Αγαπημένα βιβλιοπωλεία

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Τα βιβλιοπωλεία τα μεγάλα, ναι μεν έχουν κόσμο όμως σκεφτείτε ότι μαζεύουν τον κόσμο από όλη την Αθήνα.
Συνεπώς δεν είναι τόσο αξιόπιστος δείκτης ότι διαβάζουν οι Έλληνες/νιδες.

ΥΓ: Τι βλακεία οι πόντοι Ianos Club (έχω την κάρτα Ianos εδώ και πάνω από 10 χρόνια).
"Κερδίζετε 2 πόντους για κάθε 1€ αγορών σε βιβλία" και με 1000 πόντους έχεις 10 ευρώ πιστωτικό.
Δηλαδή σκας 500 ευρώ σε αγορά βιβλίων και σου δίνουν κουπονάκι 10 ευρώ, και το καλύτερο;
"Οι πόντοι έχουν ισχύ για δύο έτη από την ημερομηνία συναλλαγής." :P
(στο σωστό σημείο)
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Μόνο ακουστά τις έχω και μου έχει κάνει κι εμένα εντύπωση αυτό που λες. Και άντε η πρώτη έχει και κάποιο υπόβαθρο, η δεύτερη - και συγγνώμη - μου φαίνεται τελείως ψώνιο. Αλλά περί ορέξεως...

Τις διακρίσεις τους τις έχουν, πάντως, και το - σταθερό - αναγνωστικό κοινό τους. Και τα βιβλία τους έχουν μεταφραστεί σε διάφορες γλώσσες...

Ίσως το ότι ταυτίζεται η μέση ελληνίδα με αυτές τις δύο, έχει να κάνει και με το γεγονός ότι είναι, ας πούμε, και οι δυο "κορίτσια της διπλανής πόρτας". Απλή, κατανοητή "πένα", χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις...

Είμαστε πολλοί, τελικά...:P
Εγώ θυμάμαι εφηβεία διαβάζαμε Δημουλίδου :shifty:

Ίντριγκες φονικά σεξ ρομάντζα , ότι λέγαμε και στο άλλο θέμα για την τηλεόραση :P

Είχε σασπένς :P

Κατ τα άλλα θεωρείται η εκπρόσωπος της υποκουλτουρας :lol:

Δεν ξέρω βέβαια σε σύγκριση με ποιον ; με παρεμφερείς συγγραφείς ή με τον Κάφκα ; :P
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,469 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι εφηβεία διαβάζαμε Δημουλίδου :shifty:

Ίντριγκες φονικά σεξ ρομάντζα , ότι λέγαμε και στο άλλο θέμα για την τηλεόραση :P

Είχε σασπένς :P
Έχω διαβάσει άρλεκιν και δεν είχα απωθημένο να την διαβάσω...:P

Αααα...πέρα από σεξ και ρομάντζα είχε και φόνους και ίντριγκες ; Ααααα "τα πάντρεψε" όλα, ετούτη εδώ !!!
Κατ τα άλλα θεωρείται η εκπρόσωπος της υποκουλτουρας :lol:

Δεν ξέρω βέβαια σε σύγκριση με ποιον ; με παρεμφερείς συγγραφείς ή με τον Κάφκα ; :P
Υποκουλτούρα γενικά....Μην ψάχνεις για συγκρίσεις...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top