Μαστορέματα κι επισκευές: Είναι θέμα φύλου;

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Θα σας πληροφορήσω ότι η αλλαγή ασφάλειας δεν έχει σχέση με τον δυναμισμό του χαρακτήρα, ούτε με την ανεξαρτησία. Αν είχε θα ήμουν δυναμικότατη.:clapup:
Να φανταστώ ότι τον 2 μετρο παίδαρο που κυαλάρεις, αν μάθεις ότι δεν βάζει χέρι στον πίνακα, και φωνάζει ηλεκτρολόγο, θα τον χωρίσεις για έλλειψη δυναμισμού?:D
ΣΑΦΩΣΣΣ!!!
Την ανδρας θα είναι αυτός αγάπη μου άμα δεν ξέρει να σου σφίξει μία βίδα???


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
ΣΑΦΩΣΣΣ!!!
Την ανδρας θα είναι αυτός αγάπη μου άμα δεν ξέρει να σου σφίξει μία βίδα???

αναλόγως τη βίδα θες να σου σφίξει;;;;;;:P:P:P

το θέμα δεν είναι τα ματσακόνια...... :P

αλλά μου αρέσει που η δυναμική του θέματος έχει επεκταθεί πέρα από την απλή ερώτηση "Τι είναι αυτό που κάνει τη Γυναίκα;"...... απλώνει το θέμα απλώνει......


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
αναλόγως τη βίδα θες να σου σφίξει;;;;;;:P:P:P
"
ΜΜΜΜΜΜΜΜ!!!:hmm: Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον και των δύο ειδων τις βίδες πρέπει να μας σφίγγουν:P και τις παραγματικες και τις πνευματικες . (ιδιαίτερα οταν μας πιάνει εκεινος ο πυρετος των εκπτώσεων:P:P:P:D!!!)



Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,975 μηνύματα.
ΣΑΦΩΣΣΣ!!! Την ανδρας θα είναι αυτός αγάπη μου άμα δεν ξέρει να σου σφίξει μία βίδα???

Γυναίκα =λασκαρισμενες βίδες...;


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γυναίκα =λασκαρισμενες βίδες...;
Στην βίδα κόλλησες εσύ?:confused:
Ωραία να το αλλάξω:/: .
Τι άνδρας ειναι αυτός άμα δεν ξέρει να σου φτιάξει την βρύση που χάλασε?!!!:worry:




Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
ΣΑΦΩΣΣΣ!!!
Την ανδρας θα είναι αυτός αγάπη μου άμα δεν ξέρει να σου σφίξει μία βίδα???




Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Μάλλον από ότι καταλαβαίνω, εσύ δεν ξέρεις να φτιάχνεις τίποτα έτσι?!! ;)


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μάλλον από ότι καταλαβαίνω, εσύ δεν ξέρεις να φτιάχνεις τίποτα έτσι?!! ;)
Ίσα-ίσα που είναι πρώτη μαστοράτζα. Ό,τι έχει χαλάσει σπίτι του το 'χει φτιάξει ο ίδιος - επιβεβαιωμένο.
Ποτέ δεν θα καταλάβω πώς κάνετε ορισμένες κοπέλες αυτές τις "λογικές" συνεπαγωγές.




Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Μάλλον από ότι καταλαβαίνω, εσύ δεν ξέρεις να φτιάχνεις τίποτα έτσι?!! ;)

Καταρχήν να ευχαριστήσω το Γιώργο για την αποκατάσταση της ιστορικής αλήθειας αλλά οκ, ας πούμε ότι όχι δεν έφτιαχνα τίποτα:

Όχι, απολύτως τίποτα όμως! Άρα αυτό κατά το συλλογισμό σου με καθιστά ΜΗ άντρα, κι αφού δεν είμαι άντρας για σένα, άρα είμαι γυναίκα.
Άρα μόλις έδωσες απάντηση τι κάνει για σένα τη Γυναίκα. Το να μην ξέρει να κάνει τίποτα και να τα απαιτεί όλα από τον άντρα.

Αυτή είναι η εικόνα της σύγχρονης γυναίκας για σένα; Γιατί δεν είναι για μένα.;)

ΥΓ: που το πάω που το στρεβλώνω, μέσα στο θέμα θα το φέρω και δε θα καταλάβεις για πότε σε τουμπάρω συλλογιστικά. Μην το ξαναπροσπαθήσεις, είμαι άλλο είδος ζωντανού οργανισμού, δεν πιάνομαι.;)



Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα μετράμε τον άντρα με το αν ξέρει να φτιάχνει τις βρύσες;:eek:

(Θυμήθηκα ανέκδοτο.

Ο Γιάννης και η Μαρία είναι ένα ζευγάρι κοντά στα πέντε χρονιά παντρεμένοι και όλα πήγαιναν καλά στο συζυγικό βίο μέχρι τη στιγμή που κάποια μικρά οικιακά προβλήματα άρχισαν να χαλούν αυτή την ηρεμία .
Μια μέρα η Μαρία μετά τη δουλειά ανακαλύπτει ότι το καζανάκι στο μπάνιο στάζει.

-Ρε Γιάννη θα δεις λίγο το καζανάκι που στάζει και να το φτιάξεις
-Ρε Μαρία πέντε χρόνια παντρεμένοι με έχεις δει πότε να κάνω καζανάκια??

Και το καζανάκι παρέμεινε άφτιαχτο. Μετά από αρκετό καιρό να' σου και μια πρίζα που δεν λειτουργεί.

-Ρε Γιάννη θα δεις λίγο την πρίζα που δεν λειτουργεί
-Ρε Μαρία πέντε χρόνια παντρεμένοι με έχεις δει πότε να κάνω πρίζες??

Διπλά στο καζανάκι που έσταζε προστέθηκε τώρα και μια χαλασμένη πρίζα που συνέχιζαν να παραμένουν άφτιαχτα. Μετά από καιρό προστέθηκε και μια χαλασμένη κλειδαριά δύο καμένες λάμπες και μερικά ακόμα πράγματα . Η Μαρία συνέχιζε να παρακαλεί το Γιάννη να διόρθωσει τα πράγματα που είχαν χαλάσει.

-Ρε Γιάννη θα φτιάξεις το καζανάκι, πρίζα κλειδαριά κτλ.

Και ο Γιάννης με το γνωστό του τρόπο απέφευγε να διορθώσει το παραμικρό μέσα στο σπίτι .

-Ρε Μαρία πέντε χρόνια παντρεμένοι με έχεις δει πότε να κάνω πρίζες, καζανάκια κλειδαριές κτλ.

Αυτό γινόταν για καιρό μέχρι που μια μέρα γυρίζει ο Γιάννης σπίτι και βλέπει τα πάντα διορθωμένα!!

Φωνάζει τι Μαρία να τη ρωτήσει τι έγινε.

-Ρε Μαρία πως διορθωθήκαν όλα αυτά?? Έφερες μάστορα??
- Όχι ρε Γιάννη! απλά ο Σήφης από κάτω, καλό παιδί, πιάναν και τα χέρια του και του είπα αφού εσύ δεν κανείς τίποτα μπας και μπορεί να με βοηθήσει.
-Καλά ρε Μαρία φώναξες το γείτονα να στα κάνει όλα αυτά?? Και δεν μου λες, πόσα σου πήρε???
-Ρε Γιάννη ο Σήφης είναι κιμπάρης, δεν πήρε λεφτά. Το μόνο που ζήτησε είναι να του κάνω μια π**α ή ένα κέικ σοκολάτας.
-Και συ ρε Μαρία τι του έκανες ??
-Καλά ρε Γιάννη, πέντε χρόνια παντρεμένοι με έχεις δει ποτέ να κάνω κέικ σοκολάτας?????):redface:


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το να μην ξέρει να κάνει τίποτα και να τα απαιτεί όλα από τον άντρα.
oxi..η γυναικα κανει νοικοκυριο και ο ανδρας μαστορευει...
μοιρασμος εργασιων..:)




Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Στο σπίτι μας μαστορεύω κυρίως εγώ και ο σύντροφος κάνει το μαγείρεμα... :hmm:


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Όχι, απολύτως τίποτα όμως! Άρα αυτό κατά το συλλογισμό σου με καθιστά ΜΗ άντρα, κι αφού δεν είμαι άντρας για σένα, άρα είμαι γυναίκα.
Άρα μόλις έδωσες απάντηση τι κάνει για σένα τη Γυναίκα. Το να μην ξέρει να κάνει τίποτα και να τα απαιτεί όλα από τον άντρα.
Ουάου.

ΥΓ: που το πάω που το στρεβλώνω, μέσα στο θέμα θα το φέρω και δε θα καταλάβεις για πότε σε τουμπάρω συλλογιστικά. Μην το ξαναπροσπαθήσεις, είμαι άλλο είδος ζωντανού οργανισμού, δεν πιάνομαι.;)
Τι είσαι?:worry:


Στο σπίτι μας μαστορεύω κυρίως εγώ και ο σύντροφος κάνει το μαγείρεμα... :hmm:
Και εγώ έτσι θέλω να κάνω όταν μεγαλώσω! Μπράβο και πάλι μπράβο! Αυτή η νοοτροπία του μόνο η γυναίκα κάνει τις δουλειές μου την σπάει!



Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Στο σπίτι μας μαστορεύω κυρίως εγώ και ο σύντροφος κάνει το μαγείρεμα...
να κανουμε την εξαιρεση κανονα?

και τις εννοεις μαστορευεις?ετσι για παραδειγμα..



Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
να κανουμε την εξαιρεση κανονα?
Όχι, αλλά αφού οι κανόνες έχουν εξαιρέσεις, ας μην τους παρουσιάζουμε ως ακλόνητες και καθολικές αλήθειες.

και τις εννοεις μαστορευεις?ετσι για παραδειγμα..
Έχει τύχει να αλλάξω πρίζες, να φτιάξω το καζανάκι, να χρησιμοποιήσω πριόνι, τρυπάνι, αλφάδι, παπαγάλο, κάβουρα...
Τι σημασία έχει; :worry:



Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Να ξέρουμε σε ποιόν να παραπονεθούμε που δεν δουλεύει τίποτα σωστά!!!!!!!! :D




Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Έχει τύχει να αλλάξω πρίζες, να φτιάξω το καζανάκι, να χρησιμοποιήσω πριόνι, τρυπάνι, αλφάδι, παπαγάλο, κάβουρα...
Τι σημασία έχει; :worry:


Όπως ο moderator έκανε split από το θέμα "Τι είναι αυτό που κάνει την γυναίκα;" και υπάρχει πλέον το θέμα
"Έχει μικρότερη σημασία η εμφάνιση μπροστά στα ψυχικά χαρίσματα;"
δεν φτάχνει κι ένα άλλο θεματάκι με τίτλο
μάστορας ή μαστόρισσα;;;;;; όπου θα μπορούν άντρες και γυναίκες να περιγράφουν στο τι έχουν μαστορεύσει ή διορθώσει στο σπίτι τους ή αν έχουν κάνει κάποια κατασκευή;;;;;;


γιατί δεν χαρακτηρίζεται μια γυναίκα από το αν ξέρει ή δεν ξέρει να χειρίζεται ματσακόνια, βίδες, τόρνους και αλλά εργαλεία........

χαίρομαι πάντως τις γυναίκες που το κάνουν και ξέρουν να χρησιμοποιούν ετγαλεία για να αλλάξουν πρίζες ή για να κόψουν ξύλα ή να τρυπήσουν τον τοίχο για να κρεμάσουν κάποιο ράφι, ίσως γιατί το κάνω κι εγώ επειδή μου αρέσουν και οι κατασκευές αλλά και η δυνατότητα να επιλέγω να κάνω κάστι χωρίς να περιμένω συνέχεια κάποιο μάστορα......... ελευθερία κινήσεων


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ίσα-ίσα που είναι πρώτη μαστοράτζα. Ό,τι έχει χαλάσει σπίτι του το 'χει φτιάξει ο ίδιος - επιβεβαιωμένο.
Ποτέ δεν θα καταλάβω πώς κάνετε ορισμένες κοπέλες αυτές τις "λογικές" συνεπαγωγές.
Του ανταπάντησα με ερωτηση με τον ίδιο τρόπο που εκφράστηκε. Αυτο αποσκοπουσε η ερώτηση μου.


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Καταρχήν να ευχαριστήσω το Γιώργο για την αποκατάσταση της ιστορικής αλήθειας αλλά οκ, ας πούμε ότι όχι δεν έφτιαχνα τίποτα:

Όχι, απολύτως τίποτα όμως! Άρα αυτό κατά το συλλογισμό σου με καθιστά ΜΗ άντρα, κι αφού δεν είμαι άντρας για σένα, άρα είμαι γυναίκα.
Άρα μόλις έδωσες απάντηση τι κάνει για σένα τη Γυναίκα. Το να μην ξέρει να κάνει τίποτα και να τα απαιτεί όλα από τον άντρα.

Αυτή είναι η εικόνα της σύγχρονης γυναίκας για σένα; Γιατί δεν είναι για μένα.;)

ΥΓ: που το πάω που το στρεβλώνω, μέσα στο θέμα θα το φέρω και δε θα καταλάβεις για πότε σε τουμπάρω συλλογιστικά. Μην το ξαναπροσπαθήσεις, είμαι άλλο είδος ζωντανού οργανισμού, δεν πιάνομαι.;)
Πως εχεις αυτήν την ψευδαίσθηση οτι όπως λές εσύ "με τούμπαρες" ? Δεν σε καταλαβαίνω.
Πρώτον εάν ειχες διαβάσει ψυχολογία θα ήξερες οτι μεταξύ των σχέσεων των δύο φύλων ειναι απαραίτητος αυτός ο διαχωρισμος των ρόλων.Ακόμα και αν στην σημερινή μας κοινωνία σχεδόν τα πάντα εχουν αλλάξει κάποιοι ρόλοι πάντα τείνουν και σύμφωνα με τους ψυχολόγους πρέπει να ειναι σταθεροί. Δεν νομίζω οτι θα έκανε εναν άνδρα να αισθανθεί "ματσο άνδρας" μπροστά σε μία γυναίκα που υπερτερει από αυτόν σε μυική δύναμη.
Ναι πράγματι το παραδέχομαι οτι για εμένα ο άνδρας πρέπει να έχει και αυτό το "προσόν", ναι τον θέλω να ειναι άξιοςκαι προκομένος για να εξυψώνετε ακόμα περισσότερο στα μάτια μου.Και όχι γιατι, οπως ΕΣΥ αναφέρεις χωρις να με γνωρίζεις προσωπικά καθόλου, τον θέλω για να μου κάνει όλες τις επισκευές . Εγώ δεν θα αναφερθώ στο τι δουλειες γνωρίζω να κάνω γιατί πολύ απλά δεν με ενδιαφέρει να σου αποδείξω κάτι.
Από ότι γράφεις υποστηρίζεις οτι για εσένα η εικόνα της σύγχρονης γυναίκας είναι μια γυναίκα που ξέρει και γνωρίζει να μαστορεύει στο σπίτι και οτι αυτό ειναι ενα προσον της γυναίκας που θα ήθελες να έχει.Επίσης αναφέρεσαι οτι φρόντισες καλύτερα την εμφανισή σου έτσι ώστε να καταφέρεις να μπορείς να γνωρίσεις κοπέλες μια άλλης όπως αναφέρεις εσύ κατηγορίας να το πω?Πες μου οτι γνωρισες πανέμορφη ψηλή ξανθιά που να ειναι και φοβερά εμφανίσημη και δυναμική και επιχειρηματίας αλλα και ταυτόχρονα να γνωρίζει να μαστορέυει τα παντα σε ένα σπίτι ? Πες μου το?


Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στο σπίτι μας μαστορεύω κυρίως εγώ και ο σύντροφος κάνει το μαγείρεμα... :hmm:
Και τους γείτονες με τι θράσος τους αντικρίζετε; :confused:



Σημείωση Editor:
Το μήνυμα μεταφέρθηκε εδώ από διάσπαση του θέματος: Τι είναι αυτό που κάνει τη γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top