Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα ΙΙ

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Ναι ετσι ειναι ..το ευκολο χρημα, το μαρκετινκ, το χολιγουντ , η εν γενει εξαρτηση δεν σε αφηνουν πολλα περιθωρια να σκεφτεις τα αλλα .
Την στιγμη που η ευρωπη απετυχε παταγωδως να σηκωσει αναστημα..αστα..δεν υπαρχει αντιπαλος .


Ο ορισμός του επιθετικού marketing. Βλέπεις ένα λαμπερό προφίλ στο Linkedin και ξαφνικά σκάει η μπόμπα. :crazy:
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,529 μηνύματα.
Πόσο δίκιο για τα 1,2,3 .
Οι Γάλλοι είναι πιο ντελικάτοι.
Κρέπες που έχουν ;;; Μια φορά έφαγα σε χριστουγεννιάτικη αγορά και κόντεψα να ξεράσω

Η τελευταία πρόταση είναι η σωστότερη και πλέον η ΕΕ είναι ''λίγη'' για όσους επιθυμούν καριέρα και εξειδίκευση. Το παιχνίδι πηγαίνει σε Αμερική και δορυφόρους (συμπεριλαμβάνεται η Ν. Κορέα κ Ιαπωνία) και Κίνα/ Ινδία.

Παρε καρκίνο σε μορφή κρέπας.

Την έχω και γω πατήσει πολλαπλώς πληρώνοντας 4.5€ για μια μίνι στρώση ζυμάρι μ 3 pgr νουτελας απάνω. Μερικές φορές η πείνα για μια κρέπα είναι ισχυρότερη από κάθε λογική προσέγγιση.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,787 μηνύματα.

Παρε καρκίνο σε μορφή κρέπας.

Την έχω και γω πατήσει πολλαπλώς πληρώνοντας 4.5€ για μια μίνι στρώση ζυμάρι μ 3 pgr νουτελας απάνω. Μερικές φορές η πείνα για μια κρέπα είναι ισχυρότερη από κάθε λογική προσέγγιση.
Δεν το γνώριζα ότι έχουν κατεψυγμένες.

4.5 θα ήταν καλά, 6 πλήρωσα και 6.5 σε brunchαδικο με κάποια ίχνη νουτέλας και άχνης ! Το ίδιο και Βέλγιο...


Μερέντα Παυλίδη έχεις βρει πουθενά ;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Μακαρι να βρουν συντριμια.
Ενα τερας λιγοτερο.

16:15, Κυριακή 19 Μαΐου 2024

Ατύχημα με ελικόπτερο που μετέφερε τον πρόεδρο του Ιράν – Αναφορές για ανώμαλη προσγείωση


Ένα ελικόπτερο σε αυτοκινητοπομπή που μετέφερε τον πρόεδρο του Ιράν Εμπραχίμ Ραΐσι φέρεται να συνετρίβη στο ανατολικό Αζερμπαϊτζάν, σύμφωνα με διάφορες αναφορές των μέσων ενημέρωσης την Κυριακή.
Ο υπουργός Οικονομικών της χώρας Αμίρ Αμπντολαχιάν φέρεται επίσης να ήταν μαζί με τον πρόεδρο στο ελικόπτερο.

Όπως αναφέρουν οι Tehran Times, υπήρχαν 3 ελικόπτερα στην αυτοκινητοπομπή του προέδρου, δύο από τα οποία έφτασαν με ασφάλεια στον προορισμό τους .

Συμφωνα με το ΕΗΑ News ιρανικές ομάδες διάσωσης αρχίζουν εκτεταμένες προσπάθειες για την αναζήτηση του ελικοπτέρου που συνετρίβη και μετέφερε τον Ιρανό πρόεδρο Ραΐσι.
Στο ελικόπτερο επέβαιναν επίσης ο κυβερνήτης του Ανατολικού Αζερμπαϊτζάν, Αγιατολάχ Αλ-Χασέμ και ο Ιρανός υπουργός Εξωτερικών Χοσεΐν Αμίρ-Αμπντολαχιάν.
Όπως μεταδίδει το πρακτορείο Reuters οι αρχικές αναφορές δείχνουν ότι το ελικόπτερο που μετέφερε τον Ιρανό πρόεδρο Εμπραχίμ Ραΐσι έκανε ανώμαλη προσγείωση, ανέφερε η ιρανική κρατική τηλεόραση την Κυριακή, προσθέτοντας ότι ομάδες διάσωσης βρίσκονται καθ’ οδόν προς το σημείο.
Τα ιρανικά μέσα ενημέρωσης παρείχαν αντιφατικές αναφορές σχετικά με το περιστατικό και δεν έχει υπάρξει ακόμη επίσημη επιβεβαίωση.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,529 μηνύματα.
Δεν το γνώριζα ότι έχουν κατεψυγμένες.

4.5 θα ήταν καλά, 6 πλήρωσα και 6.5 σε brunchαδικο με κάποια ίχνη νουτέλας και άχνης ! Το ίδιο και Βέλγιο...


Μερέντα Παυλίδη έχεις βρει πουθενά ;

Ψάξε για καταστήματα που πουλάνε ελληνικα προϊόντα . H στην χειρότερη Amazon.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Αιωνια του η μνημη σαν τερατομορφος ανθρωπος.Ποσες γυναικες σκοτωσαν ,ποσες βασανιστηκαν..αλλα και οχι μονο γυναικες.
Στα σκουπιδια του συμπαντος.

 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Εντελως τυχαίο μετα απο το βομβαρδισμό στο ισραήλ εν τω μεταξύ...
Θυμηθείτε παιδιά το μεγαλύτερο βραβείο για εναν αξιο ηγέτη οποιασδήποτε μορφής είναι μια ενα "ατύχημα" που ευθύνονται οι αμερικανοι απο πίσω
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Εντελως τυχαίο μετα απο το βομβαρδισμό στο ισραήλ εν τω μεταξύ...
Θυμηθείτε παιδιά το μεγαλύτερο βραβείο για εναν αξιο ηγέτη οποιασδήποτε μορφής είναι μια ενα "ατύχημα" που ευθύνονται οι αμερικανοι απο πίσω
Την ομιχλη και τις δυσμενεις καιρικες συνθηκες που επικρατουσαν δεν τις ειδες να υποθεσω...απο το διο το Ιραν το λενε..και το βλεπουμε και στα πλανα...ΑΛΛΑ εννοειται για ολα φταινε οι εβραιοι. :whatever:
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Την ομιχλη που επικρατουσε δεν την ειδες να υποθεσω...εννοειται για ολα φταινε οι εβραιοι. :whatever:
εγω ειπα αμερικανοί, εσυ ειπες εβραίοι, ξερεις κατι που δεξερω; :lol:


για ολα φταινε οι εβραιοι.
Ναί.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
ευχαριστώ, και στα δικα σου
ΤΣΟΥ.
Εκτος αν με θεωρεις ρατιστρια επεοδη ειμαι κατα της χαμας! :thumbup:
Εγω τουλαχιστον δεν λεω @κιες.
Μάχη με τον χρόνο, για να προλάβουν το σκοτάδι, αλλά και με τις πολυ κακές καιρικές συνθήκες (βροχή κρύο και ομίχλη) δίνουν οι 20 ομάδες διάσωσης που καταβάλλουν κάθε προσπάθεια για να φτάσουν γρήγορα στο ελικόπτερο που μετέφερε τον πρόεδρο του Ιράν και συνετρίβη, όπως μεταδίδουν πλέον επίσημα τα ιρανικά κρατικά μέσα ενημέρωσης.

Τα μετεωρολογικά δελτία αναφέρουν ότι τις επόμενες δύο ώρες ο καιρός αναμένεται να γίνει εξαιρετικά ψυχρός στην περιοχή της συντριβής, γεγονός που θα μπορούσε να εμποδίσει τους διασώστες να προχωρήσουν, αναφέρει το Tasnim.


Η ιρανική κυβέρνηση ζητά υπομονή, προσευχή και εμπιστοσύνη στους διασώστες που προσπαθούν να φτάσουν στο σημείο, ανέφερε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Αλί Μπαχαντόρι-Τζαχρόμι σε ανάρτησή του στο Χ. Ταυτοχρόνως χιλιάδες Ιρανοί έχουν σπεύσει σε τεμένη και προσεύχονται για την ζωή του προέδρου της χώρας.
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Ειμαι ρατσιστης επειδη δεν υποστηριζω ναζιστες? Τι και αν εχουν κοκκινηβκαι ασπρη σημαια με σβαστικα ή μπλε και ασπρη με το αστερι του δαβιδ το ιδιο ειναι
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Ειμαι ρατσιστης επειδη δεν υποστηριζω ναζιστες? Τι και αν εχουν κοκκινηβκαι ασπρη σημαια με σβαστικα ή μπλε και ασπρη με το αστερι του δαβιδ το ιδιο ειναι
Ποιοι ειναι οι ναζιστες; Ο λαος του Ισραηλ; οι εβραιοι;
Κοιταξου.
Κατα τα αλλα σαφως και υποστηριζεις ΝΑΖΙΣΤΕΣ...και εισαι και πολυ υποκριτης.
Πολυυυυυυυυυ ομως!
Ο φιλος/αδελφος γιαννακης που συνεχως υποστηριχεις και ειναι και φιλος/αδελφος..τι ειναι; ΝΑΖΙΣΤΗΣ.Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ.
Νανακια τωρα.
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Ο φιλος/αδελφος γιαννακης που συνεχως υποστηριχεις και ειναι και φιλος/αδελφος..τι ειναι; ΝΑΖΙΣΤΗΣ.Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ.
Νανακια τωρα.
Καλλιο αυτο παρα σιωνιστης.


Ποιοι ειναι οι ναζιστες; Ο λαος του Ισραηλ; οι εβραιοι;
Κανενας λαος δεν φταιει βεβαια, και σιγουρα οχι οι θρησκοι. Το προβλημα ειναι στους δυνατους που ελεγχουν τα παντα, μμε, κυβερνησεις. Αυτοξ ειναι τα πραγματικα εκτρωματα της ανθρωποτητας
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Καλλιο αυτο παρα σιωνιστης.



Κανενας λαος δεν φταιει βεβαια, και σιγουρα οχι οι θρησκοι. Το προβλημα ειναι στους δυνατους που ελεγχουν τα παντα, μμε, κυβερνησεις. Αυτοξ ειναι τα πραγματικα εκτρωματα της ανθρωποτητας
Ναι..αλλα σε βλεπω να λες γενικα για εβραιους..οποτε θα ξαναπω..ρατσιστης ντεντεκτικ και τελος η κουβεντα.Οταν καταλαβεις τι γραφεις..ελα βηξε μου.
Τωρα..νανακια λεμε.
ΥΓ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΟΤΙ ΣΙΩΝΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΗΤΑΝ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΤΟΥ ΤΣΑΡΟΥ ακριβως διοτι ηθελε να τους χτυπησει.
ΠΟΣΟ ΣΑΝΟ ΠΙΑ;
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Ναι..αλλα σε βλεπω να λες γενικα για εβραιους..οποτε θα ξαναπω..ρατσιστης ντεντεκτικ και τελος η κουβεντα.Οταν καταλαβεις τι γραφεις..ελα βηξε μου.
Ειλικρινά, το να με λεει ρατσιστή ενας που υποστηρίζει ισραήλ και ΗΠΑ είναι κομπλιμέντο εν ετη 2024. Νασαι καλα :give_rose:

ΥΓ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΟΤΙ ΣΙΩΝΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΗΤΑΝ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΤΟΥ ΤΣΑΡΟΥ ακριβως διοτι ηθελε να τους χτυπησει.
ΠΟΣΟ ΣΑΝΟ ΠΙΑ;
Ελα μου; Οι εβραίοι οι οποίοι με τη βια θελουν να εκτοπίσουν άραβες και να δημιουργήσουν ενα ομογενες εβραικο κρατος αυτοαποκαλούνται σιωνιστές λολ
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
H κρέπα αυτή πιο πάνω καλή φαίνεται. Δεν είναι; :hmm: :)
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,742 μηνύματα.

Παρε καρκίνο σε μορφή κρέπας.

Την έχω και γω πατήσει πολλαπλώς πληρώνοντας 4.5€ για μια μίνι στρώση ζυμάρι μ 3 pgr νουτελας απάνω. Μερικές φορές η πείνα για μια κρέπα είναι ισχυρότερη από κάθε λογική προσέγγιση.
Αυτές τις προπαρασκευασμένες και τυποποιημένες μαλακίες που έχουν σε σούπερ μάρκετ γιατί τις πουλάνε με το τσουβάλι;
Δεν τρώγονται καν, τα ίδια είχαν και στην Αυστρία σε Spar και Billa (δεν ξέρω αν έχετε ίδιες αλυσίδες σούπερ) και ήταν όλα απο άθλια έως εγκληματικά απαίσια
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Αυτές τις προπαρασκευασμένες και τυποποιημένες μαλακίες που έχουν σε σούπερ μάρκετ γιατί τις πουλάνε με το τσουβάλι;
Δεν τρώγονται καν, τα ίδια είχαν και στην Αυστρία σε Spar και Billa (δεν ξέρω αν έχετε ίδιες αλυσίδες σούπερ) και ήταν όλα απο άθλια έως εγκληματικά απαίσια

Σημασία έχει ότι όλα αυτά τα τρόφιμα παρασκευάζονται με αγνά υλικά από το φυσικό περιβάλλον της Γερμανίας και Αυστρίας σεβόμενοι τον καταναλωτή. Πέρα από την πλάκα, νομίζω ότι οι πολυεθνικές εταιρίες θεωρούν ότι οι πελάτες τους έχουν υποβαθμισμένη νοημοσύνη. :hmm:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top