Σκονάκια στο κινητό

termitis

Νεοφερμένος

Ο termitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καλησπέρα,αν υπήρχε μια εφαρμογή για κινητά που θα μπορούσατε να έχετε οργανωμένα τα σκονακια πως θα φαινόταν?Πείτε καμία ιδέα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
θες καλύτερα να σου πω ιδέες για το τι θα πάθεις άμα σε πιάσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Βασικά σκέψου το χρόνο που θα χάσεις κάνοντας όλη αυτή τη διαδικασία.
Καλύτερα κάτσε και διάβασε παρά να χαραμίσεις το χρόνο σου έτσι.

Για τι εξετάσεις μιλάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

termitis

Νεοφερμένος

Ο termitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Με παρεξήγησες...εγω φοιτητής είμαι απλα επειδή καποτε που εκανα σκονακια με βολευε να τα χω στο κινητο,ρωταω γιατι θελω να φτιαξω μια εφαρμογη για iphone
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι πολύ ωραίο οι επιτηρητές να κάνουν συλλογή από smartphones πάνω στην έδρα...!!!χαχαχαχαχαχαχαχα
:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα ποιο το νόημα της εφαρμογής.
Αν θες να κάνεις σκονάκι αποθήκευσέ το στα πρόχειρα μηνύματα και τέλος . :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
H ιδέα είναι φοβερή και σίγουρα θα πουλήσει. Θα πρέπει να κάνεις φακέλους και εικόνες που θα είναι τα σκονάκια. Η εφαρμογή θα πρέπει να έχει ειδικό τρόπο ώστε να σβήνει η οθόνη με ένα πάτημα κουμπιού για να νομίζουν οι επιτηρητές ότι είναι κλειστό καθώς και να έχει καμουφλάζ η οθόνη ώστε αυτό που δείχνει να μη φαίνεται σαν σκονάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν είμαστε μ***ς οι επιτηρητές...
Έτσι και αλλιώς, τα κινητά κλειστά, ανοιχτά, αν τα πάρει το μάτι μας κατάσχονται!

(σόρυ που είμαι στρίγγλα, αλλά καθήστε να διαβάσετε!!!!!ΕΛΕΟΣ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όχι όμως αν το κινητο μοιάζει με κουμπιουτεράκι (που σε μερικά μαθήματα επιτρέπονται;). Ή όταν μοιάζει με επιτραπέζιο ρολόι.

Η τεχνολογία έχει προχωρήσει στο βαθμό που θέλουμε για ένα επιτυχημένο σκονάκι αρκεί να την καμουφλάρουμε τώρα.

Πέρα από το iphone Που είναι δύσκολο να καμουφλαριστεί για δείτε αυτό



ή το νέο ipod nano


και οι πιο δύσκολοι επιτηρητές θα δυσκολευτούν να το καταλαβουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι κάνετε στις δικές σας σχολές, αλλά σε μας μόνο στυλό επιτρέπουμε, μαθηματικά δεν έχουμε οπότε.....Είμαστε υποψιασμένοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

termitis

Νεοφερμένος

Ο termitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Μην σκέφτεστε μονο για σχολή..σκεφτείτε για μαθηματα οπως ιστορια στο σχολείο...αν εισαι τεχνολογικη σκουρα τα πραγματα...καταλαβατε?δεν το λεω με κακη εννοια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Με παρεξήγησες...εγω φοιτητής είμαι απλα επειδή καποτε που εκανα σκονακια με βολευε να τα χω στο κινητο,ρωταω γιατι θελω να φτιαξω μια εφαρμογη για iphone

αντί να καθήσεις να κάνεις σκονάκι, κάθησε διάβασε λίγο, πιο πολύ θα ωφεληθείς..;)
και στο Πανεπιστήμιο, η νοοτροπία του λυκείου; :mad: να κοροϊδέψουμε τον καθηγητή; :hmm:

κάποτε πρέπει το Ελληνικό Πανεπιστήμιο θα πρέπει να πάψει να έχει τέτοιες παθογένειες (π.χ. σκονάκια) αλλά σε αυτό με λύπη μου βλέπω ότι η νέα γενιά δεν βλέπω να βοηθά αλλά αντιθέτως συμβάλλει στην αναπαραγωγή του

...δεν είναι τυχαίο που γεμίσαμε αμόρφωτους πτυχιούχους σε κάθε κλάδο της επιστήμης, οι οποίοι το μόνο που τους νοιάζει είναι η δουλειά :worry:

από φέτος, αν πιαστεί ο φοιτητής με σκονάκι μηδενίζεται επί τόπου το γραπτό και επιπλέον ανάλογα τον καθηγητή, εφαρμόζονται επιπλέον ποινές σύμφωνα με τον κανονισμό του Τμήματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για πανελλαδικές, χλωμό να ρισκάρει κάποιος....Πολύ χλωμό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το παιδί θέλει να κάνει μια εφαρμογή στο Iphone (ή οποία μπορεί να πουληθεί μέσω apple store)) και ζητά ιδέες για τον σχεδιασμό του και εσείς κάθετε και του λέτε να κάτσει να διαβάσει και να μην κάνει σκονάκι.

Είναι σαν μια εταιρία τσιγάρων ψάχνει ιδέες για προωθήσει το προϊόν της και ανττι για ιδέες να λέτε ότι το τσιγάρο να βλάπτει σοβαρα΄την υγεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

termitis

Νεοφερμένος

Ο termitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Φιλε μου αν δεν ξερεις καποιον μην μιλας...εγω εβγαλα πανελληνιες 19600 και εχω 9.2 μεσο ορο...δεν σου λεω να κανει ο αλλος σκονακια σε βασικα μαθηματ.α.αλλα το εκπαιδευτικο συστημα ειναι τετοιο που εχουμε πολλα αχρηστα μαθηματα ..κυρθως στο σχολειο..και ας δεχτουμε την πραγματικοτητα...ολοι εχουν αντιγραψει..η πλειοψηφια...οποτε γιατι να μην το λεμε και να το παιζουμε ηθικα στοιχεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν έχει το μυαλό να φτιάξει μια εφαρμογή και το χρόνο, ας τον φάει πιο χρήσιμα. Τον θαυμάζω γι'αυτό, εγώ δεν μπορώ να το κάνω, αλλά δεν θα του πω και μπράβο που θέλει να κάνει κάτι τέτοιο.

Επίσης, μπράβο και για τους βαθμούς. Αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι αυτό που λες είναι άσχημο. Ηθικοί δεν το παίζουμε, αλλά ήρθε η ώρα να ανέβει το επίπεδο και είναι και αυτό ένα από τα μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

termitis

Νεοφερμένος

Ο termitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Τον χρονο μου τον τρωω μια χαρα χρησιμα σε αντιθεση με αλλους που ειναι ολη μερα στις καφετεριες....τελοσπαντων εχετε βγει εκτος θεματος...εδω κοιταμε τα τεχνικα χαρακτηριστικα και σεις καθεστε και λετε το μακρυ και το κοντο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σόρυ που δεν σε επικροτούμε κιόλας!!!!
Τι άλλο θα ακούσουμε...

Τέλος το off από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:)

H εφαρμογή μπορεί να έχει και ειδκά section με video με hand made σκονάκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Φιλε μου αν δεν ξερεις καποιον μην μιλας...εγω εβγαλα πανελληνιες 19600 και εχω 9.2 μεσο ορο...δεν σου λεω να κανει ο αλλος σκονακια σε βασικα μαθηματ.α.αλλα το εκπαιδευτικο συστημα ειναι τετοιο που εχουμε πολλα αχρηστα μαθηματα ..κυρθως στο σχολειο..και ας δεχτουμε την πραγματικοτητα...ολοι εχουν αντιγραψει..η πλειοψηφια...οποτε γιατι να μην το λεμε και να το παιζουμε ηθικα στοιχεια?

οι βαθμοί δεν μου λένε απολύτως τίποτα...
γιατί όλοι ξέρουμε πάνω σε τι θέματα εξετάζονται οι μαθητές και οι φοιτητές! ;)

προσωπικά έχω μάθει να είμαι τίμιος γιατί σε αυτήν την χώρα της ατιμίας, πιστεύω ότι μόνο οι τίμιοι άνθρωποι θα την "σώσουν" από το τέλμα στο οποίο έχει περιέλθει
μπορεί να έχασα βαθμούς επειδή δεν έκανα σκονάκια, αλλά τουλάχιστον έχω την συνείδησή μου καθαρή
τι έχασα που δεν έβγαλα βαθμούς, αλλά γνωρίζω πράγματα περισσότερα από έναν φοιτητή με βαθμό πτυχίου 9,5; :P μήπως έχασα την ψωροϋπερηφάνεια του Ελληναρά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top