Υπάρχει κάτι φτηνότερο από τον ΟΤΕ;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι εχει λήξη η συνδρομή internet που εχω και παμε για μετα απο 1 μηνα....
Ωχ,

το θέμα της αναναίωσης το έχεις κοιτάξει ?
Η HOL αναναιώνει ετήσια την συνδρομή σου και σε χρεώνει ανα μήνα ειδικά αν 45 ημέρες πριν δεν τους έχεις ενημερώσει ότι θέλεις να την κόψεις.
Πρόσεξε το εγώ έγινα μπήλιες αγρια μαζι τους για αυτό τον λόγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
οχι, η Forthnet δεν ακολουθει αυτή την πολιτική. Μάλιστα μπορώ να πω οτι μου έχουν φερθεί άψογα αφού ενω η συνδρομή έληξε στις 7/2, μέχρι και χθές τουλάχιστoν μπορούσα να συνδεθώ στο net... Το καλύτερο ειναι οτι μπορώ να ανανεώσω την συνδρομή μου (για να μην μεινω 20 μερες χωρις net)και τα υπόλοιπα χρήματα να συνψηφηστούν με την συνδρομή για το Forthnet 2play!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
οχι, η Forthnet δεν ακολουθει αυτή την πολιτική. Μάλιστα μπορώ να πω οτι μου έχουν φερθεί άψογα αφού ενω η συνδρομή έληξε στις 7/2, μέχρι και χθές τουλάχιστoν μπορούσα να συνδεθώ στο net... Το καλύτερο ειναι οτι μπορώ να ανανεώσω την συνδρομή μου (για να μην μεινω 20 μερες χωρις net)και τα υπόλοιπα χρήματα να συνψηφηστούν με την συνδρομή για το Forthnet 2play!!!

Μπράβο τους΄, εγώ έριξα ένα τρελό καβγά μαζί τους και λίγο πριν την καταγγελία στην επιτροπή τηλεπικοινωνιών τα βρήκαμε.
Κοίτα αν καταρχήν σε καλύπτει η On
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
με καλύπτουν και η ON και η Forthnet (Ξαφνικα νοιώθω προνομιουχος... :devil: )

κοιτα να δεις τι γίνετε στην περίπτωση μου...

Θετικα
Forthnet:
1. Απεριόριστες ΔΩΡΕΑΝ κλήσεις σε αστικά και υπεραστικά τηλέφωνα
2. Δεν θα μεινω χωρις net στο σπιτι για πανω απο 1 μερα
3. Τα χρήματα που θα δώσω σήμερα για ανανέωση της συνδρομής μου, θα συνψηφιστούν με τα χρήματα που ίσως δώσω για την υπηρεσία 2play.
4. 4mbit Internet

ONtelecoms:
1. 10mbit Internet
2. Δωρεαν Ψηφιακος αποκωδικοποιητής TV με πρόσβαση:
  • Σε ελληνικά κανάλια με ψηφιακή ποιότητα
  • Στα επίγεια ψηφιακά τηλεοπτικά κανάλια.
  • Στα Διεθνή δορυφορικά κανάλια
  • Σε συνδρομητικά κανάλια.
  • Διαδραστικές υπηρεσίες όπως On Demand και On Rec.
3. Δωρεαν παροχή ασύρματου modem-router στον εξωπλισμό.

Αρνητικά
Forthnet:
1. Μικρότερη ταχύτητα internet απο αυτή που προσφέρει η ON
2. Καμια υπηρεσία Cable TV
3. Ακριβώτερη κατα ~5Ε το μήνα
4. Οχι καλό εξωπλισμό modem-router (Crypto F200 USB), κατι που θα με βάλει και σε άλλα έξοδα αφου μιας και θα έχω τόσο internet θα μπορώ να το μοιραστώ και με την αδερφή μου σε άλλο δωμάτιο και θα πρεπει να αγορασω τουλάχιστον ενα ασυρματο modem-router και 2 wifi cards...

ONtelecoms:
1. Ισως μείνω για πανω απο 20-25 μέρες χωρις νετ στο σπίτι
2. Χρεώνει τα τηλέφωνα 0.09Ε ανα κλήση, χωρίς χρονοχρέωση. (Με εναν πρόχειρο υπολογισμό στον περασμένο λογαριασμό του πΟΤΕ(ξανα) είδα οτι η κάθε κλήση κατα μέσω όρο χρεώθηκε 0,47Ε άρα είναι πολύ μεγάλη και πάλι η διαφορά)

PS. Γενικότερα πιστεύω οτι η προσφορά της ON είναι πιο συμφέρουσα και επιτέλους μας προχωράει ενα βήμα παραπάνω σχετικά με την τεχνολογία (σε TV), αλλά με προβληματίζει οτι η εταιρία ειναι νεα και δεν ξέρω κατα πόσο είναι και αξιόπιστη σε αυτά που προσφέρει. Τώρα αν ανακατεύονται "σοβαροί" άνθρωποι μέσα, όπως και εσύ είπες... σίγουρα δεν θα είναι όπως η Vivodi στα ξεκινήματα που ακόμα βάζει δύκτιο στον Πειραιά, απο το 2000...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν νομίζω να έχουν ρήξει τόσα εκατομμύρια ευρώ και να μην κάνουν αυτά που λένε, αλλα το χέρι στην φωτιά δεν το βάζω.
Είναι μεγάλες οι διαφορές μεταξύ On και forthnet άσε που η on έκλεισε συμφωνία με την nova για να παρέχει τα κανάλια της χωρίς πιάτο και αποκοδηκοποιητή (η έπιβάρυνση δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα).
Πάντως τώρα στο σπίτι και εγώ χωρίς νετ είμαι αλλα δεν αξίζει η αναμονή για να πάρεις 10πλάσια ταχύτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Δεν έχεις καθόλου άδικο ρε γμτ... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν έχεις καθόλου άδικο ρε γμτ... :hmm:


Εγώ πάντως θα κάνω αίτηση στην on στις 20 του μήνα, να δω μήπως μέχρι τότε γίνει κανένα μπάμ απο κάποιον άλλο η το πως θα απαντήσει η on στην προσφορά της vivodi.
Όπως και να έχει αλλάζει το κομμάτι των τηλεπικοινωνιώ μια για πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Εγώ οτι αποφασίσω τελικά θα το κάνω μέσα στην εβδομάδα, Πεμπτη-Παρασκευή το αργότερο...

ps. εχεις info για το νεο πακέτο της Vivodi ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εγώ οτι αποφασίσω τελικά θα το κάνω μέσα στην εβδομάδα, Πεμπτη-Παρασκευή το αργότερο...

ps. εχεις info για το νεο πακέτο της Vivodi ?

Βγήκε χθες ραδιοφωνικά και σήμερα τηλεοπτικά, πιστέυω ότι σύντομα θα βγεί και στο site.
Πάντως λέει για 20mbps και 33 ευρώ τον μήνα, αυτά θυμάμε,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
μου τη δίνει στα νεύρα πάντος η τελείως ερασιτεχνική συμπεριφορά της Vivodi, τοσο σε θέμα helpdesk (εχω δυο φίλους με vivodi kαι μονο κακά εχουν να πουν) αλλά και στο συγκεκριμένο θέμα... Πως γίνεται να διαφημίζεις ενα πρόγραμμα και να μην λέει στο site της εταιρίας τπτ ???

ps. Που καταντήσαμε... πριν απο λίγο καιρό να υπάρχουν ακόμα και 33.600 modems και τώρα να συζητάμε για 20mbps WoW!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
μου τη δίνει στα νεύρα πάντος η τελείως ερασιτεχνική συμπεριφορά της Vivodi, τοσο σε θέμα helpdesk (εχω δυο φίλους με vivodi kαι μονο κακά εχουν να πουν) αλλά και στο συγκεκριμένο θέμα... Πως γίνεται να διαφημίζεις ενα πρόγραμμα και να μην λέει στο site της εταιρίας τπτ ???

ps. Που καταντήσαμε... πριν απο λίγο καιρό να υπάρχουν ακόμα και 33.600 modems και τώρα να συζητάμε για 20mbps WoW!!!

Αυτό κάνει μπαμ ότι το κάνουν για να χτυπήσουν την On και να τους κόψουν λίγο τους χρήστες που ενδιαφέρονται να κάνουν σύνδεση.
Δεν μου αρέσουν αρκετά πράγματα στην vivodi, μόνο και μόνο που πρέπει κάθε φορά να περιμένεις πάρα πολές ώρες για να μιλήσεις με κάποιον αυτό λέει πολλά. Ψιλομπακάλικο μου φαίνετε!
Πάντως βλέπω τα βίντεοκλάμπ να κλείνουν το ένα μετά το άλλο και να αλλάζει το τοπίο στην τηλεόραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
forthnet δεν εχει βαλει ακομα κανεις??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
forthnet δεν εχει βαλει ακομα κανεις??????
H forthnet ξαφνικά έκανε το 3play 2play!!!
Έχει τις κλήσεις αλλα internet δίνει στο 1 maximum 4 mbps και είναι και στα 40 €.
Αν δεν κάνουν κάτι γρήγορα θα το χάσουν το παιχνίδι, και το κακό είναι ότι έχουν ρήξει τρελά λεφτά σε διαφήμιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Η forthnet αυτή τη στιγμή βγάζει μόνο 2play και χάνει πολύ σ'αυτό.

Όσο για την εξυπηρέτηση από τη forthnet μπορώ να πω πως είχα παράπονα γιατί σε ένα διάστημα 30 ημερών περίπου που τελείωσε το 384 που είχα και πήγα σε άλλο πακέτο, χρειάστηκε να πάρω πάνω από 15 φορές τηλέφωνο.

Άλλες φορές επειδή κοβόταν το internet που μου παρείχαν (ΔΩΡΕΑΝ:D) μέχρι να γίνει η αναβάθμιση, άλλες φορές επειδή μου είπαν πως δεν έβρισκαν τα χαρτιά μου και έπρεπε να τα ξαναστείλω:confused:. Το θέμα είναι πως πολλές φορές δεν μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν, ειδικά όσον αφορά τα χαρτιά για την αίτηση. Είχα φτάσει σε σημείο να θέλω να ακυρώσω την αναβά8μιση.

Από τις υπηρεσίες internet όμως δεν έχω κανένα παράπονο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
H forthnet ξαφνικά έκανε το 3play 2play!!!
Έχει τις κλήσεις αλλα internet δίνει στο 1 maximum 4 mbps και είναι και στα 40 €.
Αν δεν κάνουν κάτι γρήγορα θα το χάσουν το παιχνίδι, και το κακό είναι ότι έχουν ρήξει τρελά λεφτά σε διαφήμιση!


3 play? τι ειναι αυτο?
σορι, για πες περισσοτερα...
μονο 2Play ξερω, και ειναι αυτο με τα 39ε και με τις κλησεις και το νετ, ε?



Η forthnet αυτή τη στιγμή βγάζει μόνο 2play και χάνει πολύ σ'αυτό.​


Όσο για την εξυπηρέτηση από τη forthnet μπορώ να πω πως είχα παράπονα γιατί σε ένα διάστημα 30 ημερών περίπου που τελείωσε το 384 που είχα και πήγα σε άλλο πακέτο, χρειάστηκε να πάρω πάνω από 15 φορές τηλέφωνο.​

Άλλες φορές επειδή κοβόταν το internet που μου παρείχαν (ΔΩΡΕΑΝ:D) μέχρι να γίνει η αναβάθμιση, άλλες φορές επειδή μου είπαν πως δεν έβρισκαν τα χαρτιά μου και έπρεπε να τα ξαναστείλω:confused:. Το θέμα είναι πως πολλές φορές δεν μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν, ειδικά όσον αφορά τα χαρτιά για την αίτηση. Είχα φτάσει σε σημείο να θέλω να ακυρώσω την αναβά8μιση.​

Από τις υπηρεσίες internet όμως δεν έχω κανένα παράπονο:)


δλδ συ εβαλες? η απλα μιλας για αναβαθμιση? δε καταλαβα:worry:


καλα, σημερα γενικα δε καταλαβαινω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Είχα 384 forthnet και το έκανα αναβάθμιση σε 2048. Στο διάστημα που περίμενα να γίνει η αναβάθμιση μου παρείχαν δωρεάν internet για περίπου 1 μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Gio, το 3play (triple play) ειναι σε μια συνδεση, τηλεφωνο, internet και τηλεοραση, ολα σε ενα πακετο.
η μονες εταιριες που προσφερουν αυτην την υπηρεσια αυτην την στιγμη ειναι η Vivodi, και η ON Telecoms
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Είχα 384 forthnet και το έκανα αναβάθμιση σε 2048. Στο διάστημα που περίμενα να γίνει η αναβάθμιση μου παρείχαν δωρεάν internet για περίπου 1 μήνα.​

a! καταλαβα.. μια χαρα..
και μενα μου χουν κανει δωρο ενα μηνα παντως ;)

Gio, το 3play (triple play) ειναι σε μια συνδεση, τηλεφωνο, internet και τηλεοραση, ολα σε ενα πακετο.
η μονες εταιριες που προσφερουν αυτην την υπηρεσια αυτην την στιγμη ειναι η Vivodi, και η ON Telecoms

axa, σε πιανω δικε μου :P
2 προς το παρον εμενα με ενδιαφερει, αλλα αυτο που με ενδιαφερει ακομα πιο πολυ ειναι να δω αν εχει βαλει κανεις forthnet!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Gio, το 3play (triple play) ειναι σε μια συνδεση, τηλεφωνο, internet και τηλεοραση, ολα σε ενα πακετο.
η μονες εταιριες που προσφερουν αυτην την υπηρεσια αυτην την στιγμη ειναι η Vivodi, και η ON Telecoms

αυτό αξίζει τελικά?
εγώ πληρώνω ~120 το δίμηνο για νετ και τηλέφωνα.
Της vivo μέχρι το τέλος μαρτίου είναι ~30 το μήνα.

What's the catch?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
αυτό αξίζει τελικά?
εγώ πληρώνω ~120 το δίμηνο για νετ και τηλέφωνα.
Της vivo μέχρι το τέλος μαρτίου είναι ~30 το μήνα.

What's the catch?
the catch is οτι η μια ειναι σχεδον αγνωστη, και η δευτερη στερει πολυ σε εξυπηρετηση πελατων (που ειναι και με χρεωση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top