Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,242 μέλη και 2,424,380 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 158 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Το pc κλείνει από μόνο του;;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 14:51, 07-02-07:

Όχι το δικό μου ευτυχώς (), αλλά της αδερφής μου!

Λοιπόν, τι γίνεται: ο υπολογιστής της κλείνει σε άσχετες στιγμές! Όταν λέω κλείνει εννοώ σαν να το βγάζει κάποιος από την πρίζα. Κι όταν λέω σε άσχετες στιγμές εννοώ πραγματικά σε άσχετες
Μπορεί να 'ναι σε μία ώρα μετά την εκκίνηση χωρίς να τρέχει ΚΑΜΙΑ εφαρμογή ή σε ένα τέταρτο κατά τη διάρκεια ενός scandisk πουχου.

Έχει δοκιμάσει να ελαφρύνει το σκληρό, αλλά και να απενεργοποιήσει την αυτόματη εκκίνηση ορισμένων προγραμμάτων που δεν τα χρησιμοποιεί (ξεκινούν κατά την εκκίνηση των Windows), αλλά το πρόβλημα παραμένει

Πιστεύουμε ότι πρέπει να είναι πρόβλημα του Hardware.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητήστε όποια άλλη διευκρίνηση θέλετε
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 07-02-07 στις 15:07. Αιτία: Τίτλος :P
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,726 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 14:52, 07-02-07:

εμένα πάντως η περιγραφή με παραπέμπει σε ιο. Ελπίζω ότι έχω λάθος

edit....
μήπως κάτι δεν πάει καλά με τον τίτλο που έβαλες?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 14:56, 07-02-07:

Οταν λες σαν να κλεινει το ρευμα; Απλα σβηνει, μενει σβηστο αλλα οποτε πατισει να αναψει ανοιγει; Εχεις ενεργοποιησει της bluescreen για να δεις αν εμφανιζει σφαλμα; Τι μηχανιμα ειναι;
Παιζει να ειναι harware, παιζει να ειναι ιος αλλα εμενα το προτο που ερχετε στο μυαλο ειναι τροφοδοτικο η υπερθερμανση
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 15:04, 07-02-07:

Αρχικά να σας ευχαριστήσω

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
μήπως κάτι δεν πάει καλά με τον τίτλο που έβαλες?
Έξι λεπτά μου πήρε για να βρω σωστό τίτλο

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Οταν λες σαν να κλεινει το ρευμα; Απλα σβηνει, μενει σβηστο αλλα οποτε πατισει να αναψει ανοιγει;
Αμέεε
Σβήνει κανονικά, σαν να κόπτω την παροχή. Αλλά μετά ξανανοίγει..

Εχεις ενεργοποιησει της bluescreen για να δεις αν εμφανιζει σφαλμα; Τι μηχανιμα ειναι;
Τι είναι αυτό;

Παιζει να ειναι harware, παιζει να ειναι ιος αλλα εμενα το πρωτο που ερχεται στο μυαλο ειναι τροφοδοτικο ή υπερθερμανση
Κι εμείς (βασικά αυτή ) κάτι τέτοιο σκεφτήκαμε..

εμένα πάντως η περιγραφή με παραπέμπει σε ιο. Ελπίζω ότι έχω λάθος
Απ' ό,τι μου πε η σις, έχει κάνει scan με Ad-Aware και Spybot αλλά δεν έχει βρει κάτι. Δεν έχει κάνει σε safe mode, απ' ό,τι μου 'πε τώρα και της είπα να κάνει τώρα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 07-02-07 στις 15:09. Αιτία: Τίτλος :P
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,726 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 15:06, 07-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιωργος
Έξι λεπτά μου πήρε για να βρω σωστό τίτλο

και προέκυψε μετα απο 6 λεπτα ο τίτλος "το pc κάνει κλεινει από μόνο του?"

κάνει κλεινει? κανα αρθρο... κάτι απ ανάμεσα?
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 15:08, 07-02-07:

και προέκυψε μετα απο 6 λεπτα ο τίτλος "το pc κάνει κλεινει από μόνο του?"

κάνει κλεινει? κανα αρθρο... κάτι απ ανάμεσα?
Ιιιιι, τι έκανα

Ναι, μπορείς να σβήσεις το "κάνει";;; Πλιζ;
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:12, 07-02-07:

Blue Screen ειναι οταν γινετε μπλε η οθονη και σου λεει οτι εχει γινει το ταδε σφαλμα. Πηγενε Control Panel > system> Advanced > Start Up and recovery και κατω απο εκει που λεει System Failure το Automatically Reboot να μην ειναι τσεκαρισμενο

Μολις ξαναγινει κατι τετιο μαλλον θα σου βγαλει bluescreen και θα μαθεις πιο ειναι το προβλημα, αν δεν σου βγαλει φταιει υπερθερμανση η τροφοδοτικο
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 15:53, 07-02-07:

μάλλον υπερθέρμανση είναι ... άνοιξε τον υπολογιστή και κοιτα εάν ο επεξεργαστής είναι οκ (το ανεμιστηράκι εννοώ :p)

Εάν είναι αρκετά παλιός, είχε βγει μια παρτίδα celeron προβληματικοί που δεν έκαναν εκκίνηση για κάποιο λόγο. Αλλά μιλάμε για προ - millenium :p
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 15:57, 07-02-07:

Blue Screen ειναι οταν γινετε μπλε η οθονη και σου λεει οτι εχει γινει το ταδε σφαλμα. Πηγενε Control Panel > system> Advanced > Start Up and recovery και κατω απο εκει που λεει System Failure το Automatically Reboot να μην ειναι τσεκαρισμενο
Ήταν ήδη τσεκαρισμένο, αλλά δεν βγάζει κανένα μήνυμα λάθους

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
μάλλον υπερθέρμανση είναι ... άνοιξε τον υπολογιστή και κοιτα εάν ο επεξεργαστής είναι οκ (το ανεμιστηράκι εννοώ )
Δεν θέλει ειδικές γνώσεις, ε; Δεν χρειάζεται δηλαδή να είναι κανείς rocket scientist για να το κάνει.

Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos
Εάν είναι αρκετά παλιός, είχε βγει μια παρτίδα celeron προβληματικοί που δεν έκαναν εκκίνηση για κάποιο λόγο. Αλλά μιλάμε για προ - millenium :p
Ε, όχι, 2 χρόνια περίπου το χουμε..
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:00, 07-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιωργος
Ήταν ήδη τσεκαρισμένο, αλλά δεν βγάζει κανένα μήνυμα λάθους
Να μην ειναι τσεκαρισμενο θελουμε. Αν εχει δλδ το τικ θα πατισης μια φορα πανω του για να φυγει το τικ
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 16:06, 07-02-07:

Να μην ειναι τσεκαρισμενο θελουμε. Αν εχει δλδ το τικ θα πατισης μια φορα πανω του για να φυγει το τικ
Α, πες το ντε, είμαι ξανθός κατά βάθος
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:10, 07-02-07:

Τελικα βλεπω οτι εγω που ειμαι ξανθος κατα επιφανια μαλλον ειμαι μελαχρινος κατα μεσα και οσοι εισται μελαχρινοι κατα επιφανια εισται ξανθοι καταβαθος.... Μηπος αυτο με το ξανθο μαλλι το βγαλατε απο την ζηλια σας;

"ο Automatically Reboot να μην ειναι τσεκαρισμενο" ΠΟσο πιο ξεκαθαρα να στο πω ρε καταβαθος ξανθε;
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 16:15, 07-02-07:

Κάτσε, έτσι όπως το διατύπωσες εγώ κατάλαβα ότι "φταίει που ίσως δεν είναι τσεκαρισμένο"

Τεσπα, το ξε-τσέκαρα, άρχισα ένα scan for viruses και βλέπουμε..
Θενξ κιόλας
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:20, 07-02-07:

Τι θενκς ρε, για να βοηθειομαστε ειμαστε εδω
Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε: στις 16:30, 07-02-07:

δε νομίζω να δουλέψει το ξε τσεκάρισμα

κρόνε δεν είσαι μελαχρινός τελικά...

RE-boot είναι η επανεκίνηση. Ο γιώργος λέει ότι σταματάει σα να το βγάζεις από τη πρίζα.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:35, 07-02-07:

Μου το εκανε και εμενα παλια αυτο ομως, ενεργοποιησα της bluescreen και αντι να σβηνει μου εβγαζε bluescreen που ελεγε οτι γινοτατε το ταδε σφαλμα (για το οπιο εφτεγε ιος). Για αυτο του ειπα οτι αν του βγαλει bluescreen θα εχει βρει την λυση, αλλιως θα φταιει μαλλον τροφοδοτικο η υπερθερμανση
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 17:05, 07-02-07:

Για αυτο του ειπα οτι αν του βγαλει bluescreen θα εχει βρει την λυση, αλλιως θα φταιει μαλλον τροφοδοτικο η υπερθερμανση
Δεν έβγαλε bluescreen, έκλεισε αμέσως. Άρα φταίει το τροφοδοτικό; Η υπερθέρμανση; Ο ανεμιστήρας; Τα νεύρα της μικρής;

[Παλιά του 'χε δώσει και μια κλωτσιά ]
Τώρα να το πάμε σε κάνα πλαίσιο καλύτερα;
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 17:12, 07-02-07:

στο πλαίσιο είναι άχρηστοι...
check ΤΙΣ μνήμες... εμένα που κάνει ακριβώς το ίδιο και τις 3 φορές ήταν οι μνήμες...
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 17:21, 07-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
στο πλαίσιο είναι άχρηστοι...
check ΤΙΣ μνήμες... εμένα που κάνει ακριβώς το ίδιο και τις 3 φορές ήταν οι μνήμες...
Καλησπέρα. Τι να τσεκάρω ακριβώς καλή μου;
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 17:42, 07-02-07:

βασικά επειδή το pc μου το έκανε αυτό αυτό που εννοώ (σορρυ αλλά είμαι ακόμα στη δουλεια΄και τρέχω και δεν το έθεσα σωστά) είναι ότι ύστερα από σπουδή πάνω στο πλαίσιο και ενώ είχα αλλάξει 100 φορές τροφοδοτικά/ανεμιστηράκια και τα συναφή και αφού πρακτικά βριστήκαμε με το service του πλαισίου αλλάξανε (όπως τους έλεγα από την αρχή) τις μνήμες και τότε αποφάσισε να δουλέψει και να μην κανει αυτά τα shut down ανευ λόγου κ αιτίας...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια