Κυβέρνηση Μητσοτάκη

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Αναγκαστικα θα μας πανε σε άλλο θρεντ, αλλα θέλω να σου πω δυο πράγματα αν μου επιτρέπεις.

Κι αν συμφωνήσεις! Αν όχι δε χαλάμε τις καρδιές μας.

1ον Οι περισσότεροι ειναι καρικατουρες. Ουτε εγω τους εχω ψηφισει. Και ο Κάσι που λεει ο Γιάννης, έχω επιφυλάξεις. Έχω κάποιον σεβαστό κύκλο και αν μη τι άλλο τα αυτια μου και τα ματια μου ακουν και βλέπουν πολλά.

2ον Το "δεν θα τον αφήσουν" το εχω σκεφτει κι εγω, γι αυτο και δεν εχω ξανακατέβει στην πολιτική σε καμία έκφανσή της. Όμως αρχίζω και μετανιώνω γι αυτη τη σκέψη και εδω ειναι η ένστασή μου ως εξής:

Ας δώσει ο λαός το μήνυμα, κι ας μην τον αφήσουν. Αλλά ας το δώσει. Δεν έχουμε όραμα και ταξη, έχουμε ατομικισμό.

Πιστευω ότι έστω και για την ιδέα, μια φορά και μονο θα έπρεπε να ξανασκεφτούμε ως αυτοκρατορικος λαός (και δεν το λεω μιμιδιακά) και όχι ως ραγιάδες.

Συμφωνούμε απολύτως..

Στη ζωή μου μια φορά έχω κατέβει σε πορεία και αυτή ήταν για το όνομα Μακεδονία..

Πολύ ευχαρίστως θα κατέβαινα και δεύτερη φορά για το μεταναστευτικό.. αλλά δεν βλέπω καμμία απολύτως κίνηση...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,912 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω το μένος τους για την θρησκεία (βασικά για τον χριστιανισμό μόνο) και γενικά για τα ήθη και τις παραδόσεις μας.. Τι θέλουν δηλαδή; Να τα διαλύσουν όλα;

Δεν έχεις καταλάβει ποιο είναι το σχέδιο της Ευρώπης;; Δεν θέλουν την θρησκεία καθώς την θεωρούν την πηγή όλων των δεινών αυτού του πλανήτη, όμως όταν βλέπουν Μουσουλμάνους που βιάζουν και σκοτώνουν όχι απλά τους σέβονται αλλά τους ανοίγουν και χώρους λατρείας καθώς το θεωρούν δικαίωμα τους.

Αναμένω την κατάργηση του Πάσχα καθώς παραείναι συντηρητικό για τα μυαλά των Ευρωπαίων πολιτικών.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,272 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,874 μηνύματα.
Ρυθμίση που ας ελπίσουμε πως θα επανεξεταστεί ( ίσως αφορά κάποιους από εμάς)
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,968 μηνύματα.
Ρυθμίση που ας ελπίσουμε πως θα επανεξεταστεί ( ίσως αφορά κάποιους από εμάς)
Η δεξιά θα σας πάρει τα σπίτια, τα οικόπεδα και θα στείλει τον Λαφαζάνη στη φυλακή.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Άνετα βγάζει και την επόμενη τετραετία ο Μητσοτάκης.
Αυτο πιστεύω και εγώ. Θα πρεπε όμως να υπάρχει ισχυρή και συγκροτημένη αντιπολίτευση που να λειτουργεί ως αντίβαρο γιατί όποιος κρατάει τα ηνία μιας εξουσίας είναι επικίνδυνο να βρίσκεται στο απυρόβλητο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,272 μηνύματα.
Αυτο πιστεύω και εγώ. Θα πρεπε όμως να υπάρχει ισχυρή και συγκροτημένη αντιπολίτευση που να λειτουργεί ως αντίβαρο γιατί όποιος κρατάει τα ηνία μιας μιας εξουσίας είναι επικίνδυνο να βρίσκεται στο απυρόβλητο.
Για να είναι ισχυρή η αντιπολίτευση πρέπει να είναι συγκροτημένη.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,233 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή περισσότερες διεργασίες γίνονται στην ελάσσων αντιπολίτευση και εκεί έχουν περισσότερο ενδιαφέρον τα ποσοστά που συγκεντρώνουν δημοσκοπικά, παρά στο ποιος θα είναι κυβέρνηση.
1706599728754.png
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,272 μηνύματα.
Εννοω ισχυρή σε ποσοστό . Να κοντραρει το πρώτο κόμμα.
Για να είναι ισχυρή σε ποσοστό βασική προϋπόθεση είναι να είναι συγκροτημένη και αξιόπιστη. Αλλιώς η μία επιπλέον τετραετία του Μητσοτάκη είναι λίγο, πολύ λίγο.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,233 μηνύματα.
Για να είναι ισχυρή σε ποσοστό βασική προϋπόθεση είναι να είναι συγκροτημένη και αξιόπιστη. Αλλιώς η μία επιπλέον τετραετία του Μητσοτάκη είναι λίγο, πολύ λίγο.
Ή μπορούν να συσπειρωθούν σε ένα ενιαίο κόμμα ΠΑΣΟΚ-ΣΥΡΙΖΑ
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Για να είναι ισχυρή σε ποσοστό βασική προϋπόθεση είναι να είναι συγκροτημένη και αξιόπιστη. Αλλιώς η μία επιπλέον τετραετία του Μητσοτάκη είναι λίγο, πολύ λίγο.
Ο Μητσοτάκης είναι ο μόνος σοβαρός πολιτικός αυτή τη στιγμή στην Ελλαδα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,912 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Ή μπορούν να συσπειρωθούν σε ένα ενιαίο κόμμα ΠΑΣΟΚ-ΣΥΡΙΖΑ
Προσωπικά δεν θα ήθελα να αναμιχθεί η ιδεολογία του ΠΑΣΟΚ με αυτή του ΣΥΡΙΖΑ.

Ο ΣΥΡΙΖΑ πρέπει να λογοδοτήσει στον Ελληνικό λαό για τα ανεπίτρεπτα λάθη του. Προσωπικά προτιμώ να διαλυθεί.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,272 μηνύματα.
Ο ΣΥΡΙΖΑ πρέπει να λογοδοτήσει στον Ελληνικό λαό για τα ανεπίτρεπτα λάθη του. Προσωπικά προτιμώ να διαλυθεί.
Ο Συριζανέλ έχει ήδη διαλυθεί. Γι'αυτό και ο Μητσοτάκης κάνει αυτά τα τεράστια σκορ μετά από μια τετραετία κυβέρνησης.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,968 μηνύματα.
Έπαιξε αυτό το videάκι στο στέκι, δεν το πρόσεξα. Ο κακόμοιρος ο ρεπόρτερ έφαγε άκυρο. :D

1706607343036.png


"Μα πρέπει να πάρει 10 φέτες να τις πετάξει τις μισές;" :laugh:

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,272 μηνύματα.
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,532 μηνύματα.

"Τα οφέλη του ρεβιθόζουμου το πρωί αντί για καφέ"
"Αντικαταστήστε το βρεφικό γάλα με ρυζόνερο"
"Πρωτοποριακά σχολεία της Σουηδίας χωρίς οροφή"
"Γιατρός ή ξεμάτιασμα; μήπως οι γιαγιάδες ήξεραν καλύτερα;"
"Ομιλία στο Κογκρέσο,τα οφέλη της συχνής επανάληψης"

Με κάτι τέτοια άρθρα κ@@@νει Το 41% να τα λέμε και αυτά :laugh::laugh:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top