Νέο καπάκι αναψυκτικών.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Μόλις θα πέσει στα χέρια μου το πρώτο τέτοιο έκτρωμα, θα το ρημάξω στο ξεκωλιασμα να κοπεί.

Μπουκαλοποσία εδω. Δε θα με αναγκάσετε να πιάσω ποτήρι στα χέρια μου στα 39 μου εμένανε.

ΕΜΕΝΑΝΕ!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,481 μηνύματα.
Μπουκαλοποσία εδω. Δε θα με αναγκάσετε να πιάσω ποτήρι στα χέρια μου στα 39 μου εμένανε.
!
Πάντως έρευνες λένε πως το να πίνουμε από μπουκάλια (όπως και καλαμάκια) ευνοεί τον σχηματισμό ρυτίδων στα χείλη :P
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,500 μηνύματα.
Δοκιμάσατε να πιείτε Coca-cola με το νέο της καπάκι; Είναι αυτό που (υποτίθεται ότι) δεν χωρίζει από το μπουκάλι για οικολογικούς (υποτίθεται)λόγους. Αν δεν βγει, ενοχλεί τη μύτη και χύνεται αναψυκτικό. Αν το βγάλετε (με δύναμη), θα γρατζουνιστείτε. Ποτέ δεν ανοίγουν σωστά, και όταν τελικά το ανοίγεις, σου κόβει τα χέρια κάθε φορά που ανοίγεις ή κλείνεις ξανά το μπουκάλι καθώς η πρόσδεση είναι πολύ αιχμηρή / μυτερή. Πώς θα γίνει να ξαναγυρίσουμε στα παλιά καπάκια ή να βρεθεί άλλη λύση; Ποια είναι η γνώμη σας;

γιατι δεν πινεις με το καπακι απο κατω, ωστε το πηγουνι σου να το κραταει κατω; ή βαλτο στο πλαι
(δεν εχω δοκιμασει ακομα)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Πάντως έρευνες λένε πως το να πίνουμε από μπουκάλια (όπως και καλαμάκια) ευνοεί τον σχηματισμό ρυτίδων στα χείλη :P
Έχω ραγισμένη καρδιά, έκανα ρυτιδες από τη λύπη χρόνια πριν, οπότε δεν ανησυχώ.

ΥΓ: Μη λυπάσαι βρε, χιουμοράκι μαύρο κάνω.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
γιατι δεν πινεις με το καπακι απο κατω, ωστε το πηγουνι σου να το κραταει κατω; ή βαλτο στο πλαι
(δεν εχω δοκιμασει ακομα)
Διότι η επαφή και τριβή του "καπακίου" με το αβρό και τρυφερό μας δερματάκι,
δεν είναι κι ό,τι πιο ευχάριστο. :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάντως έρευνες λένε πως το να πίνουμε από μπουκάλια (όπως και καλαμάκια) ευνοεί τον σχηματισμό ρυτίδων στα χείλη :P
Ενώ κάποιες άλλες (έρευνες), ισχυρίζονται πως είναι μια πολύ καλή άσκηση για τα χείλη.;)

Από την άλλη, η συνήθεια να πίνει κάποιος απευθείας από το μπουκάλι, λένε, ευνοεί τη δημιουργία αερίων στα έντερα. Με φουσκώματα στην κοιλιά, καθώς και άλλα... "αποτελέσματα".:P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Συνάντησα το πρώτο μου μη αποσπώμενο καπάκι σε κοκακόλα.

Τι έκτρωμα ειναι αυτό;

Ευτυχώς με ένα στριφογύρισμα παράλληλα με τον άξονά του, κόβεται εύκολα.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ευτυχώς με ένα στριφογύρισμα παράλληλα με τον άξονά του, κόβεται εύκολα.
Nai, αλλά αυτά τα δοντάκια που μένουν τσιμπάνε και θέλουν κούρεμα με ψαλίδι.

1685303522266.png
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Nai, αλλά αυτά τα δοντάκια που μένουν τσιμπάνε και θέλουν κούρεμα με ψαλίδι.

Ναι έμεινε στην κατω πλευρά ένα δόντι όντως και γδέρνει αλλά κόβεται ευκολα αν το στριφογυρισεις με το χέρι.

ΥΓ: Και ειναι και κολλημένο το δαχτυλίδι στο λαιμό του μπουκαλιού, δεν μπορώ να το βγάλω όπως παλιά.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Ό,τι χειρότερο από άποψη χρηστικότητας. Ένας επιπλέον λόγος να κόψω τελείως τα αναψυκτικά.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.
213AFA93-C791-4B62-BA4F-008841A6ED76.jpeg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,299 μηνύματα.
Κάθε χρόνο η παράνοια όλο και μεγαλώνει.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Ευτυχώς λόγω δίαιτας (που πάει καλά) δεν πίνω παρά σπάνια (όπως σήμερα, μια το μήνα κι αν) αναψυκτικά οπότε δε θα αναγκαστώ να ξαναβιώσω αυτό το αίσχος σύντομα.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.
Παιδιά εμένα δεν άνοιγε το καπάκι. Έσπασα το νύχι μου και πάλι δεν άνοιγε. Του έδωσα μια και κατάλαβε. Από την ρίζα βγήκε. Και το καπάκι πάλι δεν άνοιγε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,299 μηνύματα.
Παιδιά εμένα δεν άνοιγε το καπάκι. Έσπασα το νύχι μου και πάλι δεν άνοιγε. Του έδωσα μια και κατάλαβε. Από την ρίζα βγήκε. Και το καπάκι πάλι δεν άνοιγε.
Εγώ στην Coca cola το κόβω με ψαλίδι 😁😁.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Πρέπει να κάνεις BJJ ή έστω ΜΜΑ για να ανοιγεις τα καπάκια πχια.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Εγώ δεν πίνω αναψυκτικά αλλά το έχουν βάλει σε κάποια μπουκάλια νερού όπως Βίκος αν θυμάμαι σωστά και είναι ενοχλητικό.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,481 μηνύματα.
Απλά βάλτε το στην άκρη, εμένα ειλικρινά δε με ενοχλεί καθόλου :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,299 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top