Περίεργοι νόμοι

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Αυτο το έχω ακούσει παλιότερα:
ΗΠΑ,Μισισσιπη
Νόμος που επέτρεπε στον σύζυγο να κακοποιεί την σύζυγο του αρκεί να έκανε χρήση βέργας που δεν θα ξεπερνούσε σε πάχος το πάχος του αντίχειρα του.:whatever:

Είναι ευρύτερα διαδεδομένος νόμος. Από εκεί προέρχεται το rule of the thumb!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aκομα μερικοι περιεργοι νομοι απο διαφορες χωρες του κοσμου:

Ελβετία:
-Tις Κυριακες απαγορευεται το στεγνωμα των ρουχων.
(Ναι...δεν περισευαι αερας)
-Τις Κυριακες απαγορευεται το πλυσιμο του αυτοκινητου.
(Καλα σου λεει βρε συ!Κατσς φαε με τα παιδακια σου κι ασε το λαστιχο!)
-Ειναι παρανομο να κοψεις το γρασσιδι την Κυριακη.
(Ασε τους γειτονες να ηρεμησουν!)
-Εαν κατοικεις σε διαμερισμα ειναι παρανομο να τραβηξεις καζανακι μετα τις 22.00.
(Γι' αυτο να φροντισεις το τις αναγκες σου νωριτερα κι αν σου ερθει "τσιρλιπιπι" υπαρχουν και οι κουβαδες με νερο ή καντο στην αμμο της γατας...)
- Είναι υποχρεωτικο οταν εχει χιονι τα αυτοκινητα να εχουν ελαστικα για χιονι, πρεπει ομως να αναρτησουν μια πινακιδα στο πισω μερος του αυτοκινητου που να λεει οτι η ταχυτητα του δεν θα υπερβει τα 160 κλμ/ωρα
(Οχι μονο θα αλλαξω τις ροδες μου ,αλλα θα υποσχεθω οτι δεν θα πηγαινω πανω απο 160 χλμ την ωρα...γιατι με χιονι συνηθιζω να πηγαινω με 250+!)
-Το ανωτατο οριο ταχυτητας στους αυτοκινητοδρομους ειναι τα 120χλμ την ωρα.
(Ναι...αλλα με χιονι η πινακιδα να λεει οτι θα πηγαινω μεχρι 160...τωρα γιατι εμενα δεν μου κολλαει; )


Γερμανία:
-Καθε γραφειο πρεπει να εχει θεα στο ουρανο και φυσικο φως.
(Ελλαδα-καθε γραφειο πρεπει να εχει θεα στον ακαλυπτο και κοντινο καφενειο με καλο φραπε)
-Το να φορας μασκα ειναι παρανομο
(Ααα...να γιατι περσυ τις αποκρειες με ειχαν συλλαβει τοσες φορες.Αληθεια μετραει και η μασκα ομορφιας; )
-Το μαξιλαρι θεωρειτε αμυντικο οπλο!
(Τι κι αν εχεις καλαζνικοφ;Χα!Ελα αν σου βασταει ρε!Εχω μαξιλαρι!)

Ιταλία:
-Απαγορευεται να εισαι τσαρλατανος
(Σιγουρα τον εχουν ξεχασει τον νομο αυτο...ολοι εξω ειναι)
-Αν ενας ανδρας φοραει γυναικεια φουστα κινδυνευει να τον συλλαβουν.
(Οχι ρε που να παρει...πανε τα σχεδια μου για το Σαβατοβραδο!!!)
-Χτυπωντας καποιον γροθια θεωρειτε κακουργημα
(γι' αυτο πυροβολουνται)

Κίνα:
-Για να φοιτησεις σε πανεπιστημιο πρεπει να εισαι ιδιοφυια!
(......Λεγε με ΚΑΤΜΑΝ.....)
-Οδηγοι οχηματων που δινουν προτεραιοτητα σε πεζο πληρωνουν προστιμο.
(Ετσι,ετσι!Και οσοι πατανε παιζουν κερδιζουν δωρα)

Γαλλία::
-Ειναι παρανομο τα ζευγαρακια να φιλιουνται σε σταθμο τραινων.
(Σοκαρουν τους μηχανοδηγους και ειχαν ατυχηματα)
-Απαγορευεται να οναμοασεις το γουρουνι σου Ναπολεων
(Κολλησατε κι εσεις μ' αυτο το ονομα!Κριμα το γουρουνι ρε παιδια!)
-Μεταξύ 8 το πρωί και 20 το βράδυ η μουσικη στο ραδιοφωνο πρεπει να ειναι 70% στην γαλλικη γλωσσα.
(πρωτοτυπο....)

Σιγκαπούρη:
-Ειναι παρανομο να μασας τσιχλα σε σταθμο υπογειων τρενων.Η ποινη ειναι προστιμο ακομα και φυλακη.Εξαρταται απο τον τροπο που την μασας.
(Ο ξαδερφος μου το '99 ειχε παει εκει και ειχε μανια με τις τσιχλοφουσκες!!!Απο τοτε δεν ακουσαμε παλι νεα του...)
-Απαγορευεται το πουλημα της τσιχλας.
(Και ειδικα οι μασημενες τσιχλες εχουν μια αξια...κριμα!Πολλα λεφτα θα χασουν!)
-Απαγορευεται οι ομοφυλοφιλοι να ζουνε στην χωρα.
(Τα μπογαλακια σας και δρομο ενα πραγμα...ΑΥΤΟ ειναι πολιτισμος!)
-Ο πεοθηλασμος ειναι παρανομος εκτος αν προκειται για προκαταρκτικο.
(Δεν μου εκανε πεοθηλασμο...φιδι με δαγκωσε και με βοηθησε!Γι' αυτο στο τελος εφτυνε!)
-Η πορνογραφια ειναι παρανομη.
(ε με τοση εισαγωμενη...)
-Θεωρειται πορνογραφια να κυκλοφορεις γυμνος στο σπιτι σου με ποινη προστιμο.
(Μα δεν ειμαι γυμνος!!!Φοραω παντοφλες!)
-Αν σε δημοσια ουρητηρια δεν τραβηξεις καζανακι πληρωνεις υψηλο προστιμο!
(Ετσι,ετσι!Βαλτε τους να τα φανε κιολας!)
-Παρανομια να εχεις μαζι σου τσιγαρα σε δημοσια κτηρια.
(Που να πηγαινε εκει ο Ψωμιαδης με το πουρο....)
-Εαν εχεις πεταξει τρεις φορες σκουπιδια στο δρομο, η ποινη θα ειναι να καθαρισεις τους δρομους τις κυριακες με μια πινακιδα στην πλατη που θα γραφει: "ειμαι βρωμιαρης".Ακομα το ονομα σου θα αναφερθει στον τοπικο τυπο.
(Στην Ελλαδα ποτε θα ερθει;;;)
-Παρανομο να ουρησεις σε ασανσερ.
(Μα....Δεν κρατιεμαι!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πάντως όσο παραταβριγμένη και είναι μερικοί νόμοι πιστεύω ότι δείχνουν ότι καμία φορά ο ανθρώπος μόνο με φοβέρα θέλει.

Μιλαω κυρίως για νόμους του στυλ:
-Εαν εχεις πεταξει τρεις φορες σκουπιδια στο δρομο, η ποινη θα ειναι να καθαρισεις τους δρομους τις κυριακες με μια πινακιδα στην πλατη που θα γραφει: "ειμαι βρωμιαρης".Ακομα το ονομα σου θα αναφερθει στον τοπικο τυπο.

Αλλα μερικοί προσπαθούν να διαφυλάξουν τον πολιτισμό τους
-Μεταξύ 8 το πρωί και 20 το βράδυ η μουσικη στο ραδιοφωνο πρεπει να ειναι 70% στην γαλλικη γλωσσα.

Δεν θελω να πω ότι η νόμοι αυτή είναι σωστή ή όχι ... βασικά δεν έχει νοήμα αυτό ... Το νόημα έχει ότι στην ελλάδα δεν υπάρχει κανένας νόμος που να προστατεύει τον πολιτσμό της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Στην Ελλάδα υπάρχει ο καταπληκτικός νόμος που λέει ότι όλα τα ηλεκτρονικά παιχνίδια απαγορεύονται. ΟΛΑ!!! Ακόμα και στα σπίτια μας ή ακόμα κι αν μιλάμε για σκάκι ή κάτι τελείως αθώο!!!! (3 Σεπτεμβρίου 2002)
Ακόμα υπάρχει νόμος που λέει ότι στην διάρκεια των Ολυμπιακών αγώνων απαγορεύεται κάποιος να φοράει καπέλο αν αυτό εμποδίζει αυτούς που κάθονται πίσω του να βλέπουν...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ^^Vampire^^:
Στην Ελλάδα υπάρχει ο καταπληκτικός νόμος που λέει ότι όλα τα ηλεκτρονικά παιχνίδια απαγορεύονται. ΟΛΑ!!! Ακόμα και στα σπίτια μας ή ακόμα κι αν μιλάμε για σκάκι ή κάτι τελείως αθώο!!!! (3 Σεπτεμβρίου 2002)

Μιλας για τον 3037 αλλα κανεις μερικα λαθακια, Πρωτον ο νομος εχει τροποπιοιθει πλεων
Δευτερων μιλαει για τα ηλεκτρωνικα παιχνιδια, το σκακι ειναι τελιως νομιμω
Τριτων, και τα ηλεκτρενικα παιχνιδια επιτραπικαν εκτος απο αυτα που βαζεις κερμα για να παιξεις (ασχετα αν ειναι φρουτακι η ενας απλος super mario)
Αρχικα αυτα που απαγορευτικαν ητανε ολα τα ηλεκτρονικα παιχνιδια, παιχνιδια κινιτων, pc, κονσολων, φρουτακια (που χαρη σε αυτα εγινε η ολη λαλακια), μηχανιματα με κερματα κλπ, ασχετα αν προκιτε για το σπιτι σου η για επιχιριση η για οπουδηποτε αλλου.. Πλεων ομως εχουν επιτρευτει τα ηλεκτρωνικα παιχνιδια ιδιωτικης χρησεις (κινιτων, κονσολων pc κλπ) γι' αυτο και πουλουνται ελευθερα στην αγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ο Νομος 3037/2002, δεν έχει τροποποιηθεί, έχει αλλάξει απλώς ο τρόπος ερμηνείας του. Κατα τα αλλα συμφωνω με το παραπάνω post.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οταν κάποιος νόμος έχει αλλάξει ο τρόπος ερμηνείας του ... τι ακριβως έχει αλλάξει σε αυτόν τον νόμο; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epidromi

Νεοφερμένος

Ο epidromi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Όταν λέει Α εμείς το διαβάζουμε Β :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Προς Exposed Bone: Ρωτας το τι εχει αλλαξει στον νομο...
Εχει αλλαξει ο τροπος με τον οποιο εφαρμοζεται, τα υποκειμενα στα οποια απευθυνεται και οι αναλογες ποινες ως ακολουθο επιβολης και εφαρμογης του συγκεκριμενου νομου, υπο την συγκεκριμενη ερμηνεια.
Για παραδειγμα, αν εγω ως νομοθετικη εξουσια θελω να διωξω ποινικα τα φρουτακια και εχω συνταξει εναν νομο καταγραφοντας το ευρυ φασμα ηλεκτρονικων παιγνιων, αυτο δεν σημαινει πως θελω να διωξω και εναν απλο πολιτη που παιζει στο σπιτι του σκακι ή ταβλι στον υπολογιστη του, οποτε διατυπωνω τον νομο συντακτικα και γραμματικα κατα τέτοιο τρόπο ωστε να καλυπτομαι για πασης φυσεως ηλεκτρονικα παιγνια ωστε να μην μπορουν να βρεθουν παραθυρακια διαφυγης στους " ενοχους" και μετα να δωσω την δυνατοτητα στα δικαστηρια να ερμηνευσουν (εννοιολογικα) τον ως ανω νομο κατα τα προσηκοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOULA

Νεοφερμένος

Η KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
καπου διβασα οτι υπαρχει νομος για το κοπαδι οταν πηγαινει στον δρομο πρεπει να εχουν το ειδικο φωτισμο τα ποδηλατα θελουν διπλωμα και αριθμο κυκλοφοριας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αντιγράφω από τον (εν ισχύ) Ποινικό μας Κώδικα: (:P)

ΔΕΚΑΤΟ ΕΒΔΟΜΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ​
ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ
Άρθρο 316
Πρόκληση σε μονομαχία
1.Όποιος προκαλέσει κάποιον σε μονομαχία με όπλα και όποιος αποδεχθεί τέτοια πρόκληση τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι έξι μηνών.
2. Αν κάποιος από τους αντιπάλους ματαίωσε με τη δική του θέληση την τέλεση της μονομαχίας πριν από την έναρξής της απαλλάσσεται από την ποινή. :P
Άρθρο 317
Μονομαχία
1.Η μονομαχία με όπλα τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον έξι μηνών. αν όμως κατά τους όρους που συμφωνήθηκαν η μονομαχία έπρεπε να εξακολουθήσει ως το θάνατο του ενός από τους αντιπάλους, επιβάλλεται φυλάκιση τουλάχιστον ενός έτους.
  1. Όποιος σκότωσε σε μονομαχία τον αντίπαλό του τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον 3 ετών και στην περίπτωση του δεύτερου εδαφίου της προηγούμενης παραγράφου με κάθειρξη μέχρι δέκα ετών.
  2. Όποιος με πρόθεση παραβίασε τους κανόνες της μονομαχίας ή τους συμφωνημένους όρους της και εξαιτίας αυτής της παραβίασης σκότωσε ή τραυμάτισε τον αντίπαλό του τιμωρείται κατά τις διατάξεις για ανθρωποκτονία ή για σωματικές βλάβες, αν η πράξη του δεν τιμωρείται βαρύτερα κατά τα άρθρα αυτού του κεφαλαίου.
Άρθρο 318
Μονομαχία που αποκλείει τον κίνδυνο ζωής
Αν κατά την τέλεση της μονομαχίας είχαν ληφθεί τα κατάλληλα για την αποτροπή του κινδύνου ζωής προφυλακτικά μέτρα, τα οποία αποσκοπούσαν σʼ αυτό επιβάλεται φυλάκιση μέχρι ενός έτους.
Άρθρο 319
Τιμωρία συνεργών
1.Οι μάρτυρες και οι άλλοι βοηθοί της μονομαχίας καθώς και τα μέλη συμβουλίου τιμής που συνήλθε για να αποφασίσει αν θα γίνει ή όχι η μονομαχία, τιμωρούνται ως συνεργοί. Δεν τιμωρείται, ο μάρτυρας που συντέλεσε στη ματαίωση της μονομαχίας.
2. Επίσης δε τιμωρούνται και εκείνοι που προσλήφθηκαν στη μονομαχία ως γιατροί.:P
Άρθρο 320
Διέγερση σε μονομαχία
Όποιος διεγείρει άλλο σε μονομαχία με τρίτον είτε με την απειλή ότι θα εκτεθεί στην περιφρόνηση του ίδιου ή κάποιου άλλου είτε με οποιοδήποτε άλλο τρόπο, τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι έξι μηνών.
Άρθρο 321
Δημοσιεύματα σχετικά με μονομαχίες
1.Ο διευθυντής εφημερίδας ή περιοδικού όπου καταχωρίζεται δημοσίευμα σχετικό με την πρόκληση ή τη διεξαγωγή μονομαχίας, τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι τριών μηνών.
2. Η προηγούμενη διάταξη δεν εφαρμόζεται για την απλή αναγγελία θανάτου που επήλθε από μονομαχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aυτον τον νομο με την μονομαχια μην τον γελας καθολου και λυπαμαι που δεν τον γνωριζει ο κοσμος...

Γιατι προσωπικα εχω ιστορια στον οικογενειακο μου κυκλο και παραλιγο να μας στοιχισει παρα πολυ.:(

Ο παππους μου παλιοτερα πηγαινε στο καφενειο της γειτονιας οπου συναντουσε τους αλλους φιλους του κι επιναν κρασακι οκ?
Εκει πηγαινε και ενας αλλος γερος, πρωην τσαγκαρης που τον ελεγαν Θαναση.
Ο Θανασης εκτος απο σπαγκοραμενος ηταν και πολυ "ψωνισμενος" και νομιζε οτι σε ολα ηταν ο καλυτερος.
Καποτε καλεσε τον παππου μου σε μονομαχια.:eek:
Γιαι ελεγε πως ηταν παντα ο καλυτερος (ο Θανασης ντε!) στην πρεφα και στο ταβλι ενω ο παππους μου ηταν σιγουρα καλυτερος.(μας κερδιζε ολους στο σπιτι)
Ε, ο παππους αποδεχτηκε την μονομαχια και παιζανε πολλες ωρες.
Ολα καλα μεχρι εδω, αλλα τελικα η μονομαχια παραλιγο να αποδειχτει μοιραια για τον παππου μου.
Γιατι εκεινη την μερα ειχε παει με το παπακι στο καφενειο και οταν αποφασισε να γυρισει σπιτι ειχε πιασει μπορα και στον γυρισμο βραχηκε και κρυωσε και την επομενη μερα τον πηγαμε τεζα στο νοσοκομειο με πνευμονια.
Μαρτυρες υπηρχαν πολλοι αλλα οχι στον δρομο γιατι οπως ειπα εβρεχε και ειχαν παει σπιτι τους.
Αυτος που μπορει να αθωωθει ειναι ο καφετζης ο μπαρμπαΤακης που τους ελεγε απο το μεσημερι να σταματησουν να παιζουν αλλα αυτοι στην κοσμαρα τους.

Τελικα οι μονομαχιες ειναι πολυ ασχημες...:spasiklas::fool::no::verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Νομίζω ότι κάνεις πλάκα, αλλά δεν είμαι σίγουρη γιατί είμαι ξανθιά, επίσης είμαι πολύ κουρασμένη κι επίσης δεν έχεις ένα εμότικον με γλώσσα να σιγουρευτώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Φυσικα κανω πλακα φατσουλινι!.:D
Τα εμοτικονζ περαν του οτι προδιδουν οτι λεω μπουρδες ειναι και του διαβολου!
Γι'αυτο τα εχει βαλει εδω ο Πανος!
Το ειπε και ο Παπατσακαλος!:eek::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teoulaki

Νεοφερμένος

Η Τεουλινι Τρελοο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σύμη (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγω εχω ακουσει (μην ρωτατε που) πως απαγορευεται να ερθεις στην Ελλαδα (με αεροπλανο) και να μεταφερεις τραπουλα και (νομιζω στη Χαβαη) απαγορευεται να τρως τσιχλα χωρις την συνταγη γιατρου

αυτο το 2ο εινια ΕΛΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top