Ομαδικό Σεξ: Η Ρώμη είναι εδώ

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μια παροιμια λεει: Στον ερωτα τιποτε δεν απαγορευεται, φτανει να το θελουν και οι δύο (τρεις, τεσερις...). :D:P

Σας αρεσει να κανετε σεχ με πανω απο ενα ατομο πανω στο ιδιο το κρεβατι; Να μπλεκεστε σε ανωμαλους σχηματισμους που να θελει να ρθουν τρεις αντρες ναυτικοι για να σας ξεμπερδευψουν; :clapup:

Τι σας αρεσει πιο πολυ; Το τριο; :mad:

Το 4Χ4; :sly:

Λευκος οικος και Πενταγωνο; :shifty:

Παραπανω;;;:eek:

Με ποιο συνδυασμο φυλων το προτιματε; Το έχετε κανει; Θα το κάνατε ποτε η δεν σας αφηνει η ηθικη; Το ονειρευεστε; Γουσταρετε να βλεπετε τσοντες με ομαδικες φασεις;

ΟΛΑ για την partouz, παω να κανω κανα ντουζ...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Εξαρτάται φίλε. Προσωπικά προτιμώ το 4 επί 3 με δύο πακιστανούς πάνω σε ντουλάπες να μας πετάνε ρύζι, το ονομαζόμενο και "γλέντι του σουλτάνου". Επίσης θέλω οι 3 γυναίκες παρτενέρ να είναι ντυμένες παπαδιές και ο ένας άντρας παρτενέρ ντυμένος δεσμοφύλακας με μπερέ. Φυσικά θέλω να παίζει από πίσω το σάουντρακ του Juno (μιλάμε για μεγάλα βίτσια) και ειδικότερα αυτό https://www.youtube.com/watch?v=20PQBtyfNZY.

Α! Επίσης θέλω να υπάρχει και ένας μεσολογγίτης ο οποίος να είναι ντυμένος τσολιάς και να ψήνει κοκορέτσια στη γωνία.

Δυστυχώς δεν το έχω κάνει με αυτό το τρόπο ποτέ. Δεν βρίσκω καλά κοκορέτσια και πετάμε παϊδάκια πάνω στη σχάρα για να τη βρούμε.

Φίλε με ερέθισες βραδιάτικα. Πάω να πάρω τηλέφωνο το Σταμάτη να κανονίσει event, όπως και δήποτε...


edit: Στο ερώτημα για τις τσόντες. Γουστάρω να βλέπω με πολλούς, (30-40 άτομα) και να συμμετέχουν και ζώα (λεοπαρδάλεις, γάτες, ιγκουάνα κοάλα, κτλ)
lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
όχι, δεν μου αρέσει καθόλου σαν ιδέα, δεν θα το δοκίμαζα ποτέ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν μπορώ να απαντήσω. Θα μου τραβήξει το αφτάκι η mindcircus ότι εκτίθεμαι. :P Τι πας και ρωτάς βρε συ Ουτιδανέ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ωραια η πλακα σου fantasmenos, αλλα ξερεις τι; Εγω ξερω οτι οποιος τα κοροιδευει δεν εχει πλεμονι να το κανει, ουτε εχει κοτσια να πει "απαπαπαπα", μην τον περασουν για συντιρητικουρα. Το εχεις κανει ποτε στ' αληθεια; Κανεις δεν τολμαει ν' απαντησει παντος, αυτο βλεπω εγω...

Θα σας χαλασει η διαγογη πουλακια μου ε; :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ωραια η πλακα σου fantasmenos, αλλα ξερεις τι; Εγω ξερω οτι οποιος τα κοροιδευει δεν εχει πλεμονι να το κανει, ουτε εχει κοτσια να πει "απαπαπαπα", μην τον περασουν για συντιρητικουρα. Το εχεις κανει ποτε στ' αληθεια; Κανεις δεν τολμαει ν' απαντησει παντος, αυτο βλεπω εγω...

Θα σας χαλασει η διαγογη πουλακια μου ε; :lol:

καραδοκεί ο ταξίαρχος Θεοχάρης του στεκίου λέμε, πολλά ζητάς. :D 'Αντε πάντως επειδή φλέγεσαι, εγώ δεν θα έμπαινα ποτέ σε οποιοδήποτε σχήμα που θα υπήρχε έστω κι ένας άντρας. Τώρα τα υπόλοιπα που θα έκανα άστα, γιατί ο Θεοχάρης θα μας κάνει ταπετσαρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Α! Επίσης θέλω να υπάρχει και ένας μεσολογγίτης ο οποίος να είναι ντυμένος τσολιάς και να ψήνει κοκορέτσια στη γωνία.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Ωραια η πλακα σου fantasmenos, αλλα ξερεις τι; Εγω ξερω οτι οποιος τα κοροιδευει δεν εχει πλεμονι να το κανει, ουτε εχει κοτσια να πει "απαπαπαπα", μην τον περασουν για συντιρητικουρα. Το εχεις κανει ποτε στ' αληθεια; Κανεις δεν τολμαει ν' απαντησει παντος, αυτο βλεπω εγω...

Δεν απαντάς εσύ αν τα έχεις κάνει, που έχεις πλεμόνι, να μας τα περιγράψεις κιόλας να περάσει ευχαριστα η ώρα; Τι να κάνουμε εμείς εδώ μόνο να παίζουμε το π...ι μας μάθαμε (το ποντίκι μας εννοώ) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Να πω εγω, να γλεντατε εσεις ρε; Καλος εισαι και του λογου σου man. Ενταξη λοιπον θα πω.

Εντυπωση μου κανει που στην Ελλαδα το θεμα αυτο ειναι ακομη ταμπου. Εγω προτιμω το trivial persuit :lol:

Εξω τα πραματα ειναι πολυ πιο απλα. Ο κοσμος το κανει πιο ευκολα, χαλαρα για διασκεδαση κι εξερεβνηση των αισθησεων. Ξερετε, αν το ενα προς ενα το κανεις πολλες φορες μετα δεν εχει και πολλα αλλα να κανεις και γινετε βαρετο. Στην Ευρωπη και στο USA υπαρχουν και ειδικα clubs που πας και γραφεσε κι ολη η δουλεια ειναι για την partouz. Πινουν κι ενα τσιγαρακι, ρουφανε και καμια σκονη και τυφλα να χει ο Καλιγουλας. Θελει ομως γνωριμια για να σε γραψουν εκει, εμενα δεν μου ετυχε δυστυχος.

Στην Ολλανδια μαζευονται οι φιλοι, σηνηθως ζευγαρια παντρεμενα η ελευθερα σ ενα σπιτι το Σ/Κ, ξερετε κερια, μουσικη απαλη, projections on the wall με πολλη χασιμο, θυμιατα, μαυρακι σπεσιαλ που ναι και νομιμο και περνουν ευχαριστα. Ετυχε καμποσες φορες να ειμαι κι εγω εκει. Δυο ειναι τ αγαπημενα μου σχεδια: Ενα αυτο που λεει ο DrStrangelove, με δυο γυναικες. Αμα τις ψησεις να κανουν πρωτα λιγο μεταξυ τους κι εσυ να κυτας, ειναι αλλο πραμα, το συστηνω σε ολους, ακουστε με δεν θα χασετε. Το αλλο ειναι το πενταγωνο, με δυο αντρες, δυο γυναικες κι ενα gay boy (οχι δεν το βγαλαν ακομη σε game boy:clapup:). Κολαση, κολαση αλλο ν ακους κι αλλο να το κανεις. Ετυχε και στη Ζυριχη να κανουμε δυο αντρες και τρεις γυναικες, πολυ καλο κι αυτο, μου αρεσε πολυ.

Ο DrStrangelove εκανε μια καλη αρχη. Κατι παει να πει αλλα φοβατε τον ταξιαρχο Τσιρκω (μη μασας εγω ξερω τι καλη κοπελα ειναι δεν θα σε φαει). Ποσο πισω ειμαστε, μα ποσο πισω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
για μενα το σεξ εχει αλλη υποσταση.οταν ημουν στα 20 το σκεφτηκα σαν εμπειρια να το κανω.ευτυχως που δε το εκανα!
πιστευω πως το σεξ και κατ επεκταση και ο ερωτας-γιατι θεωρω πως απο καποιες εμπειριες ή ηλικια και μετα δεν εχει νοημα να κανεις απλα σεξ χωρις να εισαι ερωτευμενος ή να αγαπας τον συντροφο σου-ειναι μονο για δυο.δεν χωραει κανενας αλλος.

ειναι η απολυτη ψυχοσωματικη ενωση με τον ανθρωπο σου.

δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να το κανουμε οπως τα ζωα.βεβαια ο καθενας οπως τη βρισκει και καλα κανει.δεν το κατακρινω και ποιος ξερει μπορει σε 5 χρονια να αλλαξω γνωμη.εξαλλου η αποψεις γυρω απο το σεξ μεταβαλονται με την ηλικια.

παντως οποιος συμμετεχει σε τετοιου ειδους συνεβρεσεις καλα θα ηταν να προσεχει την υγεια και υγειεινη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Μια παροιμια λεει: Στον ερωτα τιποτε δεν απαγορευεται, φτανει να το θελουν και οι δύο (τρεις, τεσερις...). :D:P

(...)

Φίλτατε αυτό που λες όπως το αντιλαμβάνομαι, δεν αναφέρεται στον έρωτα, αλλά στην ερωτική πράξη αποκλειστικά σε σωματικό, γήινο επίπεδο, απογυμνωμένη από το ψυχικό και αιθέριο περιεχόμενό της.

Ο έρωτας, κατά την ταπεινή μου άποψη, δεν είναι συνεύρεση σωμάτων με στόχο την πρόσκαιρη εξερεύνηση πιθανών νέων τρόπων ερωτικής διέγερσης.
Ο έρωτας είναι πρώτα συνεύρεση ή μάλλον συνύπαρξη και επικοινωνία πνευμάτων και αισθημάτων και στη συνέχεια αισθήσεων.

Η ερωτική πράξη πάλι, εμπίπτει στο "τίποτα δεν απαγορεύεται" ανάλογα με το περιεχόμενο που της δίνει ο καθένας.

Μια ερωτική πράξη συνυφασμένη με τον ψυχικό και πνευματικό έρωτα, γίνεται κοινωνία σωμάτων ήδη ενωμένων ψυχών. Εκεί θεωρώ ότι εξ' ορισμού δεν τίθεται θέμα "εμπλουτισμού" της πράξης, αφού η συνεύρεση γίνεται σε περισσότερα επίπεδα, κάτι που μάλλον αφορά δύο άτομα, εκτός εάν μιλάμε για σπάνιες περιπτώσεις που η "κοινωνία" αυτή μπορεί να χωρέσει το πολύ τρία.

Εάν όμως, η ερωτική πράξη αντιμετωπίζεται ως παιχνίδι, ως αθλοπαιδιά, εάν το μόνο που ενδιαφέρει είναι η πρόσκαιρη ηδονή, τότε ναι, θα μπορούσε να γίνει κάτι σαν πάρτυ, ποιά γεύση αφήνει όμως το πρωί της επομένης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
... ποιά γεύση αφήνει όμως το πρωί της επομένης?
Γράφω αποκλειστικά και μόνο για να πώ την εμπειρία που είχε ένας φίλος μου, πρίν περίπου 13 χρόνια.
Ήταν καλεσμένος κάπου στο Παγράτη απο ένα ζευγάρι που ήταν αραβωνιασμένο.
Αφού είχαν παραγγείλει πίτσες και για να σκοτώσουν τον χρόνο τους παράλληλα, είχαν την ιδέα να βάλουν στο βίντεο και κάτι ζεστό. Παραζεστάθηκαν όμως και προέκυψε τρίο.
Το συμπέρασμα, ο φίλος μου κατόπιν εορτής, ντράπηκε, έχασε τον φίλο του και το ζευγάρι χώρισε!

Υ.Γ. Η περιέργεια σκοτώνει σίγουρα την γάτα ! Αλλά και άν δέν την σκοτώσει, θα την λαβώσει βαριά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τελικά, μετά τη σεξουαλική απελευθέρωση των 60s, τείνουμε προς έναν αδιανόητο νέοπουριτανισμό.
Καλός, χρυσός ο έρωτας και η "κοινωνία σωμάτων ήδη ενωμένων ψυχών", δε λέω, αλλά τι περιφρόνηση προς το σεξ είναι αυτή;

Τι γεύση να σου αφήσει δηλαδή το επόμενο πρωί βρε DreamsRevenge? Γεύση ανθρώπου που έχει περάσει καλά I guess. Υπονοείς δηλαδή ότι είναι ανήθικο και το επόμενο πρωί θα σε πιάσουν οι τύψεις; Μόνο αν από πριν ήδη πίστευες κατά βάθος ότι κάνεις κάτι ανήθικο πιστεύω.

Μόνο η ...πνευματική ανάταση είναι αποδεκτή ευχαρίστηση δηλαδή, οι πιο γήινες απολαύσεις είναι ανήθικες και ...αφήνουν άσχημη γεύση; (ευτυχώς είναι αρκούντως προφανές το τι γεύση δηλαδή αφήνει η άλλη εξίσου ζωώδης απόλαυση, το φαγητό :P)

Προσωπικά πάντως, προσπαθώ να μην περιφρονώ το σώμα για χάρη του πνεύματος, ούτε τις απολαύσεις που μπορεί να προσφέρει. Χωρίς αυτό να σημαίνει φυσικά ότι I value them more ή ότι τις κυνηγάω περισσότερο.

Πρακτικά πάντως, το βρίσκω λίγο δύσκολο να νιώσει κανείς αρκετά άνετα με τόσα άτομα ώστε να το κάνει και να αφεθεί ώστε να περάσει και καλά (και όχι απλά άβολα). Ίσως σε περιπτώσεις πολύ στενά δεμένης παρέας or something (εννοείται χωρίς να χρειάζεται αλκοόλ, που θολώνει και λίγο την κρίση και οδηγεί ίσως σε φαινόμενα ...άσχημης γεύσης που λέει και η Dreams).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Υ.Γ. Η περιέργεια σκοτώνει σίγουρα την γάτα ! Αλλά και άν δέν την σκοτώσει, θα την λαβώσει βαριά !

Ποτέ δεν κατάλαβα τί δουλειά έχει η περιέργεια με την σεξουαλικότητα. Προσωπικά δεν έχω κάνει ποτέ οτιδήποτε από περιέργεια στην σεξουαλική σφαίρα, και ούτε εκτιμώ τους απλά περίεργους (ματάκηδες κλπ) που ουκ ολίγες φορές μου έχουν ζητήσει έμμεσα ή άμεσα διάφορα. 'Οποιος κάνει, κάνει ό,τι κάνει επειδή του είναι φυσικό και αυθόρμητο, και τον εξάπτει, οι περίεργοι ας πρόσεχαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ποτέ δεν κατάλαβα τί δουλειά έχει η περιέργεια με την σεξουαλικότητα. Προσωπικά δεν έχω κάνει ποτέ οτιδήποτε από περιέργεια στην σεξουαλική σφαίρα....
Όση σχέση έχει και η βιασύνη σου να τοποθετηθείς πως δέν έχεις κάνει τίποτα απο περιέργεια.
Βρέ σύ, πιστεύεις πως έχεις τόόόσο μεγάλο δάχτυλο που άν το τοποθετήσεις μπροστά σου, μπορεί να σε κρύψει ;
Κανείς δέν μπορεί να ισχυριστεί πως στον ερωτικό τομέα και σε μικρή ηλικία, είναι ή ήταν τόσο ενήμερος, έτσι ώστε δικαίως να ισχυρίζεται πως απολαμβάνει την ισορροπία τόσο για στο σώμα όσο και το πνεύμα του.
Επιδή το λίγο - λίγο πιστεύω πως τελικά γίνεται τόσο πολύ, που έχουμε ξεχάσει πώς ήταν όταν ξεκινήσαμε, έχω να πώ πως είναι ένα εισητήριο δίχως επιστροφή τις περισσότερες φορές.
Δειλά δειλά βλέπω τοποθετήσεις που διαφαίνεται η πιθανότητα ενδεχόμενης συμμετοχής υπο προϋποθέσεις.
Δηλαδή, το πολύ τρία άτομα ή όχι κάτω απο την επήρεια αλκοόλ ή ακόμα πάμπολλες άλλες που θα μπορούσε να συμβεί.
Το μετά έχει και αυτό πολλά σενάρια, που χρειάζονται όμως περισσότερη ανάλυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Τελικά, μετά τη σεξουαλική απελευθέρωση των 60s, τείνουμε προς έναν αδιανόητο νέοπουριτανισμό
Καλός, χρυσός ο έρωτας και η "κοινωνία σωμάτων ήδη ενωμένων ψυχών", δε λέω, αλλά τι περιφρόνηση προς το σεξ είναι αυτή;
Μα δεν είναι περιφρόνηση, απλά τοποθέτηση του σ' ένα ευρύτερο πλαίσιο αξιών είναι. Κάποιοι συνδέουν την ερωτική πράξη με τον έρωτα ως συναίσθημα και ως βίωμα, κάποιοι όχι απόλυτα, έχουν αν θέλεις την ικανότητα να διαχωρίζουν τα δύο και να μπορούν να αντλήσουν απόλαυση από μια ερωτική πράξη που να μην πληροί τις πιο πάνω συνθήκες όντας πιο ανεξάρτητη από το ψυχοπνευματικό επίπεδο. Δεν κατηγορώ ή περιφρονώ κάτι, τοποθετώ απλά εαυτόν στην πρώτη κατηγορία. Και όχι, δεν γράφω από μοναστήρι:P


Τι γεύση να σου αφήσει δηλαδή το επόμενο πρωί βρε DreamsRevenge? Γεύση ανθρώπου που έχει περάσει καλά I guess. Υπονοείς δηλαδή ότι είναι ανήθικο και το επόμενο πρωί θα σε πιάσουν οι τύψεις; Μόνο αν από πριν ήδη πίστευες κατά βάθος ότι κάνεις κάτι ανήθικο πιστεύω.

Τύψεις δε νομίζω να πιάσουν κανέναν, εκτός εάν κάποιος από την συντροφιά συνειδητοποιήσει ότι τελικά δεν αντιμετώπιζε την ερωτική πράξη με την απαιτούμενη "ψυχραιμία". Αλλοιώς, θα ξυπνήσουν όλοι με την αίσθηση ότι πέρασαν καλά, σύμφωνοι, στην αίσθηση του κενού αναφέρομαι, στο "ε και?" (μιλώντας απέξω απ' το χορό, βέβαια, γιατί δεν έχω να καταθέσω προσωπική εμπειρία...)


Μόνο η ...πνευματική ανάταση είναι αποδεκτή ευχαρίστηση δηλαδή, οι πιο γήινες απολαύσεις είναι ανήθικες και ...αφήνουν άσχημη γεύση; (ευτυχώς είναι αρκούντως προφανές το τι γεύση δηλαδή αφήνει η άλλη εξίσου ζωώδης απόλαυση, το φαγητό :P)

Το φαγητό ζωώδης απόλαυση?:worry:

https://diodos.info/mag/modules/tinycontent/index.php?id=332
https://www.yogaonline.gr/subcategory.asp?view=63&maincat=16&recid=1137
https://www.youtube.com/watch?v=OJa9gt8G-7E
https://yoga.org.nz/nutritional_information/nutrition.htm

(πρόχειρη παράθεση, καθώς το θέμα προϋποθέτει την προσωπική αναζήτηση κι επιλογή από τον καθένα της στάσης που του ταιριάζει περισσότερο στο θέμα της διατροφής)



Προσωπικά πάντως, προσπαθώ να μην περιφρονώ το σώμα για χάρη του πνεύματος, ούτε τις απολαύσεις που μπορεί να προσφέρει. Χωρίς αυτό να σημαίνει φυσικά ότι I value them more ή ότι τις κυνηγάω περισσότερο.

Μα κανείς δεν μίλησε για περιφρόνηση:)


Πρακτικά πάντως, το βρίσκω λίγο δύσκολο να νιώσει κανείς αρκετά άνετα με τόσα άτομα ώστε να το κάνει και να αφεθεί ώστε να περάσει και καλά (και όχι απλά άβολα). Ίσως σε περιπτώσεις πολύ στενά δεμένης παρέας or something (εννοείται χωρίς να χρειάζεται αλκοόλ, που θολώνει και λίγο την κρίση και οδηγεί ίσως σε φαινόμενα ...άσχημης γεύσης που λέει και η Dreams).

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Όση σχέση έχει και η βιασύνη σου να τοποθετηθείς πως δέν έχεις κάνει τίποτα απο περιέργεια.
Βρέ σύ, πιστεύεις πως έχεις τόόόσο μεγάλο δάχρυλο που άν το τοποθετήσεις μπροστά σου, μπορεί να σε κρύψει ;
Κανείς δέν μπορεί να ισχυριστεί πως στον ερωτικό τομέα και σε μικρή ηλικία, είναι ή ήταν τόσο ενήμερος, έτσι ώστε δικαίως να ισχυρίζεται πως απολαμβάνει την ισορροπία τόσο για στο σώμα όσο και το πνεύμα του.

'Οχι, όσο κι αν σας φαίνεται απίστευτο, σ'αυτά τα θέματα ειδικά δεν έχω κάνει τίποτα από περιέργεια ή ανία. Ούτε φαγητό δεν έχω δοκιμάσει από περιέργεια. 'Hξερα τι θέλω από παιδί, από την ηλικία περίπου των 11 ή τουλάχιστον μέχρι εκεί θυμάμαι, πιο πριν υπάρχει ένα κενό. Θυμάμαι ότι τότε περίπου πρέπει να ήταν και η πρώτη φορά που ερωτεύθηκα τρελλά ένα πολύ όμορφο και σέξυ κορίτσι. Την ερωτεύθηκα για τον ίδιο λόγο που ερωτεύομαι μέχρι σήμερα οποιαδήποτε γυναίκα. Για το ίδιο "πακέτο". Είμαι πολύ κονκρέτ τύπος, από τότε το concept είναι περίπου το ίδιο. Καθόλου πειραματισμοί και αμφιβολίες, τουλάχιστον όσον αφορά εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ουτιδανός

Νεοφερμένος

Ο Shizoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών, επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μπορει καποιοι να θεωρουν τ' ομαδικο σεξ κτηνωδη κι αισχρο, ομως τοτε πως εξηγειτε το εξης: Γιατι παντοτε αυτο πηγαινε μαζι με τους προηγμενους πολιτισμους για την εποχη τους (Βαβυλωνα, Ελλαδα, Ρωμη, Γαλλια πριν την επανασταση, Ευρωπη και ΗΠΑ μετα τα '60s) και ποτε με τους βαρβαρους; Ειναι οι βαρβαροι πιο ηθικοι και λιγοτερο κτηνωδης απο τους πολιτισμενους;

Στην Chrisssssssssss ηθελα να κανω μια ερωτηση: Πες μου τα πρωτα δεκα ζωα που γνωριζεις οτι κανουν ομαδικο σεξ σε παρακαλω, γιατι αυτο που εγραψες μου ηρθε κατακουτελα, ΟΚ?

DrStrangelove, αν δεν εχεις περιεργεια, τοτε πως εισαι γατος; Γιαλαντζη μου φαινεσαι man, και sorry κιολας. :lol:

Μια ερωτική πράξη συνυφασμένη με τον ψυχικό και πνευματικό έρωτα, γίνεται κοινωνία σωμάτων ήδη ενωμένων ψυχών. Εκεί θεωρώ ότι εξ' ορισμού δεν τίθεται θέμα "εμπλουτισμού" της πράξης, αφού η συνεύρεση γίνεται σε περισσότερα επίπεδα, κάτι που μάλλον αφορά δύο άτομα, εκτός εάν μιλάμε για σπάνιες περιπτώσεις που η "κοινωνία" αυτή μπορεί να χωρέσει το πολύ τρία.

DreamsRevenge, ολα αυτα που λες κι εγω ουτε να τα συλαβισω δεν μπορω ο καφρος, ειναι πολυ ωραια και καλα. Δεν θα ισχυαν ομως αυτα (ψυχικος, πνευματικος ερωτας, κοινονια σωματων και ψυχων) μεσα σε μια παρεα που μοιραζετε την ιδια φιλοσοφια, μετα απο εναν υψηλου πνευματος φιλοσοφικο διαλογο, οπως οι αρχαιοι η οι ελευθεριοι του ντε Σαντ; Οι ινδοι πιστευουν οτι μπορεις ν αγγιξεις το απειρο μεσα απ την σεξουαλικη υπερτατη ηδονη, γιατι λοιπον πιστευεις οτι αυτη η ηδονη απλα σε προσγειωνει ανωμαλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Μπορει καποιοι να θεωρουν τ' ομαδικο σεξ κτηνωδη κι αισχρο, ομως τοτε πως εξηγειτε το εξης: Γιατι παντοτε αυτο πηγαινε μαζι με τους προηγμενους πολιτισμους για την εποχη τους (Βαβυλωνα, Ελλαδα, Ρωμη, Γαλλια πριν την επανασταση, Ευρωπη και ΗΠΑ μετα τα '60s) και ποτε με τους βαρβαρους; Ειναι οι βαρβαροι πιο ηθικοι και λιγοτερο κτηνωδης απο τους πολιτισμενους;

Καλά όχι ότι έχει σημασία, αλλά σε όλα αυτά που αναφέρεις, το ομαδικό σεξ τοποθετείται χρονικά συνήθως στη decadence του εκάστοτε παραδείγματος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Παιδες περι ορεξεος κολοκυθοπιτα. Ως φαντασιωση λειτουργει νομιζω διεγερτικα παντως (μεχρι 3 ομως). Τα κοτσια παντως προσωπικα δεν τα εχω. Ασε που να τρεχεις να βρισκεις και κοκορετσι , κι εσυ ουτιδανε πινεις αλλα εμας δεν μας δινεις οποτε ...............................................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top