θα μπω στο τρυπάκι να τα συγκρίνω.

Μα σε τοιχο γραφω γαμωτο; Σου ειπα οτι η περιοδος της Σοβιετικης Ενωσης ηταν ερμαιο του ΣΤΑΛΙΝ... ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΚΑΘ' ΑΥΤΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ... Γι αυτο και ο ιδιος ο Σταλιν ειχε δηλωσει συμπαθεια για τον Χιτλερ...

Εγω μιλαω για τον κομμουνισμο και τις ιδεες του Λενιν, του Τροτσκυ που ηταν οι θεμελιωτες της λαικης επαναστασης ΚΑΙ ΚΑΤΑΤΡΟΠΩΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΘΕΝ ΣΥΜΜΑΧΟ ΣΤΑΛΙΝ...

Μην συγχεεις τα πραγματα... και δε μου απαντησες που ακριβως τοποθετεισαι πολιτικα...

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 21:49, 02-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από chronis_25
Ελαφρύς κομμουνισμός;
Ενδιαφέρουσα άποψη.
Βγαίνει και σε light;
2% ή 5% λιπαρά;
Βαρύς γλυκός;
Μέτριος;

:papas::papas:
Ο κομμουνισμός χωρίζεται σε δογματικό και ελαφρύ .
Αρχική Δημοσίευση από Green 13
Μα σε τοιχο γραφω γαμωτο; Σου ειπα οτι η περιοδος της Σοβιετικης Ενωσης ηταν ερμαιο του ΣΤΑΛΙΝ... ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΚΑΘ' ΑΥΤΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ... Γι αυτο και ο ιδιος ο Σταλιν ειχε δηλωσει συμπαθεια για τον Χιτλερ...

Εγω μιλαω για τον κομμουνισμο και τις ιδεες του Λενιν, του Τροτσκυ που ηταν οι θεμελιωτες της λαικης επαναστασης ΚΑΙ ΚΑΤΑΤΡΟΠΩΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΘΕΝ ΣΥΜΜΑΧΟ ΣΤΑΛΙΝ...

Μην συγχεεις τα πραγματα... και δε μου απαντησες που ακριβως τοποθετεισαι πολιτικα...
+πολύ .

Green 13 (Κώστας)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Green 13 έγραψε: στις 21:51, 02-09-09:

Και πριν οποιοσδηποτε με αμφισβητησει και με πει μονοπλευρο εχω διαβασει απο Μπακουνιν μεχρι και το ''Ο Αγων'' μου του Χιτλερ... Δεν δηλωνω Κομμουνιστης ετσι απλα για να ''ειμαι'' κατι...

Απλα ξεκαθαριζω για να μην παρεξηγηθω

fabulous (Mαρία.)

Πολύ δραστήριο μέλος

H fabulous έγραψε: στις 21:51, 02-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Green 13

Λοιπόν, δεν έχω όρεξη να συζητήσω για ουτοπικές ιδεολογίες, αν θες λεγε τις μόνος σου! Τοποθετούμαι πολιτικά στο φιλελευθερισμό. Δεν είμαι των άκρων.

Περιβόητο Μέλος

O chronis_25 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 22:00 MASTERCHEF! έγραψε: στις 21:51, 02-09-09:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=ImkPfCsld3E[/ame]
Με συγχωρείς πρίγκηπα της ορθογραφίας έβαλα και ένα λ στο Παπανδρέου λόγω ταχύτητας μήπως και εγώ δεν μπορώ να μιλήσω;
Οκ. Συγχωρείσαι. :p

Απλώς ένας που δεν είναι άξιος να μιλήσει ελληνικά δεν είναι άξιος να εκπροσωπεί την Ελλάδα.

Πρίγκηπας είναι μόνο ο Ντούσαν. Άντε μην τα πάρω.

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 21:53, 02-09-09:

Βασικά ο Μπακούνιν είναι πάρα πολύ ενδιαφέρων .Κράτος και εκκλησία , όπως και τα βιβλία του Προυντόν .

Green 13 (Κώστας)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Green 13 έγραψε: στις 21:54, 02-09-09:

Λοιπόν, δεν έχω όρεξη να συζητήσω για ουτοπικές ιδεολογίες, αν θες λεγε τις μόνος σου! Τοποθετούμαι πολιτικά στο φιλελευθερισμό. Δεν είμαι των άκρων.

Εν τελει δικαιωμα μου να ζω και να πιστευω ουτοπικες ιδεολογιες παρα να καθομαι να βλεπω τα ρεαλιστικοτατα παρτυ με ουζα που συμβαινουν την τελευταια 30ετια στον Ελληνικο λαο και τα υπομενει ΣΤΩΙΚΟΤΑΤΑ... μην πω παραπανω... Στο κατω κατω δεν προσυλιτισα ουτε θελησα να βλαψω κανεναν ετσι;

Purple sunrise (Λουδοβίκος ο 16ος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκοταδιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

O Purple sunrise έγραψε: στις 21:54, 02-09-09:

Ο κομμουνισμός χωρίζεται σε δογματικό και ελαφρύ .
Ο κομμουνισμός είναι κομμουνισμός τι ελάφρυς και δογματικός;

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια