Ακριβά vs φτηνά ρούχα & παπούτσια

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
View attachment 97197

Αντιπροσωπευτικό σε μεγάλο βαθμό αυτό το σχεδιάγραμμα.

Οι μάρκες του εμπορικού (ΑΧ, TH, CK, Guess, etc) που παράγονται τα ρούχα στην Τουρκία, Βουλγαρία, Β.Μακεδονία κλπ, άποψή μου, δεν έχουν καμία ποιότητα ουσιαστική. Στο εξωτερικό τις έχουν του πεταματού και τις θεωρούν μάρκες για εφήβους.

Καλλυντικά πάντως έχω πετύχει άθλια και Dior και Chanel, ρούχα δεν έχω για να ξέρω. Επίσης τα Sisley είναι αν όχι πιο ακριβά, τότε στις ίδιες τιμές με τα Ralph Lauren, ένα πανωφόρι κοστίζει τουλάχιστον 200€, δεν ξέρω γιατί το έχει εκεί κάτω.

Όσο για τις μάρκες του εμπορίου, η τσάντα που κρατάω σε καθημερινή βάση είναι Guess, της μάνας μου, την οποία έχει από το 2004 και τώρα άρχισε λίγο να χαλάει επειδή μου βρεχόταν συνέχεια. Και όσα ρούχα έχω πάρει από Αμερική (που συνηθίζονται τα Guess γιατί είναι σε τιμές ξεφτίλα στα outlet, τύπου 10$ το μπλουζάκι), έμειναν επίσης άθικτα στο πέρασμα του χρόνου. Εκτός κι αν παλιά ήταν αλλιώς και έριξαν τώρα την ποιότητά τους. Θα φανεί στο μπουφάν μου που είναι προπέρσινο, να δούμε πόσο θα κρατήσει :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top