• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Κοιτάξτε, είναι λίγο λάθος, να λέμε πόνεσε-δεν πόνεσε. Ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά και δημιουργούμε και ένα πολύ κακό άγχος (αν υπάρχει καλό άγχος). Τα ταμπόν που μπαίνουν στην μύτη για να την στηρίζουν και βγαίνουν σε δυο-τρεις ημέρες, εξαιτίας των βλεννών μπορεί λίγο να κολλήσουν και όταν τα τραβήξουμε να νιώσουμε λίγο άβολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελικα

Νεοφερμένος

Η Μελικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα ,εγω την εκανα διάφραγμα κ πλαστική πριν 2 χρονια κ φέτος εκανα πάλι διότι ηταν στραβή . Εχει περάσει ένας μήνας κ ειναι πάλι λιγο στραβή . Ο γιατρος μου είπε να κανω συστηματικά μαλαξεις κ οτι θα ισιώσει .τι να πω ειμαι λιγο απογοητευμένη . Έκανες κανεις άλλος μαλαξεις μετα την επέμβαση κ για ποσο διάστημα ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Η μύτη παίρνει το σχήμα της από τον νάρθηκα. Τον πρώτο καιρό αλλάζει συνεχώς, ώστε να προσαρμοστεί στο πρόσωπο. Μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα. Η τελική εικόνα θέλει αρκετό καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bleeding rose

Νεοφερμένος

Η Bleeding rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Οι αλλοι που δεν ξερουν οτι κανατε πλαστικη φαινεται? Κανει μπαμ??? Επειδη ολοι στην αρχη διαβάζω οτι μοιαζουν με αβαταρ.. ισχυει?? Δεν ειναι αντιληπτό απο τους αλλους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελικα

Νεοφερμένος

Η Μελικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όχι ευτυχώς . Μονο εάν τους το πω εγω. Απλα εγω το βλέπω κ με ενοχλεί ειναι βέβαια καλύτερη απο πριν κ οταν κανω τις μαλαξεις έρχεται στα ίσα της αλλα μετα απο λίγη ώρα πάλι γέρνει . Μάλλον πρεπει να κανω υπομονή .

Γεια σου ovelix360 ,θα μπορούσες να μου πεις σε ποιον γιατρο έκανες την επέμβαση ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lena14

Νεοφερμένος

Η Lena14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Υπαρχει καποιος που εχει κανει καποιες μικροδιορθωσεις στη μυτη με τοπικη αναισθησια? ( εχω κλεισει ενα χρονο απο την επεμβαση). Ευχαριστω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

logica

Νεοφερμένος

Η logica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ναι έχει κάνει η κολλητή μου. Σου κάνουν μια ένεση με ξυλοκαίνη ή τέλοσπαντων μια τοπική αναισθησία και ο γιατρός κάνει τις μικροδιορθωσούλες. Μετά παίρνεις μια αντιβίωση για 3 μέρες. Επίσης πρέπει να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα μετά την πρώτη επέμβαση τουλάχιστον 1 χρόνος πριν κάνεις οτιδήποτε, γιατί αυτός είναι ο μίνιμουμ χρόνος που χρειάζεται για να σταθεροποιηθεί το αποτέλεσμα της 1ης επέμβασης. Οπότε καλύτερα είναι να μη βιαστείς. Οι διορθωτικές επεμβάσεις αν γίνουν από τον ίδιο γιατρό κάποιες φορές είναι δωρεάν. (τουλάχιστον στη φίλη μου δεν πήρε ο γιατρός επιπλέον αμοιβή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lena14

Νεοφερμένος

Η Lena14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ωραια σε ευχαριστω πολυ! και μενα ο γιατρος μου με ειπε οτι θα ειναι χωρις κοστος. Εγω για παραδειγμα θελω να ισιωσω λιγο τη ραχη γιατι εμφανιστηκε ενα κοκκαλακι και επισης το ακρορινιο εχει πεσει λιγο και θελω να το σηκωσω. Η φιλη σου ειναι ευχαριστημενη απο τις διορθωσεις? πιστευεις ειναι ρισκο και μπορει το αποτελεσμα να ειναι χειροτερο? Προσωπικα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι λεπτομερειες και διορθωνονται ευκολα! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mommy

Νεοφερμένος

Η mommy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
LENA 14 σε ποιο γιατρό πήγες γιατί έχω και εγώ την ίδια περίπτωση .Στείλε μου πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

victoria1992

Νεοφερμένος

Η victoria1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια! Αποφάσισα και εγώ να κάνω ρινοπλαστική για να διορθώσω τον ύβο και θα ήθελα γνώμες σχετικά με την επιλογή γιατρού. Διάβασα όλη τη συζήτηση εδώ και σε άλλα forums και σκέφτομαι τους Π.Κολ, Δ. Λουλ και Ι. Μητ. Θα ήθελα να μου στείλει όποιος μπορεί και έχει εμπειρία , είτε θετική είτε αρνητική από αυτούς τους γιατρούς σε προσωπικό μήνυμα. Επίσης μου έχουν συστήσει εναν πλστικό που χειρουργεί σε αθήνα και πάτρα και ονομάζεται Αντωνόπουλος. Αν τυχόν κάποιος γνωρίζει κάτι σχετικά με αυτον τον γιατρο είναι ευπρόσδεκτο. Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Παιδιά να κάνω μία ερώτηση. Υπάρχει περίπτωση μετά από δύο χρόνια από το χειρουργείο αν ασκηθεί κατά καποιο τρόπο πίεση στην μύτη σου (όχι χτύπημα) να αλλάξει κάπως το σχήμα της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Καλησπερα , οσοι εχετε κανει ανοιχτου τυπου ρινοπλαστικη , πειτε μου λιγο φαινεται η τομούλα ; Το παρατηρητε εσεις; Εχει τυχει να σας πουν πχ φιλοι τι σημαδι ειναι αυτο που εχεις στη μυτη; Πειτε μου σας παρακαλω γιατι πρεπει να κανω επανεπεμβαση και θα ειναι ανοιχτου τυπου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Καλησπερα , οσοι εχετε κανει ανοιχτου τυπου ρινοπλαστικη , πειτε μου λιγο φαινεται η τομούλα ; Το παρατηρητε εσεις; Εχει τυχει να σας πουν πχ φιλοι τι σημαδι ειναι αυτο που εχεις στη μυτη; Πειτε μου σας παρακαλω γιατι πρεπει να κανω επανεπεμβαση και θα ειναι ανοιχτου τυπου!

Δεν μου το έχει πει κανείς.Αλλά φαίνεται από την μία μεριά μόνο δεν ξέρω γιατί και αν έκανε βλακεία ο γιατρός. Επίσης όταν μίλησα με τον γιατρό μου κ του είπα ότι με ρωτάνε αν έχω κάνει πλαστική και τους λέω όχι εκείνος μου είπε να μην το λέω αυτό γιατί φαίνεται η τομή από κάτω.
Αλλά μην σε νοιάζει εμένα ας είχε γίνει τέλεια όπως την ήθελα και ας φαινόταν κ λιγουλάκι η τομή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Epan εσενα σε ενοχλει αυτο; Σε ενοχλει το οτι δεν εγινε η μυτουλα σου ετσι όπως ηθελες και οτι φαινεται λιγο η τομουλα; Η δε σε νοιαζει καν; Σκευτεσαι να ξανακανεις επεμβαση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Epan εσενα σε ενοχλει αυτο; Σε ενοχλει το οτι δεν εγινε η μυτουλα σου ετσι όπως ηθελες και οτι φαινεται λιγο η τομουλα; Η δε σε νοιαζει καν; Σκευτεσαι να ξανακανεις επεμβαση;

Κοιτα με ενοχλεί ότι δεν έγινε ακριβώς έτσι όπως την ήθελα αρκετά.
Ειλικρινά η τομή δεν με νοιάζει.
Τώρα τι να σου πω μία σκέφτομαι ότι θέλω να την διορθώσω μία λέω άστο γιατί δεν θέλω να γίνει χειρότερη μιας και πολλά πράγματα πάνω στην νέα μου μύτη μου αρέσουν και δεν θέλω να τα χαλάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didi28

Νεοφερμένος

Η Didi28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλημέρα! Είμαι νέα στο φόρουμ. Πριν 10 μέρες έκανα πλαστική και διάφραγμα. Η μύτη είχε πεσμένο ακρορινιο και μια μικρή καμπούρα. Ο γιατρός χρησιμοποιησε μόσχευμα από το διάφραγμα για να την σηκώσει.Μόλις έβγαλα το σφουγγαρακια είδα ότι τα ρουθούνια μου ήταν ασύμμετρα ενώ πριν όχι.. Λέω θα είναι από το πρήξιμο! Αφού έβγαλα λοιπόν και τον ναρθηκα είδα ότι κάτι δεν πάει καλά. Η μύτη μου φαινόταν στραβή. Εχθές έβγαλα άπειρες φωτογραφίες.. Η βάση της μύτης δεν είναι στην ίδια ευθεία με το ακρορινιο. Έχω τρελαθεί! Η μύτη μου ήταν ισια. Ο γιατρός που του έστειλα φώτο μου λέει να περιμένω να ξεπριστει. Τι να περιμένω; γίνεται μια στραβή μύτη να ισιώσει! Αν έχει τύχει κάτι ανάλογο σε κάποιον ας μου πει! Νιώθω μεγάλη απογοήτευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Παιδιά αν μπορείτε να απαντήσετε και στην κοπέλα πάνω που αγωνιά. Εγώ την είχα στραβή πριν την φτιάξω οπότε δεν ξέρω. Αλλά έχω την εντύπωση πως αν την βλέπει στραβή από τώρα δεν θα ισιώσει. Αν κάποιος ξέρει.
Επίσης παιδιά είχε κανένας πρόβλημα με τον χόνδρο δηλαδή να μην στηρίζετε καλά η μύτη μετά ή να κάνει κάπου σαν βαθουλωματάκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Δυστυχως δε γνωριζω για να απαντησω, καλυτερα επισκεψου εναν γιατρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Καλησπερα εχει κανει κανεις ανοιχτου τυπου επαναληπτικη ρινοπλαστικη σε Κυπραιου ή Κολλια και αν ναι εμεινε ευχαριστημενος; Ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*zouzou*

Νεοφερμένος

Η *zouzou* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Έχοντας κάνει ανοιχτή ρινοπλαστική πριν 2 χρόνια, θα ήθελα την βοήθειά σας.
Η αίσθηση που έχω για την μύτη μου δεν έχει αποκατασταθεί πλήρως. Το ακρορίνιο μου εξακολουθεί να είναι ακόμα πολύ σκληρό κ λίγο μουδιασμένο κ δεν είναι ''εύκαμπτο", αν μπορούσα να το πω έτσι, το σημείο αυτό της μύτης, όπως είναι μια μύτη χωρίς επέμβαση. Έχει συμβέι σε κάποιον κάτι αντίστοιχο??? Ήξερα ότι η αποκατάσταση παίρνει σίγουρα 1 χρόνο..αλλά εγώ νομίζω το έχω ξεπεράσει κατα πολύ αυτό για να εξακολουθεί να είναι έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top