Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,066 μηνύματα σε 75,686 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 356 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χρήση των εφαρμογών [Opera mini, Mig33, eMSN κ.α] μέσω Wind Plus Non-Stop

Θα χρησιμοποιούσατε το κόλπο αν δεν είχατε Internet στo PC ή ήσαστε διακοπές;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)
Θα το προτιμούσα σίγουρα...!
8
80,00%
Όχι. 3,49 ευρώ/μήνα είναι πολλά...
0
0%
Δεν μου αρέσει καν.
2
20,00%

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε: στις 11:51, 29-04-07:

Προσοχή!!!
το 'κόλπο' απευθύνεται μόνο σε συνδρομητές ΤΙΜ.
Βήμα 1ο:Έλεγχος και εγκατάσταση ρυθμίσεων TIM Plus.
Για να λάβετε ρυθμίσεις ΤΙΜ Plus θα πρέπει να αποστείλετε δωρέαν με sms την εντολή 'PLUS' στο 234.
Μετά την αποστολή μυνήματος θα λάβετε κάποιες ρυθμίσεις τις οποίες πρέπει να αποθηκεύσετε...
Αφού γίνει αποθήκευση και έχετε κινητό SE κάντε έναν έλεγχο στις ρυθμίσεις...!
=>Μενού=>Ρυθμίσεις=>Συνδεσιμότητα=>Επ. Δεδομένων

=>Λογαρ. δεδομ.=> ΤΙΜ PLUS=>
Διεύθυνση ΑΡΝ: gwap.b-online.gr
Όνομα χρήστη:wap
Κωδικός:wap
Αιτ. κωδικού:Μη ενεργό
Επιτρ.Κλήσ.:Αυτόματη
Τα άλλα τα αφήνουμε όπως είναι.
Μετά αφού ελέξτε αυτές τις ρυθμίσεις κάντε το εξής:
Μενού=>Ρυθμίσεις=>Συνδεσιμότητα=>Ρυθμίσεις WAP=>Profile WAP=>TIM PLUS=>Επιλογές=>Ρυθμίσεις.
Σύνδεση με: TIM PLUS
Τύπος wap: Http
Διακομ. μεσολάβ.: Ναι
Διεύθυνση ΙΡ: 192.168.200.010
Αριθμός θύρας:9401
Τα άλλα τα αφήνουμε όπως είναι.

Βήμα 2o:Ενεργοποίηση της υπηρεσίας ΤΙΜ Plus Non-Stop.
Η υπηρεσία TIM Plus Non-Stop προσφέρει σε όλους τους συνδρομητές ΤΙΜ δωρεάν απεριόριστη πλοήγηση στο WAP και όχι στο Internet στείλτε την εντολή 'PLUS' στο 349[Απεριόριστη πλοήγηση με 3,49ΕΥΡΩ/μήνα].
Αλλά σχετικά με το κόλπο έκανα κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις και γιαυτό υπάρχει πρόσβαση στo WEB.
Βήμα 3ο: Εγκατάσταση της εφαρμογής Opera Mini.

Για να κατεβάσετε την εφαρμογή θα πρέπει να μπείτε μέσω WAP στο http://mini.opera.com ή από pc στο http://www.opera.com
Για τις υπόλοιπες εφαρμογές όπως eMSN, Migg33 κτλ ή θέλετε βοήθεια επικοινωνήστε μαζί μου με ΡΜ ή θέστε το post σας εδώ...!
Σύντομα θα μπουν ρυθμίσεις και για υπόλοιπα κινητά...
ΤΈΛΟΣ ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΉΣΩ ΤΟΝ HUNTER ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΑΝΟΊΞΩ ΑΥΤΌ ΤΟ ΘΈΜΑ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hunter : 29-04-07 στις 12:24.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:17, 29-04-07:

Πολύ καλή κίνηση.
Ευχαριστούμε Μήτσο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε: στις 12:29, 29-04-07:

Αυτή είναι μια ωραία κίνηση το καλοκαίρι που αυτοί που είναι διακοπές ίσως να μην έχουν adsl...
Το 'κόλπο' θα δοκιμαστεί και σε Nokia symbian με τον κανονικό Opera browser...!
===
Thanks Hunter for edit...!
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:31, 29-04-07:

Θα ήταν καλό ο καθένας μας να αναφέρει με ποιές συσκευές έχει -επιτυχημένα- δοκιμαστεί το κόλπο.
Τι λες Μήτσο;
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O Mitsos The Great . έγραψε: στις 12:37, 29-04-07:

Έχεις δίκιο και ξέχασα να το αναφέρω...
Μάλλον θα τις βάλω με την βοήθεια κάπιου moderator/admin...
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:40, 29-04-07:

Εγώ πάντως έχω να δώσω τα 6230, 6600, Ε50, w710.
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O Mitsos The Great . έγραψε: στις 13:22, 29-04-07:

Δουλεύουν κανονικά αυτά με το κόλπο?
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 13:37, 29-04-07:

Εγώ μπαίνω με το Ericsson 700i και το έχω συνδέσει μέσω laptop....Δουλεύει μια χαρά
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,239 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 13:51, 29-04-07:

Έχει η Vodafone κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα για απεριόριστο wap/web surfing με κάποιο προκαθορισμένο χρηματικό ποσό το μήνα;
Επίσης ισχύει και για κατόχους καρτοκινητής TIM;

-petros
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 13:54, 29-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Έχει η Vodafone κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα για απεριόριστο wap/web surfing με κάποιο προκαθορισμένο χρηματικό ποσό το μήνα;
Επίσης ισχύει και για κατόχους καρτοκινητής TIM;
Για Vodafone δεν νομίζω...μιας και είμαι συνδρομήτρια και δεν έχω ενημερωθεί για κάτι ανάλογο (χωρίς βέβαια να είμαι 100% σίγουρη)

Εγώ μπαίνω μέσω καρτοκινητής και δουλεύει μια χαρά!
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 13:56, 29-04-07:

οχι Πετρο, η βοδιαφον δεν εχει αντιστοιχο πακετο, μονο με 3g καρτα (οπως ειχες δει στο μαρουσι εαν θυμασαι)
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 14:18, 29-04-07:

Να ρωτήξω κάτι κι εγώ; Με σύνδεση γίνεται αυτό ή μόνο με καρτοκινητή;
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 14:24, 29-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Να ρωτήξω κάτι κι εγώ; Με σύνδεση γίνεται αυτό ή μόνο με καρτοκινητή;
Νομίζω ότι ισχύει και με τα δύο!
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 14:27, 29-04-07:

και με τα δυο γινεται, αρκει βεβαια να εχεις ενεργοποιησει το ΤΙΜ PLUS (? 3,49 το μηνα)
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 14:29, 29-04-07:

Αχά.. οπότε μέχρι να μπει η σύνδεση στο σπίτι.. Αλλά δεν ξέρω αν πιάνει με το κινητό μου και δεν ξέρω τι μοντέλο ακριβως ειναι να σας πω.. ένα Μοτορολα πάντως ειναι αν βοηθάω!
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 14:34, 29-04-07:

Εγώ πάντως θα το κάνω στο καρτοκινητό μου αν πάω διακοπές κάποια στιγμή. Πολύ χρήσιμο! Ευχαριστούμε Μήτσο!
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O Mitsos The Great . έγραψε: στις 14:37, 29-04-07:

Χαίρομαι που σας αρέσει...!
Ξέχασα να αναφέρω οτι για συμβόλαια στέλνεις την εντολή PLUS στο 3490 και όχι 349
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

O Hunter έγραψε: στις 14:43, 29-04-07:

γινεται και παραγινεται με το κινητο σου kajira
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O Mitsos The Great . έγραψε: στις 14:45, 29-04-07:

Που το ξέρεις Hunter;!
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,167 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 14:46, 29-04-07:

Μητσαρα μπραβο!
Το λοιπον...προσωπικα θα το δοκιμασω οταν ξανακατεβω Ελλαδα.Αξιζει τον κοπο και η τιμη ειναι ακρως ελκυστικη.
Τωρα θα περασω και τον opera mini στο ef81 να δω τι παιζει κι απο εκει.(ετσι κι αλλιως σε java ειναι.Τον εχεις βαλει εσυ κυνηγε;;;; )
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Opera Mini - Από Mitsos The Great
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-05-10 στις 11:39.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα