Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,804 μέλη και 2,441,251 μηνύματα σε 76,720 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 144 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παιχνίδια με τον χρόνο

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 08:31, 28-06-05:

Μπορούμε τελικά να «παίξουμε» με τον χρόνο; Τελικά είναι εφικτό να ταξιδέψουμε στον χρόνο; Τα ταξίδια στον χρόνο είναι κάτι που θα μπορούσε να γίνει ή οποιαδήποτε προσπάθεια είναι χαμένος χρόνος; Πόσο τέτοια παρόμοια ερωτήματα άραγε θα μπορούσε να θέσει κάποιος; Όμως απαντήσεις υπάρχουν στα «άπειρα ερωτήματα αυτά;....

Καταθέστε εδώ τις γνώσεις σας και την άποψη σας σχετικά με το θέμα αυτό
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 461 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 08:45, 28-06-05:

πιστευω στο σημερα, ζω στο σημερα και αυτο μου ειναι αρκετο
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:34, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από gilie
πιστευω στο σημερα, ζω στο σημερα και αυτο μου ειναι αρκετο
Όμως δεν θα είχε ενδιαφέρον να ήξερες αν σήμερα μπορείς να ζήσεις το χθες ή το αυρίο ?
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε: στις 11:48, 28-06-05:

Στο μέλλον ίσως να μπορέσει να υπάρξει ταξίδι. Στο παρελθόν με τίποτα. Ό,τι πέρασε δεν ξαναέρχεται.
Παράθεση

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O KoRaKi έγραψε: στις 13:32, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn
Στο μέλλον ίσως να μπορέσει να υπάρξει ταξίδι. Στο παρελθόν με τίποτα. Ό,τι πέρασε δεν ξαναέρχεται.
Σωστά αλλίως έχουμε causality problem. Μπορεις να γυρίσεις και να σκοτώσεις τη μανα σου πριν γεννηθείς και άλλα παράξενα..
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,272 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 17:52, 28-06-05:

Προτείνω να δείτε Anthology of Interest I και II από Futurama. Στη θεωρία αν ξεπεράσεις την ταχύτητα του φωτός πας στο μέλλον.

Θα επανέλθω αργότερα γιατί είμαι χώμα... Α ρε ξενύχτια, γμτ γμτ γμτ! :S
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 461 μηνύματα.

H gilie έγραψε: στις 17:54, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Όμως δεν θα είχε ενδιαφέρον να ήξερες αν σήμερα μπορείς να ζήσεις το χθες ή το αυρίο ?
οχι δεν θα ειχε
1
Παράθεση

trelokotsidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H trelokotsidou έγραψε: στις 18:04, 28-06-05:

Μπορεί σαν ιδέα το ταξίδι στον χρόνο να φαίνεται ενδιαφέρουσα, αλλά αν γίνονταν πραγματικότητα δεν θα ήταν άσχημο να πας στο μέλλον και να δεις πώς θα έχουν όλα αλλάξει, ο ίδιος, οι φίλοι σου, η ζωή γενικότερα, είτε προς το καλύτερο είτε προς το χειρότερο και μετά να πρέπει να γυρίσεις στον παρόν σου?
Μετά η ζωή στο παρόν δεν θα είναι κόλαση, περιμένοντας να σου συμβούν όλα εκείνα που ξέρεις πως θα έρθουν?
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 18:48, 28-06-05:

Εγώ θα 'ηθελα αν όντως ισχύει πως υπάρχουν και προηγούενες ζωές τί ήμουν στις προηγούμενες ζωές μου και πως ζούσα.όπως και στισ επόμενες
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 19:32, 28-06-05:

Πιστευω πως μπορει να επιτευχθει, το προβλημα ειναι να βρουμε την σωστη εξισωσση, κατι σαν

Χρονος x Τοπος x Ταχυτιτα= Μεταφορα

ή

Χρονος x Τοπος x Ταχυτιτα - (κατι) = Μεταφορα

Βεβεαι υπαρχουν απιρες πιθανες εξισωσης και απειρη αλλη τροποι και εμεις ψαχνουμε εναν απο αυτους. Δεν ειανι και ευκολο.
Ομως βαση της Θεωριας του Αινσταιν αν ξεπερασουμε την ταχυτιτα του φωτος θα μεταφερθουμε σε αλλον Χοροχρονο. ΤΟ θεμα ειναι να καταφερουμε να πιασουμε τετιες ταχυτες και να ελεχουμε τον Χοροχρονο οπου θα μεταφερομαστε
1
Παράθεση

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O KoRaKi έγραψε: στις 19:44, 28-06-05:

Η ταχύτητα του φωτος δεν ξεπερνιεται. Για να "ταξιδέψει" κανεις στο μελλον δεν χρειαζεται να καταφύγει σε εξωτικά μοντέλα φυσικής. Ακόμη και η θεωρία της σχετικότητας προβλέπει τέτοια φαινόμενα, πχ το "παράδοξο των διδύμων". Αν θέλετε λεπτομερειες καντε google twin paradox. Εγω στην τυχη βρηκα το http://www.phys.unsw.edu.au/einsteinlight/
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,272 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 20:20, 28-06-05:

Υπάρχουν και τα ταχυόνια των οποίων η ύπαρξη βεβαίως είναι απολύτως θεωρητική όπως είπα και πριν...
Παράθεση

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O KoRaKi έγραψε: στις 20:35, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Υπάρχουν και τα ταχυόνια των οποίων η ύπαρξη βεβαίως είναι απολύτως θεωρητική όπως είπα και πριν...
Τα ταχυόνια έχουν m^2 < 0 => m = φανταστικος, άρα δεν μιλάμε για φυσικές καταστάσεις, είναι ghost states. Δεν έχουν σχέση με τη πραγματικότητα.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 20:42, 28-06-05:

off-topic: Βρε KoRaKi με εχει φάει η περιεργεια, τι σπουδάζεις/επαγγέλεσαι? Γιατι βλέπω οτι γνωρίζεις πολλά για μαθηματικα & φυσικές επιστήμες!
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 20:47, 28-06-05:

Παίζει και μια θεωρεία ότι κάπιοι απο τους ιπτάμενους δίσκους που εμφανίζονται κατα καιρούς δεν έρχονται απο το σύμπαν αλλα απο το μέλλον! Κάποια στιγμή μπορεί να το καταφέρουν και αυτό. Μην το κρίνουμε με σημερινά δεδομένα σε 100 χρόνια μπορεί να είναι καθημερινότητα τέτοια ταξίδια (αν δεν έχει καταστραφεί ο πλανητης βέβαια)
Παράθεση

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O KoRaKi έγραψε: στις 20:54, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
off-topic: Βρε KoRaKi με εχει φάει η περιεργεια, τι σπουδάζεις/επαγγέλεσαι? Γιατι βλέπω οτι γνωρίζεις πολλά για μαθηματικα & φυσικές επιστήμες!
Γιατι ρε συ ξέρω και λίγο από σινεμα . Χημικός μηχανικός σπουδασα και θυμαμαι τα βασικα.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 20:56, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Παίζει και μια θεωρεία ότι κάπιοι απο τους ιπτάμενους δίσκους που εμφανίζονται κατα καιρούς δεν έρχονται απο το σύμπαν αλλα απο το μέλλον!
Ποιοι ιπτάμενοι δίσκοι εμφανίζονται κατα καιρους?
Στην πλειονότητα των περιπώσεων οι ιδεες που έχουν μερικοι οτι είδαν ιπτάμενο δίσκο αποδεδειγμενα οφείλεται είτε σε μετερεωολογικά μπαλόνια, είτε σε προβληματικές προσωπικότητες

@KoRaKi: Α συναδελφος σχεδον! Κι εγω Πολυτεχνειο!
1
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 20:59, 28-06-05:

Υπάρχουν και ανεξήγητες παρουσίες ιπτάμενων δίσκων απο αναφορές πιλότων κτλ. Γενικά το θέμα των UFΟ είναι αρκετά μεγάλο και μπορούμε να το βάλουμε σε ένα topic τι λες? Υπάρχουν πολλές φώτο με UFO και γενικά η κυβέρνηση των ΗΠΑ προσπαθεί να το καλύψει κυρίως γιατί κάπιοι απο αυτούς είναι και πειραματικά μοντέλα αεροσκαφών. ΄Για κάποια άλλα όμως αγνωείτε η προέλευση τους
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 21:05, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Γενικά το θέμα των UFΟ είναι αρκετά μεγάλο και μπορούμε να το βάλουμε σε ένα topic τι λες?
Οκ βάλε ενα τέτοιο, ενδιαφέρον θα ήταν
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 2,242 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 21:28, 28-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi
Μπορεις να γυρίσεις και να σκοτώσεις τη μανα σου πριν γεννηθείς και άλλα παράξενα...
χμ, ομοίως θα έλεγα ότι μπορείς να πας στο μέλλον και να σε σκοτώσει ο γιος σου.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Παιχνίδια για PC - Από cr 7
      Το θέμα έχει λάβει 26 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-03-17 στις 23:50.
    • Παιχνίδια της μοίρας - Από kleftra
      Το θέμα έχει λάβει 27 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-05-12 στις 02:20.
    • Παιχνίδια vs VideoGames - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γονείς και η ανατροφή των παιδιών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-05-10 στις 20:11.
    • PC τουρνουά(Στα παιχνίδια) - Από Chris Rebel
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-11-08 στις 19:41.
    • Δωρεάν Παιχνίδια - Από Mel24443
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-06-08 στις 11:36.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα