Σταθερή, κινητή και Ίντερνετ !

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Καλησπέρα σας ! :)

Σκέφτομαι ν' αλλάξω τον πάροχό μου για τη σταθερή τηλεφωνία, πρόκειται για τον ΟΤΕ,
καθώς είναι πραγματικά πολύ ασύμφορος ! :(

Χρειάζομαι ένα πακέτο συνδυαστικό, δηλαδή σταθερή τηλεφωνία, κινητή τηλεφωνία και ίντερνετ.
Κατόπιν μιας σύντομης διαδικτυακής έρευνας κατέληξα στο συμπέρασμα ότι τα πιο οικονομικά πακέτα τα προσφέρει η Vodafone (20.80Ε, το μήνα) και η Cyta (19.43Ε, το μήνα).
Ο μηνιαίος λογαριασμός των εταιρειών αυτών δεν συγκρίνεται με του ΟΤΕ, ο οποίος μάλιστα πήρε αυξητική πορεία (από 30Ε το μήνα τώρα αγγίζει τα 32Ε το μήνα)! :worry:
Στο μεταξύ κυρίως το Ίντερνετ με ενδιαφέρει να χρησιμοποιώ και να υπάρχει βέβαια και μια απλή σταθερή τηλεφωνική σύνδεση. :)

Εσείς ποια εταιρεία τηλεπικοινωνιών έχετε επιλέξει; Και είστε ικανοποιημένοι/ ες από τις παρεχόμενες υπηρεσίες; :)

Ευχαριστώ ! :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προτεινω φορθνετ ΜΕΣΩ κωτσοβολου.
22ευρω/μηνα με απεριοριστο ιντερνετ, σταθερα,κινητα.
σου δινουν ΚΑΙ δωροεπιταγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Είσαι και εσύ συνδρομητής στη Vodafone ή έχεις ακούσει γνώμες γνωστών/φίλων/συγγενών και την προτιμάς; Η αλήθεια είναι ότι και εγώ προς Vodafone κλίνω, αλλά ήθελα και πρόσθετες γνώμες! :)

Προτεινω φορθνετ ΜΕΣΩ κωτσοβολου.
22ευρω/μηνα με απεριοριστο ιντερνετ, σταθερα,κινητα.
σου δινουν ΚΑΙ δωροεπιταγη
Δωροεπιταγή; Για αγορές στον Κωτσόβολο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Προτεινω φορθνετ ΜΕΣΩ κωτσοβολου.
22ευρω/μηνα με απεριοριστο ιντερνετ, σταθερα,κινητα.
σου δινουν ΚΑΙ δωροεπιταγη


ναι, 80 ευρω μου εδωσαν.
Ενδιαφέρον. Αν και το ζητούμενο είναι το πακέτο.
Είσαι καιρό στη Forthnet;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενδιαφέρον. Αν και το ζητούμενο είναι το πακέτο.
Είσαι καιρό στη Forthnet;
το πακετο ειναι απεριοριστο ιντερνετ,απεριοριστα σταθερα ελλαδος, απεριοριστα κινητα.
ειμαι νεα στη φορθνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
το πακετο ειναι απεριοριστο ιντερνετ,απεριοριστα σταθερα ελλαδος, απεριοριστα κινητα.
ειμαι νεα στη φορθνετ.
Ναι, μου το έγραψες πιο πάνω. Εννοούσα ότι επικεντρώνομαι περισσότερο στο πακέτο παρά στη δωροεπιταγή. Σ' ευχαριστώ όμως που με ενημέρωσες! :) Μια αποριούλα: Όταν λες Forthnet μέσω Κωτσόβολου, τι εννοείς; Πληρώνεις το λογαριασμό σε κατάστημα Κωτσόβολου αντί της Forthnet;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, μου το έγραψες πιο πάνω. Εννοούσα ότι επικεντρώνομαι περισσότερο στο πακέτο παρά στη δωροεπιταγή. Σ' ευχαριστώ όμως που με ενημέρωσες! :) Μια αποριούλα: Όταν λες Forthnet μέσω Κωτσόβολου, τι εννοείς; Πληρώνεις το λογαριασμό σε κατάστημα Κωτσόβολου αντί της Forthnet;
οχι.κανεις την αιτηση συνδεσης σε καταστημα κωτσοβολου.αυτο μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Είναι πάρα πολύ σημαντικό και αυτό. Τουλάχιστον ξέρεις ότι για ο, τιδήποτε χρειαστείς θα ενδιαφερθούν. Είσαι καιρό εκεί;

οχι.κανεις την αιτηση συνδεσης σε καταστημα κωτσοβολου.αυτο μονο.
Α, μάλιστα. Σ'ευχαριστώ. ^_^

Ισχύει πράγματι ότι η τιμή του πακέτου 2play 24mbps+300' και απεριόριστες αστικές, υπεραστικές είναι 20.80E; :)
Θα περάσω βέβαια να ρωτήσω κιόλας, αλλά αφού είσαι διευθυντής εκεί μπορείς να με επιβεβαιώσεις! ^_^

E, με αυτόν τον τρόπο ενημερώνονται και άλλοι που δεν έχουν στραφεί ακόμη στη Vodafone ! :)
Και έτσι και εγώ επιβεβαιώνομαι ! :) Εννοώ ότι επιβεβαιώνομαι για την ύπαρξη του πακέτου και όχι για την ιδιότητά σου ως διευθυντή στη Vodafone. ^^
Σ' ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Achilleas1997

Νεοφερμένος

Ο Achilleas1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Πήγαινε όπου βρίσκεις καλύτερη προσφορά, οι ταχύτητες πάνω κάτω είναι ίδιες, όλοι το δίκτυο του ΟΤΕ χρησιμοποιούν εκτός από μερικές τοπικές εταιρίες που σου φέρνουν οπτική ίνα στο σπίτι, σε μεγάλες πόλεις, τσέκαρε και αυτές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω φορθνετ με το πιο γρήγορο ίντερνετ που υπάρχει, απεριόριστα σταθερά, κάπου 2-3 ώρες κινητά και νόβα με 37€.

Από Vodafone που έχω ακούσει από άλλον στέλνουν κάθε μήνα διαφορετικές τιμές και σού βγάζουν την πίστη να σου στείλουν αναλυτικό λογαριασμό ο οποίος είναι μπερδεμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Πήγαινε όπου βρίσκεις καλύτερη προσφορά, οι ταχύτητες πάνω κάτω είναι ίδιες, όλοι το δίκτυο του ΟΤΕ χρησιμοποιούν εκτός από μερικές τοπικές εταιρίες που σου φέρνουν οπτική ίνα στο σπίτι, σε μεγάλες πόλεις, τσέκαρε και αυτές!
Δεν θέλω κάτι τόσο προχωρημένο ! Σ' ευχαριστώ όμως ! :)

Εγώ πάντως έχω φορθνετ με το πιο γρήγορο ίντερνετ που υπάρχει, απεριόριστα σταθερά, κάπου 2-3 ώρες κινητά και νόβα με 37€.

Από Vodafone που έχω ακούσει από άλλον στέλνουν κάθε μήνα διαφορετικές τιμές και σού βγάζουν την πίστη να σου στείλουν αναλυτικό λογαριασμό ο οποίος είναι μπερδεμένος.
Αυτό δεν το ήξερα, για τη Vodafone. Eίναι οικονομικό αφού έχεις και νόβα, όχι σαν το δικό μου που είναι 32Ε το μήνα απλώς για μια σταθερή γραμμή και ίντερνετ. :( Εδώ και καιρό θέλω ν' αλλάξω εταιρεία, αλλά το αναβάλλω γιατί είναι το θέμα με τους βρόγχους, τα τέλη ενεργοποίησης, εγκατάστασης... αλλά πλέον o OTE δεν υποφέρεται. Και στο κινητό έχεις κάρτα ή συμβόλαιο; Και το νούμερο ανήκει στη Forthnet ;

Παρεμπιπτόντως, με τον παραπάνω χρήστη τι συνέβη και διεγράφησαν τα μηνύματά του; :worry: Ρωτώ επειδή είσαι συντονίστρια, καθαρά ενημερωτικά δηλαδή. :)
Σ' ευχαριστώ για την πρότασή σου της Forthnet πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Στο κινητό έχω κάρτα, δεν ασχολούμαι με συμβόλαια, δεν αξίζει να πληρώνεις πάγια εφόσον τα περισσότερα τηλεφωνήματα τα κάνω μέσω σκαιπ ή με πρόγραμμα 7€ στο κινητό για ένα μήνα.
Δεν μπορώ να συζητώ για ενέργειες της ΟΔ, λυπάμαι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Στο κινητό έχω κάρτα, δεν ασχολούμαι με συμβόλαια, δεν αξίζει να πληρώνεις πάγια εφόσον τα περισσότερα τηλεφωνήματα τα κάνω μέσω σκαιπ ή με πρόγραμμα 7€ στο κινητό για ένα μήνα.
Δεν μπορώ να συζητώ για ενέργειες της ΟΔ, λυπάμαι. ;)
Και εγώ κάρτα έχω αλλά αυτή η υποχρεωτική ανανέωση του υπολοίπου κάθε τρεις μήνες είναι εκνευριστική και δαπανηρή... Ειδικά άμα έχεις δύο νούμερα. Τελικά όλες οι εταιρείες έχουν κάρτες μόνο των 10Ε+ πλέον. Και εσύ των 10Ε δεν βάζεις; Ποιας εταιρείας την κάρτα χρησιμοποιείς ; :)

Έχεις δίκιο. Το ζητούμενο όπως και να έχει είναι να λειτουργούν εύρυθμα και τα 4 φόρουμ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Δεδομένου του γεγονότος ότι δεν έχεις εξειδικευμένες ανάγκες (π.χ. να θες VDSL ή FTTH), θεωρώ πως όποιον πάροχο και να επιλέξεις θα έχεις κατά πάσα πιθανότητα παρόμοια ποιότητα υπηρεσιών. Οπότε, το βασικότερο που θα πρέπει να σε απασχολεί πιστεύω πως είναι η τιμή. Αυτήν τη στιγμή, η οικονομικότερη επιλογή για σένα θεωρώ πως είναι πακέτο Nova2play+, όπου με 23€ (με δέσμευση 24 μηνών), σου παρέχει ADSL internet έως 24 Mbps, απεριόριστα αστικά/υπεραστικά και απεριόριστα προς κινητά. Μεγάλη προσοχή θέλει το πού θα κάνεις την αίτηση. Συνήθως, συμφέρει να κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά, μέσα από το site δηλαδή της εταιρίας που σε ενδιαφέρει, ή να κάνεις ακόμα καλύτερα αυτό που έκανε η incognito. Απέφυγε πάντως οπωσδήποτε να κάνεις αίτηση σε κατάστημα Nova, γιατί οι τιμές -για τις ίδιες παροχές- είναι πιο ακριβές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους! Έχουμε και εμείς ΟΤΕ και από ότι έχω καταλάβει και εάν έχω καταλάβει σωστά, γιατί είμαι και λίγο άσχετη από αυτά το έχουμε "ενώσει" με την κινητή τηλεφωνία της Cosmote ! Ο ΟΤΕ είναι ασύμφορος όντως και είχαμε σκεφτεί να τον αλλάξουμε. Πριν λίγο καιρό ήρθαν τεχνικοί και μας εγκατέστησαν εντελώς δωρεάν καινούργιο router το οποίο όμως είναι συνδεδεμένο και με το τηλέφωνο , δηλαδή αν κλείσει το πρώτο, δεν λειτουργεί και το δεύτερο. Δεν ήταν υποχρεωτική αυτή η εγκατάσταση, απλά ένα θετικό είναι ότι περιλαμβάνει UPS, δηλαδή και να κλείσει το ρεύμα το router θα συνεχίσει να λειτουργεί οπότε θα συνεχιστεί και η παροχή internet για όσο βέβαια κρατήσει και η μπαταρία! :/: Είναι ένα θετικό του ΟΤΕ μπροστά σε τόσα άλλα μείον που όντως διαθέτει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Τσέκαρε και τη Wind. Εγώ έβαλα πρόσφατα triple play (δηλ. περιλαμβάνει και τηλεόραση μέσω WindVision) και συνολικά μου ήρθε όλο το πακέτο 25,90, δηλ. αν αφαιρέσουμε τα 9,90 της τηλεόρασης το double play είναι 16 Ευρώ. Βέβαια εγώ επωφελήθηκα τηλεφωνικής προσφοράς γιατί δεν ξέρω αν αυτή είναι διαθέσιμη στα καταστήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Πάντως νομίζω τελικά οτι καμία τιμή δεν είναι ίδια για κάθε πελάτη.Επίσης έχω καταλάβει οτι αυτό που μετράει περισσότερο είναι να παραμένει σταθερή η τιμή. Πχ εγώ δίνω 37,40 ευρώ σταθερά εδώ και 2 χρόνια ενώ σε καποιον που ξέρω κάθε μήνα έρχονται άλλα νούμερα, 5 πάνω, 10 πάνω, και λες, δε μαμιέται ας το πληρώσω αντί να ψάχνω αν με κλέβουν.


Επίσης έχω ακούσει ότι όταν πας να διακόψεις πριν το τέλος του συμβολαίου σού ζητάνε να πληρώσεις κάποιο penalty το οποίο όμως, αφού κάποιος πήγε σε δίκη, αποφασίστηκε οτι δεν είσαι υποχρεωμένος να το πληρώσεις κι απλά το λένε έτσι για να ξεγελαστείς και να το πληρώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jordan

Νεοφερμένος

Ο Jordan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Έχει να προτείνει κανείς πάροχο ίντερνετ;Σε λίγες μέρες μετακομίζω και ψάχνω να βρώ κάποια οικονομική εταιρεία μόνο για ίντερνετ, όχι και σταθερό.
Με ενδιαφέρει πολύ η ταχύτητα και να μήν έχει διακοπές συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Η forthnet πράγματι είναι η πιο συμφέρουσα από άποψη παροχών και τιμής, αλλά το μοναδικό της μειονέκτημα είναι το εφάπαξ τέλος ενεργοποίησης που είναι το υψηλότερο της αγοράς (70 ευρώ, αν η γραμμή ανήκει σε άλλον πάροχο και 50 αν ανήκει στη forthnet).

Προσωπικά έχουμε forthnet στο πατρικό μου και έχω και ο ίδιος forthnet στο φοιτητικό σπίτι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top