Αισθάνομαι άβολα με το ύψος μου

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,806 μηνύματα.
αυτο ειναι μεμε στην Αμερικη διοτι το το 5'11 ειναι ακριβως το το 1,80 ενω το 6ft ειναι 1,83. Επειδη λοιπόν πρώτα ακούγεται το "5" αυτοματα παει το μυαλό τους στα κατω των 1,80 :laugh:
Αχρηστο συστημα αυτοι και οι αγγλοι που έχουν δικο τους. Ο κόσμος και η επιστήμη ειναι ολα σε cm και km
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αα ναι, αυτό δεν το αποφεύγω.
Είχα πάει στα Hondo's να πάρω μια κρέμα προσώπου και όταν είπα στην κυριούλα ότι είμαι σχεδόν 21 μου λέει "πραγματικά, θα σε έκανα για λίγο πιο αναπτυγμένο 12χρονο😂

για αυτό ισιωνω τα μαλλιά μου, κάπως σώζεται
εγω αυτο το ελυσα με το ντυσιμο.
Απο τοτε που αρχισα να φοραω "καλά" παντελόνια γραφείου + παλτο/καμπαρτινα, επιτέλους δεν με περνάνε για παιδι γυμνασιου:laugh:
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Ρε φίλε σε ζηλεύω. Είμαι 1.83 και έχω τρομερά κόμπλεξ κατωτερότητος στο θέμα του ύψους
δεν υπάρχει κανένας λόγος ειλικρινά...κανένας απολύτως να νιώθουμε κόμπλεξ για το ύψος μας...
υπάρχουν άλλα σημαντικότερα να ασχοληθούμε σαν άνθρωποι...
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 796 μηνύματα.
Ναι, αλλά, η Κίτσου 1,75 γυναικάρα 😂♥️

Γιατί και οι άλλες που είπαμε γυναικάρες δεν είναι; Θα τους έλεγε κανένας άνδρας όχι; Βρε μη συγκρίνεσαι με τις άλλες. Η Κίτσου είναι η Κίτσου και εσύ είσαι εσύ και είσαι μια χαρά. Πώς το έλεγε ο Όσκαρ Γουάιλτν, να είμαστε ο εαυτός μας γιατί οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι :P .
Μάλλον το καταλαβαίνεις και μόνη σου ότι στην πραγματικότητα αυτό που μας φταίει είναι ότι για τον έναν ή τον άλλο λόγο δεν αποδεχόμαστε τον εαυτό μας και ξεσπάμε στα μπούτια μας, στο ύψος, στη μύτη μας...
Είμαι πολύ πιο κοντή από εσένα και στην εφηβεία υπέφερα. Κανένας δεν έκανε κάποιο σχόλιο για το ύψος μου, κανένας δε μου έκανε μπούλινγκ (ίσως ήμουν αξιοθρήνητη ακόμα και για αυτό :P), εγώ μόνη μου ένιωθα μειονεκτικά γιατί σε εκείνη την ηλικία και τα αγόρια ψηλώνουν πολύ και εγώ ένιωθα κοντορεβυθούλα ανάμεσα στους άλλους.
Τι μου έλεγε ο πατέρας μου; Είχαμε μια κούνια στην ταράτσα (από αυτές που κάθεσαι και ρεμβάζεις) και μου έλεγε να κρέμομαι από εκεί να ψηλώσω :lol:. Ε με τέτοιους γονείς πώς να μη βγω και εγώ ζαβό;
Τελικά το αποδέχτηκα, με τα χρόνια αποδέχτηκα πλήρως τον εαυτό μου, τώρα και να μετενσαρκωνόμουν θα ήθελα να μετενσαρκωνθώ με την ίδια εμφάνιση, δε θα άλλαζα τίποτα. Άσε που έχει πλάκα να με περνάνε για περίπου 10 χρόνια μικρότερη.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,806 μηνύματα.
Γιατί και οι άλλες που είπαμε γυναικάρες δεν είναι; Θα τους έλεγε κανένας άνδρας όχι; Βρε μη συγκρίνεσαι με τις άλλες. Η Κίτσου είναι η Κίτσου και εσύ είσαι εσύ και είσαι μια χαρά. Πώς το έλεγε ο Όσκαρ Γουάιλτν, να είμαστε ο εαυτός μας γιατί οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι :P .
Μάλλον το καταλαβαίνεις και μόνη σου ότι στην πραγματικότητα αυτό που μας φταίει είναι ότι για τον έναν ή τον άλλο λόγο δεν αποδεχόμαστε τον εαυτό μας και ξεσπάμε στα μπούτια μας, στο ύψος, στη μύτη μας...
Είμαι πολύ πιο κοντή από εσένα και στην εφηβεία υπέφερα. Κανένας δεν έκανε κάποιο σχόλιο για το ύψος μου, κανένας δε μου έκανε μπούλινγκ (ίσως ήμουν αξιοθρήνητη ακόμα και για αυτό :P), εγώ μόνη μου ένιωθα μειονεκτικά γιατί σε εκείνη την ηλικία και τα αγόρια ψηλώνουν πολύ και εγώ ένιωθα κοντορεβυθούλα ανάμεσα στους άλλους.
Τι μου έλεγε ο πατέρας μου; Είχαμε μια κούνια στην ταράτσα (από αυτές που κάθεσαι και ρεμβάζεις) και μου έλεγε να κρέμομαι από εκεί να ψηλώσω :lol:. Ε με τέτοιους γονείς πώς να μη βγω και εγώ ζαβό;
Τελικά το αποδέχτηκα, με τα χρόνια αποδέχτηκα πλήρως τον εαυτό μου, τώρα και να μετενσαρκωνόμουν θα ήθελα να μετενσαρκωνθώ με την ίδια εμφάνιση, δε θα άλλαζα τίποτα. Άσε που έχει πλάκα να με περνάνε για περίπου 10 χρόνια μικρότερη.
αγαπημενη φιλη camiil, βλεποντας την φωτο προφιλ σου οφειλω να παραδεχτω οτι εχεις καταπληκτικη γευση στα fiction.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,710 μηνύματα.
ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΞΕΚΑΘΑΡΑ 100000%

Δεν υπάρχει πιο κριντζ πράγμα να βλέπω κοντή να κλαίγεται για το ύψος της. Είναι σαν να κλαίει άντρας που είναι 1.90 :laugh:
Αυτος ειναι για να σου αλλαζει λαμπες (παλιό cringe αστείο για τους ψηλούς/ψηλές)

Επίσης να πω οτι όσο μεγαλώνει το ύψος αυξάνονται οι πιθανότητες για εμφάνιση καρκίνου. Οπότε μην στεναχωριέστε οι κοντοί/κοντές :redface: fan size, lol
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Αυτος ειναι για να σου αλλαζει λαμπες (παλιό cringe αστείο για τους ψηλούς/ψηλές)
Καλά κάτι τέτοια είναι για να κάνουν εμάς τους κομπλεξάρες να αισθανόμαστε πιο καλά.

Σαν το «τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία, υγεία πάνω από όλα» που είναι πάλι για να αισθανόμαστε καλά εμείς οι φτωχάντζες :lol:
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 796 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Δείτε και την θετική πλευρά. Οι κοπέλες που δεν είναι υψηλές έχουν αλλά χαρίσματα που αρέσουν στους άντρες.😜😜
 

parrot/παπαγάλος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parrot/παπαγάλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
μέτρησα το ύψος μου, μετά από χρόνια και είμαι 1,64, εεε μια φρίκη την έφαγα, επειδή είμαι αδύνατη φαίνομαι πολύ ψηλότερη...

παίζει να υπάρχει τρόπος να βάλω καμιά δεκαριά πόντους;🥲
Μια χαρά ύψος έχεις.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
παίζει να υπάρχει τρόπος να βάλω καμιά δεκαριά πόντους;
Μόνο με τακούνια ή πάτους.
Υπάρχει και χειρουργικός τρόπος. Κόβουν με πριόνι το κόκαλο των ποδιών και βάζουν τσόντα κομμάτι μέταλλο. Είναι δύσκολή και ακριβή επέμβαση, μπορεί να μην πετύχει και είναι αρκετά επώδυνη. Μάλλον δεν ταιριάζει για σένα....


1683477654835.png
 

parrot/παπαγάλος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parrot/παπαγάλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Μόνο με τακούνια ή πάτους.
Υπάρχει και χειρουργικός τρόπος. Κόβουν με πριόνι το κόκαλο των ποδιών και βάζουν τσόντα κομμάτι μέταλλο. Είναι δύσκολή και ακριβή επέμβαση, μπορεί να μην πετύχει και είναι αρκετά επώδυνη. Μάλλον δεν ταιριάζει για σένα....


Μην της βάζεις ιδέες...
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Και η Shakira είναι 1.57 ;) Αφού λέτε για διάσημους :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top