Στέλνεις ή δεν στέλνεις

soti_ko03

Νεοφερμένος

Η soti_ko03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

Καλησπέρα στην ομάδα!!! Ας ξεκινήσω από την αρχή!! Ήμαστε μια παρέα ατόμων που απαρτίζεται από κορίτσια και αγόρια. Ένα παιδί λοιπόν από την παρέα ( κάνουμε παρέα πάνω από 3 χρόνια) αλλά τον τελευταίο ένα χρόνο περίπου μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον απίστευτα πολύ λόγω χαρακτήρα και γενικά τρόπο σκέψης/στάση ζωής. Σοβαρός, ώριμος, έξυπνος( έστω τουλάχιστον έχω καταλάβει και εγώ αλλά και οι φίλες μου). Δεν έκανα κάποια κίνηση διότι είχα σχεση με άλλο παιδί και αντίστοιχα εκείνος δεν με πλησίαζε.(με αυτό το παιδί έχουμε χωρίσει εδώ και 6 μήνες). Το παιδί λοιπόν,είναι λαχείο, θα έκανα σχεση σοβαρή με κλειστά μάτια, χωρις βλακείες και παιχνιδακια.Με εκείνον τόσο καιρό είχαμε μια επικοινωνία μέσω μηνυμάτων τι κάνει πως περνάει κλπ γιατι σπουδάζει Θεσσαλονίκη. Πρόσφατα, συναντηθήκαμε όλη η παρέα, και έτυχε να κάτσουμε οι δυο μας με αυτό το παιδί και να συζητάμε και κουβέντα στην κουβέντα είπα όσα αισθάνομαι... εκείνος με την σειρά του ,είπε ότι αισθάνεται μια έλξη εδώ και αρκετο καιρό αλλά στην αρχή δεν έκανε κάτι γιατί εγώ ήμουν αλλού, αλλά δεν ξέρει τι θέλει λόγω απόστασης κι ολας... με τα πολλά καταλήξαμε να φιλιόμαστε. Μετά από εκείνη την μέρα μου έστειλε 1-2 φορές, κυρίως για να ξανά κανονίσουμε όλοι μαζί με την παρέα. Ξανά κανονίσαμε το βλέμμα του ήταν έντονο... υπήρχε έλξη εάν και ήμασταν στην παρέα και δεν ήθελα να κάνω κάποια κίνηση γιατί δεν ήξερα εάν θέλει ή όχι μπροστά σε όλους και κυρίως να μην τον φέρω σε άβολη θέση... Πάλι ένα φιλί παίχτηκε μεταξύ μας και μείναμε στο ότι θα μου στείλει μέσα στην βδομάδα να μιλήσουμε... έχουν περάσει 3-4 βδομαδες και ακόμα τίποτα... Δεν ξέρω εάν πρέπει να στείλω ή όχι και τι να στείλω. Δεν θέλω να τον φέρω ούτε σε άβολη θέση ούτε να τον πιέσω... βέβαια εκείνος μετά την πρώτη φορά που ήρθαμε πιο κοντά έστειλε 1-2 φορές και ίσως τώρα περίμενε από μένα.

 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Είστε στην ίδια παρέα και δεν επικοινωνείτε επί 1 μήνα; περίεργο μου φαίνεται :P

Ε στειλ' του να δεις τι κάνει, φρόντισε να έχεις κι εσύ νέα ή κάτι ενδιαφέρον να συζητήσεις και θα καταλάβεις το ύφος του. Στην αρχή καλώς ή κακώς πάμε λίγο διαισθητικά.
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελείως διαισθητικά,θέλω να χαιρέτησω το φρουτεξ,ντινακι!
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.

Καλησπέρα στην ομάδα!!! Ας ξεκινήσω από την αρχή!! Ήμαστε μια παρέα ατόμων που απαρτίζεται από κορίτσια και αγόρια. Ένα παιδί λοιπόν από την παρέα ( κάνουμε παρέα πάνω από 3 χρόνια) αλλά τον τελευταίο ένα χρόνο περίπου μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον απίστευτα πολύ λόγω χαρακτήρα και γενικά τρόπο σκέψης/στάση ζωής. Σοβαρός, ώριμος, έξυπνος( έστω τουλάχιστον έχω καταλάβει και εγώ αλλά και οι φίλες μου). Δεν έκανα κάποια κίνηση διότι είχα σχεση με άλλο παιδί και αντίστοιχα εκείνος δεν με πλησίαζε.(με αυτό το παιδί έχουμε χωρίσει εδώ και 6 μήνες). Το παιδί λοιπόν,είναι λαχείο, θα έκανα σχεση σοβαρή με κλειστά μάτια, χωρις βλακείες και παιχνιδακια.Με εκείνον τόσο καιρό είχαμε μια επικοινωνία μέσω μηνυμάτων τι κάνει πως περνάει κλπ γιατι σπουδάζει Θεσσαλονίκη. Πρόσφατα, συναντηθήκαμε όλη η παρέα, και έτυχε να κάτσουμε οι δυο μας με αυτό το παιδί και να συζητάμε και κουβέντα στην κουβέντα είπα όσα αισθάνομαι... εκείνος με την σειρά του ,είπε ότι αισθάνεται μια έλξη εδώ και αρκετο καιρό αλλά στην αρχή δεν έκανε κάτι γιατί εγώ ήμουν αλλού, αλλά δεν ξέρει τι θέλει λόγω απόστασης κι ολας... με τα πολλά καταλήξαμε να φιλιόμαστε. Μετά από εκείνη την μέρα μου έστειλε 1-2 φορές, κυρίως για να ξανά κανονίσουμε όλοι μαζί με την παρέα. Ξανά κανονίσαμε το βλέμμα του ήταν έντονο... υπήρχε έλξη εάν και ήμασταν στην παρέα και δεν ήθελα να κάνω κάποια κίνηση γιατί δεν ήξερα εάν θέλει ή όχι μπροστά σε όλους και κυρίως να μην τον φέρω σε άβολη θέση... Πάλι ένα φιλί παίχτηκε μεταξύ μας και μείναμε στο ότι θα μου στείλει μέσα στην βδομάδα να μιλήσουμε... έχουν περάσει 3-4 βδομαδες και ακόμα τίποτα... Δεν ξέρω εάν πρέπει να στείλω ή όχι και τι να στείλω. Δεν θέλω να τον φέρω ούτε σε άβολη θέση ούτε να τον πιέσω... βέβαια εκείνος μετά την πρώτη φορά που ήρθαμε πιο κοντά έστειλε 1-2 φορές και ίσως τώρα περίμενε από μένα.

Χμ δεν μου αρέσει που σου είπε ότι θα σου στείλει και δεν έστειλε..
Σίγουρα του αρέσεις και φαίνεται και από τις κινήσεις του ( άλλωστε στο πε και ανοιχτά), όμως δεν σου πε κάτι πέρα απ αυτό, τουλάχιστον από τα όσα μας είπες.

Όταν κάνεις εξομολόγηση σε κάποιον και το πρώτο πράγμα που σου απαντά είναι ότι δεν ξέρει τι θέλει και ότι υπάρχει και ο παράγοντας απόσταση, τότε νομίζω φαίνονται σκούρα τα πράγματα...
Γιατί το να νιώθει έλξη κάποιος για σένα είναι μεν το πρώτο, αλλά όχι και το μοναδικό πράγμα που παίζει ρόλο.

Το ότι δεν το έψαξε, δεν το συζήτησε, δεν μπήκε σε κάποιο προβληματισμό ας πούμε με προϊδεάζει αρνητικά..
Κανονικά, αφού υποσχέθηκε να επικοινωνήσει εκείνος, πρέπει να περιμένεις κίνηση του. Όμως, κι αυτά τα «πρέπει» πολλές φορές σταματάνε χωρίς λόγο κάτι όμορφο. Επειδή τον θες καιρό και φαίνεσαι και ερωτευμένη, θα σου έλεγα να του στείλεις και να σαι αυθόρμητη και ειλικρινής-μη βρεις κάποια χαζή αφορμή απλώς για να στείλεις για να μην φανεί και καλά ότι τον προσεγγίζεις. Όταν πολυζαλιζουμε στο μυαλό μας κάτι, εν τέλει συνήθως τα σκατώνουμε χειρότερα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Καλησπέρα στην ομάδα!!! Ας ξεκινήσω από την αρχή!! Ήμαστε μια παρέα ατόμων που απαρτίζεται από κορίτσια και αγόρια. Ένα παιδί λοιπόν από την παρέα ( κάνουμε παρέα πάνω από 3 χρόνια) αλλά τον τελευταίο ένα χρόνο περίπου μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον απίστευτα πολύ λόγω χαρακτήρα και γενικά τρόπο σκέψης/στάση ζωής. Σοβαρός, ώριμος, έξυπνος( έστω τουλάχιστον έχω καταλάβει και εγώ αλλά και οι φίλες μου). Δεν έκανα κάποια κίνηση διότι είχα σχεση με άλλο παιδί και αντίστοιχα εκείνος δεν με πλησίαζε.(με αυτό το παιδί έχουμε χωρίσει εδώ και 6 μήνες). Το παιδί λοιπόν,είναι λαχείο, θα έκανα σχεση σοβαρή με κλειστά μάτια, χωρις βλακείες και παιχνιδακια.Με εκείνον τόσο καιρό είχαμε μια επικοινωνία μέσω μηνυμάτων τι κάνει πως περνάει κλπ γιατι σπουδάζει Θεσσαλονίκη. Πρόσφατα, συναντηθήκαμε όλη η παρέα, και έτυχε να κάτσουμε οι δυο μας με αυτό το παιδί και να συζητάμε και κουβέντα στην κουβέντα είπα όσα αισθάνομαι... εκείνος με την σειρά του ,είπε ότι αισθάνεται μια έλξη εδώ και αρκετο καιρό αλλά στην αρχή δεν έκανε κάτι γιατί εγώ ήμουν αλλού, αλλά δεν ξέρει τι θέλει λόγω απόστασης κι ολας... με τα πολλά καταλήξαμε να φιλιόμαστε. Μετά από εκείνη την μέρα μου έστειλε 1-2 φορές, κυρίως για να ξανά κανονίσουμε όλοι μαζί με την παρέα. Ξανά κανονίσαμε το βλέμμα του ήταν έντονο... υπήρχε έλξη εάν και ήμασταν στην παρέα και δεν ήθελα να κάνω κάποια κίνηση γιατί δεν ήξερα εάν θέλει ή όχι μπροστά σε όλους και κυρίως να μην τον φέρω σε άβολη θέση... Πάλι ένα φιλί παίχτηκε μεταξύ μας και μείναμε στο ότι θα μου στείλει μέσα στην βδομάδα να μιλήσουμε... έχουν περάσει 3-4 βδομαδες και ακόμα τίποτα... Δεν ξέρω εάν πρέπει να στείλω ή όχι και τι να στείλω. Δεν θέλω να τον φέρω ούτε σε άβολη θέση ούτε να τον πιέσω... βέβαια εκείνος μετά την πρώτη φορά που ήρθαμε πιο κοντά έστειλε 1-2 φορές και ίσως τώρα περίμενε από μένα.

@soti_ko03 απο ολα αυτά που μας περιγραφεις δειχνεις να υπαρχει ενα σπινθηρισμα αναμεσα σας καθως και ένα αμφιβολο θελει-δε θέλει.
Θα πω γιατι. Στις συναντησεις σας τελωσπαντων εκει που παιχτηκαν τα φιλιά ή ακομα και στις συζητησεις σας στα όποια μηνυματα σας, τι ακριβως αφησατε να εννοηθει? Οτι ειστε friends with benefits ή οτι θελετε να κανετε σχεση αλλα δεν ξέρετε ακομα ή οτι ειστε στο απροσδιόριστο?
Δεν μπορει να μην το ειπατε ή να μην αφησατε σημαδια τι ειναι ολο αυτο το μεταξυ σας.
Γιατι δεν μπορει απο τη μια στιγμη στην αλλη, απο το απολυτο μηδεν ξεκιναμε μηνυματα μετα φιλιά μετα παλι στην αναμονη στο ποιος θα στείλει.
Ορισατε τι έχετε?
Οτι καλα περναμε και οπου μας βγαλει? Ή το αφησατε στο φλου?
Ξερεις δεν ειναι ωραιο για σενα να περιμένεις ας πουμε μια ανταποκριση και ο αλλος να ηθελε απλα να περασει την ωρα του που λεμε. Για κανεναν μας δεν ειναι ωραιο αυτο.
Εμενα οπως το περιεγραψες μου αφησες θετικα συναισθηματα οτι γουσταρετε και οι δυο σας αρεσει ναι και ισως η αποσταση σας προβληματιζει ή φοβαστε.
Γνωμη μου δε θα ειναι για παντα Θεσσαλονίκη εκεινος.
Αν θελετε και οι δυο και νιωθετε και ειναι αμοιβαιο μπορειτε να κανετε πολλα και απο μενα μακαρι να παει ολο καλα! 👍😊
Γνωμη μου να στειλεις μηνυμα και για να ρωτησεις τι κανει και αναλογα θα δεις και σε τι φαση είναι και αναλογα τον ρωτας για να ξεκαθαρισεις το μεταξυ σας να ξερεις κι εσυ που βαδιζεις.
Τα μηνυματα δεν ειναι ποτέ άσχημα ας μην τα φοβόμαστε παντα εχουν κατι να πουν.
Το να εξαφανιζεται καποιος αυτο να φοβασαι και να μην αφηνει ιχνος το γνωστο γκοστινγκ αυτο ειναι να μη γινεται.
Απο μενα στειλε και αναλογα σε τι φαση ειστε και οι δυο βλεπετε αναλογα.
Εύχομαι να βγει κατι καλο ή τουλάχιστον αν δεν ειναι να ξερεις και τι γίνεται.
Να εισαι καλα και να περνάς όμορφα! 👍😊
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top