• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πρόβλημα με piercing

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Σε νιώθω απίστευτα. Ταυτίζομαι με ολόκληρη την παράγραφο.
Αχ πολύς κόσμος έχει καταλήξει ή με στραβές τρύπες ή έχει ταλαιπωρηθεί με μολύνσεις κλπ σαν τη Joji παραπάνω. :'(
Ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα πάω σε τατουατζίδικο ναι, μου είπαν πολλοί ότι κάνουν την καλύτερη δουλειά.

Τώρα το πότε, άγνωστο.
Ίσως μόνο θα ήταν καλό να πας αρκετό διάστημα πριν το καλοκαίρι αν πηγαίνεις θάλασσα. Απλά και μόνο για να ελαχιστοποιηθεί η πιθανότητα να στις ερεθίσει, όχι τίποτα άλλο.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,588 μηνύματα.
Ίσως μόνο θα ήταν καλό να πας αρκετό διάστημα πριν το καλοκαίρι αν πηγαίνεις θάλασσα. Απλά και μόνο για να ελαχιστοποιηθεί η πιθανότητα να στις ερεθίσει, όχι τίποτα άλλο.
Ναι, ισχύει αυτό. Θέλω επιτέλους να μου βγει καλό και να βάλω κρίκους στο μέλλον, για τους οποίους πεθαίνω.
 

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα αγάπες
Θέλω να τρυπηθω και δεν ξέρω που να πάω. Οποιος γνώριζει κάνα καλό piercing studio στη θσ ας μου στείλει λίγο >3
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είχα κάνει στα 14 μου κανονικές τρύπες αυτιών, στους λοβούς, οι οποίες έκλεισαν μέσα σε δύο χρόνια... Ξανά έκανα το 2020 και πάλι ξανά έκλεισαν γιατί είχα βγάλει ένα σπυράκι και έπρεπε να τα βγάλω... Έχω να βάλω σκουλαρίκι εκεί από τον Φεβρουάριο του 2021, άρα πλέον έχουν κλείσει ξανά όσο και να τις παιδεύω... Γενικά αυτές οι τρύπες μου έχουν σπάσει τα νεύρα, γίνεται να τις ξανά ανοίξω? Και αν έχει ήδη τρύπα πώς θα το ξανά τρυπήσει?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
Εχει καποι@ κανά τιπ για να κλείσει παλιό piercing* ή έστω να μειωθεί το σημάδι;
Ρώτησα τον piercer μου, έψαξα και στο ιντερνετ, αλλά δε βρήκα κάτι. Ε και είπα να ρωτήσω και δω μιας και δε χάνω τίποτα :P

Υ. Γ * κλασσική τρύπα στον λοβό
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Εχει καποι@ κανά τιπ για να κλείσει παλιό piercing* ή έστω να μειωθεί το σημάδι;
Ρώτησα τον piercer μου, έψαξα και στο ιντερνετ, αλλά δε βρήκα κάτι. Ε και είπα να ρωτήσω και δω μιας και δε χάνω τίποτα :P

Υ. Γ * κλασσική τρύπα στον λοβό
Μη βάζεις σκουλαρίκι, εμένα έκλεισαν ΕΝΤΕΛΩΣ (δεν το ήθελα, από μόνες τους) γιατί έχω να βάλω σκουλαρίκι από πέρυσι λόγω μιας μόλυνσης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχει καποι@ κανά τιπ για να κλείσει παλιό piercing* ή έστω να μειωθεί το σημάδι;
Ρώτησα τον piercer μου, έψαξα και στο ιντερνετ, αλλά δε βρήκα κάτι. Ε και είπα να ρωτήσω και δω μιας και δε χάνω τίποτα :P

Υ. Γ * κλασσική τρύπα στον λοβό
Αλλά νομίζω εξαρτάται από το δέρμα σου αυτό. Και από το μέγεθος της τρύπας
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
Μη βάζεις σκουλαρίκι, εμένα έκλεισαν ΕΝΤΕΛΩΣ (δεν το ήθελα, από μόνες τους) γιατί έχω να βάλω σκουλαρίκι από πέρυσι λόγω μιας μόλυνσης.
Το έχω αφήσει εδώ και καμιά δεκαριά μήνες έτσι, αλλά δεν έχει κλείσει. Βέβαια είναι παμπάλαιο και παίζει ρόλο αυτό...

Αλλά νομίζω εξαρτάται από το δέρμα σου αυτό.
Αστα το δέρμα μου αναπλάθεται με ρυθμούς χελώνας και έχει την τάση να σημαδεύεται :P
Και από το μέγεθος της τρύπας
Μικρή είναι
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Το έχω αφήσει εδώ και καμιά δεκαριά μήνες έτσι, αλλά δεν έχει κλείσει. Βέβαια είναι παμπάλαιο και παίζει ρόλο αυτό...


Αστα το δέρμα μου αναπλάθεται με ρυθμό χελώνας και έχει τη τάση να σημαδεύεται :P

Μικρή είναι
Ε αν είναι μικρή θα φταίει το δέρμα σου καλέ 💜 εμένα κλείνουν αμέσως
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εχει καποι@ κανά τιπ για να κλείσει παλιό piercing* ή έστω να μειωθεί το σημάδι;
Ρώτησα τον piercer μου, έψαξα και στο ιντερνετ, αλλά δε βρήκα κάτι. Ε και είπα να ρωτήσω και δω μιας και δε χάνω τίποτα :P

Υ. Γ * κλασσική τρύπα στον λοβό
Τι σε ενοχλούν ? Δεν είναι στο πρόσωπο για να φαίνεται.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
Τι σε ενοχλούν ? Δεν είναι στο πρόσωπο για να φαίνεται.
Η πρώτη μου τρύπα στο ένα αυτί δεν έχει γίνει ακριβώς στο σημείο που έπρεπε, αλλά δε με πείραζε τόσα χρόνια. Λοιπόν, τώρα ανάμεσα στην πρώτη και τη δεύτερη θέλω να κάνω μια πιο ψηλά*, αλλά για να χωρέσει αυτή πρέπει η πρώτη να γίνει στο σωστό σημείο. Ε η παλιά πρώτη θα μείνει έτσι και θα με ενοχλεί το να τη βλέπω :P
Δεν ξέρω αν κατάλαβες ή αν σε μπέρδεψα, δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα.

9051a5fe9bba0a5db370f03dbcc14550.jpg
* περίπου εκεί που είναι το αστεράκι, δεν έβρισκα καλύτερη φωτο τώρα
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Η πρώτη μου τρύπα στο ένα αυτί δεν έχει γίνει ακριβώς στο σημείο που έπρεπε, αλλά δε με πείραζε τόσα χρόνια. Λοιπόν, τώρα ανάμεσα στην πρώτη και τη δεύτερη θέλω να κάνω μια πιο ψηλά*, αλλά για να χωρέσει αυτή πρέπει η πρώτη να γίνει στο σωστό σημείο. Ε η παλιά πρώτη θα μείνει έτσι και θα με ενοχλεί το να τη βλέπω :P
Δεν ξέρω αν κατάλαβες ή αν σε μπέρδεψα, δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα.

* περίπου εκεί που είναι το αστεράκι, δεν έβρισκα καλύτερη φωτο τώρα
Ε και τι σε ενοχλεί εκεί καλέ? Βάλε και εσύ ένα φεγγαράκι 🌜 εμένα που κλείνουν συνέχεια τι να πω?😂
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,437 μηνύματα.
Ε και τι σε ενοχλεί εκεί καλέ? Βάλε και εσύ ένα φεγγαράκι 🌜 εμένα που κλείνουν συνέχεια τι να πω?😂
Δεν μπορώ να βλέπω σημάδια πάνω μου, αλλά που θα πάει θα το συνηθίσω και αυτό πανάθεμα το δέρμα μου :hehe:

Εν τω μεταξύ η απάντηση του piercer όταν τον ρωτησα αν μπορώ να κάνω κάτι για το σημάδι ήταν "σιγά μόνο τα γκομενάκια θα τη βλέπουν" :bunny:
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Δεν μπορώ να βλέπω σημάδια πάνω μου, αλλά που θα πάει θα το συνηθίσω και αυτό πανάθεμα το δέρμα μου :hehe:

Εν τω μεταξύ η απάντηση του piercer όταν τον ρωτησα αν μπορώ να κάνω κάτι για το σημάδι ήταν "σιγά μόνο τα γκομενάκια θα τη βλέπουν" :bunny:
Αχαχαχ σωστός 👍🏻 εμένα δεν στεριώνει τρύπα στο αυτί, έχουν κλείσει δύο φορές, δεν το ξανά επιχειρώ
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Ξεθάβω αυτό το θέμα με αφορμή μια τρυπα που έκανα προσφατα στη μυτη
Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση.
Αν έχετε σκουλαρίκι στη μύτη, πως καταφέρνετε να μη σας φευγει στον υπνο; Εδώ και τόσες μέρες βάζω τσιροτο για να το κρατήσω αλλά προφανως αυτό δεν μπορώ να το κάνω για παντα.
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.
Ξεθάβω αυτό το θέμα με αφορμή μια τρυπα που έκανα προσφατα στη μυτη
Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση.
Αν έχετε σκουλαρίκι στη μύτη, πως καταφέρνετε να μη σας φευγει στον υπνο; Εδώ και τόσες μέρες βάζω τσιροτο για να το κρατήσω αλλά προφανως αυτό δεν μπορώ να το κάνω για παντα.
Θα το βγαλεις και θα το στραβωσεις στην ακρη του...με μια μικρη πενσα η νυχοκοπτη (με προσοχη)..να κανει μια μικρη καμπυλη για να στεκεται!! :)
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Θα το βγαλεις και θα το στραβωσεις στην ακρη του...με μια μικρη πενσα η νυχοκοπτη (με προσοχη)..να κανει μια μικρη καμπυλη για να στεκεται!! :)
Καλό! Θα μπορώ όμως μετά στραβό να το βαζω/βγαζω η θα έχω θέμα με την καμπύλη;:laugh:
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.
Καλό! Θα μπορώ όμως μετά στραβό να το βαζω/βγαζω η θα έχω θέμα με την καμπύλη;:laugh:
Φυσικα και θα μπορεις απλα την ακρη που θα στραβωσεις θα την περασεις προς τα κατω για να μην σου βγαινει ...ειναι πολυ ευκολο ( και εγω το ειχα αυτο το θεματακι, πλεον οχι..)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top