• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Εμβόλια πριν την επίσκεψη στην Ινδία

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γειά σας, ανοίγω θέμα εδώ μιας και έχει περισσότερη ανταπόκριση. Που λέτε αν όλα πάνε καλά Ιανουάριο, Φεβρουάριο θα μετακομίσω στην Ινδία για να κάνω εκεί το επόμενο εξάμηνο στη σχολή μου. Είμαι φοιτήτρια μεταπτυχιακού σε ολλανδικό πανεπιστήμιο και απ'ότι μου είπαν στην Ολλανδία θα χρειαστεί να τα πληρώσω και δε το ψήνω ιδιαίτερα . Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να τα κάνω στην Ελλάδα και αν ναι ξέρετε που και τό κόστος;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γειά σας, ανοίγω θέμα εδώ μιας και έχει περισσότερη ανταπόκριση. Που λέτε αν όλα πάνε καλά Ιανουάριο, Φεβρουάριο θα μετακομίσω στην Ινδία για να κάνω εκεί το επόμενο εξάμηνο στη σχολή μου. Είμαι φοιτήτρια μεταπτυχιακού σε ολλανδικό πανεπιστήμιο και απ'ότι μου είπαν στην Ολλανδία θα χρειαστεί να τα πληρώσω και δε το ψήνω ιδιαίτερα . Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να τα κάνω στην Ελλάδα και αν ναι ξέρετε που και τό κόστος;
Να πληρωσεις για να κάνεις το εμβόλιο ;;;😳
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Να πληρωσεις για να κάνεις το εμβόλιο ;;;😳
Ναι, γιατί εδώ τό σύστημα υγείας είναι 100% ιδιωτικοποιημενο. Καί επίσης έχει 50€/ένα καί παίζει να χρειαστεί να κάνω γύρω στα 5 οπότε 250€ και νομίζω τού κίτρινου πυρετού είναι προαιρετικό αλλά ιδανικά θα ήθελα να τό κανω καί κάνει 400€ εδώ, αυτό μου είπαν. Αλλά δε ξέρω καθόλου τη διαδικασία στην Ελλάδα, επίσης σε περίπτωση που βγαίνει πιο οικονομικά μπορώ να τα κάνω στην Ελλάδα σε ιδιώτη γιατρό ή ιδανικά μέσω ΙΚΑ .
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αν το εμβόλιο δεν βρίσκεται στο εθνικό πρόγραμμα εμβολιασμού του Υπουργείου Υγείας, ούτε στην Ελλάδα θα χορηγείται δωρεάν. Ενδεικτικά, δες εδώ: https://www.patt.gov.gr/κοινωνία/igeia/εμβόλια-ταξιδιωτών-οδηγίες/

Στην ηλικία μας, μόνο το αντιτετανικο δικαιολογείται και χορηγείται δωρεάν κάθε 5 έτη από το πρόγραμμα εμβολιασμού (ίσως και κάποιο άλλο, αλλά δεν είμαι σίγουρος).

Σε κάθε περίπτωση, θα πληρώσεις :P
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αν το εμβόλιο δεν βρίσκεται στο εθνικό πρόγραμμα εμβολιασμού του Υπουργείου Υγείας, ούτε στην Ελλάδα θα χορηγείται δωρεάν. Δες εδώ: https://www.patt.gov.gr/κοινωνία/igeia/εμβόλια-ταξιδιωτών-οδηγίες/

Στην ηλικία μας, μόνο το αντιτετανικο δικαιολογείται και χορηγείται δωρεάν κάθε 5 έτη από το πρόγραμμα εμβολιασμού (ίσως και κάποιο άλλο, αλλά δεν είμαι σίγουρος).

Σε κάθε περίπτωση, θα πληρώσεις :P
Πάλι καλά που δίνει κάτι ψιλά το πανεπιστήμιο , πάλι καλά έχω κάτι χρήματα στην άκρη καί πάλι καλά που οι φοιτητικές εστίες και τό κόστος ζωής εκεί είναι χαμηλότερο.

Μου φαίνεται θα παίρνω τους γιατρούς και θά είμαι "πείτε μου λίγο τιμουλα;" " ο τάδε μου είπε τόσο, εσείς πόση την έχετε;" . Την τιμή εννοώ φυσικά
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top