Θα μπορούσαμε να πηδάμε τάξεις και στην Ελλάδα;

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Κοίτα σε άλλες χώρες του κόσμου ξέρω ότι γίνεται, τώρα στην Ελλάδα, όχι να το παινευτώ αλλά δε "πηδάμε" τάξεις. Μας πηδάνε αυτές μέχρι το τέλος του λυκείου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
ναι ρε παιδια οκ.το εχω δει και στο εξωτερικο και ελεγα σε ενα παιδι δεν γινεται και μου ελεγε οχι εγω εχω "πηδηξει" ταξη.και δεν ειναι κανενα παιδι διάνοια.ουτε αυτα που πρεπει να ξερει δεν ξερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Στην Ελλάδα, νομίζω, δεν επιτρέπεται να πηδήξεις τάξη. Το σύνηθες φαινόμενο, βέβαια, είναι να σου πηδάνε το μάθημα (καθηγητές ή μαθητές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Στη Σουηδία για παράδειγμα γίνεται, συνήθως όμως στο δημοτικό.Τώρα για την Ελλαδίτσα κάτι τέτοιο δεν παίζει σίγουρα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Γενικά στην Βόρεια, στην Κεντρική και στην Δυτική Ευρώπη τις πηδάνε τις τάξεις αβέρτα...αλλά και πάλι στην ίδια ηλικία με μας περνάνε Πανεπιστήμιο (γιατί το δημοτικό έχει λιγότερες τάξεις οι οποίες προστίθενται στο γυμνάσιο-λύκειο). Εδώ πώς θα δικαιολογήσουν τις προσλήψεις δασκάλων και το Παιδαγωγικό να έχει "ζήτηση"; Στην Ελλάδα όλα έχουν μια συνάφεια ας φαίνονται εκ πρώτης όψης ασύνδετα μεταξύ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top