Tattoo & piercing artist επαγγελματικά

anto

Νεοφερμένος

Η anto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όνειρό μου είναι να γίνω κτηνίατρος αλλά επειδή δεν είμαι μαθήτρια του 19 αλλά του 12 δεν μπορώ να γίνω , και του χρόνου πάω 3η γυμνασίου (έχω μείνει και 2 φορές στην πρώτη γυμνασίου) . Έτσι αποφάσισα να κάνω κάτι με ζωγραφική που είμαι πολύ καλή στην ζωγραφική , θα ασχοληθώ με τατουάζ (tatoo) παίρνεις πτυχείο σε αυτό το επάγγελμα? Εάν ναι ξέρει κανείς που θα πάω να γραφτώ , σε πια σχολή και τι θα αναφέρω για να πάω για τατουατζής?... Ξέχασα να αναφέρω ότι ο τατουατζής ασχολείται και με τρύπες π.χ στα αυτιά , στην κοιλιά κτλπ. Σας παρακαλώ πολύ εάν μπορείτε πείτε κάτι το οποίο θα με βοηθήσει ..... ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΎΤΙΜΟ ΧΡΌΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΏΣΑΤΕ!!! :clapup::clapup::clapup::clapup::redface::redface::):P:/::/::/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γεια, μην περιμένεις πολλά από αυτό το ποστ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι απορρίπτεις αμέσως την Κτηνιατρική. Αν οντως είσαι 19 χρονών ή έστω μεγαλύτερη από τους συμμαθητές σου τρία χρόνια με πολλή προσπάθεια μπορούν να σε φτάσουν στο στόχο σου. Θέμα ωριμότητας και προσήλωσης στο όνειρο σου είναι.
Τώρα για tatoo πραγματικά δεν έχω ιδέα. Ίσως σε κάποιο ΙΕΚ αισθητικης? Μερικές φορές έχω δει να διαφημίζουν αυτά τα περίεργα βαψίματα στο σώμα σε κάποια ΙΕΚ. Ίσως να έχουν και tatoo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina01

Νεοφερμένος

Η marina01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σου αντο, δεν εχει σημασία που εισαι κοριτσι του 12. Αυτό που ειναι καλό ειναι ότι δεν τα παρατάς και έτσι να συνεχίσεις!!! Τώρα για αυτό που ζητάς ξέρω οτι μπορείς να κάνεις στα ΚΕΑΣ ΞΥΝΗ με κάποια ιδιαίτερα μαθήματα και να μάθεις πως να χτυπάς τατουαζ...!! Τσέκαρε μια φορά το site τους να δείς.
https://www.keasxini.edu.gr/el/programataspoudwn/tomeasygeiaskaiomorfias/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenh7

Νεοφερμένος

Η elenh7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
πως μπορει να γινει καποιος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Λογικά,είσαι καλός στο σχέδιο και πας τζάμπα σαν βοηθός τατουατζή,ξέρω κοπέλα που χτύπαγε tattoo σε πλαστικά δέρματα και κομμάτια χοιρινού πριν περάσει
στους ανθρώπους :/
Οπότε αν κάποιος ''το έχει'' στο σχέδιο,μπορεί να πάρει μια μηχανή για tattoos (ψιλοακριβές) και να ρωτήσει κάποιον παλιό του επαγγέλματος για να μπει ως βοηθός του και να μάθει τη δουλειά. Ελπίζω να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kouroumpelo

Νεοφερμένος

Η kouroumpelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλοι τατουατζιδες γινονται και οι γραφιστες που επισης ασχολουνται με σχεδιο. Ειδικα αν ο πελατης δε σου ερθει με συγκεκριμενο σχεδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top