Πρόβλημα με κορίτσι

Olympiacos

Νεοφερμένος

Ο Olympiacos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! Τις προάλλες γνώρισα στην πλατεία μια κοπέλα τυχαία και ανταλλαξαμε 2 κουβέντες.Πριν γίνει αυτό με κοίταζε ,έβαζε μουσική και κουνούσε το σώμα της χορεύοντας μαλλον για να την κοιτάξω.Την επόμενη μέρα την συνάντησα στο δρόμο αλλά ήταν πιο ψυχρή.Κατι τις είπα και εκείνη είπε ένα οκ και έφυγε .Χθες την ξανασυνάντησα και εκείνη μόλις με είδε κοιταξε την φιλη της ,γελασανε και ανέβηκε από τον δρόμο στο πεζοδρόμιο.Σαν να με αποφευγει!Τι γινεται ρε παιδιά ?.Μήπως έχω γίνει ρεζιλι και δεν με γουστάρει τελικά ?μηπως την πιέζω ?Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! Τις προάλλες γνώρισα στην πλατεία μια κοπέλα τυχαία και ανταλλαξαμε 2 κουβέντες.Πριν γίνει αυτό με κοίταζε ,έβαζε μουσική και κουνούσε το σώμα της χορεύοντας μαλλον για να την κοιτάξω.Την επόμενη μέρα την συνάντησα στο δρόμο αλλά ήταν πιο ψυχρή.Κατι τις είπα και εκείνη είπε ένα οκ και έφυγε .Χθες την ξανασυνάντησα και εκείνη μόλις με είδε κοιταξε την φιλη της ,γελασανε και ανέβηκε από τον δρόμο στο πεζοδρόμιο.Σαν να με αποφευγει!Τι γινεται ρε παιδιά ?.Μήπως έχω γίνει ρεζιλι και δεν με γουστάρει τελικά ?μηπως την πιέζω ?Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κοινώς, δεν ήξερε ούτε ξέρει ακόμα τι θέλει. Γνωστό τροπάρι, μην ανησυχείς. Στην θέση σου δεν θα ασχολούμουν άλλο.
 

Olympiacos

Νεοφερμένος

Ο Olympiacos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δηλαδή δεν με θελει?Εγώ την θέλω αλλά δεν ξέρω πώς να κινηθώ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν μπορείτε ρε παιδιά απαντηστε γιατί δεν ξέρω τί να κάνω και την θέλω πολύ
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Δηλαδή δεν με θελει?Εγώ την θέλω αλλά δεν ξέρω πώς να κινηθώ

Σου είπα, δεν ξέρει τι θέλει. A woman is a woman, you never know what she really wants.

Αν θες τόσο να κινηθείς, μίλα της και ο Θεός βοηθός. Δεν υπάρχει και κάτι άλλο που να μπορείς να κάνεις.

Αλλά μάλλον σε αυτή την περίπτωση ταιριάζουν οι στίχοι του τραγουδιού ΡΙΤΑ-ΡΙΤΑΚΙ

Έψαχνα να βρω τον μπελά μου και τελικά τον βρήκα...
 

Olympiacos

Νεοφερμένος

Ο Olympiacos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Φοβάμαι να της μιλήσω .Τι να της πω ρε γαμωτο ?
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια! Τις προάλλες γνώρισα στην πλατεία μια κοπέλα τυχαία και ανταλλαξαμε 2 κουβέντες.Πριν γίνει αυτό με κοίταζε ,έβαζε μουσική και κουνούσε το σώμα της χορεύοντας μαλλον για να την κοιτάξω.Την επόμενη μέρα την συνάντησα στο δρόμο αλλά ήταν πιο ψυχρή.Κατι τις είπα και εκείνη είπε ένα οκ και έφυγε .Χθες την ξανασυνάντησα και εκείνη μόλις με είδε κοιταξε την φιλη της ,γελασανε και ανέβηκε από τον δρόμο στο πεζοδρόμιο.Σαν να με αποφευγει!Τι γινεται ρε παιδιά ?.Μήπως έχω γίνει ρεζιλι και δεν με γουστάρει τελικά ?μηπως την πιέζω ?Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σε γούσταρε εξ αρχής, αλλά μετά έμαθε ότι είσαι ολυμπιακός και ξενέρωσε και τώρα σε κοροιδεύει με τη φίλη της.
 

Olympiacos

Νεοφερμένος

Ο Olympiacos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ούτε πώς με λένε δεν ξέρει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θέλω να της μιλήσω αλλα δεν ξέρω πώς .Τι λένε σε αυτές τις περιπτώσεις?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θέλω να της μιλήσω αλλα δεν ξέρω πώς .Τι λένε σε αυτές τις περιπτώσεις?
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Ούτε πώς με λένε δεν ξέρει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θέλω να της μιλήσω αλλα δεν ξέρω πώς .Τι λένε σε αυτές τις περιπτώσεις?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θέλω να της μιλήσω αλλα δεν ξέρω πώς .Τι λένε σε αυτές τις περιπτώσεις?
ρε αδερφέ δεν λένε κάτι το δύσκολο. Το δύσκολο είναι να βρεις το κουράγιο να μιλήσεις. Αν το έχεις αυτό, τέλος. Πιάσε μία κανονική συζήτηση σαν να μιλάς σε μία φίλη και όχι κάτι το παραπάνω για αρχή. Θα καταλάβεις τι παίζει σύντομα ( εύχομαι γιατί έτσι όπως τα λες αυτή είναι ικανή την μία να σε προσεγγίζει και την άλλη να φεύγει ανάλογα με τα φεγγάρια της ). Θέλετε μπελάδες όλοι :lol:
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θέλω να της μιλήσω αλλα δεν ξέρω πώς .Τι λένε σε αυτές τις περιπτώσεις?
Θα πας χαμογελαστός και χαλαρός κοντά της με θάρρος, θα την κοιτάζεις στα μάτια και να της πεις : "Γεια σου είμαι ο ..... Θα ήθελα να σε γνωρίσω. Θέλεις να πιούμε έναν καφέ μαζί;"
Αν σου πει μα, μου, σου, του, θα της πεις:
"Ν΄ανταλλάξουμε τηλέφωνα να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε να τα πούμε κάποια άλλη στιγμή αφού δεν μπορείς τώρα;"
Αν δεν τρέμεις, αν δεν τραυλίζεις και αν δεν λιποθυμήσεις, δύο τινά θα συμβούν!
1)΄Η θα βγείτε κατευθείαν να πάτε καμιά βόλτα να τα πείτε ή θα σου δώσει το τηλέφωνό της οπότε την παίρνεις την επομένη και κανονίζετε,
2)΄Η θα αρνηθεί να σου δώσει το κινητό της οπότε ψάχνεις αλλού να βρεις πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια επειδή προφανώς η νεαρά δεν ενδιαφέρεται.
΄Εχω την αίσθηση όμως ότι αφού σε κοιτούσε και έβαζε μουσική και χόρευε και όλα τα σχετικά που είπες, οι πιθανότητες επιτυχίας είναι με το μέρος σου.
Από σένα εξαρτάται!
΄Αντε με την ευχή μου!



(Τι άλλο θα κάνω σ΄αυτό το φόρουμ πια;
Μάλλον ένα διάλειμμα πρέπει να κάνω!)
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ε προσπάθησε να την προσεγγίσεις την επόμενη φορά κι αν ξανακάνει σαν βλαμμένη, χεστην. Σιγά τα αίματα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε προσπάθησε να την προσεγγίσεις την επόμενη φορά κι αν ξανακάνει σαν βλαμμένη, χεστην. Σιγά τα αίματα.
Σκύψε με λίγη τρυφερότητα στην αγωνία του παιδιού αγαπημένη μου Αγάπη!:)
Προσπάθησε να γυρίσεις λίγο τον χρόνο πίσω και πες του πώς θα σου άρεσε να σε προσεγγίσει ένα αγόρι στα 18 σου χρόνια (δεν ξερω αν η κοπελιά είναι και μικρότερη).
Τότε που ήταν όλα πρωτόγνωρα, λουλουδένια, ευαίσθητα και τα απλά μας φαίνονταν δύσκολα!
Αν του απαντήσουμε όπως το βλέπουμε εσύ στα 23 σου κι εγώ στα 28 μου, θα τον γειώσουμε στην ωμή πραγματικότητα που καμία σχέση δεν έχει με την κατάσταση στην οποία βρίσκεται τώρα!
Θα μεγαλώσει κι αυτός, θ΄αποκτήσει εμπειρίες, θα μάθει και αν στο μέλλον δει μια ανάρτηση όπως η δική του τώρα, μπορεί και να κρυφογελάσει!;)
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! Τις προάλλες γνώρισα στην πλατεία μια κοπέλα τυχαία και ανταλλαξαμε 2 κουβέντες.Πριν γίνει αυτό με κοίταζε ,έβαζε μουσική και κουνούσε το σώμα της χορεύοντας μαλλον για να την κοιτάξω.Την επόμενη μέρα την συνάντησα στο δρόμο αλλά ήταν πιο ψυχρή.Κατι τις είπα και εκείνη είπε ένα οκ και έφυγε .Χθες την ξανασυνάντησα και εκείνη μόλις με είδε κοιταξε την φιλη της ,γελασανε και ανέβηκε από τον δρόμο στο πεζοδρόμιο.Σαν να με αποφευγει!Τι γινεται ρε παιδιά ?.Μήπως έχω γίνει ρεζιλι και δεν με γουστάρει τελικά ?μηπως την πιέζω ?Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Τα κακά νέα είναι οτι δεν γουστάρει εσένα, αλλά το παιχνίδι- όπως πολλά κοριτσάκια της ηλικίας της. Το έχει ξαναπαίξει ουκ ολίγες φορές και θα συνεχίσει να το παίζει και με άλλους (αγνώστους ή μη), καθώς αντλεί ιδιαίτερη χαρά με το να προσελκύει την προσοχή.
Τα καλά νέα είναι, πως όσο περνούν τα χρόνια, οι "μετοχές" της θα πέφτουν- σε αντίθεση με τις δικές σου που θα σημειώνουν διαρκή άνοδο. Ει δυνατόν, παρηγορήσου με αυτή τη σκέψη , ξεκόλλα και πήγαινε γι άλλα- η ταπεινή μου συμβουλή.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σκύψε με λίγη τρυφερότητα στην αγωνία του παιδιού αγαπημένη μου Αγάπη!:)
Προσπάθησε να γυρίσεις λίγο τον χρόνο πίσω και πες του πώς θα σου άρεσε να σε προσεγγίσει ένα αγόρι στα 18 σου χρόνια (δεν ξερω αν η κοπελιά είναι και μικρότερη).
Τότε που ήταν όλα πρωτόγνωρα, λουλουδένια, ευαίσθητα και τα απλά μας φαίνονταν δύσκολα!
Αν του απαντήσουμε όπως το βλέπουμε εσύ στα 23 σου κι εγώ στα 28 μου, θα τον γειώσουμε στην ωμή πραγματικότητα που καμία σχέση δεν έχει με την κατάσταση στην οποία βρίσκεται τώρα!
Θα μεγαλώσει κι αυτός, θ΄αποκτήσει εμπειρίες, θα μάθει και αν στο μέλλον δει μια ανάρτηση όπως η δική του τώρα, μπορεί και να κρυφογελάσει!;)

Εγώ θυμάμαι στα 18 μου τ' αγόρια να κάνουν σαν την κοπελίτσα της ιστορίας, μία κρύο μία ζέστη, αυτοί να νομίζουν ότι έτσι με κάνουν να κολλάω κι εγώ να ξενερώνω. Ένας άνθρωπος που δεν ξέρει τι θέλει και συμπεριφέρεται σαν χαζογκόμενος δε με έλκυε ούτε στα 18, ούτε τώρα. Επίσης ανέκαθεν όταν μ' άρεσε κάποιος, προτιμούσα να βρω τρόπο να τον προσεγγίσω με το ρίσκο να φάω τα μούτρα μου (όπως και συνέβη αρκετές φορές), παρά να καίγομαι σε αναμμένα κάρβουνα χωρίς να κάνω τίποτα. Τα πράγματα που αξίζουν δεν είναι δύσκολα, βγαίνουν αβίαστα κι απ' τις δύο πλευρές, χωρίς δράματα και ανώριμες συμπεριφορές. Οπότε πιστεύω ότι το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να αδιαφορήσει (ποιος ξέρει, ίσως του δώσει και σημασία έτσι), και το πιστεύω με όλη μου την τρυφερότητα και λουλουδενια στοργή.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! Τις προάλλες γνώρισα στην πλατεία μια κοπέλα τυχαία και ανταλλαξαμε 2 κουβέντες.Πριν γίνει αυτό με κοίταζε ,έβαζε μουσική και κουνούσε το σώμα της χορεύοντας μαλλον για να την κοιτάξω.Την επόμενη μέρα την συνάντησα στο δρόμο αλλά ήταν πιο ψυχρή.Κατι τις είπα και εκείνη είπε ένα οκ και έφυγε .Χθες την ξανασυνάντησα και εκείνη μόλις με είδε κοιταξε την φιλη της ,γελασανε και ανέβηκε από τον δρόμο στο πεζοδρόμιο.Σαν να με αποφευγει!Τι γινεται ρε παιδιά ?.Μήπως έχω γίνει ρεζιλι και δεν με γουστάρει τελικά ?μηπως την πιέζω ?Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εαν σε βλέπει και γελάει με τις φίλες της είναι pretty much done η υπόθεση,και χωρίς επιστροφή μάλιστα.Οπότε εστίασε σε άλλη που θα σε βλέπει λίιιγο πιο σοβαρά :P .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top