Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,788 μέλη και 2,440,498 μηνύματα σε 76,680 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 262 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προσεχείς συναυλίες!

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 11:05, 04-07-07:

Ο Ρέμος θα έρθει στις 14 του Ιούλη στο στάδιο του Διαγόρα στην Ρόδο για συναυλεία
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 442 μηνύματα.

O tserno έγραψε: στις 11:31, 04-07-07:

Hakuna Matata οχι μονο φοβερή ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ηταν....

Μetallica......φωνη απο τα παλια.....παιξανε σχεδον όλα τα καλυτερα τους κοματια και το βασικοτερο....Μεινανε με ανοιχτο το στόμα απο το πλήθος(σε αριθμο και σε διασκεδαση)

Θελω κιαλλο
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,126 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 14:07, 04-07-07:

do you want more?
yeah
do you want more?
yeah
you don't want more. you need more..of this..

Ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ.
Παράθεση

Ελενα2993

Νεοφερμένος

H Ελενα2993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Ελενα2993 έγραψε: στις 14:19, 04-07-07:

ανατριχιάζω μόνο με τη σκέψη
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,126 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 14:24, 04-07-07:

"Metallica loooooves you Athens"!
Καλά θεός ο James
Μας αποχαιρετούσαν κανά 10λεπτο, δεν έλεγαν να κατέβουν απ τη σκηνή. Και σε κάποια φάση που ήταν αγκαλιασμένοι είπε ο James στον Lars: "I can't believe it, I can't believe it"
Παράθεση

Ελενα2993

Νεοφερμένος

H Ελενα2993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Ελενα2993 έγραψε: στις 14:29, 04-07-07:

αχ δεν μπορω δεν μπορω θα βαλω τα κλαματα
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 14:29, 04-07-07:

Αφου ειμαστε και γ@μω τα κοινα.

Ρε δεν το περιμενει κανεις απο την Ελλαδα να μαζευει τοσο κοσμο.....
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 14:31, 04-07-07:

Το καλό είναι ότι μετά από τέτοια αντίδραση μάλλον θα ξαναέρθουν σύντομα.. ίσως και στην περιοδεία για το νέο album όπως είπε ο Lars.
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 14:34, 04-07-07:

Μεταξυ μας ρε ιφριτ... εγω δεν θελω να βγαλουν αλλο αλμπουμ... Και η συναυλια χτες ηταν τοσο καλη γιατι ηταν σχεδον ολα παλια κομματια..
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 14:37, 04-07-07:

Γιατί θέλω εγώ νομίζεις;
Αν και κοίταξε, εμένα μου αρέσει και το Load και το Reload. Αν είναι στο ύφος τους, ψιλο-stoner φάση και τα λοιπά έχει καλώς. Θα γουστάρω. Αν είναι St. Anger καλύτερα να μη το βγάλουν
Πάντως όταν έρθουν θα πάω ξανά, θα ανεχτώ λίγα απ' τα καινούρια κομμάτια αν είναι να ξαναζήσω το χθεσινό.
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε: στις 14:40, 04-07-07:

Οχι εμενα μου αρεσανε μεχρι το Black. Μετα μεταλλαχτηκανε. Δεν λεω, και το Load και το Reload εχουν καποια καλα κομματια αλλα δεν ειναι Metallica ρε παιδι μου. Τεσπα δεν το συζητω, κι εγω θα ξαναπαω αν και φοβαμαι οτι συναυλιες σαν τις χτεσινες δεν επαναλαμβανονται.....
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 14:42, 04-07-07:

Καλά εννοείται πως δε σου θυμίζουν Metallica Αλλά αν τους δεις ξεχωριστά είναι πολύ καλοί δίσκοι και οι 2. Και έχουν και κάποια κομμάτια ιδανικά για live (Fuel πχ) Κι εγώ είπαμε θα ξαναπάω ό,τι και να γίνει
Περίμενα τόσα χρόνια αυτή τη συναυλία και δε χόρτασα...
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 15:14, 04-07-07:

Ρε παιδια και τι ειναι οι Μεταλικα για να μην αλλαξουν ; Πολλα συγκροτηματα κανουν αλλαγες και ειναι φυσιολογικο και υγιες. Αλλωστε ανθρωποι τα γραφουν, οχι υπολογιστες. Μια χαρά αλμπουμ ηταν τα Load/Reload. Ενταξει το St.anger ηταν μαλλον κατι που επρεπε να βγει απο μεσα τους, μια και συμφωνα και με το ντοκυμαντερ ειχαν καποια προβληματα, ποιος ξερει.

Πιστευω και ελπιζω το νεο αλμπουμ δε θα πολυσχετιζεται με st.anger.Και ελπιζω να ερθουν και Ελλαδα παλι γιατι δε μπορεσα να παω να τους δω φετος. (τους ειδα ομως την προηγουμενη φορα και ειχαν κανει μια καταπληκτικη συναυλια).
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 03:03, 05-07-07:

Παιδια δεν ξερω τι λετε, εγω θα ηθελα να εμενα για παντα στο Teravibe και οι Metallica να παιζουν... Ειχα πηδηξη μεσα στον χορο για τα ακριβα εισιτιρια και εφτασα πρωτη σειρα.... ο James και ακριβος απενταντνι του εγω, πρωτος-πρωτος, στα 2-3 μετρα....
Και τα τραγουδια απο την μια χαρικα γιατι δεν παιξανε καινουργια, μονο το Fuel και το Memory Remains που μου αρεσουν πολυ σαν τραγουδια, και ιδικα για live, αλλα απο την αλλη δεν παιξανε το Harwester που ειναι το αγαπημενο μου, το Jump in the fire που ειναι το αγαπημενο της κοπελας μου (καλα αυτο ουτος η αλλος δεν το παιζουν εδω και χρονια) και αλλα τραγουδια που μου αρεουν πολυ και συνιθος τα παιζουν... Αλλα και παλι παιξανε το Justice οποτε...
Απλα δεν μπορω να την βγαλω αυτην την συναβλια απο το μυαλο μου...
Σε μια φαση που καπιος παιταξε ενα κ*λ*χαρτο δεν ξερω ποσοι το προσεξατε, τον κοιταει ο James με μια κακια.... Ολα τα λευτα!!!!!!!!! Επρεπε να το βγαλει καπιος φοτογραφια αυτο το πραγμα! Απλα θεος!

Οσο για το κοινο, οσοι πηγανε και σε Sabbath και σε Metallica καταλαβαν τεραστια διαφορα...!
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 03:06, 05-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
τον κοιταει ο James με μια κακια.... Ολα τα λευτα!!!!!!!!! Επρεπε να το βγαλει καπιος φοτογραφια αυτο το πραγμα! Απλα θεος!
Φάνηκε ότι του είπε και "fuck you"
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 03:29, 05-07-07:

Πρεπει να πηγε να του βγαλει και κολοδαχτυλο αλλα δεν μπορουσε γιατι δεν ειχε αρκετα μεγαλη παυση στην κιθαρα....
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 03:45, 05-07-07:

Άχετο... Μήπως ξέρετε πότε είναι η συναυλία του Πλιάτσικα στην Αθήνα???
Παράθεση

Fox (Μάνθος)

Νεοφερμένος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web designer . Έχει γράψει 121 μηνύματα.

O Fox έγραψε: στις 13:35, 05-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa
Άχετο... Μήπως ξέρετε πότε είναι η συναυλία του Πλιάτσικα στην Αθήνα???
Ωχ! Λυπάμαι αλλά θα σε στεναχωρήσω γιατί η συναυλία του Πλιάτσικα στην Αθήνα έγινε στις 29 Ιουνίου στο θέατρο Λυκαβηττού.

Η συναυλία είχε δύο άξονες: Τα τραγούδια του, απ' το '90 μέχρι σήμερα και απ' την εποχή των Πυξ Λαξ μέχρι τα προσωπικά του Άλμπουμ, μοιραστηκαν σε κλασικό ήχο, όπως έγινε στις δυο sold out συναυλίες στο Μέγαρο Μουσικής που αποτυπώθηκαν σε cd "Ταξιδεύοντας με άλλο ήχο", και σε αμιγώς ηλεκτρικό ήχο με την καινούρια πρόταση και φρέσκο αέρα που έφερε το "ΟΜΝΙΑ", γι' αυτό και η παράσταση ονομάστηκε "Ταξιδεύοντας με ήχο... ΟΜΝΙΑ".

Πάντως θα δώσει συναυλίες σε όλη την Ελλάδα φέτος παρέα με τον Βασίλη Καζούλη οπότε κάπου θα τον πετύχεις!!
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 23:14, 05-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από Fox
Ωχ! Λυπάμαι αλλά θα σε στεναχωρήσω γιατί η συναυλία του Πλιάτσικα στην Αθήνα έγινε στις 29 Ιουνίου στο θέατρο Λυκαβηττού.

Η συναυλία είχε δύο άξονες: Τα τραγούδια του, απ' το '90 μέχρι σήμερα και απ' την εποχή των Πυξ Λαξ μέχρι τα προσωπικά του Άλμπουμ, μοιραστηκαν σε κλασικό ήχο, όπως έγινε στις δυο sold out συναυλίες στο Μέγαρο Μουσικής που αποτυπώθηκαν σε cd "Ταξιδεύοντας με άλλο ήχο", και σε αμιγώς ηλεκτρικό ήχο με την καινούρια πρόταση και φρέσκο αέρα που έφερε το "ΟΜΝΙΑ", γι' αυτό και η παράσταση ονομάστηκε "Ταξιδεύοντας με ήχο... ΟΜΝΙΑ".

Πάντως θα δώσει συναυλίες σε όλη την Ελλάδα φέτος παρέα με τον Βασίλη Καζούλη οπότε κάπου θα τον πετύχεις!!
Κλαψ!!!! Δεν πειράζει.. κάπου θα τον ακούσω!!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!
Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε: στις 19:30, 06-07-07:

Metallica... εμπειρια ζωης! Τους ειχα δει και το 99 ενω το 93 ημουν σχεδον διπλα στο γηπεδο της Νεας Σμυρνης που ειναι το σπιτι μου, αλλα ακομα δεν ακουγα metal τοτε...

Δεν ξερω τι να πω για αυτην την συναυλια... Τα λογια ειναι περιττα. Θα πηγαινα παντως ανετα και εξωτερικο για να τους δω.

Η στιγμη που μου εμεινε περισοτερο ειναι οταν περασα μπροστα απο τον James (εγω περνουσα εκεινη την ωρα στο ενδιαμεσο της σκηνης και του κοσμου και ο James ηταν ακρη ακρη στην σκηνη) σε αποσταση μισο μετρο απο μενα...!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος