Ποια η γνώμη σας για Λιακόπουλο, Βελόπουλο κ.τ.λ?

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Από πότε είναι κατακριτέο να συμφωνείς ή να διαφωνείς με το συνομιλητή σου?
Προκαλείς!...

Και η υπογραφή σου προσβάλει κάθε γυναίκα του φόρουμ.

Κίτρινη κάρτα αγαπητή Isiliel. Όποια είναι και νιώθει γυναίκα, είναι φυσικότατο να μην προσβληθεί. Όποια είναι και νιώθει γκόμενα, θα το θεωρήσω φυσιολογικό αν προσβληθεί. Νομίζω ο άνθρωπος είναι σαφής! Εκφράσεις τύπου "κάθε γυναίκα" ας τις παραμερίσουμε. Δεν είσαι κάθε γυναίκα όπως κι εγω δεν είμαι κάθε άντρας και δεν έχουμε δικαίωμα να οικειοποιούμεθα πιθανές αντιδράσεις του συνόλου.

Πάντα φιλικά!:)

Όσο για το αν προκαλεί την κατερίνα, ναι την προκαλεί και κακώς! Όπως κακώς προκαλεί και η κατερίνα λέγοντας οτι τρομάζει με μερικά απ' όσα διαβάζει. Δηλαδή θα έπρεπε να συμφωνούμε όλοι; Τι πάει να πει "και τρομαζω λιγο με αλλες απαντησεις που διαβαζω εδω"; Τρόμαξε! Κι εγω τρομάζω με κάτι άλλες απόψεις αλλά δεν προσπαθώ να εκβιάσω τη σιωπή του άλλου. Τον ξερνάω με επιχειρήματα και τον αφήνω σούπα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν καταλαβα πως προκαλω valder? Και γιατι θα πρεπει να γραφω κατεβατα παντα για το τι πιστευω και τι οχι? Αυτο ηθελα να γραψω, αυτο εγραψα, δε θα δινω αναφορα για το τι υπονοω και αν το λεω καλοπροαιρετα η οχι. Η πρεπει να κοτσαρω παντου το "παντα καλοπροαιρετα" για να πειστουν οσοι θελουν να το δουν αλλιως οτι δεν εχω προθεση να προσβαλλω?

Οσο για την υπογραφη του, και το ποιον προσβαλλει, δεν ισχυει παντα το "οποιος εχει τη μυγα", ειναι φανερο για ποιον την εβαλε. Ασχετα βεβαια αν δεν καταλαβε γιατι μπηκε η δικη μου. Και δε θεωρω τον εαυτο μου γκομενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Ποιός είσαι εσύ που θα κρίνεις βιβλία καθηγητών πανεπιστημίου?

Υπαρχει καποιος καθηγητης Παν. που εκδιδει τετοιου ειδους σαβουρα, σε στιλ Λαϊκοπουλου, Καρατζαφερη και λοιπων? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεκτή η κάρτα αγαπητέ (το εννοώ) Valder. και συμφωνώ (αλίμονο μου) με το:

Δεν είσαι κάθε γυναίκα όπως κι εγώ δεν είμαι κάθε άντρας και δεν έχουμε δικαίωμα να οικειοποιούμεθα πιθανές αντιδράσεις του συνόλου.

Είμαι ΚΑΙ γκόμενα όπου επιλέγω να είμαι πάντως. Και επιλέγω να είμαι εκεί που μπορεί να εκτιμηθεί.

Φυσικά μετά από (αμφότερες) τέτοιες δηλώσεις θα πρέπει να ορίσουμε τι εστί «γκόμενα» για τον κάθε συνομιλητή χωριστά και ήδη είμαστε way off topic.

Γιατί προκαλεί η Κατερίνα λέγοντας πως τρομάζει με κάποιες απόψεις που διαβάζει?
Δεν είναι και αυτό μια θέση στη συζήτηση?
Δεν σκιαγράφησε άτομο. Είπε πως κάποιες απόψεις την τρομάζουν αλλά όπως εγώ προηγουμένως, επέλεξε κι εκείνος να οικειοποιηθεί την άποψή της. ;)

Υ.Γ. Είσαι σπαθί και σε πάω!


Και κάτι ακόμα:

Ποιός είπε πως οι καθηγητές πανεπιστημίου έχουν το αλάθητο? Δεν υπάρχουν και κακοί τέτοιοι καθηγητές?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Δεν καταλαβα πως προκαλω valder? Και γιατι θα πρεπει να γραφω κατεβατα παντα για το τι πιστευω και τι οχι? Αυτο ηθελα να γραψω, αυτο εγραψα, δε θα δινω αναφορα για το τι υπονοω και αν το λεω καλοπροαιρετα η οχι. Η πρεπει να κοτσαρω παντου το "παντα καλοπροαιρετα" για να πειστουν οσοι θελουν να το δουν αλλιως οτι δεν εχω προθεση να προσβαλλω?

Οσο για την υπογραφη του, και το ποιον προσβαλλει, δεν ισχυει παντα το "οποιος εχει τη μυγα", ειναι φανερο για ποιον την εβαλε. Ασχετα βεβαια αν δεν καταλαβε γιατι μπηκε η δικη μου. Και δε θεωρω τον εαυτο μου γκομενα.

Λοιπόν, το "τρομάζω" υποδηλώνει οτι αντελήφθεις κάτι ως απειλητικό άσχετα αν ήταν η όχι.

Αν τρόμαζες λοιπόν πραγματικά θα μπορούσες να κάνεις ενα επίσημο παράπονο.
Αν τρόμαξες συγκεκριμένα για κάποιον που εκφέρει μια άποψη, νομίζω οτι είναι το λιγότερο αφελές να νιώθεις απειλή από εναν άνθρωπο που το μόνο που γνωρίζει είναι το username σου. Δεν πιστεύω όμως οτι είσαι αφελής άνθρωπος, κάθε άλλο μάλιστα.

Άρα γιατί το βάζεις το "τρομάζω"; Τι μπορεί να κάνει ο άλλος για να μη σε τρομάζει με τις απόψεις του; Να μη τις λέει. Άρα να κλείσει το στόμα του. Ε όχι αυτό δε θα το κάνει! Αν τρομάζεις μη τον διαβάζεις ή έστω αν θες να αντιδράσεις και δε σου αρέσουν τα όσα λέει πες του: "Ρε φίλε διαφωνώ, μου φαίνονται μπαρούφες όλα αυτά". Δε θα σου πει κανείς κάτι. Το "τρομάζω" στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι ψυχολογική πίεση.

Όσο για το αν έχετε προσωπικά και ανταλλάσσετε "γαλλικά" μέσω των υπογραφών σας, δε το ήξερα και δε με αφορά. Εγω απάντησα στην Isiliel και επιμένω στην άποψή μου.

ΥΓ: Οφείλεις να γίνεσαι σαφής διότι ο λόγος είναι γραπτός και δε μπορεί ο άλλος να μπαίνει στην ψυχοσύνθεση του καθενός. Πχ μπορώ κι εγω να σου πω οτι "Μαστίγιο που χρειάζεται ο τάδε" και στην ουσία να εννοώ "Κοίτα σκ@τόστομα ρε που έχει ο τάδε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Και κάτι ακόμα:
Ποιός είπε πως οι καθηγητές πανεπιστημίου έχουν το αλάθητο? Δεν υπάρχουν και κακοί τέτοιοι καθηγητές?!

Και αυτο που λες σωστο ειναι, αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχουν καν Καθ. Παν. που να εκδιδουν τοσο χαμηλης ποιοτητας βιβλια ή να κανουν trash tv στο στιλ αυτων που βρισκονται στην τιτλο του θρεντ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
This thread did not age well :/:
Ααααχ τότε που ήμουνα 23 με μακριά μαλλιά, καλύτερο κορμί και χωρίς καμιά ρυτίδα.

Δε χρειαζόταν να νεκραναστήσεις θρεντ 16ετίας για να με φαντασιωθείς όπως ήμουν τότε, αλλά καταλαβαίνω και ευχαριστώ για το κοπλιμέντο.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Όλοι τους γνωρίζουμε λιγότερο ή περισσότερο. Είναι οι άνθρωποι που εμφανίζονται στις τηλεοράσεις (Κυρίως κανάλια τοπικά) και διαφημίζουν τα βιβλία τους.(Τα οποία είτε έχουν γράψει, είτε εκδόσει, είτε απλά πουλούν) Ακόμα οι ίδιοι διαφημίζουν και περιοδικά, όπως π.χ ο Βελόπουλος το περιοδικό ''Ελληνόραμα'' το οποίο νομίζω εκδίδει ο ίδιος ή έστω συμμετέχει στην έκδοσή του. Ποιά η γνώμη σας για αυτούς? Έχετε αγοράσει ποτέ βιβλία ή περιοδικά από αυτά που προβάλλουν ή έστω σκέφτεστε να αγοράσετε στο μέλλον? Παρακολουθείτε τις εκπομπές τους στη τηλεόραση? Περιμένω απαντήσεις, ευχαριστώ. :)
Αυτό ήταν ένα μήνυμα του 2006. Τότε ο κόσμος τα έβλεπε όλα "απλά".
Και γω ένας από αυτούς τους αφελείς που βελόπουλο λιακόπουλο και άλλους τηλεμαιντανούς
τους θεωρούσα απλώς αφελείς.

Στην πραγματικότητα, έστω και τοπικά κανάλια, έχουν κόστος και μια απλή εκπομπή τηλεπωλήσεων
θέλει κεφάλαια που θα έπρεπε να πουλάνε σε κάθε εκπομπή πολλά κιλά χαρτί για να βγάλουν τα έξοδα.
Που τα έβρισκαν ?

Έπρεπε να ξεσπάσει ο πόλεμος στην Ουκρανία για να διαπιστώσουμε πόσο είχε διεισδύσει το καθεστώς
Πούτιν (Poo tin) και πως χαρτζηλίκωνε διαφόρους και πως ύπουλα προωθούσε τα συμφέροντά του
και ο πόλεμος ξετρύπωσε όλους αυτούς τους δήθεν δημοσιογράφους βιβλιοπώλες τηλεπωλητές
αγωνιστές της ειρήνης καλλιτέχνες συνδικάλες πολιτικούς κόμματα οι οποίοι πίνουν νερό στο όνομα
του Πούτιν (poo tin).
Tέτοιες περιπτώσεις ήταν είναι και οι δύο μαιντανοί βελό και λιακό, φάροι για τους απανταχού ψέκες.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Ααααα...μιας και ηρθε στο φως απο τα εγκατα της γης αυτο το θεμα..ας απαντησω στον τιτλο του.
Η καλυτερη...οπως και για τους ψηφοφορους του Βελο..

 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με τον Λιακόπουλο εποχές 2015 είχα κάνει άριστη εισαγωγή στο παγόβουνο της συνωμοσίας. Ελ, Νεφελείμ, πυρηνικός πόλεμος Ελλάδας - Ατλαντίδας το 10κ π.Χ., πύλες για τα Τάρταρα που έτρεξε να κλείσει ο Μέγας Αλέξανδρος γεμίζοντας τη Μέση Ανατολή με πυραμίδες, βάσεις των θεών στη Σελήνη και στον Άρη, κοσμοναύτες Αργοναύτες κτλ.

7/10, επάξια μεταφορά του Ancient Aliens, αλλά μπορούσε να είναι καλύτερη.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
Οι αδελφοί Γεωργιάδη, είναι καλλιεργημένα άτομα, που με πάθος παλεύουν για τα πιστεύω τους, ΧΩΡΙΣ να εκστομούν όμως ανακρίβειες ή λόγια του αέρα.
Μιας που το ξεθάψαμε το ιστορικό κειμήλιο εγώ ακόμα γελάω με αυτό το μήνυμα. Θα ήθελα πολύ να δω 5-6 χρόνια μετά αφού το έγραψε, και ο Άδωνις που πάλευε για τα πιστεύω του προσχώρησε στην Νέα Δημοκρατία όπου αποκαλούσε εγκληματίες όσους την ψηφίζουν, τι θα έλεγε.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Με τον Λιακόπουλο εποχές 2015 είχα κάνει άριστη εισαγωγή στο παγόβουνο της συνωμοσίας. Ελ, Νεφελείμ, πυρηνικός πόλεμος Ελλάδας - Ατλαντίδας το 10κ π.Χ., πύλες για τα Τάρταρα που έτρεξε να κλείσει ο Μέγας Αλέξανδρος γεμίζοντας τη Μέση Ανατολή με πυραμίδες, βάσεις των θεών στη Σελήνη και στον Άρη, κοσμοναύτες Αργοναύτες κτλ.

7/10, επάξια μεταφορά του Ancient Aliens, αλλά μπορούσε να είναι καλύτερη.
Έβαζες στη τηλεόραση να δεις την εκπομπή να δεις sci-fi Φασούλες στο γκρικ τελεβιζιον.
Πυλες ανεξήγητου much better than Star wars
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Με τον Λιακόπουλο εποχές 2015 είχα κάνει άριστη εισαγωγή στο παγόβουνο της συνωμοσίας. Ελ, Νεφελείμ, πυρηνικός πόλεμος Ελλάδας - Ατλαντίδας το 10κ π.Χ., πύλες για τα Τάρταρα που έτρεξε να κλείσει ο Μέγας Αλέξανδρος γεμίζοντας τη Μέση Ανατολή με πυραμίδες, βάσεις των θεών στη Σελήνη και στον Άρη, κοσμοναύτες Αργοναύτες κτλ.

7/10, επάξια μεταφορά του Ancient Aliens, αλλά μπορούσε να είναι καλύτερη.
Δεν είναι ψέμα αυτό. Η Ατλαντίδα είχε ηχητικά όπλα κρυστάλλων και τελευταία στιγμή όταν βυθιζόταν το νησί, σήκωσε τα τελευταία σκάφη της και εκδικητικά χτύπησε την πόλη που ήταν στη θέση της Αθήνας πριν την Αθήνα.

Επίσης δεν είναι ψέμα κι αυτό για τον Μ Αλέξανδρο. Ο Αριστοτέλης τον εκπαίδευσε γι αυτό το σκοπό μονάχα, να περάσει το εμπόδιο των Περσών για να κλείσει με ενεργειακό πεδίο τα Ρυπαρά Έθνη. Ουσιαστικά ακολουθούσε το δρόμο του Ηρακλή και του Θεου Διονύσου.

Για τη Μήνη (νυν Σελήνη) και τα κτήριά της θα μιλήσουμε άλλη νυχτα.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Δεν είναι ψέμα αυτό. Η Ατλαντίδα είχε ηχητικά όπλα κρυστάλλων και τελευταία στιγμή όταν βυθιζόταν το νησί, σήκωσε τα τελευταία σκάφη της και εκδικητικά χτύπησε την πόλη που ήταν στη θέση της Αθήνας πριν την Αθήνα.

Επίσης δεν είναι ψέμα κι αυτό για τον Μ Αλέξανδρο. Ο Αριστοτέλης τον εκπαίδευσε γι αυτό το σκοπό μονάχα, να περάσει το εμπόδιο των Περσών για να κλείσει με ενεργειακό πεδίο τα Ρυπαρά Έθνη. Ουσιαστικά ακολουθούσε το δρόμο του Ηρακλή και του Θεου Διονύσου.

Για τη Μήνη (νυν Σελήνη) και τα κτήριά της θα μιλήσουμε άλλη νυχτα.
Ναι αλλά δεν μιλήσε καθόλου ο λιακοπου για την αυτοκρατορία σου...τόσο μεγάλη ιστορία έπρεπε να κάνει μια μνεία :/:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top