Δύο Κορίτσια, ένα σώμα...

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Τι θα γινόταν στην ελλάδα;

α) θα ήταν στο σύνταγμα και θα ζητιάνευε ;
β) θα ήταν σε κανένα τσίρκο ή περιφερόμενο θίασο; (ελάτε όλοι να θαυμάσετε...)
γ) θα ήταν σε καμιά μεσημεριανή εκπομπή να παρουσιάζεται ως θαύμα της φύσης;
Ειλικρινά δεν ξέρω.....

θα αυτοκτονούσαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
στην Ελλαδα γλυκεια μου δεν υπαρχει ΚΑΝ η υποδομη για να δεχτουν κατι τετοιο δυστυχως!!!!!
εδω βγαζουν στο περιθωριο ατομα που δεν εχουν τοσο εμφανη διαφορα απο τους αλλους ανθρωπους....ποσο μαλλον αν εβλεπαν τις σιαμαιες!!!! τι να λεμε τωρα!!!:/:
ακρυβος το ιδιο σκεφτομαι κ εγω οχι μονο για αυτα τα παιδια αλλα για το καθε παιδι που θα μπορει να εχει προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Δε το θεωρώ θαύμα. Σιγά ρε παιδιά. Απλά είναι δύο άνθρωποι σε ένα πακέτο. Δε χρειάζεται να λυπόμαστε κάποιον επειδή είναι διαφορετικός.

Έχω άλλες απορίες όμως:

Ποιά κινεί το σώμα? Και εάν μπορούν και οι δύο να προστάξουν τα μέλη τους να κινηθούν, πρέπει να το κάνουν ταυτόχρονα ή μπορεί ανεξάρτητα κάποια να το κάνει? Ίσως μοιράζονται τον έλεγχο?

Ποια είναι η ποσότητα τροφής που χρειάζονται για να διατηρήσουν το σώμα τους? Τρώνε και οι δύο φυσιολογικά έτσι ώστε να χορταίνουν από ψυχολογική άποψη?

Σκέφτηκα περιπτώσεις επίσης που θα μπορούσαν να είναι παράξενες. Κυρίως προσωπικές στιγμές. Επίσκεψη στη τουαλέτα, εργασία, σπουδές, κλπ.

Πολλοί αναφέρθηκαν στο σεξ και τους ερωτικούς συντρόφους, έχει σκεφτεί κανείς όμως τον αυνανισμό? Πόσο παράξενο μπορεί να είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Δε το θεωρώ θαύμα. Σιγά ρε παιδιά. Απλά είναι δύο άνθρωποι σε ένα πακέτο. Δε χρειάζεται να λυπόμαστε κάποιον επειδή είναι διαφορετικός.

Έχω άλλες απορίες όμως:

Ποιά κινεί το σώμα? Και εάν μπορούν και οι δύο να προστάξουν τα μέλη τους να κινηθούν, πρέπει να το κάνουν ταυτόχρονα ή μπορεί ανεξάρτητα κάποια να το κάνει? Ίσως μοιράζονται τον έλεγχο?

Ποια είναι η ποσότητα τροφής που χρειάζονται για να διατηρήσουν το σώμα τους? Τρώνε και οι δύο φυσιολογικά έτσι ώστε να χορταίνουν από ψυχολογική άποψη?

Σκέφτηκα περιπτώσεις επίσης που θα μπορούσαν να είναι παράξενες. Κυρίως προσωπικές στιγμές. Επίσκεψη στη τουαλέτα, εργασία, σπουδές, κλπ.

Πολλοί αναφέρθηκαν στο σεξ και τους ερωτικούς συντρόφους, έχει σκεφτεί κανείς όμως τον αυνανισμό? Πόσο παράξενο μπορεί να είναι?

Ημια το ενα ποδι κ χερι η αλλη τΟ αλλο ποδι κ χερι Οσο τρωμε εμεις το μισο η καθε μια ενα σωμα ειναι
Απο δουλεια εγω που ειχα δει 4 ωρες δουλευει η μια την δουλεια που θελει 4 η αλλη το αντιστοιχο με της σπουδες...
Θυμαμε μια ηταν τραγουδιστρια η αλλη δημοσιογραφος
Τωρα για τα υπολλοιπα δεν ξερω να απαντησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Πολλοί αναφέρθηκαν στο σεξ και τους ερωτικούς συντρόφους, έχει σκεφτεί κανείς όμως τον αυνανισμό? Πόσο παράξενο μπορεί να είναι?

αυτό το είχα και εγώ απορία!!! σε καθημερινά πράγματα... πχ η μία νυστάζει και η άλλη έχει "κέφια"..τι γίνεται??? ή η μία έχει πονοκέφαλο και η άλλη θέλει να χορέψει... Αν είναι 2 διαφορετικοί εγκέφαλοι θα σκέφτονται και με διαφορετικούς ρυθμούς όχι?

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
αυτό το είχα και εγώ απορία!!! σε καθημερινά πράγματα... πχ η μία νυστάζει και η άλλη έχει "κέφια"..τι γίνεται??? ή η μία έχει πονοκέφαλο και η άλλη θέλει να χορέψει... Αν είναι 2 διαφορετικοί εγκέφαλοι θα σκέφτονται και με διαφορετικούς ρυθμούς όχι?

:hmm:

οντως αυτο ειναι αξιο αποριας....:hmm::hmm:
οντως...:hmm::hmm::hmm::hmm: με προβληματισες τωρα ξουρουζου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δε το θεωρώ θαύμα. Σιγά ρε παιδιά. Απλά είναι δύο άνθρωποι σε ένα πακέτο. Δε χρειάζεται να λυπόμαστε κάποιον επειδή είναι διαφορετικός.

Δεν νομίζω οτι νιώθουν διαφορετικές. Οι μόνοι που τους το θυμίζουν συνεχώς είναι οι γύρω τους, είτε θέλουν είτε όχι. Δηλαδή κι εγώ δεν τις βλέπω ρατσιστικά αλλά αν τις συναντούσα στο δρόμο η πρώτη μου ματιά θα ήταν , έστω και στιγμιαία, κάπως περίεργη. Δεν θα μπορούσα να το περιορίσω, είναι μία σημαντική διαφορετικότητα σε αυτό που έχω συνηθίσει να βλέπω.

Ωστόσο ο άνθρωπος επιβιώνει σε όποια κατάσταση του δώσεις δεδομένη, όσο δύσκολη κι αν είναι. Αν βάλω εγώ στη θέση τους τον εαυτό μου, που 17 χρόνια τώρα ζω σε ένα σώμα μόνη μου, το θεωρώ αβάσταχτο πόνο και τεράστια ταλαιπωρία, ψυχική και σωματική. Όμως οι κοπέλες, που το ζουν εκ γεννετής, το έχουν συνηθίσει, δεν το θεωρούν πρόβλημα. Ίσως κάποια πράγματα που είναι φτιαγμένα για ένα κανονικό άνθρωπο να μην μπορούν να τα εκτελούν, αλλά τα περισσότερα τα έχουν συνιθίσει και αυτός είναι κι ο λόγος για τον οποίο δε νιώθουν διαφορετικής, κατά την άποψη μου πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε από κάποιο άτομο παραπάνω, δεν είναι σωστό να λυπόμασθε κάποιον, επειδή είναι διαφορετικός από εμάς.
Όμως σε αυτή την περίπτωση, δεν νομίζω ότι το θέμα είναι τόσο απλό...

Δεν πρόκειται για μια διαφορά..., δεν πρόκειται καν, για δύο άτομα ενομένα,
στην ουσία, πρόκειται για έναν άνθρωπο με δύο κεφάλια !!!

Βεβαίως το δικαίωμα στη ζωή, ανήκει σε όλα τα πλάσματα, αλλά το ίδιο τους ανήκει και το δικαίωμα στο θάνατο... και αυτό το πλάσμα, ούτε αυτό το δικαίωμα δεν έχει...

Αναφερθήκατε παραπάνω, στο θέμα του sex, καθώς και το δικαίωμα στον έρωτα...

Το καταλαβαίνω ότι αυτές οι δύο κοπέλες, αφού έχουν διαφορετικό εγκέφαλο και μάλιστα ο εγκέφαλός τους λειτουργεί κανονικά, σίγουρα θα ερωτευτούν και πιθανότατα και διαφορετικά πρόσωπα...
Ποιός όμως, θα ήταν αυτός, που θα ερωτευόταν μια κοπέλα με δύο κεφάλια...???
Γιατί κακά τα ψέματα βρε παιδιά, αυτό που θα αντικρίζει κάποιος, όταν
βλέπει αυτές τις δύο κοπέλες, αυτό είναι...
Δεν θα μπορούσε ποτέ, να έχει κάποια προσωπική στιγμή με την μία...

Τι να λέμε τώρα, αυτό είναι χειρώτερο από μαρτύριο..., από όποια πλευρά και να το δεις...


Τι να πω, αρρώστησα που το είδα... :/:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε από κάποιο άτομο παραπάνω, δεν είναι σωστό να λυπόμασθε κάποιον, επειδή είναι διαφορετικός από εμάς.
Όμως σε αυτή την περίπτωση, δεν νομίζω ότι το θέμα είναι τόσο απλό...

Δεν πρόκειται για μια διαφορά..., δεν πρόκειται καν, για δύο άτομα ενομένα,
στην ουσία, πρόκειται για έναν άνθρωπο με δύο κεφάλια !!!

Βεβαίως το δικαίωμα στη ζωή, ανήκει σε όλα τα πλάσματα, αλλά το ίδιο τους ανήκει και το δικαίωμα στο θάνατο... και αυτό το πλάσμα, ούτε αυτό το δικαίωμα δεν έχει...

Τι να πω, αρρώστησα που το είδα... :/:

εγω θα το ελεγα 2 ανθρωποι με ενα σωμα εχει τεραστια διαφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Συμφωνώ, βεβαίως είναι δύο άνθρωποι σε ένα σώμα και επίσης ένα σώμα με δύο ψυχές...
Αυτό είναι και το τεράστιο πρόβλημα άλλωστε.

Αυτό πιστεύω, ισχύει για όλες τις περιπτώσεις Σιαμαίων...

Στην συγκεκριμένη όμως περίπτωση, η κατάστασή τους είναι πολύ ιδιαίτερη... και αυτό οπτικά... είναι πολύ χειρώτερο, από άλλες περιπτώσεις Σιαμαίων, που είναι ενομένοι σε κάποιο άλλο σημείο, οπότε έχουν πιθανότατα τη δυνατότητα να χαρούν μια πιο φυσιολογικη ζωή...

Θέλοντας να δώσω έμφαση σε αυτό..., εκφράστηκα έτσι και ζητώ συγνώμη, αλλά η πραγματικότητα που αντικρίζει κάποιος, βλέποντας αυτά τα παιδιά, είναι τραγική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Συμφωνώ, βεβαίως είναι δύο άνθρωποι σε ένα σώμα και επίσης ένα σώμα με δύο ψυχές...
Αυτό είναι και το τεράστιο πρόβλημα άλλωστε.

Αυτό πιστεύω, ισχύει για όλες τις περιπτώσεις Σιαμαίων...

Στην συγκεκριμένη όμως περίπτωση, η κατάστασή τους είναι πολύ ιδιαίτερη... και αυτό οπτικά... είναι πολύ χειρώτερο, από άλλες περιπτώσεις Σιαμαίων, που είναι ενομένοι σε κάποιο άλλο σημείο, οπότε έχουν πιθανότατα τη δυνατότητα να χαρούν μια πιο φυσιολογικη ζωή...

Θέλοντας να δώσω έμφαση σε αυτό..., εκφράστηκα έτσι και ζητώ συγνώμη, αλλά η πραγματικότητα που αντικρίζει κάποιος, βλέποντας αυτά τα παιδιά, είναι τραγική...
σιγα βρε ναι σε καταλαβενω αλλα κ παλι πιστευω οτι για αυτες θα ηταν το περιεργο να μην ηταν κολλημενες ετσι εχουν συνηθησει κ εχουν φτιαξει της ζωες τους μαζι...εχουν συμβηβαστει κ πιστευω οτι δω κ καιρο εχουν λυση τα προβληματα της καθημερινοτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Επειδη υπηρξαν αποριες που δεν απαντηθηκαν :

1.Οι γονεις αποφασισαν να μην τα χωρισουν , οχι γιατι ηταν βεβαιο οτι καποιο θα πεθαινε, αλλα γιατι θα εμεναν σε αναπηρικα καροτσακια.
2.Ο καθε εγκεφαλος ελεγχει μονο τη μια μερια του σωματος και δεν εχει αισθητικη επαφη με την αλλη. Τοκαθε παιδι ειναι σαν να εχει μισο σωμα. Απλα εμαθαν να συνεργαζονται.

Παντως βλεποντας το βιντεο απο τη μια μου αρεσει που αλληλεπιδρουν μια χαρα με τον κοσμο και ο περιγυρος τις αντιμετωπιζει καλα...και απο την αλλη παρατηρω πως δεν υπαρχει συμμετρια, ειναι περισσοτερο σαν να εχεις ενα φυσιολογικο παιδι , απο το οποιο ξεπροβαλει ενα κεφαλι στο πλαι.

Αυτα δε τα εβλεπαν αρκετα νωρις πριν γεννηθουν αραγε ; Και αν ναι, με τι κουραγιο και με ποιο σκεπτικο, αποφασισαν να προχωρησουν ξεροντας οτι θα γινει αυτο ; Τα παιδια αυτα πωςθα ζησουν σε ενα κοσμο οπου δε θα μπορουν να εχουν αυτο που εχουν ολοι οι αλλοι, οσον αφορα τα προσωπικα τους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
.

Φίλε "Lorien" συμφωνώ απόλυτα με τις παρατηρήσεις σου, επάνω στο θέμα...

Στην εποχή μας, που υπάρχει τεράστια δυνατότητα προγεννετικού ελέγχου, είναι μεγάλη ανευθυνότητα από μέρους των γονέων, να αφήνουν τα πράγματα στην τύχη τους... μέχρι το τέλος της κυήσεως, που βέβαια είναι πολύ αργά, για οποιαδήποτε επέμβαση, όταν μάλιστα έχουμε τέτοιες εξαιρετικά δύσκολες... περιπτώσεις.

Θεωρώ τον προγεννετικό έλεγχο, απαραίτητο σε όλες τις περιπτώσεις, δεν αρκεί να επαναπαυόμεθα, επειδή μπορεί να είμασθε σε ηλικία που δεν δικαιολογεί μεγάλους κινδύνους..., ή επειδή δεν έχουμε κάποια βεβαρημένη κληρονομικότητα...

Θα πρέπει να γίνεται ΠΑΝΤΑ !!!!

Δεν έχουμε δικαίωμα πιστεύω, να φέρνουμε στον κόσμο, κάποιον που θα τυρρανιέται σε όλη του τη ζωή, χωρίς να το έχει επιλέξει...

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Παντως βλεποντας το βιντεο απο τη μια μου αρεσει που αλληλεπιδρουν μια χαρα με τον κοσμο και ο περιγυρος τις αντιμετωπιζει καλα...
πιστευεις οτι στη Ελλαδα θα γινοταν το ιδιο...?

εγω πιστευω οτι στην Ελλαδα το ποιο πιθανο να τα ειχαν κλεισμενα στο σπιτι να μην τα δει ο κοσμος..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Η σε κανένα φανάρι να ζητιανεύουν.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε ναι, εδω, (αναλογα και με το μερος) θα ηταν χειροτερα.

Καμια φορα οι γονεις , μη θελοντας να παρουν την δυσκολη αποφαση, προσκαλουν επιπλεον προβληματα και για τα παιδια και για τους ιδιους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Wikipedia:
The twins have a younger brother named Dakota and a younger sister named Morgan.
Εκτός των άλλων, μου έκανε εντύπωση που οι γονείς έκαναν κι άλλα παιδιά μετά απ'αυτά. Γιατί;

Γιατί οι γονείς να προβούν στην απερισκεψία να κάνουν και άλλα 2 ακόμα παιδιά; Τα πρώτα δυο θα μπορούσαν να ακολουθήσουν την ημι-φυσιολογική ζωή τους και χωρίς άλλα αδέρφια τα οποία πιθανώς αισθάνονται το λιγότερο παράξενα. Ανεξάρτητα από το οτι η κατάσταση προϋπήρχε όταν αυτά άρχισαν να αντιλαμβάνονται το τι συμβαίνει γύρω τους, η κοινωνία είναι αρκετά διεισδυτική για να τους αφήσει εντελώς ανεπηρέαστους...

Και συμφωνώ με Lorien:
Καμια φορα οι γονεις , μη θελοντας να παρουν την δυσκολη αποφαση, προσκαλουν επιπλεον προβληματα και για τα παιδια και για τους ιδιους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
προφανως οι γονεις θελουν και μια πιο φυσιολογικη ζωη, με οτι αυτο συνεπαγεται, και οχι αποκλειστικα "ημι", οπως αναφερεις κι εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
πω πω ρε παιδια στεναχωρηθηκα πολύ με τα κορίτσια, εγω πάντως τα θεωρω 2 άτομα απο την στιγμη που υπάρχουν 2 καρδιες 2 κεφάλια:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
.

Οι γονείς μπορεί να θέλουν... και σίγουρα θέλουν το καλύτερο δυνατόν, αφού είναι οι γονείς τους..., αλλά από το τι θέλουμε, μέχρι το τι συμβαίνει αντικειμενικά..., τις περισσότερες φορές, υπάρχει τεράστια απόσταση... και εν τοιαύτη περιπτώση, νομίζω, πως όσο και να θέλουν οι γονείς και όσο και να προσπαθήσουν, δεν είναι εφικτό να ζήσουν αυτά τα παιδιά, μια φυσιολογική ζωή... :(

Μακάρι..., να κάνω λάθος...!!!! :worry:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top