[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,784 μηνύματα.
Θέλω να ελπίζω ότι δεν υπάρχει πιθανότητα να ξαναζήσουμε ολικό lockdown.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Με τα λεφτά των Ελλήνων και όλων των φορολογουμένων σπουδάζεις. Αν νομίζεις ότι οι φόροι που δίνεις είναι αρκετοί για να συντηρήσουν ολόκληρα πανεπιστήμια τότε μάθε επιτέλους τι σου γίνεται και μη γράφεις βλακείες εδώ μέσα.
Πληρωνω φορους και δεν σου πεφτει λογος.Αμα πληρωνατε εσεις για τους σπουδες μου τοτε παλι δεν σας πεφτει λογος γιατι αυτα που στηριζω ειναι για το καλο της χωρας !
Αν δεν ξες για τις ζωές των άλλων τότε γιατί μιλάς; Εκτίθεσαι ανεπανόρθωτα. Πέρα από του ότι προσωπικά δεν τρώω λεφτά από κανέναν καθώς κάνω λιτό βίο δεν τα αρπάζω έτσι απλά αλλά δουλεύω στα χωράφια/μελίσσια του πατέρα μου κάθε καλοκαίρι. Για έλα να δούμε και εσένα που το παίζεις υπεράνω όλων.

Πας να περάσεις ότι οι Έλληνες είναι τεμπέληδες που ζουν με τα επιδόματα και με τα λεφτά του μπαμπά. Μάθε από τις έρευνες της Ευρωπαϊκής Ένωσης ότι οι Έλληνες είναι από τους λαούς που εργάζονται τις περισσότερες ώρες στην Ευρώπη και πολλοί νέοι κάνουν και δύο και τρεις δουλειές μαζί. Για αυτό αν δεν ξέρουμε κάτι δεν το ανοίγουμε το στοματακι.
Δεν ξερω αλλα μπορω να βγαλω ενα συμπερασμα απο αυτα που συμφωνειτε .Απ την στιγμη που ειστε κουραζμενοι και ζητατε μνημονια δεν βγαζω καποιο αλλα συμπερασμα . Δες λιγο τον @Paragontas7000 , ο τυπος χαιρεται που ερχεται μνημονιο ,τι να κατσεις να ασχοληθεις , παιδι ειναι ακομα οταν μεγαλωσει θα καταλαβει
Επιστρέφω την νουθεσία περί ωριμότητας σε εσένα και μάθε να κρύβεις καλύτερα την μισελληνικη σου φύση, τουλάχιστον όσο ζεις σε αυτήν εδώ την χώρα.
Δεν κρυβω τιποτα .Σε οποια χωρα και να παω θα στηριζω τα πλεονεκτηματα για αυτην γιατι εκει ζω ,μεγαλωνω , και βγαζω το ψωμι .Δεν ειναι ολα εισαι κινεζος , εισαι αλβανος ,εισαι γερμανος στην ζωη Γιαννη ,ανοιξε τα ματια.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,784 μηνύματα.
Πληρωνω φορους και δεν σου πεφτει λογος.Αμα πληρωνατε εσεις για τους σπουδες μου τοτε παλι δεν σας πεφτει λογος γιατι αυτα που στηριζω ειναι για το καλο της χωρας !
Βολικό όμως να κρίνεις όλους τους άλλους έτσι χαλαρά ε; Οι φόροι είναι συνολικοί από όλους μας και πίστεψέ με στις περισσότερες περιπτώσεις δεν συμφέρουν το κράτος ακριβώς αλλά κάποιους άλλους.

Δεν ξερω αλλα μπορω να βγαλω ενα συμπερασμα απο αυτα που συμφωνειτε .Απ την στιγμη που ειστε κουραζμενοι και ζητατε μνημονια δεν βγαζω καποιο αλλα συμπερασμα . Δες λιγο τον @Paragontas7000 , ο τυπος χαιρεται που ερχεται μνημονιο ,τι να κατσεις να ασχοληθεις , παιδι ειναι ακομα οταν μεγαλωσει θα καταλαβει
Δεν ζητάει ρε μαν κανένας μνημόνια. Δεν βλέπεις τι έγραψα; Δεν μπορείς να είσαι πατριώτης και να ζητάς μνημόνια. Βέβαια και μνημόνια να μη φάμε ελπίζω να ξες ότι ο ΣΥΡΙΖΑ όταν τα "έσκισε" παράλληλα υπέγραψε και πλήρη οικονομική εποπτεία της χώρας από τους ξένους μέχρι το 2060 ε; Δεν τελείωσε κανένα μνημόνιο ουσιαστικά.

Δεν κρυβω τιποτα .Σε οποια χωρα και να παω θα στηριζω τα πλεονεκτηματα για αυτην γιατι εκει ζω ,μεγαλωνω , και βγαζω το ψωμι .Δεν ειναι ολα εισαι κινεζος , εισαι αλβανος ,εισαι γερμανος στην ζωη Γιαννη ,ανοιξε τα ματια.
Δεν διαφωνώ με αυτά που λες αλλά γενικά εδώ πετάς πολλά υπονοούμενα για τον Ελληνικό λαό που δεν θα έπρεπε. Δεν είναι όλοι βολεμενοι που παίρνουν το μισθουλακο τους χωρίς να κάνουν τίποτα και παίρνουν και επιδόματα από πάνω. Η πλειοψηφία είναι βιοπαλαιστές άνθρωποι όπως και στις περισσότερες χώρες του Νότου. Το να υπονοεις ότι είμαστε ένας τεμπελικος λαός δεν σε τιμάει σαν άνθρωπο και σε ταυτίζει αυτομάτως με κάτι αστοιχειωτους Βόρειους ( Γερμανοί κυρίως ) που λένε πάντα ότι οι Νότιοι και οι Έλληνες κυρίως είναι τεμπέληδες.
 

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Οταν ο κάθε μήνας λοκντάουν στερεί 2,5 δις απο την οικονομία ένα νεο 5μηνο λοκντάουν θα στερήσει άλλα 12.5 δίς απο το ΑΕΠ και απο την τσέπη του Έλληνα πολίτη/καταναλωτή.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Επιστροφη στην κανονικοτητα τσεστερ.Που να δεις το χειμωνα τι εχει να γινει απο παρτυ κτλ.
Δεν ξέρεις για τον Σεπτέμβρη και μιλάς για τον χειμώνα. Μακρυά είναι.
Πληρωνω φορους και δεν σου πεφτει λογος.Αμα πληρωνατε εσεις για τους σπουδες μου τοτε παλι δεν σας πεφτει λογος γιατι αυτα που στηριζω ειναι για το καλο της χωρας !
Κορόιδο...
Δεν ξερω αλλα μπορω να βγαλω ενα συμπερασμα απο αυτα που συμφωνειτε .Απ την στιγμη που ειστε κουραζμενοι και ζητατε μνημονια δεν βγαζω καποιο αλλα συμπερασμα . Δες λιγο τον @Paragontas7000 , ο τυπος χαιρεται που ερχεται μνημονιο ,τι να κατσεις να ασχοληθεις , παιδι ειναι ακομα οταν μεγαλωσει θα καταλαβει
Ναι, παιδί είναι...
Δεν κρυβω τιποτα .Σε οποια χωρα και να παω θα στηριζω τα πλεονεκτηματα για αυτην γιατι εκει ζω ,μεγαλωνω , και βγαζω το ψωμι .Δεν ειναι ολα εισαι κινεζος , εισαι αλβανος ,εισαι γερμανος στην ζωη Γιαννη ,ανοιξε τα ματια.
Ισοκράτης εδάφιο 50
"Tοσοῦτον δ' ἀπολέλοιπεν ἡ πόλις ἡμῶν περὶ τὸ φρονεῖν καὶ λέγειν τοὺς ἄλλους ἀνθρώπους, ὥσθ' οἱ ταύτης μαθηταὶ τῶν ἄλλων διδάσκαλοι γεγόνασι, καὶ τὸ τῶν Ἑλλήνων ὄνομα πεποίηκε μηκέτι τοῦ γένους ἀλλὰ τῆς διανοίας δοκεῖν εἶναι, καὶ μᾶλλον Ἕλληνας καλεῖσθαι τοὺς τῆς παιδεύσεως τῆς ἡμετέρας παρά τοὺς τῆς κοινῆς φύσεως μετέχοντας".

Τόσο πολύ ξεπέρασε η πόλη μας όλους τους άλλους στην πνευματική ανάπτυξη και στην τέχνη του λόγου, ώστε οι δικοί της μαθητές έγιναν δάσκαλοι στους άλλους· το όνομα πάλι Έλληνες κατόρθωσε να μη συμβολίζει πια την καταγωγή, αλλά την καλλιέργεια του πνεύματος, και Έλληνες να ονομάζονται πιο πολύ όσοι δέχτηκαν τον τρόπο της δικιάς μας αγωγής και μόρφωσης παρά αυτοί που έχουν την ίδια με εμάς καταγωγή.

Συμπέρασμα: διδασκόμενοι άλλοι λαοί, κατέκτησαν δικαιωματικά το να αποκαλούνται Ελληνες.
Και αυτό είναι το μεγαλείο του Ελληνα.
Γιατι Ελλην, είναι ο έχων την Ελληνικήν παιδείαν.
Και πέραν απο κάθε αμφισβήτηση αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Βολικό όμως να κρίνεις όλους τους άλλους έτσι χαλαρά ε; Οι φόροι είναι συνολικοί από όλους μας και πίστεψέ με στις περισσότερες περιπτώσεις δεν συμφέρουν το κράτος ακριβώς αλλά κάποιους άλλους.
Απ την στιγμη που πληρωνω φορο δεν πεφτει λογος για το ποιος με σπουδαζει , πληρωνω το μεριδιο μου

Οσο για τα αλλα ο @Valder και υπολοιποι 9 αισθανονται πολυ κουρασμενοι απ το λοκ νταουν και προτιμανε να τα χαλασουμε εντελως την οικονομια για να ξεκουραστουμε .(σιγα μωρε υπαρχουν επιδοματα και μπαμπαδες εμεις ειμαστε μικρα ακομα για να κουραστουμε οπως εκεινοι)

Ας συμφωνησω να ξεκουραστουμε γιατι θα παμε σε νεα σεζον καραντινας και θελουμε ενεργεια
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Οταν ο κάθε μήνας λοκντάουν στερεί 2,5 δις απο την οικονομία ένα νεο 5μηνο λοκντάουν θα στερήσει άλλα 12.5 δίς απο το ΑΕΠ και απο την τσέπη του Έλληνα πολίτη/καταναλωτή.
Η αγγλια φοβαται να κανει αρση μετρων
Η κινα που εχει απ τα καλυτερα συστηματα για διαχειριση κρισεων μπαινει σε καραντινα και οι εκτιμησεις τους λενε να ανοιξει το 2022

Η ελλαδα ?
Οποιος το βρει κουλουρακι :P
 

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Η αγγλια φοβαται να κανει αρση μετρων
Η κινα που εχει απ τα καλυτερα συστηματα για διαχειριση κρισεων μπαινει σε καραντινα και οι εκτιμησεις τους λενε να ανοιξει το 2022

Η ελλαδα ?
Οποιος το βρει κουλουρακι :P
Έρχονται χρόνια δύσκολα...
Βέβαια η Κίνα είναι πληθυσμιακά ανεμβολίαστη σε σχέση με την Ελλάδα ή άλλες χώρες και είναι ευνόητο είναι 1+ δις πληθυσμός αλλά ναι αφού η Κίνα κατευθύνει το εμπόριο έρχεται τυφώνας στην οικονομία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Θα απαντησω εδω @Valder (και @meetmeinmontauk @Unboxholics @archaios19 @Scandal @giannhs2001 @ilias90 @yorkie @Lasher @juste un instant @Aleksa ) για τις παιδικες σας αποψεις που στηριζεται νομιζοντας πως εχοντας δικιο για το θεμα της πανδημιας αλλα δεν βλεπετε τι αποτελεσματα εχουν

View attachment 82379
1) Δεν σπουδασα με τα λεφτα των ελληνων , σπουδασα με τους φορους που πληρωνουν οι δικοι μου αλλα και εγω ! (βλακεια νο1 που συμφωνειτε);)

2)Η αισιοδοξια μετραει μονο οταν εχει πεσει κοπος και σκληρη δουλεια για να πετυχεις κατι .Οταν δεν κανεις τιποτα και απλα εισαι αισιοδοξος ειναι τουλαχιστον χαζο (βλακεια νο2 που συμφωνειτε);)

3) Επειδη εσεις εχετε απο πισω τους γονεις σας να σας σπρωχνουν λεφτα και τα επιδοματα, οπου σας βολευει να καθεσται, δεν θα κατσω να υποστηριζω οτι ειμαστε κουρασμενοι οποτε μπατε σκυλοι αλεστε και να κανουμε οτι μας καπνισει και να καταστρεψουμε επιπλεον την οικονομια περαν αυτα που κανει η κυβερνηση(αυτο καναμε βεβαια αφου αυτο θελει ο λαος και ψαχνουμε τουριστες μπας και μας αφησουν ψιχουλα;) )
(Ειχα την αποψη σας προ Δεκεμβριου αλλα ειδα το ποσο χαζο ειναι και τι αποτελεσματα θα εφερνε και αλλαξα σταση )
View attachment 82378
4)Μην παραπονιεσται σε αλλα θρεντ και στο τσατ ως δηθεν πατριωτες (γιατι μονο αυτο δεν ειστε) οτι η ελλαδα ειναι μπανανια και οτι ειναι χαμηλοι οι μισθοι και οτι διωχνουν τους παντες στο εξωτερικο .....αυτα εσεις τα φερνεται με αυτα που υποστηριζεται, αφου το θελετε το μνημονιο απο σεπτεμβρη (και ενα λοκ νταουν θα το εχετε εξτρα),το γουσταρετε!....ελπιζω να ειστε υπερηφανοι για αυτο το τεραστιο επιτευγμα


ΥΓ.Λιγη ωριμοτητα δεν βλαπτει ...λεω εγω τωρα!<3

Απ την στιγμη που πληρωνω φορο δεν πεφτει λογος για το ποιος με σπουδαζει , πληρωνω το μεριδιο μου

Οσο για τα αλλα ο @Valder και υπολοιποι 9 αισθανονται πολυ κουρασμενοι απ το λοκ νταουν και προτιμανε να τα χαλασουμε εντελως την οικονομια για να ξεκουραστουμε .(σιγα μωρε υπαρχουν επιδοματα και μπαμπαδες εμεις ειμαστε μικρα ακομα για να κουραστουμε οπως εκεινοι)

Ας συμφωνησω να ξεκουραστουμε γιατι θα παμε σε νεα σεζον καραντινας και θελουμε ενεργεια


Καταρχάς να ζητήσω συγγνώμη από τους υπόλοιπους φίλους και φίλες στο θέμα εκ των προτέρων γι αυτό που θα επακολουθήσει, αν και να πω ότι δεν θα το τραβήξω πολύ αυτό το διάλογο του παραλόγου (διότι τέτοιος είναι).

Στο λέω ευθέως, και χάρη σου κάνω αυτή τη στιγμή που σου απαντάω και σπάω τα νεύρα στους υπόλοιπους που θέλουν να συζητήσουν για την πανδημία.

Πήγες και πήρες ανάρτησή μου από το θέμα της Σάκκαρη και του Τσιτσιπά για το τένις (το κράταγες τόσες μέρες, από κει να καταλάβει κανείς τι χαρακτήρας είσαι), για να το μαγειρέψεις καταπώς ήθελες στα περι πανδημίας.

Δείξε μου που ακριβώς έχω πει ότι επιθυμώ ξεκούραση.
Δείξε μου που ακριβώς έχω πει ότι επιθυμώ λοκντάουν.
Δείξε μου που ακριβώς έχω δείξει πως αδιαφορώ για την οικονομία.
Δείξε μου που ακριβώς έχω αναφέρει το πως διαβιώ, με περιουσίες του μπαμπά μου ή επιδόματα.


Δείξε μου που ακριβώς κάνουν και οι υπόλοιποι 9 το ίδιο, που απλά είναι ένοχοι για σένα, γιατί ΤΟΛΜΗΣΑΝ να συμφωνήσουν μαζί μου.

Άντε επιτέλους γιατί η πολλή θώπευση της τίγρεως κατα τη φορά του πέλους δεν ηρεμεί πάντοτε την τίγρη.


Μάθε να δέχεσαι πότε κάνεις λάθος και μην αντιμιλάς ευφευρίσκοντας θεωρίες που δεν είπαμε, ή εισοδηματικές μεθόδους που δεν σου αναφέραμε ή δεν σε αφορούν.

Αν σε υπολόγιζα για σοβαρό συνομιλητή θα συνέχιζα, όμως δεν σε υπολογίζω ούτε στο ελάχιστο, σταματώ εδω και σε αφήνω να συνεχίσεις το εργόχειρο μπας και κάνεις την προίκα σου.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μάθε να δέχεσαι πότε κάνεις λάθος και μην αντιμιλάς ευφευρίσκοντας θεωρίες που δεν είπαμε, ή εισοδηματικές μεθόδους που δεν σου αναφέραμε ή δεν σε αφορούν.
Σταματα να κλαιγεσαι μαν .Το ότι συμφωνούν τόσα άτομα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είπες (είπατε) κάτι σωστό ! (Έτσι να το ξέρεις για την ζωή κιόλας)

Μου ζητάς να ζητήσω συγγνώμη για την άποψη μου? ...ακόμα δεν βλέπεις ότι πάμε κατά διαόλου ε ? (Καλά θα πάει και αυτό :P )

Ο ουρανός είναι πολυ μπλε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

το κράταγες τόσες μέρες, από κει να καταλάβει κανείς τι χαρακτήρας είσαι)
Το θέμα είχε να κάνει με την πανδημία δεν χρειαζόταν να το συνεχίσω εκεί

Αλλά και εσύ εχεις γαμάτο χαρακτήρα.Θα αρχίζω να κρίνω και εγώ το φόρουμ έχοντας μόνο εγώ σωστές απόψεις
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Σταματα να κλαιγεσαι μαν .Το ότι συμφωνούν τόσα άτομα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είπες (είπατε) κάτι σωστό ! (Έτσι να το ξέρεις για την ζωή κιόλας)
emptyminds.jpg


Συνέχισε να φωνάζεις ότι θέλεις για μένα. Not a single fuck is given.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
View attachment 82386

Συνέχισε να φωνάζεις ότι θέλεις για μένα. Not a single fuck is given.
Δεν χρειάζεται να μιλήσω ,τα αποτελέσματα των απόψεων εσένα (+9 άλλων ) περιγράφονται πολύ ωραία εδώ κάτω
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πας να περάσεις ότι οι Έλληνες είναι τεμπέληδες που ζουν με τα επιδόματα και με τα λεφτά του μπαμπά. Μάθε από τις έρευνες της Ευρωπαϊκής Ένωσης ότι οι Έλληνες είναι από τους λαούς που εργάζονται τις περισσότερες ώρες στην Ευρώπη και πολλοί νέοι κάνουν και δύο και τρεις δουλειές μαζί. Για αυτό αν δεν ξέρουμε κάτι δεν το ανοίγουμε το στοματακι.
Εργαζονται τις περισσοτερες ωρες γιατι ειναι λιγοτερο παραγωγικοι απο τους υπολοιπους. Duh.
2-3 δουλειες κανουν παρα πολλοι στο εξωτερικο επισης. Επισης δεν βλεπεις τους ανεργους νεους να αραζουν σε καρεκλες καφε και να τα ξυνουν.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,784 μηνύματα.
Εργαζονται τις περισσοτερες ωρες γιατι ειναι λιγοτερο παραγωγικοι απο τους υπολοιπους. Duh.
2-3 δουλειες κανουν παρα πολλοι στο εξωτερικο επισης. Επισης δεν βλεπεις τους ανεργους νεους να αραζουν σε καρεκλες καφε και να τα ξυνουν.
It is so simple, stay in Canada. Δεν έχεις καμία επαφή με την ελληνική πραγματικότητα. Εργάζονται τις περισσότερες ώρες γιατί οι μισθοί είναι μισθοί πείνας, το να μην είσαι παραγωγικός συνεπάγεται με απόλυση γιατί δεν είναι όλοι βολεμενοι του δημοσίου. Ζήσε εσύ με μια δουλειά που σου δίνει 300 ευρώ στην Ελλάδα χωρίς σπίτι των γονιών σου. Πραγματικά αυτά που λέτε είναι τρομακτικά και δείχνει το ότι δεν ξέρετε τίποτα αλλά έχετε και άποψη από πάνω και λέτε ότι είναι τεμπέληδες οι Έλληνες.

Τεμπέληδες υπάρχουν σε κάθε χώρα αλλά να λέτε έναν ολόκληρο λαό τεμπέλικο ενώ έχει αποδειχτεί και επίσημα ότι είναι από τις χώρες που δουλεύουν τις περισσότερες ώρες στην Ευρώπη είναι άδικο και αστοιχειωτο. Κάνουμε και πλακιτσα για έλλειψη παραγωγικότητας. Δεν ντρέπεστε καθόλου;
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Εργαζονται τις περισσοτερες ωρες γιατι ειναι λιγοτερο παραγωγικοι απο τους υπολοιπους. Duh.
2-3 δουλειες κανουν παρα πολλοι στο εξωτερικο επισης. Επισης δεν βλεπεις τους ανεργους νεους να αραζουν σε καρεκλες καφε και να τα ξυνουν.

Έλεος πια με αυτές τις στερεοτυπικές μπαναλαρίες. Δεν είμαστε πια στις αρχές της κρίσης που το αφήγημα του Έλληνα τεμπέλη και μη παραγωγικού είχε πέραση. Στο 2021 βρισκόμαστε. Neeeeext!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,422 μηνύματα.
Έλεος πια με αυτές τις στερεοτυπικές μπαναλαρίες. Δεν είμαστε πια στις αρχές της κρίσης που το αφήγημα του Έλληνα τεμπέλη και μη παραγωγικού είχε πέραση. Στο 2021 βρισκόμαστε. Neeeeext!
Τους βολευει αυτο το αφηγημα.Νιωθουν ανωτεροι.Για καποιον ανεξηγητο λογο.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εργαζονται τις περισσοτερες ωρες γιατι ειναι λιγοτερο παραγωγικοι απο τους υπολοιπους. Duh.
2-3 δουλειες κανουν παρα πολλοι στο εξωτερικο επισης. Επισης δεν βλεπεις τους ανεργους νεους να αραζουν σε καρεκλες καφε και να τα ξυνουν.
Από πότε είναι αυτή η κίτρινη trash εφημερίδα;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,791 μηνύματα.
Έλεος πια με αυτές τις στερεοτυπικές μπαναλαρίες. Δεν είμαστε πια στις αρχές της κρίσης που το αφήγημα του Έλληνα τεμπέλη και μη παραγωγικού είχε πέραση. Στο 2021 βρισκόμαστε. Neeeeext!

Tι παράγει ο Έλληνας μετά από 12 χρόνια κρίση; Οι καρφίτσες για χαρτιά γράφουν made in Turkey. :pianist:
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,791 μηνύματα.
Εσύ ρε κουμπάρε τι ακριβώς παρήγαγες όσο ήσουν στο "Ελλαδιστάν";

Δεν με άφησαν όπως και τόσο σοβαρό κόσμο με σπουδές (και μη) που αναγκαστικά έφυγαν από την Ελλάδα. Εσύ τι παράγεις;

Στην ζωή μου δεν κινούμαι με την υπεργαματοσύνη του εαυτού μου όσο για το τι μπορώ να προσφέρω στην επιστήμη που αφιέρωσα πολλές ώρες και φυσικά στην κοινωνία (όποια μπορεί να με αποδεχθεί επαγγελματικά).
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top