HTC HD2 vs. iPhone 3GS

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Λοιπόν λέω για αγορά καινούριου κινητού και προβληματίζομαι:P, ποιο προτείνετε να πάρω; Το htc hd2 έχει χρόνια μπροστά hardware αλλά το iPhone έχει άπειρες εφαρμογές :jumpy:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Δεν θελει πολυ σκεψη το πραμα...HTC HD2 με τα μπουνια...
Δηλαδη για iphone κυκλοφορουνε απειρες εφαρμογες ενω για το htc δεν κυκλοφορουνε ε?
Δεν νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
iPhone.
Hardware --> top
Software --> top

Κάθε 2η Τρίτη βγαίνει και software update,δεν το παρατάνε ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
iPhone.
Hardware --> top
Software --> top

Κάθε 2η Τρίτη βγαίνει και software update,δεν το παρατάνε ποτέ.


:lol::lol:

Εχεις δει τα specs του HD2?
Δες τα και μετα κανε μια διορθωση στο ποστ σου hardware->bottom
Για το software ας μην μιλησω γιατι εχω πολυ πραμα να πω και τζαμπα θα πανε η μπαταριες μου..software->bottom:lol:
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι το iphone πατώνει και τόσο πολύ στο software ειδικά άμα το 'χεις και ξεκλείδωτο, ότι θες του βάζεις μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι το iphone πατώνει και τόσο πολύ στο software ειδικά άμα το 'χεις και ξεκλείδωτο, ότι θες του βάζεις μέσα.

Οταν το εχεις ξεκλειδωτο του βαζεις ΣΧΕΔΟΝ οτι και οταν ειναι κλειδωμενο με την ΔΙΑΦΟΡΑ οτι οταν το εχεις ξεκλειδωτο του βαζεις τις εφαρμογες τζαμπα σε αντιθεση οταν ειναι κλειδωμενο που τις πληρωνεις..οχι ολες βεβαια αλλα οι περισσοτερες free ειναι μαπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
:lol::lol:

Εχεις δει τα specs του HD2?
Δες τα και μετα κανε μια διορθωση στο ποστ σου hardware->bottom
Για το software ας μην μιλησω γιατι εχω πολυ πραμα να πω και τζαμπα θα πανε η μπαταριες μου..software->bottom:lol:
:bye:

1) Δεν έγραψα ανέκδοτο,για ποιο λόγο γελάς;
2) Μάθε ελληνικά (η μπαταρίες wtf?!?!)
3) Για να λειτουργήσει σωστά το hardware θες και υποστήριξη από το software (ισχύει και το αντίστροφο).Windows mobile 6.5(ούτε καν 7) μπροστά σε iPhone OS(update κάθε 2η Τρίτη και όχι μια φορά το χρόνο) δεν υπάρχει σύγκριση,φυσικά κερδίζει το iPhone OS.
4) iPhone apps --> 75.000 - 100.000 (δεν περιλαμβάνονται του cydia) <-> HTC apps --> 20.000
5) Το iPhone δεν γονατίζει με τίποτα αυτό έχω να πω.Κάποτε που παρακολοθούσα τις εξελίξεις μέχρι και windows,gameboy,n64,playstation και πόσα άλλα simulators σήκωνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
1)Σαν ανεκδοτο μου φανηκε.
2)Ξερω μια χαρα ελληνικα...λαθος απο κεκτημενη ταχυτητα.
3)Υπαρχει μια χαρα υποστηριξη απο πλευρας software.Το οτι δεν βγαινει καθε τριτη update δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει υποστηριξη.Η HTC βγαζει μια χαρα οτι fixes χρειαστει το τηλεφωνο.
4)Iphone apps 75.000-100.000 που οι μισες οι εφαρμογες ειναι σαβουρα πχ app που κανει εικονικο φραπε,app που κανε freddo,app που σβηνει κερακια,app που κανει ποπ κορν κλπ?:lol:
Οχι htc apps αλλα wm apps>iphone apps.
5)Εχεις καποιο αποδεικτικο οτι γονατιζει το HD2?
Αν και το HD2 θα τρεχει much better τους simulators διοτι εχει καλυτερα specs και ειναι πιο δυνατο σε σχεση με το 3GS δεν με πολυαπασχολει διοτι δεν ψωνιζω κινητο με κριτηριο ποσο καλα τρεχει τους simulators..για να παιζω ποκεμον σαφιρ,μαφιρ,γκολντ κλπ.
Αν και συμφωνω με οσα εχω δει και διαβασει το Ιphone μονο για παιχνιδια ειναι καλο.
Ηρθε η ωρα φιλε μου να αντικαταστησεις την συσκευη σου με ενα HD2.
Οπως και να το κανουμε το HD2 ειναι η πιο δυνατη συσκευη που κυκλοφορει...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Καλά, εξαρτάται και για τι το θες το κινητό έτσι. Γιατί αν θες ένα κινητό στυλάτο, γρήγορο, εύχρηστο, το iphone είναι μια χαρά. Εξάλλου μη γελιόμαστε το iphone δεν απευθύνεται σε επαγγελματίες, αλλά σε ένα έτσι πιο νεαρό κοινό.Δε θα πας να το πάρεις για να του βάλεις office και άλλες επαγγελματικής χρήσης εφαρμογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Προσωπικά είμαι με ένα iPhone 2G και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου.
Πόκεμον να παίξεις εσύ,ούτε ένα παιχνίδι δεν έχω μέσα.
Πώς θα σου τρέξει τους simulators όταν δεν ασχολείται κανείς με ανάπτυξη εφαρμογών πέρα του app store;
Κοίτα τα videos στο internet να δεις ποιο είναι πιο γρήγορο,στα ανάλογα test.Ας έχει και δεκαπενταπύρηνο πάνω,χαραμίζεται με το windows mobile 6.5( ; ),εδώ το wm 7 βγήκε και ακόμη είναι υποδεέστερο από κάθε iPhone OS.
Το iPhone δεν κάνει για παιχνίδια.
iPhonekillers βγήκαν όλα τα κινητά αλλά οι αριθμοί άλλα λένε.


Δε θα πας να το πάρεις για να του βάλεις office και άλλες επαγγελματικής χρήσης εφαρμογές.
Μια χαρά office έχει!Από την microsoft κιόλας όχι από ανεξάρτητο developer
ΓΕΙΑ ΧΑΡΡΡΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μια χαρά office έχει!Από την microsoft κιόλας όχι από ανεξάρτητο developer
ΓΕΙΑ ΧΑΡΡΡΑ!

Αμφιβάλλεις δηλαδή ότι οι μισοί απ' αυτούς που το πήρανε ήταν για να παίζουν με την οθόνη του και να πίνουνε εικονικά μπύρες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Δεν μπορώ να διαφωνήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
και εγώ με ένα 2g είμαι και δεν το έχω για κινητό αλλά για παιχνιδομηχανή (να ένας καλός λόγος να κάνεις jailbreak το iphone)


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=YKlVX3_fVbM[/ame]


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=FG3DrSKs1Qk[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Iqju_FhzIdg&feature=channel[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=-Nhmj-Gn7_w&feature=channel[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=-KuMSqFWT14&feature=fvst[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Εγώ δεν το μπορώ ιδρώνουν τα χέρια μου με τα εικονικά κουμπιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
εδω μιλαμε για 4.3 τι iphone και μαλακιες!!!
παρτε μια γευση!


και για το window mobile υπαρχουν μπολικες εφαρμογες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Eτσι λέγαμε και για το μεγάλο qtek παλιά (που έκανε 900euro και τελικά εξελίχθηκε σε μεγάλη πατάτα)
πάντως γενικά από εφαρμογές το WINDOWS MOBILE είναι πίσω σε σχέση με το Iphone

εγώ είμαι ευχαριστημένος με nokia n70 (το ιphone μόνο για παιχνιδομηχανή και πολύ του είναι όσο για το άλλο δεν νομίζω εχει την επιτυχία του iphone)



τώρα που η apple ανακοίνωσε το i tablet η htc ανακοίνωσε και ένα δικό της παρόποιο tablet pc........
καμιά ιδέα δικιά της θα υλοποιήσει ποτέ ή htc;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
To HTC HD2 από specifications έιναι πολύ ανώτερο από το iphone. Για παιχνίδια το iphone είναι ανώτερο. Όποιος έχει παίξει need for speed underground και assassin στο iphone θα καταλάβει. Προγράμματα για ότι θέλεις υπάρχουν και στα windows mobile και στο iphone με σαφως μεγαλύτερη ποικιλία στα wm. Ότι και να πάρεις από τα δύο ευχαριστημένος θα βγεις.

Από την άλλη θεωρώ ότι το iphone όσο καλό και να είναι ποτέ δεν θα φτάσει τα windows mobile. O λόγος είναι απλός. Μέσω του visual studio το οποίο είναι εξοικιωμένοι οι περισσότεροι προγραμματιστές και το αντίστοιχο SDK εύκολα μπορεί ο κάθε developer να δημιουργήσει τη δικιά του εφαρμογή για wm. To ίδιο θα μου πείτε ότι συμβαίνει και με το iphone με το δικό της SDK. Και απαντώ όχι γιατί to oficial SDK είναι μόνο για τα MAC OS κάτι οποιο σημαίνει πολλοί λιγότεροι καθημερινοί άνθρωποι θα είναι σε θέση να μπουν στην διαδικασία για την δημιουργία μιας εφαρμογής. Επιπρόσθετα για να διαδόσεις μια εφαρμογή iphone μέσω του app store πρέπει πρώτα να το εγκρίνει η apple. Για παράδειγμα από το πρώτο iphone είχε δημιουργηθεί εφαρμογή video η οποία ήταν διαθέσιμη μόνο στο ανεπίσημο cydia (μέσω jailbreak) αφού το επίσημο app store το λόγόκρινε.

Τέλος απορώ πως υπάρχουν άτομα που δίνουν ένα σωρό λέφτα΄σε κινητά με δικά τους λειτουργικά (π.χ κάποια lg) που το μόνο που τρέχουν είναι κάποιες εφαρμογές java. Βέβαια από την άλλη πολλά άτομα έχουν κινητά με windows mobile, iphone, symbian και δεν έχουν εγκαταστήσει καμία εφαρμογή και στην ουσία δεν έχουν ανακαλύψει τη διαφορά ενός smartphone σε σύγκριση με ένα συμβατικό κινητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Ούτε το ένα ούτε το άλλο.
Αν έχεις λίγη υπομονή μπορείς να περιμένεις για το google nexus one.Απίστευτο τηλέφωνο που κυκλοφορεί ήδη σε ορισμένες χώρες και σύντομα Ελλάδα.
Οθόνη 3.7'' AMOLED CAPACITIVE
Επεξεργαστή 1GHz Snapdragon και πολλά άλλα.
Δες εδώ https://www.google.com/phone/?locale=en_US&s7e=

https://www.htc.com/uk/product/nexusone/overview.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
το android είναι σχετικά καινούριο λειτουργικό σύστημα... δεν μπορεί το google phone να κτυπήσει για την ώρα στα ίσα iphone και hd. οι εταιριές δενέχουν αναπτύξει για την ώρα αξιόλογες εφαρμοφές για αυτό..(όπώς και με το Iphone αξιόλογες εφαρμογές θα αναπτυχθουν πολύ μετά από την κυκλοφορία του)

αργότερα (όπως έγινε και μετο iphone) μπορεί φυσικά να τους κατατροπώσει όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Από την άλλη θεωρώ ότι το iphone όσο καλό και να είναι ποτέ δεν θα φτάσει τα windows mobile. O λόγος είναι απλός. Μέσω του visual studio το οποίο είναι εξοικιωμένοι οι περισσότεροι προγραμματιστές και το αντίστοιχο SDK εύκολα μπορεί ο κάθε developer να δημιουργήσει τη δικιά του εφαρμογή για wm. To ίδιο θα μου πείτε ότι συμβαίνει και με το iphone με το δικό της SDK. Και απαντώ όχι γιατί to oficial SDK είναι μόνο για τα MAC OS κάτι οποιο σημαίνει πολλοί λιγότεροι καθημερινοί άνθρωποι θα είναι σε θέση να μπουν στην διαδικασία για την δημιουργία μιας εφαρμογής. Επιπρόσθετα για να διαδόσεις μια εφαρμογή iphone μέσω του app store πρέπει πρώτα να το εγκρίνει η apple. Για παράδειγμα από το πρώτο iphone είχε δημιουργηθεί εφαρμογή video η οποία ήταν διαθέσιμη μόνο στο ανεπίσημο cydia (μέσω jailbreak) αφού το επίσημο app store το λόγόκρινε.

Διαφωνώ.Οι αριθμοί μιλάνε μόνοι τους 100.000 apps @ AppStore ενώ στο wm 20.000.Όσο για τη δυσκολία,Έλληνες,3 μάλιστα,έφτιαξαν μια "απλή" αλλά πρωτότυπη εφαρμογή χωρίς να έχουν ΕΠΑΦΗ όπως οι ίδιοι δήλωσαν μέσα σε μόλις 10 ημέρες και τα κέρδη αρκετές χιλιάδες ευρώ μέσα σε 3 μήνες και συνεχίζουν...Τώρα ένας προγραμματιστής δεν έχει πρόβλημα να μάθει μέσα σε λίγες μέρες και τις δύο γλώσσες.
Το videorecording δεν κατατέθηκε στο appstore αφού ήταν δουλειά του saurik,ο οποίος "ίδρυσε" το cydia.Αυτή τη στιγμή υπάρχει videorecorder στο appstore.Και στο κάτω-κάτω κινητό χωρίς video παίρνεις δεν μπορείς να απαιτείς μετά.

---

Παρακολούθησα την παρουσίαση του Nexus One και πραγματικά είναι το 1ο αληθινό iPhonekiller που κυκλοφορεί.Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στο Android και κυρίως το ότι έχει ένα όνομα Google από πίσω θα βοηθήσει πολύ,όπως και στο Chrome.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top