Η έφηβη «βουλευτής» που κατηγορήθηκε για ρατσισμό

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καλα εκανε και τα ειπε!Αν και τα ειπε με τον πιο καλο και κοσμιο τροπο που υπαρχει..Θα επρεπε να βρεθει καποιος και να του πει"Ρε μ... παλιοεβραιε της κακομοιριας,πιονι των αμερικανων και των σιωνιστων,αφου πηρες τα λεφτα που υπηρχαν(αφου τα ειχες βρει...),πουλησες την Ελλαδα μας και διωχνεις καθημερινα Ελληνες σε εξωτερικο για να φερνεις ολους τους αλλους στην ΠΑΤΡΙΔΑ μας και την βρωμιζουν και την ποδοπατανε με διαφορες κινησεις καθημερινως,σηκω και φυγε απο μπροστα μας γιατι θα βγαλουμε τον Πασαρη απο την φυλακη και θα τον πληρωσει ολη η Ελλαδα για να σου δωσει ΜΙΑ στην κεφαλα την αμερικανικια και να σε αφησει στον τοπο.Ετσι λοιπον θα κανουμε εθνικη εορτη την μερα δολοφονιας του πιο αξεστου πρωθυπουργου που περασε ποτε απο αυτον τον τοπο!!Απο αυτον τον ΙΕΡΟ τοπο!!!Λοιπον για να μην τα πολυλογω,παρε το μνημονιο σου,το μεσοπροθεσμο σου τα μετρα σου τα σκληρα,τα ναρκωτικα σου,παρε την αποκρατικοποιηση σου,τις περικοπες σου,το ΔΝΤ σου,τα "πακετα" των φιλων σου και αντε σε αλλη χωρα!Πανε στην κ...λοαμερικη σου για να ξεβρωμισει ο τοπος!!!!!"!!!Χωρις πλακα αν υπηρχε καποιος εκει μεσα που να του το'λεγε αυτο το πραγμα και να μεινει παγωτο ο Ανδρικος θα ηταν τεεελεια!!! Παπανδρεου=κ..λοεβραιος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
α καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εγω ξερω κατι!Βγαζουν τον Ελληνα τεμπελχανα και καλοπερασακια και οτι δεν θελει να πηγαινει για δουλεια κλπ κλπ μπλα μπλα μπλα..Δεν λενε ομως οτι τους ξενους τους παιρνουν επειδη ειναι φτηνα εργατικα χερια!!Δεν ξερω λιγους Ελληνεςπου δουλευουν σε οικοδομη,σκουπιδιαρικα και αλλες παρομοιες δουλειες..Επισης η κοπελιτσα τα ειπε παρα πολυ καλα και μαλιστα το καλυτερο ηταν που τα ειπε μπροστα στα μουτρα του πρωθυπουργου του βλ...!!!Ας μην ολοκληρωσω τους χαρακτηρισμους μπου για αυτον τον προδοτη της πατριδας μας!!Ο Αμερικανος να πουμε...Το τουρμπο...!!Τι δουλεια εχει ο ΛΑΘΡΟ-μεταναστης ο πακιστανος να κραταει την σημαια του ΠΑΣΟΚ και να πανηγυριζει που βγηκε στις εκλογες??Τι συμφεροντα εχει αυτος απο το ΠΑΣΟΚ?Σε καμια αλλη χωρα δεν θα επετρεπαν να μαζευονται ενα ολοκληρο τσουρμο ΛΑΘΡΟ-μεταναστων και να κανουν πορεια ΑΠΑΙΤΩΝΤΑΣ δικαιωματα και ηθαγενεια...!!Ελεηστε λιγο...Σε οποιαδηποτε αλλη χωρα θα τους μαζευαν ετσι οπως ηταν σε ενα σακι και θα τους εστελναν απο εκει που ηρθαν!!! Παντως το οτι οποιος δηλωνει πατριωτης τον λενε φασιστα το ξερετε αυτο ολοι πιστευω...Ας πανε να μας λενε οοοτι θελουν!!!Μιλαμε για την Ελλαδα και οχι για οποιαδηποτε χωρα..!!!Δεν θα πουληθει απο κανεναν Παπανδρεου!!
εσύ να φανταστώ μόλις ενηλικιωθείς θα ψηφίσεις λαός e?

και δηλαδή τι να κάνουμε και εδώ,να μαζεύουμε τους μετανάστες και να τους πετάμε στη θάλασσα?

λυπάμαι πολύ που ένα κορίτσι 17 χρονων έχεις τέτοιες απόψεις σε ένα τόσο ευαίσθητο θέμα.μάλλον δεν έχεις ζήσει πως είναι η ξενιτιά για αυτό και μιλάς αν ήξερες δεν νομίζω να μίλαγες με τόσο σκληρό τρόπο απέναντι σε αυτούς τους ανθρώπους,δηλαδή αυτοί δεν πρέπει να ζητάνε δικαιώματα?είναι ζώα?η μήπως μόλις πιάνονται να τους θανατώνουμε?


και όσο για τους έλληνες που είπα ότι δεν καταδέχονται να δουλέψουν ως εργάτες δεν είναι ψέμματα,και εγώ ελληνίδα είμαι αλλα βλέπω παρα πολλούς τριαντάρηδες και σαραντάρηδες που βολεύονται με το χαρτζιλίκι τις μαμάς και του μπαμπά και δεν σηκώνουν το κώλο τους και πίστεψε δεν είναι λίγοι,οποτε δεν νομίζω ότι έχω και τόσο άδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Πρωτον δεν ειμαι 17,ειμαι 20..:confused:Δευτερον,συγνωμη αλλα σ'αρεσει αυτο που βλεπεις σημερα στην Ελλαδα?Δεν χρειαζεται για να ζησεις την ξενιτια την λαθραια για να καταλαβεις το τι γινεται...Απ'οτι καταλαβα αυτο με τους λαθρομεταναστες τους πακιστανους που κανανε πορεια για να εχουν πληρη νομιμοποιηση και ιθαγενεια Ελληνικη,εσυ το υποστηριζεις?Το οτι η εγληματικοτητα στη χωρα μας εχει φτασει σε τετοιο βαθμο που πιο ψηλα δεν παει και η ληστεια παει συννεφο δεν τα υπολογιζουμε?Το οτι οπως λενε παλιοι και νοσταλγουνε τις παλιες εποχες που κοιμοσουν με ανοιχτες τις πορτες και ειχες την οικονομικη σταθεροτητα και την δουλιτσα σου σαν αξιοπρεπης ανθρωπος για να συντηρησεις την οικογενεια σου,αυτο που το βαζεις ρε Ναταλια?Και οσο και να το κανουμε ειναι και πατριωτικο θεμα ρε παιδι μου και οχι τοσο ατομικο..Θελω να πω,απο εθνικο επιπεδο ημασταν κομπλε τοτε που δεν ειχαμε ξενους εδω!Οοο,τι περναμε απο το εξωτερικο(μα ειτε πολεμικα εφοδια,ειτε κατι αλλο που χρειαζομασταν..)το πληρωναμε κατευθειαν χωρις χρεη και δανεια και ξεφτιλες..!!Ολα βασιζονταν στην εθνικη αναπτυξη!Το κυριοτερο ειναι οτι ειχαμε εθνικη οικονομια,κατι που ειναι πολυ σημαντικο για την ανοικοδομηση και την αναπτυξη μιας χωρας!Η οικονομια μας βασιζονταν στην γεωργια που στην Ελλαδα δοξα τω Θεω εχουμε κλιμα που τα παντα ευδοκιμουν..!!!Δεν παιρναμε πατατες απο τουρκια,ουτε λεμονια απο αργεντινη,ουτε ψαρια απο σκοπια(Χριστε μου..),ουτε μηλα απο χιλη...Απο την αλλη ακρη του κοσμου παιρνουμε για να φαμε,ενω τα εχουμε στην πορτα μας,ελεος...
Μπορει να το προχωρησα αλλα ολα εχουν σημασια...Ολοι αυτοι επιβαρυνουν την χωρα μας!Κυριως οι λαθρομεταναστες!!Τι δουλεια εχουν στη ανημπορη πλεον χωρα μας??Δλδ συγνωμη..Ερχονται για μια καλυτερη ζωη σε μια χωρα που δεν μπορει να θρεψει τα παιδια της??Τι ρεζιλικια ειναι αυτα..?Γιατι δε πανε στις παραδιπλα χωρες??Εκει που ειναι καπως καλυτερα..??
Και φυσικα ποτε μου δεν θα ψηφισω ΛΑΟΣ γιατι ο καρατζαφερης δεν ειναι σταθερος τυπος!Σημερα ξυπναει και θελει να κανει συμφωνια με την Ντορα..Αυριο ξυπναει και λεει θα κανω σημφωνια με το Πασοκ.Ψηφιζει το μνημονιο....Ελεος!!Σε αλλο κινημα ανηκω εγω!!Η Ελλαδα ειναι πατριδα και οχι σκουπιδοτενεκες της Ευρωπης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Πρωτον δεν ειμαι 17,ειμαι 20..:confused:
Δευτερον,συγνωμη αλλα σ'αρεσει αυτο που βλεπεις σημερα στην Ελλαδα?Δεν χρειαζεται για να ζησεις την ξενιτια την λαθραια για να καταλαβεις το τι γινεται...Απ'οτι καταλαβα αυτο με τους λαθρομεταναστες τους πακιστανους που κανανε πορεια για να εχουν πληρη νομιμοποιηση και ιθαγενεια Ελληνικη,εσυ το υποστηριζεις?Το οτι η εγληματικοτητα στη χωρα μας εχει φτασει σε τετοιο βαθμο που πιο ψηλα δεν παει και η ληστεια παει συννεφο δεν τα υπολογιζουμε?Το οτι οπως λενε παλιοι και νοσταλγουνε τις παλιες εποχες που κοιμοσουν με ανοιχτες τις πορτες και ειχες την οικονομικη σταθεροτητα και την δουλιτσα σου σαν αξιοπρεπης ανθρωπος για να συντηρησεις την οικογενεια σου,αυτο που το βαζεις ρε Ναταλια?Και οσο και να το κανουμε ειναι και πατριωτικο θεμα ρε παιδι μου και οχι τοσο ατομικο..Θελω να πω,απο εθνικο επιπεδο ημασταν κομπλε τοτε που δεν ειχαμε ξενους εδω!Οοο,τι περναμε απο το εξωτερικο(μα ειτε πολεμικα εφοδια,ειτε κατι αλλο που χρειαζομασταν..)το πληρωναμε κατευθειαν χωρις χρεη και δανεια και ξεφτιλες..!!Ολα βασιζονταν στην εθνικη αναπτυξη!Το κυριοτερο ειναι οτι ειχαμε εθνικη οικονομια,κατι που ειναι πολυ σημαντικο για την ανοικοδομηση και την αναπτυξη μιας χωρας!Η οικονομια μας βασιζονταν στην γεωργια που στην Ελλαδα δοξα τω Θεω εχουμε κλιμα που τα παντα ευδοκιμουν..!!!Δεν παιρναμε πατατες απο τουρκια,ουτε λεμονια απο αργεντινη,ουτε ψαρια απο σκοπια(Χριστε μου..),ουτε μηλα απο χιλη...Απο την αλλη ακρη του κοσμου παιρνουμε για να φαμε,ενω τα εχουμε στην πορτα μας,ελεος...
Μπορει να το προχωρησα αλλα ολα εχουν σημασια...Ολοι αυτοι επιβαρυνουν την χωρα μας!Κυριως οι λαθρομεταναστες!!Τι δουλεια εχουν στη ανημπορη πλεον χωρα μας??Δλδ συγνωμη..Ερχονται για μια καλυτερη ζωη σε μια χωρα που δεν μπορει να θρεψει τα παιδια της??Τι ρεζιλικια ειναι αυτα..?Γιατι δε πανε στις παραδιπλα χωρες??Εκει που ειναι καπως καλυτερα..??
Και φυσικα ποτε μου δεν θα ψηφισω ΛΑΟΣ γιατι ο καρατζαφερης δεν ειναι σταθερος τυπος!Σημερα ξυπναει και θελει να κανει συμφωνια με την Ντορα..Αυριο ξυπναει και λεει θα κανω σημφωνια με το Πασοκ.Ψηφιζει το μνημονιο....Ελεος!!Σε αλλο κινημα ανηκω εγω!!Η Ελλαδα ειναι πατριδα και οχι σκουπιδοτενεκες της Ευρωπης..
δεν το πας μακρια στην καρδια του θεματος εισαι . το θεμα ειναι να εχεις κριση και να σκεφτεσαι οχι να γινεσαι αχυρανθρωπος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σε αλλο κινημα ανηκω εγω!


το θεμα ειναι να εχεις κριση και να σκεφτεσαι οχι να γινεσαι αχυρανθρωπος .


...ποιό είναι ρε παιδιά αυτό το κίνημα που δεν παράγει αχυρανθρώπους, να πάμε κ εμείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Καλα εκανε και τα ειπε!
Αν και τα ειπε με τον πιο καλο και κοσμιο τροπο που υπαρχει..Θα επρεπε να βρεθει καποιος και να του πει"Ρε μ... παλιοεβραιε της κακομοιριας,πιονι των αμερικανων και των σιωνιστων,αφου πηρες τα λεφτα που υπηρχαν(αφου τα ειχες βρει...),πουλησες την Ελλαδα μας και διωχνεις καθημερινα Ελληνες σε εξωτερικο για να φερνεις ολους τους αλλους στην ΠΑΤΡΙΔΑ μας και την βρωμιζουν και την ποδοπατανε με διαφορες κινησεις καθημερινως,σηκω και φυγε απο μπροστα μας γιατι θα βγαλουμε τον Πασαρη απο την φυλακη και θα τον πληρωσει ολη η Ελλαδα για να σου δωσει ΜΙΑ στην κεφαλα την αμερικανικια και να σε αφησει στον τοπο.Ετσι λοιπον θα κανουμε εθνικη εορτη την μερα δολοφονιας του πιο αξεστου πρωθυπουργου που περασε ποτε απο αυτον τον τοπο!!Απο αυτον τον ΙΕΡΟ τοπο!!!Λοιπον για να μην τα πολυλογω,παρε το μνημονιο σου,το μεσοπροθεσμο σου τα μετρα σου τα σκληρα,τα ναρκωτικα σου,παρε την αποκρατικοποιηση σου,τις περικοπες σου,το ΔΝΤ σου,τα "πακετα" των φιλων σου και αντε σε αλλη χωρα!Πανε στην κ...λοαμερικη σου για να ξεβρωμισει ο τοπος!!!!!"!!!Χωρις πλακα αν υπηρχε καποιος εκει μεσα που να του το'λεγε αυτο το πραγμα και να μεινει παγωτο ο Ανδρικος θα ηταν τεεελεια!!! Παπανδρεου=κ..λοεβραιος!!!!

Πρωτον δεν ειμαι 17,ειμαι 20..:confused:
Δευτερον,συγνωμη αλλα σ'αρεσει αυτο που βλεπεις σημερα στην Ελλαδα?Δεν χρειαζεται για να ζησεις την ξενιτια την λαθραια για να καταλαβεις το τι γινεται...Απ'οτι καταλαβα αυτο με τους λαθρομεταναστες τους πακιστανους που κανανε πορεια για να εχουν πληρη νομιμοποιηση και ιθαγενεια Ελληνικη,εσυ το υποστηριζεις?Το οτι η εγληματικοτητα στη χωρα μας εχει φτασει σε τετοιο βαθμο που πιο ψηλα δεν παει και η ληστεια παει συννεφο δεν τα υπολογιζουμε?Το οτι οπως λενε παλιοι και νοσταλγουνε τις παλιες εποχες που κοιμοσουν με ανοιχτες τις πορτες και ειχες την οικονομικη σταθεροτητα και την δουλιτσα σου σαν αξιοπρεπης ανθρωπος για να συντηρησεις την οικογενεια σου,αυτο που το βαζεις ρε Ναταλια?Και οσο και να το κανουμε ειναι και πατριωτικο θεμα ρε παιδι μου και οχι τοσο ατομικο..Θελω να πω,απο εθνικο επιπεδο ημασταν κομπλε τοτε που δεν ειχαμε ξενους εδω!Οοο,τι περναμε απο το εξωτερικο(μα ειτε πολεμικα εφοδια,ειτε κατι αλλο που χρειαζομασταν..)το πληρωναμε κατευθειαν χωρις χρεη και δανεια και ξεφτιλες..!!Ολα βασιζονταν στην εθνικη αναπτυξη!Το κυριοτερο ειναι οτι ειχαμε εθνικη οικονομια,κατι που ειναι πολυ σημαντικο για την ανοικοδομηση και την αναπτυξη μιας χωρας!Η οικονομια μας βασιζονταν στην γεωργια που στην Ελλαδα δοξα τω Θεω εχουμε κλιμα που τα παντα ευδοκιμουν..!!!Δεν παιρναμε πατατες απο τουρκια,ουτε λεμονια απο αργεντινη,ουτε ψαρια απο σκοπια(Χριστε μου..),ουτε μηλα απο χιλη...Απο την αλλη ακρη του κοσμου παιρνουμε για να φαμε,ενω τα εχουμε στην πορτα μας,ελεος...
Μπορει να το προχωρησα αλλα ολα εχουν σημασια...Ολοι αυτοι επιβαρυνουν την χωρα μας!Κυριως οι λαθρομεταναστες!!Τι δουλεια εχουν στη ανημπορη πλεον χωρα μας??Δλδ συγνωμη..Ερχονται για μια καλυτερη ζωη σε μια χωρα που δεν μπορει να θρεψει τα παιδια της??Τι ρεζιλικια ειναι αυτα..?Γιατι δε πανε στις παραδιπλα χωρες??Εκει που ειναι καπως καλυτερα..??
Ζήτω το Έθνος!
Και φυσικα ποτε μου δεν θα ψηφισω ΛΑΟΣ γιατι ο καρατζαφερης δεν ειναι σταθερος τυπος!Σημερα ξυπναει και θελει να κανει συμφωνια με την Ντορα..Αυριο ξυπναει και λεει θα κανω σημφωνια με το Πασοκ.Ψηφιζει το μνημονιο....Ελεος!!Σε αλλο κινημα ανηκω εγω!!Η Ελλαδα ειναι πατριδα και οχι σκουπιδοτενεκες της Ευρωπης..
Καρατζαφέρη; Όχι βέβαια!
Γιατί να ψηφίσεις Καρατζαφέρη από την στιγμή που υπάρχει η Χρυσή Αυγή;
Πάντα σταθερή στις αξίες (:confused:) της!!

---------------------------------------------------------
Υ.Γ. on topic: Νομίζω είσαι αρκετά μεγάλη για να μπορείς να ερμηνεύεις τα κοινωνικά φαινόμενα αιτιολογικά. ;)


...ποιό είναι ρε παιδιά αυτό το κίνημα που δεν παράγει αχυρανθρώπους, να πάμε κ εμείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
πολύ λαϊκίζεις ρε pop corn..πες κάτι πιο ουσιαστικό με επιχειρήματα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
...ποιό είναι ρε παιδιά αυτό το κίνημα που δεν παράγει αχυρανθρώπους, να πάμε κ εμείς;

Εκεί είναι τo λαθος σου ρεμπεσκε ... Και ολοι εσεις τυπο ρεμπεσκε εξυπνοι και μαγκες που το παιζετε εξυπνοι και ιδεολογοι
Ψαχνεις ρεμπεσκε καπου για να ανηκεις . Εμ ρεμπεσκε για αυτο εισαι αχυρανθρωπος γιατι ψαχνεις καπου να μπεις και να ασφαλιστεις πισω απο μια ιδεολογια . Αχυρανθρωπε ρεμπεσκε .. Ψαξε ψαξε ολο και καποιο ΣΥΡΙΖΑ σε περιμενει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εκεί είναι τo λαθος σου ρεμπεσκε ... Και ολοι εσεις τυπο ρεμπεσκε εξυπνοι και μαγκες που το παιζετε εξυπνοι και ιδεολογοι
Ψαχνεις ρεμπεσκε καπου για να ανηκεις . Εμ ρεμπεσκε για αυτο εισαι αχυρανθρωπος γιατι ψαχνεις καπου να μπεις και να ασφαλιστεις πισω απο μια ιδεολογια . Αχυρανθρωπε ρεμπεσκε .. Ψαξε ψαξε ολο και καποιο ΣΥΡΙΖΑ σε περιμενει.

sarcasm is not your cup of tea i assume??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
δεν το πας μακρια στην καρδια του θεματος εισαι . το θεμα ειναι να εχεις κριση και να σκεφτεσαι οχι να γινεσαι αχυρανθρωπος .
τι ειναι το αχυρανθρωπος? και οσον αφορα τους αλλους και τα σχολια τους,δεν δινω δεκαρα!Ειστε και μη ρατσιστες...Χαχα νομιζοντας οτι ειστε "σωστοι" ετσι...Αμα σας αρεσει τοσο αυτος και ολα αυτα ,καμαρωστε τα λοιπον καθημερινα και καντε τους και φιλους!Εγω βλεπω οτι ανθρωποι 30 χρονων και βαλε σε αυτο το φορουμ και απο ολες τις ηλικιες,αλλα και μεγαλοι ανθρωποι δεν εχουν καταλαβει ακομα τι συμβαινει,επειδη ακομα βλεπουν ειδησεις απο την κατευθυνομενη τηλεοραση και δεν ψαχνονται λιγο..Καλοπερνανε το σημερα και ειναι καλα..Δεν τους νιαζει τι γινεται παραπερα στην Αθηνα,επειδη αυτοι ζουν στη λαρισσα πχ και ειναι καλυτερα απο την Αθηνα και το παιζουν χαλαροι και μη ρατσιστες!!Ρωτηστε ομως και αυτον τον κυριο που σκοτωσαν τον αδερφο του!!Αλλα ειπαμε..Εσεις ειστεεε προοδευτικοι..Οκ ,απ'οτι φαινεται και επιβεβαιωνεται,ο κοσμος της Ελλαδας μας κοιμαται και ειναι καλα για το σημερα..Χτυπανε τις κατσαρολες σαν αγανακτισμενοι επειδη ειναι αδειες..Αν ηταν ομως γεματες θα ηταν μια χαρα ε?Για κλαματα ειστε ρε..Για κλαματα.. Και ως γνωστον ανθελληνες ειναι οι αντιρατσιστες..Ειμαι περηφανη που ειμαι Ελληνιδα και δε θα αφησω κανεναν Γιωργακη και κανεναν προοδευτικο(και καλα..) να με κανει να αισθανομαι ντροπη για την πατριδα μου!!Η Ελλαδα ειναι ξεχωριστη χωρα με ηθη και αξιες και οχι Tεξας και Χολιγουντ χωρις εθνικες και θρησκευτικες αρχες οπως η Αμερικη και η καθε αλλη χωρα χωρις συγκεκριμενη φυλη,χωρις προγονους...Καποιοι πολεμησαν για αυτα τα χωματα και δεν θα βαζουμε τωρα τον πακιστανο ή τον μπαγκλαντεσιανο και να του δινουμε και Ελληνικη ιθαγενεια!!!!Ελεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ειχα βαλει καποια λινκς αλλα δεν δημοσιευθηκαν..Αυτα ηταν:









Ετσι γιατι δεν ψαχνεστε λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
τι ειναι το αχυρανθρωπος?
και οσον αφορα τους αλλους και τα σχολια τους,δεν δινω δεκαρα!Ειστε και μη ρατσιστες...Χαχα νομιζοντας οτι ειστε "σωστοι" ετσι...Αμα σας αρεσει τοσο αυτος και ολα αυτα ,καμαρωστε τα λοιπον καθημερινα και καντε τους και φιλους!Εγω βλεπω οτι ανθρωποι 30 χρονων και βαλε σε αυτο το φορουμ και απο ολες τις ηλικιες,αλλα και μεγαλοι ανθρωποι δεν εχουν καταλαβει ακομα τι συμβαινει,επειδη ακομα βλεπουν ειδησεις απο την κατευθυνομενη τηλεοραση και δεν ψαχνονται λιγο..Καλοπερνανε το σημερα και ειναι καλα..Δεν τους νιαζει τι γινεται παραπερα στην Αθηνα,επειδη αυτοι ζουν στη λαρισσα πχ και ειναι καλυτερα απο την Αθηνα και το παιζουν χαλαροι και μη ρατσιστες!!Ρωτηστε ομως και αυτον τον κυριο που σκοτωσαν τον αδερφο του!!Αλλα ειπαμε..Εσεις ειστεεε προοδευτικοι..Οκ ,απ'οτι φαινεται και επιβεβαιωνεται,ο κοσμος της Ελλαδας μας κοιμαται και ειναι καλα για το σημερα..Χτυπανε τις κατσαρολες σαν αγανακτισμενοι επειδη ειναι αδειες..Αν ηταν ομως γεματες θα ηταν μια χαρα ε?Για κλαματα ειστε ρε..Για κλαματα.. Και ως γνωστον ανθελληνες ειναι οι αντιρατσιστες..Ειμαι περηφανη που ειμαι Ελληνιδα και δε θα αφησω κανεναν Γιωργακη και κανεναν προοδευτικο(και καλα..) να με κανει να αισθανομαι ντροπη για την πατριδα μου!!Η Ελλαδα ειναι ξεχωριστη χωρα με ηθη και αξιες και οχι Tεξας και Χολιγουντ χωρις εθνικες και θρησκευτικες αρχες οπως η Αμερικη και η καθε αλλη χωρα χωρις συγκεκριμενη φυλη,χωρις προγονους...Καποιοι πολεμησαν για αυτα τα χωματα και δεν θα βαζουμε τωρα τον πακιστανο ή τον μπαγκλαντεσιανο και να του δινουμε και Ελληνικη ιθαγενεια!!!!Ελεος!!!
εσένα να δεις ποσο καλά σε έχουν δασκαλέψει οι Χρυσαυγίτες και οι όμοιοι τους,έχεις μάθει το ποιηματάκι τους απέξω και ανακατωτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Και εσενα ομως ο Τσιπρας σου εκλεισε το ματι κι επεσες μου φαινεται..Εισαι 23 και δεν βλεπεις γυρω σου!Και οχι μονο εσυ,αλλα και πολλοι πολλοι πολλοι που βλεπω εδω μεσα...Ετσι θα σωθει η Ελλαδα??Τεσπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Και εσενα ομως ο Τσιπρας σου εκλεισε το ματι κι επεσες μου φαινεται..Εισαι 23 και δεν βλεπεις γυρω σου!Και οχι μονο εσυ,αλλα και πολλοι πολλοι πολλοι που βλεπω εδω μεσα...Ετσι θα σωθει η Ελλαδα??Τεσπα...
όχι θα σωθεί με το να κάψουμε μήπως όλους τους μετανάστες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΆ ΤΟ ΞΑΝΑΕΙΠΑ... Παιδιά δεν είναι θέμα ρατσισμού η άποψη ότι η Ελλάδα δεν μπορεί να δεχτεί άλλους μετανάστες... Είναι θέμα κοινής λογικής... Όταν μια οικογένεια έχει για παράδειγμα 3 παιδιά τα οποία δεν μπορεί να θρέψει, δεν προβαίνει στην ενέργεια να υιοθετήσει και άλλα 3 γιατί σίγουρα ή τα υιοθετημένα ή τα δικά τους θα πεινάσουν... Φιλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από κορ:
Ψαξε ψαξε ολο και καποιο ΣΥΡΙΖΑ σε περιμενει.



Αρχική Δημοσίευση από αντζ:
ο Τσιπρας σου εκλεισε το ματι



κοίτα να δείς,
ένα κόμμα ενός μεγαλοεργολάβου του δημοσίου
με δημοτικότητα 4.6% στις προηγούμενες εκλογές,
είναι ο κοινός εχθρός
των Υπερ-υπερελλήνων του φόρουμ
και υπαίτιο για το μεταναστευτικά δεινά της χώρας
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
κοίτα να δείς,
ένα κόμμα ενός μεγαλοεργολάβου του δημοσίου
με δημοτικότητα 4.6% στις προηγούμενες εκλογές,
είναι ο κοινός εχθρός
των Υπερ-υπερελλήνων του φόρουμ
και υπαίτιο για το μεταναστευτικά δεινά της χώρας
:D


τώρα γίνεσαι ο δικηγόρος των τσιπραλέξηδων
με αυτό το χαζοεξυπναδίστικο σχολιάκι
γιατί είναι σα να λες πως δε φέρει ευθύνη
καμιά ο τσίπρας και οι ιδέες του.

Εγώ θα έλεγα να πάρεις ένα



κι αναλόγως πως θα πάει η αγωγή
βλέπουμε αν θα το μειώσουμε.


κι έτσι για να ξέρουμε τι εστί τσίπρας και ΣΥΡΙΖΑ:


Η πρόταση νόμου ΣΥΡΙΖΑ έχει τέσσερις προτάσεις:


  • Τη δυνατότητα παροχής άδειας διαμονής πενταετούς ισχύος σε όσους εντάχθηκαν σε μια από τις διαδικασίες νομιμοποίησης από το 1997 και μετά και απέκτησαν άδεια παραμονής, που, στη συνέχεια, έχασαν λόγω αδυναμίας πλήρωσης των προϋποθέσεων του νόμου.
  • Την παροχή άδειας παραμονής πενταετούς ισχύος, σε όσους μπορούν να αποδείξουν με έγκυρο τρόπο ότι βρίσκονται στην Ελλάδα πάνω από πέντε χρόνια.
  • Για όσους διαμένουν λιγότερο από πέντε χρόνια, προτείνεται η παροχή προσωρινής άδειας παραμονής ενός έτους, με σκοπό την ανεύρεση εργασίας.
Ο Αλέξης Τσίπρας χαρακτήρισε την πρότασή του ως πρόταση ανακούφισης, που δεν λύνει συνολικά το πρόβλημα.


δηλ. προτείνει λύσεις που στο τέλος
δεν είναι λύσεις.

Απλώς, κλάνουμε λίγο,
ανακουφιζόμαστε λίγο
αλλά το σκατό παραμένει στο έντερο.


ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΟΣΑΣΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
φουντ φορ θοτ όπως θα έλεγε και η αξιότιμη γιούζερ
Resident Evil:

1. Η κρίση περιόρισε την εισροή οικονομικών μεταναστών;
αν όχι, απορρίπτεται καθολικά η ισχύς του επιχειρήματος
ότι οι μετανάστες έρχονται για να βρουν την τύχη τους.
Μάλλον την ατυχία τους.
Που? Σε ένα κράτος μπανανία?
Για να συνεχίζουν να έρχονται δεν τους ενδιαφέρει αυτό
ή πάντως όχι όλους.
Έρχονται για να συνεχίσουν το γαϊτανάκι της παραβατικότητας
και να στοιβαχτούν ως ζώα επι σφαγήν ή παραμένοντας στο έλεος
μερικών απάνθρωπων ημεδαπών Συν-Ελλήνων.


2. Οι νόμοι αποτρέπουν φαινόμενα όπως αυτό στη Νορβηγία;
Το βέβαιο είναι πως αυτή η ακραία προσβολή της ζωής δεν ήταν ζήτημα φυλής.
Οφείλουμε να διδαχθούμε από τον τρόπο αντίδρασης της νορβηγικής κοινωνίας,
που υπερασπίζεται τη δημοκρατία και την ανεκτικότητα,
αντί να ζητάει απέλαση ΟΛΩΝ των αλλοδαπών και κρέμασμα του δράστη.
(20 χρόνια πρωτόδικα έφαγε ο μπούτσερ, νομίζω.
Resident Evil κορεκτ μι ιφ αϊεμ ρονγκ. :redface:)
Ε, οκ το 29% των ακροδεξιών στις τελευταίες εκλογές
ας μη θολώνει τα νερά.
Αν δεν είχε χτυπήσει ο κακούργος είναι ζήτημα
αν θα έπιαναν ένα πενταράκι.
Ψυχολογικό το θέμα περισσότερο, ας μη το κάνουμε αρσακειάδα.


3. Οταν 10 λαθρομετανάστες ξυλοκοπούν μια Ελληνίδα
σε ποιό σημείο του αντιρατσιστικού νόμου υπάρχει σχετική αναφορά;
Ο κόσμος δεν μπορεί να βγει απο το σπίτι του,
τρέμει από τους αλλοδαπούς εγκληματίες που κουβαλάει η φιλική προς αυτούς πολιτική
ΠΑΠΑΝΔΡΟΤΣΙΠΡΕΩΝ και κάποιους τους ενοχλεί και που...μιλάμε.
Ρε ουστ.
Τα αισθήματα των ανθρώπων, σίγουρα μέσα σε αυτά και η βάναυση αντιμετώπιση
πολλών αλλοδαπών από ελληναράδες με αικιου χαλικιού,
καθορίζονται από επιταγές κοινωνικού συμβολαίου.
Αν το σπάσεις βάναυσα, θα πρέπει να υποστείς και την
κακουχία και τη βαρύτητα στον ψυχισμό του διπλανού σου.
Έτσι πάει.

4. Οι φυλακές ασφυκτιούν από αλλοδαπούς, τυχαίο; Οι αλλοδαποί,
και ιδίως οι παράνομοι, είναι πιο εκτεθειμένοι στην παραβατικότητα.
Αυτό δεν είναι έμπνευση προς τον ρατσισμό (αλίμονο) αν και αποτελεί αρκετό λόγο
για την ροπή κάποιου εγκεφαλικά ασταθούς όντος προς τον ρατσισμό,
αλλά ένα εγκληματολογικά στατιστικό στοιχείο, αρέσει δεν αρέσει
στον τσίπρα ή τον πρόεδρο της αλλοδαπής στη χώρα τούτη.

5. τείνω να πιστέψω ΣΟΒΑΡΑ πλέον ότι η αθρόα έλευση εκατομμυρίων λαθρομεταναστών
αποτελεί μέρος ενός καλοστημένου κόλπου.
Αν ήθελαν να δουλέψουν όλοι αυτοί θα κάθονταν στην Τουρκία
που έχει ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ και δουλειες και είναι και νόμιμοι.
Για κάποιον άλλο λόγο τους φέρνουν στην Ελλάδα και δεν είναι
ο Παρθενώνας. :/:
Μήπως η αγαπητή resident evil, κουλντ ενλαιτεν ας γουιθ χερ θοτς? :redface:

και τώρα το πιο δύκολο:

6. Τι θα λέγανε στο παιδί του πατέρα που τον σκότωσαν για μια κάμερα
όλοι αυτοί που δίνουν ευκαιρίες στους λαθρο να παραμείνουν εδώ αν και παράνομοι
ή παρανομούντες εις το διηνεκές?

Δε θα ήθελα να ήμουν στη θέση τους να πω κάτι και ιδιαίτατα
τις κουλτουρομπαρούφες που λένε για να σκεπάσουν
τις ρίζες και τους βλαστούς του προβλήματος
που είναι η υπερσυσσώρευση ανθρώπων σε ένα τόπο
που πίνει από το αίμα του για να ξεδιψάσει...


υγ. ρεμπ. δίκιο έχεις, ξύπνησα στραβά.
Η γάτα μου βαλε τις πατούσες της στο στόμα,
χώρια ότι σε είδα στο όνειρο μου να μετράς
το άνοιγμα των ρουθουνιών μου με ταινία
από τα πρακτικερ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top