Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,787 μέλη και 2,440,491 μηνύματα σε 76,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 224 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τριχοφυία

stroumfotragoudw

Δραστήριο Μέλος

H stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H stroumfotragoudw variemai έγραψε: στις 15:44, 19-06-10:

Γεια σας!Έχω μεγάλο πρόβλημα τριχοφυίας..Έχω πάει σε ενδοκρινολόγο για να κάνω ορμονικές εξετάσεις και μάλλον έχω πολυκυστικές ωοθήκες(δεν ήταν σίγουρη γιατί δεν είχα τόσο εμφανή συμπτώματα)..Μου σύστησε να πάρω αντισυλληπτικά αλλά φοβάμαι μιας και έχω ακούσει για διάφορες παρενέργειες..Υπάρχει κάποιος καλός τρόπος να απαλλαγώ από τις τρίχες στα χέρια;Εκτός από χάπια βέβαια..Κάνω λέιζερ για μουστάκι κτλ αλλά μιας και οι ορμόνες μου δεν έχουν σταθεροποιηθεί λόγω ηλικίας δεν έχω μόνιμα αποτελέσματα και δεν ξέρω αν είναι τζάμπα κόπος να δοκιμάσω χέρια με λέιζερ
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 15:46, 19-06-10:

Μπορείς πάντα να κάνεις κερί... Εκτός αν θέλεις κάτι πιο μόνιμο..
1
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 04:37, 20-06-10:

εχω διαβασει οτι 2 κουπες τσαι μεντας την ημερα μειωνει αισθητα την τριχοφυια, μπορεις να δοκιμασεις, δεν εχεις να χασεις και τιποτα
1
Παράθεση

stroumfotragoudw

Δραστήριο Μέλος

H stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H stroumfotragoudw variemai έγραψε: στις 15:14, 20-06-10:

ευχαριστώ και τις 2 θα δοκιμάσω απλά με το κερί φοβάμαι γιατί έχω τρίχες και στο άκρο ,δηλαδή στην αντίθετη πλευρά της παλάμης και μου φαίνεται κάπως :\
1
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 16:03, 20-06-10:

Και το κερί πρέπει να ξέρεις ότι αν το κάνεις καιρό και δεν χρησιμοποιείς άλλες μεθόδους αποτρίχωσης, θα σου αραιώσει την τριχοφυία...
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε: στις 13:44, 27-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από stroumfotragoudw
Γεια σας!Έχω μεγάλο πρόβλημα τριχοφυίας..Έχω πάει σε ενδοκρινολόγο για να κάνω ορμονικές εξετάσεις και μάλλον έχω πολυκυστικές ωοθήκες(δεν ήταν σίγουρη γιατί δεν είχα τόσο εμφανή συμπτώματα)..Μου σύστησε να πάρω αντισυλληπτικά αλλά φοβάμαι μιας και έχω ακούσει για διάφορες παρενέργειες..Υπάρχει κάποιος καλός τρόπος να απαλλαγώ από τις τρίχες στα χέρια;Εκτός από χάπια βέβαια..Κάνω λέιζερ για μουστάκι κτλ αλλά μιας και οι ορμόνες μου δεν έχουν σταθεροποιηθεί λόγω ηλικίας δεν έχω μόνιμα αποτελέσματα και δεν ξέρω αν είναι τζάμπα κόπος να δοκιμάσω χέρια με λέιζερ
βασικα αντισυλληπτικα χαπια και γω τ χα παρει στην εφηβεια (απο λαθος διαγνωση ελεος) και δε μου συνεβη κατι κακο απλα πρεπει να προσεχεις να μην τα ξεχνας! τωρα οσο για τη μειωση της τριχοφυιας ειμαι κ γω υπερ της αποψης οτι το κερι οντως ειναι καλη λυση και γενικα μειωνει την τριχοφυια. τωρα γ χερια δεν τ χω δοκιμασει αλλα λογικα αφου το κανει σε ολα τ αλλα σημεια...θα το κανει και στα χερια!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος