Ενοικίαση σπιτιού / ζωή στο ενοίκιο

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Για πώληση/ αγορά ρωτάω ! Έχετε δίκιο δεν το διευκρίνισα κάπου ...
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για πώληση/ αγορά ρωτάω ! Έχετε δίκιο δεν το διευκρίνισα κάπου ...
Για πώληση οι μεσίτες έχουν δικούς τους για τις ευκαιρίες που λες ...

Ειδικά έτσι πως έχει γίνει η αγορά με τα aibnb οι καλές ευκαιρίες ούτε καν προλαβαίνουν να τις ανεβάσουμε και ΔΕΝ τις ανεβάζουν στο ίντερνετ. ..

Εμείς τουλάχιστον οι αγορές που κάναμε σε ακίνητα ήταν επειδή ο μεσίτης μας τα προώθησε κατευθείαν σε εμάς...
Κάνε προσωπικές επαφές με μεσίτες και ασε το ίντερνετ..εκεί ανεβαίνει οτι έχει ξεμείνει ή κάποια ευκαρια σαν δόλωμα για να πάρεις τηλέφωνο !
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Για πώληση οι μεσίτες έχουν δικούς τους για τις ευκαιρίες που λες ...

Ειδικά έτσι πως έχει γίνει η αγορά με τα aibnb οι καλές ευκαιρίες ούτε καν προλαβαίνουν να τις ανεβάσουμε και ΔΕΝ τις ανεβάζουν στο ίντερνετ. ..

Εμείς τουλάχιστον οι αγορές που κάναμε σε ακίνητα ήταν επειδή ο μεσίτης μας τα προώθησε κατευθείαν σε εμάς...
Κάνε προσωπικές επαφές με μεσίτες και ασε το ίντερνετ..εκεί ανεβαίνει οτι έχει ξεμείνει ή κάποια ευκαρια σαν δόλωμα για να πάρεις τηλέφωνο !
Είναι ακριβώς το ίδιο τροπάριο με τις αγγελίες εργασίας.
Οι "καλές" δουλειές πάνε στο μιλητό, που άλλωστε όλοι έχουν άτομα που ψάχνουν για μια δουλειά ως άνεργοι ή μια καλύτερη από αυτή που βρίσκονται, στις αγγελίες σε εφημερίδες και internet ανεβαίνουν κατά κύριο λόγο οι δύσκολες και κακοπληρωμένες δουλειές, που "δεν τις θέλει κανένας άλλος από τους δικούς τους".
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί έχει βρει κανείς εργοδότης από αγγελία υπάλληλο που ν αξίζει;

Οσες φορές χρειάστηκε να βάλουμε αγγελία που ψάχνουμε κόσμο όλο κάτι χιλιοαπολυμενοι μας έρχονται ....

Τα καλά και αποδοτικά εργατικά χέρια ή είναι πάντα με εργασία ή έχουν φύγει στο εξωτερικό :)

Τουλάχιστον εμείς ότι έχουμε και αξίζει είναι επειδή έφυγαν από εκεί που ήταν και ήρθαν απευθείας σε εμάς, πότε δεν έμειναν άνεργοι!

Στους υπόλοιπους όρεξη να έχουμε ν ασχολούμαστε σαν εργοδότες..
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
Πριν 2 χρόνια που έψαχνα για κάποιο σπίτι για αφορά (ενημερωτικά, όχι οτι θα αγόραζα), θυμάμαι χαρακτηριστικά οτι υπήρχε ένα σε αγγελία με φωτογραφίες που έλεγε οτι είναι στη Νέα σμύρνη και μάλιστα ήμουν έτοιμη να πάω να το δω. Καθυστέρησα λίγο και μια βδομάδα μετά είδα το ίδιο άκριβώς σπίτι να λέει οτι είναι στον Άγιο Δημήτριο. Από τότε σταμάτησα να πιστεύω σε μεσίτες. Εξάλλου πολλοί δεν ασχολούνται με το να δείχνουν σπίτια άλλων αλλά βρίσκουν φτηνά σπίτια και οικόπεδα και τα μεταπωλούν ή έχω τύχει και σε μεσιτικό γραφείο που είχε την εταιρεία για το θεαθήναι και ποιος ξέρει τί βρωμοδουλειές κάλυπτε από πίσω.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
Sexy Cody Rhodes GIF by AEWonTV
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Πριν 2 χρόνια που έψαχνα για κάποιο σπίτι για αφορά (ενημερωτικά, όχι οτι θα αγόραζα), θυμάμαι χαρακτηριστικά οτι υπήρχε ένα σε αγγελία με φωτογραφίες που έλεγε οτι είναι στη Νέα σμύρνη και μάλιστα ήμουν έτοιμη να πάω να το δω. Καθυστέρησα λίγο και μια βδομάδα μετά είδα το ίδιο άκριβώς σπίτι να λέει οτι είναι στον Άγιο Δημήτριο. Από τότε σταμάτησα να πιστεύω σε μεσίτες. Εξάλλου πολλοί δεν ασχολούνται με το να δείχνουν σπίτια άλλων αλλά βρίσκουν φτηνά σπίτια και οικόπεδα και τα μεταπωλούν ή έχω τύχει και σε μεσιτικό γραφείο που είχε την εταιρεία για το θεαθήναι και ποιος ξέρει τί βρωμοδουλειές κάλυπτε από πίσω.
Εγώ ψάχνω ένα σπίτι για νοίκι, βρίσκω τους μεσίτες όπου με συνδέουν με Κάιρο.
Σε άλλη αγγελία βρίσκω την ιδιοκτήτρια για το ίδιο σπίτι και κανονίζουμε ραντεβού να δω το σπίτι.
Μα βλαμμένοι είναι δεν θέλουν να δείχνουν τα σπίτια μπας και νοικιαστούν ;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
Εγώ ψάχνω ένα σπίτι για νοίκι, βρίσκω τους μεσίτες όπου με συνδέουν με Κάιρο.
Σε άλλη αγγελία βρίσκω την ιδιοκτήτρια για το ίδιο σπίτι και κανονίζουμε ραντεβού να δω το σπίτι.
Μα βλαμμένοι είναι δεν θέλουν να δείχνουν τα σπίτια μπας και νοικιαστούν ;
Μπορεί να μην τους νοιάζει η προμήθεια που θα πάρουν αν ας πούμε είναι μικρό ή αν θεωρούν ότι δε θα νοικιαστεί. Μπορεί επίσης να θέλουν να το πλασάρουν σε δικό τους άνθρωπο. Γενικά τους μεσίτες δεν τους εμπιστεύομαι. Πάντα κάποια κομπίνα θα κάνουν.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Μπορεί να μην τους νοιάζει η προμήθεια που θα πάρουν αν ας πούμε είναι μικρό ή αν θεωρούν ότι δε θα νοικιαστεί. Μπορεί επίσης να θέλουν να το πλασάρουν σε δικό τους άνθρωπο. Γενικά τους μεσίτες δεν τους εμπιστεύομαι. Πάντα κάποια κομπίνα θα κάνουν.
Αυτή που σου λέω, η ιδιοκτήτρια, με πέρασε για μεσίτρια γιατί μου λέει με παίρνουν συνέχεια μεσίτες . Εμ σου γίνονται τσιμπούρι, εμ δεν βοηθάνε να βρεις ενοικιαστή.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Ειναι η ξεφτυλα της κυβερνησαρας αυτης..εκτος απο ολα τα αλλα.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΕΜΕ αυτο που ζουμε εμεις που μενουμε σε ενοικιο.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,940 μηνύματα.
αναρωτιέμαι τι θα γίνει στη χώρα αυτή, τι θα κάνουν οι νέες γενιές με το κόστος ζωής, όταν αρχίσει να λιγοστεύει το ξίγκι των μπούμερς γονιών ή παππούδων.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,780 μηνύματα.
αναρωτιέμαι τι θα γίνει στη χώρα αυτή, τι θα κάνουν οι νέες γενιές με το κόστος ζωής, όταν αρχίσει να λιγοστεύει το ξίγκι των μπούμερς γονιών ή παππούδων.
Το ίδιο σκέφτομαι επίσης και σκέφτομαι πως θα κάνουμε και παιδιά..έτσι όπως πάνε τα πράγματα.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
αναρωτιέμαι τι θα γίνει στη χώρα αυτή, τι θα κάνουν οι νέες γενιές με το κόστος ζωής, όταν αρχίσει να λιγοστεύει το ξίγκι των μπούμερς γονιών ή παππούδων.

Α, καλά! όταν αποδημήσει εις Κύριον η γενιά αυτή των μπούμερς έχει να πέσει τρελή πείνα. Όσοι μπορούν να φύγουν, θα φύγουν. Οι άλλοι ας κάνουν το σταυρό τους με ιδιωτική υγεία, εκπαίδευση και ενοίκια για ημιυπόγειο 25 τ.μ. στην πλ. Αμερικής 550 με μπόνους για γείτονες τον Αλί Μπαμπά και τους 40 κλέφτες.

Ελλάδα 2.0 *με αισθαντική φωνή Κούλη*
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Μπορεί να μην τους νοιάζει η προμήθεια που θα πάρουν αν ας πούμε είναι μικρό ή αν θεωρούν ότι δε θα νοικιαστεί. Μπορεί επίσης να θέλουν να το πλασάρουν σε δικό τους άνθρωπο. Γενικά τους μεσίτες δεν τους εμπιστεύομαι. Πάντα κάποια κομπίνα θα κάνουν.
Κάποιος μου είπε ότι μπορεί να θέλουν να τα πουλήσουν και δεν τα νοικιάζουν κρυφά από τον ιδιοκτήτη . Γιατί έπαιρνα τηλ και εγώ και άλλο άτομο και λέγανε πχ ''παλιό είναι , μακρυά είναι , δεν αξίζει ''λες και τραβάει κάποιο ζόρι ο μεσίτης αν εγώ θέλω να μείνω σε παράγκα :hmm:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top