Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,797 μέλη και 2,440,893 μηνύματα σε 76,696 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 254 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί χάθηκαν ορισμένα μηνύματα/θέματα;

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 05:03, 21-02-11:

Λόγω ανθρώπινου λάθους ενός τεχνικού της εταιρείας που μας φιλοξενεί*, χάθηκαν τα δεδομένα (νέοι χρήστες, μηνύματα, θέματα κτλ) της 20ης Φεβρουαρίου, μεταξύ των ωρών 05:30 και 23:59 και της 21ης Φεβρουαρίου μεταξύ των ωρών 00:00 και 03:30.

Ζητάμε μια μεγάλη συγγνώμη για ο,τι χάθηκε και ελπίζουμε στην κατανόηση σας.

*για όσους θέλουν τις juicy τεχνικές λεπτομέρειες: Ένας τεχνικός της εταιρείας που μας φιλοξενεί κατά λάθος αντικατέστησε τη βάση δεδομένων μας με αυτή ενός backup, όταν ζητήσαμε να επαναφερθεί το backup σε διαφορετική βάση δεδομένων, και το τελευταίο διαθέσιμο backup ήταν αυτό της 20ης Φεβρουαρίου στις 05:30.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε: στις 05:07, 21-02-11:

Δεν είναι δυνατόν. Νομίζω ότι η απώλεια είναι μεγαλύτερη πάντως, εκτός κι αν επιστρέψουν αυτά της 20ής Φεβρουαρίου. Ό,τι έγραψα σήμερα έχει πάει περίπατο.

Διόρθωση.. Με το σήμερα εννοώ χθες.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 05:47, 21-02-11:

Πίστεψε με MissKit, εμας μας στεναχώρησε πολύ περισσότερο από οποιοδήποτε μέλος η όλη ιστορία
Ειδικά δεδομένου ότι δεν ήταν καν δικό μας λάθος.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 11:02, 21-02-11:

yet sh*t happens...
Μη σταυρώνετε τον dba!!!
(though it is kind of a major error για κάποιον που κάνει αυτή τη δουλεια--rule number one: πριν ρίξουμε την "παραγωγή" το ελεγχουμε από 800 μεριές )

* Eυχαριστούμε για την ενημέρωση
4
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 11:57, 21-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
yet sh*t happens...
Μη σταυρώνετε τον dba!!!
(though it is kind of a major error για κάποιον που κάνει αυτή τη δουλεια--rule number one: πριν ρίξουμε την "παραγωγή" το ελεγχουμε από 800 μεριές )

* Eυχαριστούμε για την ενημέρωση
Το τσέκαρε, και η εντολή που έτρεξε φαινόταν σωστή (την είδα κι εγώ). Απλά έπρεπε να είχε χρησιμοποιήσει ένα flag κατά το dump (ή κατά το import, δε θυμάμαι) όταν επρόκειτο να κάνει import σε διαφορετική βάση, το οποίο δε γνώριζε (απ'ότι έψαξα ήταν σχετικά νέος εκεί). Και δεν ήταν DBA, ήταν Linux administrator.
Το περίεργο είναι ότι εγώ όταν κάνω restore dump file ποτέ δεν χρησιμοποιώ κατά το export/import κάποιο -use flag και δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 12:04, 21-02-11:

Και μόλις θα έστελνα σε κάποιον συντονιστή να ρωτήσω τι απέγιναν κάποια τελευταία μου μηνύματα!

okz, δεν πειράζει.
Ευτυχώς δεν έχασα κάποια σημαντικό πρόσφατο ΠΜ!

-petros
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε: στις 12:15, 21-02-11:

Ωραία, επειδή ό,τι έγινε έγινε και η σταύρωση είναι ντεμοντέ, επί του πρακτέου τί γίνεται, αν γίνεται...

Εγώ π.χ. ξέρω για ένα νέο θέμα που άνοιξε μια κοπέλα, είχε και 3 απαντήσεις, του έκανα μια αλλαγή, έκανα και μια αναφορά στους Editors, τώρα χάθηκαν όλα έτσι?

Θεωρούμε ότι τα μέλη έχουν ειδοποιηθεί από την ανακοίνωση και όποιος θέλει ξαναμπαίνει και αναρτά ξανά το μήνυμα του?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 12:21, 21-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από DreamsRevenge
Εγώ π.χ. ξέρω για ένα νέο θέμα που άνοιξε μια κοπέλα, είχε και 3 απαντήσεις, του έκανα μια αλλαγή, έκανα και μια αναφορά στους Editors, τώρα χάθηκαν όλα έτσι?
Ναι, ο,τι έγινε μεταξύ αυτών των ωρών χάθηκε.
Θεωρούμε ότι τα μέλη έχουν ειδοποιηθεί από την ανακοίνωση και όποιος θέλει ξαναμπαίνει και αναρτά ξανά το μήνυμα του?
Ναι. Εκτός αν έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο (?)
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,298 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 12:54, 21-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
yet sh*t happens...
Μη σταυρώνετε τον dba!!!
Δεν τους σταυρώνουν, μη ξεχνάς ότι είναι hosted στη rackspace.

Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες παιδιά αυτά, δεν είναι τίποτα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gademis : 21-02-11 στις 13:56.
6
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 13:00, 21-02-11:

Γκαντέμη, τυχερέ moderator 2011, μας κατέστρεψες!

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 13:24, 21-02-11:

Το μόνο που μας μένει είναι να δούμε ξανά πρωθυπουργό τον Μητσοτάκη, ή ακόμη χειρότερα, την κοράκλα του...
11
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 13:45, 21-02-11:

Τώρα το είδα!
Συγγνώμη και έστειλα μόλις μία αναφορά!

Δε πειράζει! Εμείς να είμαστε καλά!
3
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 14:21, 21-02-11:

Ναι, και όχι μόνο τα θέματα, αλλά οτιδήποτε άλλο άλλαξε από τότε. Θεώρησε πρακτικά ότι έγινε ένα time shift, δηλαδή γυρίσαμε πίσω στον χρόνο.

Κοινώς ξεκινάμε πάλι από την Κυριακή το πρωί (05:30). Το αναφέρω για να έχετε υπόψιν ότι οτιδήποτε αλλαγές έγιναν από εκείνη την ώρα -- μηνύματα επισκεπτών, avatars, υπογραφές, ψήφοι -- και μετά είναι σαν να μην έγιναν, οπότε μην παραξενευτείτε αν ξαφνικά δείτε τον λογαριασμό σας με άλλο avatar, αν αλλάξατε χθες Κυριακή (όπως εγώ).

Υγεία.
5
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,536 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 14:24, 21-02-11:

Κοινώς ξεκινάμε πάλι από την Κυριακή το πρωί (05:30).
Πάω να κοιμηθώ τότε! Τι κάθομαι και δουλεύω;

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,856 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 15:00, 21-02-11:

ΑΑΑααα μωρέ σιγά. Δεν πειράζει, λέω και εγώ τι έγινε και κάνουν όλοι έτσι.
4
Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Νεοφερμένος

H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε: στις 16:23, 21-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Θεώρησε πρακτικά ότι έγινε ένα time shift, δηλαδή γυρίσαμε πίσω στον χρόνο.
Α!!! Μ'αρέσει αυτό! Πάντα ήθελα να ζήσω για λίγο όπως ο Doctor Who
επίσης , λόγω ηλικίας, θα μπορούσατε να γυρίσετε εμένα ειδικά καμμιά 20ρα χρόνια πίσω, πολύ θα σας αγαπούσα γι αυτό
6
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,672 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 16:41, 21-02-11:

Δηλαδή αν δεν κρατούσαν τόσο συχνά back up υπήρχε πιθανότητα το steki να ήταν κάπως έτσι

http://replay.waybackmachine.org/200...ww.e-steki.gr/
6
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 16:42, 21-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από mickey mouse
επίσης , λόγω ηλικίας, θα μπορούσατε να γυρίσετε εμένα ειδικά καμμιά 20ρα χρόνια πίσω, πολύ θα σας αγαπούσα γι αυτό
Μπορούμε, απλώς υπάρχει ένα τεχνικό θέμα...

... το e-steki τοτε ήταν -14 χρονών.
3
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 16:53, 21-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Δηλαδή αν δεν κρατούσαν τόσο συχνά back up υπήρχε πιθανότητα το steki να ήταν κάπως έτσι

http://replay.waybackmachine.org/200...ww.e-steki.gr/
Χαχα, όχι γιατί δεν υπήρχε λόγος να ζητήσουμε να γίνει restore ένα τόσο παλιό backup (δεν κρατιούνται καν τόσο παλιά backups) ώστε να συμβεί το λάθος με τόσο παλιό backup.
1
Παράθεση

babisgr

Διάσημο Μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 806 μηνύματα.

O babisgr έγραψε: στις 18:19, 21-02-11:

Ζητώ συγνώμη γιατί προφανώς θα φταίει η γκαντεμιά μου..
Είμαι κανα 2 χρόνια (?) γενικά στο forum αλλά στο e-steki πόσταρα πρώτη φορά χθές
4
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια