Τι παιδικά προγράμματα βλέπαμε όσο μεγαλώναμε;

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,138 μηνύματα.
@giannhs2001, δες εδώ παιδικάρες που βλέπαμε στα 90's. Ιαπωνικός φόρος τιμής στην Λευκή Ευρώπη, τον ιπποτισμό, τον Χριστιανισμό, τα κάστρα, ένας αρχετυπικός ηλιακός ήρωας (Ρομπέν των Δασών) που σώζει την πριγκίπισσα (Μάριον.) Ευτυχώς που είχαμε και τους Ιάπωνες, χωρίς τη συμπερίληψη και την εισαγωγή του γκετοπολιτισμού των αφροαμερικάνων της άθλιας Ντίσνεϋ.
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Καλά και παλιότερα οι Ιάπωνες είχαν ασχοληθεί με Σκωτία και Αμερική (Σάντυμπελ, Κάντυ), Αυστραλία (το νοτιότερο ουράνιο τόξο, έκαναν άνιμε ιστορίες όπως Η Άννα των αγρών, Μικρή πριγκήπισσα, Μικρές κυρίες, μυθιστορήματα από Φινλανδία (!) κ.λπ.
Σίγουρα ούτε και τώρα εμείς έχουμε τέτοια γνώση για τη δική τους λογοτεχνία και ιστορία.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,684 μηνύματα.
Τί μου θυμίσατε, με τα ιαπωνικά. Μου άρεσε πάρα πολύ ο Pikachu, από τα pokemon...

Ζουμπουρλούδικο, τρισχαριτωμένο πλασματάκι (όταν θύμωνε, βέβαια, άλλαζε λιγάκι...)...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,547 μηνύματα.
@giannhs2001, δες εδώ παιδικάρες που βλέπαμε στα 90's. Ιαπωνικός φόρος τιμής στην Λευκή Ευρώπη, τον ιπποτισμό, τον Χριστιανισμό, τα κάστρα, ένας αρχετυπικός ηλιακός ήρωας (Ρομπέν των Δασών) που σώζει την πριγκίπισσα (Μάριον.) Ευτυχώς που είχαμε και τους Ιάπωνες, χωρίς τη συμπερίληψη και την εισαγωγή του γκετοπολιτισμού των αφροαμερικάνων της άθλιας Ντίσνεϋ.
Τρέχοντας γύριζα από το μπάνιο στη θάλασσα, κάπου στα 90ς όταν το ειχε η ΕΤ2 11 ή 12 το πρωί καθημερινά.

Δεν ξερω γιατι αλλα μ αρεσε, ηθελα να το βλέπω. Κι αυτο και τον πινγκου τον πιγκουινο απο πλαστελινη που ειχε λιγο νωριτερα
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.
Τρέχοντας γύριζα από το μπάνιο στη θάλασσα, κάπου στα 90ς όταν το ειχε η ΕΤ2 11 ή 12 το πρωί καθημερινά.

Δεν ξερω γιατι αλλα μ αρεσε, ηθελα να το βλέπω. Κι αυτο και τον πινγκου τον πιγκουινο απο πλαστελινη που ειχε λιγο νωριτερα
Να ξέρετε ότι τα βάζει ακόμα σε κάτι ξεχασμένα κανάλια, όπως και τον ποπαυ και την μπετυ μπου τα έχω πετύχει!
 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,088 μηνύματα.
Τι είναι όλα αυτά που λέτε; Τόοοοοοοσο μικρή είμαι και δεν τα πρόλαβα; :laugh:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,547 μηνύματα.
Να ξέρετε ότι τα βάζει ακόμα σε κάτι ξεχασμένα κανάλια, όπως και τον ποπαυ και την μπετυ μπου τα έχω πετύχει!
ΕΛΑ ΠΑΜΕ ΚΙ ΑΛΛΑ!


Και έχει και Space Nazis με σημαια αγκυλωτο σταυρό αλλά με γαμάτο plot twist

 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,267 μηνύματα.
Τι είναι όλα αυτά που λέτε; Τόοοοοοοσο μικρή είμαι και δεν τα πρόλαβα; :laugh:
Εμείς είχαμε άλλα χδ. Ούτε εγώ τα πρόλαβα αυτά που δείχνει ο Ηλίας. Ο Ηλίας πρόλαβε Ιαπωνικά με φόρο τιμής και εγώ πρόλαβα Ιαπωνικά με έναν μικρό που σήκωνε τις φούστες των κοριτσιών και έπαιρνε υπερφυσικές δυνάμεις στο μπάσκετ αν έβλεπε λευκά εσώρουχα :lol: Τι καμένο παιδικό θεέ μου. Το θυμάται κανένας;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,751 μηνύματα.
@giannhs2001, δες εδώ παιδικάρες που βλέπαμε στα 90's. Ιαπωνικός φόρος τιμής στην Λευκή Ευρώπη, τον ιπποτισμό, τον Χριστιανισμό, τα κάστρα, ένας αρχετυπικός ηλιακός ήρωας (Ρομπέν των Δασών) που σώζει την πριγκίπισσα (Μάριον.) Ευτυχώς που είχαμε και τους Ιάπωνες, χωρίς τη συμπερίληψη και την εισαγωγή του γκετοπολιτισμού των αφροαμερικάνων της άθλιας Ντίσνεϋ.

Today’s Disney would be like:

IMG_5181.jpeg


IMG_5182.jpeg
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.
Εμείς είχαμε άλλα χδ. Ούτε εγώ τα πρόλαβα αυτά που δείχνει ο Ηλίας. Ο Ηλίας πρόλαβε Ιαπωνικά με φόρο τιμής και εγώ πρόλαβα Ιαπωνικά με έναν μικρό που σήκωνε τις φούστες των κοριτσιών και έπαιρνε υπερφυσικές δυνάμεις στο μπάσκετ αν έβλεπε λευκά εσώρουχα :lol: Τι καμένο παιδικό θεέ μου. Το θυμάται κανένας;
ΤΖΙΤΖΙ ΛΑ ΤΡΟΤΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Με την Αννουλα που γουσταρε λευκά βρακάκια

Παιδικό για μερακλήδες εγώ το έβλεπα στο 9tv
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,580 μηνύματα.
Πωπω ναι, καλά που είχαμε στα 90ς του Ιάπωνες με τα σωστά παιδικά, όχι τα σημερινά γόυοκ, τα εκφυλισμένα





 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,307 μηνύματα.
Εγώ ήμουν τρελή για τη Σάντυμπελ. Βρήκα πρόσφατα και το τραγούδι της και συγκινήθηκα. Έβλεπα και την Κάντυ Κάντυ και το μικρό μου πόνυ αλλά σαν την Σάντυμπελ δεν είχα. :prettyplz:

 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,088 μηνύματα.
εγώ πρόλαβα Ιαπωνικά με έναν μικρό που σήκωνε τις φούστες των κοριτσιών και έπαιρνε υπερφυσικές δυνάμεις στο μπάσκετ αν έβλεπε λευκά εσώρουχα
Με την Αννουλα που γουσταρε λευκά βρακάκια

Παιδικό για μερακλήδες εγώ το έβλεπα στο 9tv
Καλά έχω σκάσει στα γέλια με αυτά :laugh:, εγώ δε θυμάμαι τίποτα τέτοιο

Τα πιο παλιά που έχω προλάβει πρέπει να ήταν στο Άλτερ, αν και δε θυμάμαι κάποιο συγκεκριμένο, και αυτά που είχαν τα μικροκάναλα, τύπου ταινίες (παίζει να ήταν τίποτα ρώσικες νομίζω), ενώ είχε και το μαρσουπιλαμί με το οποίο είχα κολλήσει τέρμα σε κάποια φάση.

Αν και εγώ κυρίως με DVD μεγάλωσα. Ωραίες εποχές...
 

Μήτσος10

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μήτσος10 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών. Έχει γράψει 855 μηνύματα.
Εγώ δε ξέρω τι γλώσσα μιλάτε, έβλεπα χελωνονιντζάκια κ Μπομπ στο Νικελοντεον
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,764 μηνύματα.
χμμμμμ υπάρχει περίπτωση, να ξέχασες <λαστιχάκι>;
Αν πω ότι κατάλαβα θα είναι ψέμα. Πάντως το τελευταίο αντικείμενο το έφαγα στο νηπιαγωγείο και ήταν ένα μποτάκι της polly pocket. Ακόμα στεναχωριέμαι που χάλασα το σετ 😭
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,188 μηνύματα.
Jetix, μετέπειτα Disney XD αξία...
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,551 μηνύματα.
Όσοι δεν έχετε δει Πίτσι Πίτσι Πίτς, είστε εχθροί μου

Mermaid_melody_pichi.png
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,551 μηνύματα.
ΓΚΑΪΤΟ

✨️Είναι ο κόσμος σου παραμυθένιος και εσύ τα κλειδιά σου στο χέρι κραταααααας✨️
Έκατσα πέρσι το καλοκαίρι να το ξαναδώ στο yt, μεταγλωττισμένο. Πώς γίνεται να το έβλεπα μικρή και να μην το θεωρούσα γελοίο; 😂
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top