• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Συνταγογράφηση

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Καλησπέρα μπορεί παρακαλώ πολύ κάποιος να μου πει πως μπορω να αποκτήσω πρόσβαση και να δω στο ΑΜΚΑ μου τι μου εχει συνταγογραφήσει και πότε συγκεκριμένος γιατρος; Αυτα περνιούνται εμεις δεν τα βλεπουμε καπου απο οσο ξέρω.
Πως ειναι δυνατον;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι οι πολίτες μπορούν να δουν τα φάρμακα που τους έχουν γράψει. Μόνο αν κάνεις αϋλη συνταγογράφηση τώρα με τον κορονοϊό σου έρχεται μέιλ με τη συνταγή του γιατρού που λέει τα φάρμακα. Επίσης στο βιβλιάριο παλιότερα οι γιατροί έγραφαν τα φάρμακα που θα σου δώσουν. Όχι online όμως.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,843 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι οι πολίτες μπορούν να δουν τα φάρμακα που τους έχουν γράψει. Μόνο αν κάνεις αϋλη συνταγογράφηση τώρα με τον κορονοϊό σου έρχεται μέιλ με τη συνταγή του γιατρού που λέει τα φάρμακα. Επίσης στο βιβλιάριο παλιότερα οι γιατροί έγραφαν τα φάρμακα που θα σου δώσουν. Όχι online όμως.
Μπορεί να σου ερθει η συνταγογράφηση και μέσω κινητού. Πρεπει να θέσεις σε εφαρμογή την αυλή συνταγογράφηση με το Αμκα σου. Γίνεται και μέσω του Τaxis.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλησπέρα μπορεί παρακαλώ πολύ κάποιος να μου πει πως μπορω να αποκτήσω πρόσβαση και να δω στο ΑΜΚΑ μου τι μου εχει συνταγογραφήσει και πότε συγκεκριμένος γιατρος; Αυτα περνιούνται εμεις δεν τα βλεπουμε καπου απο οσο ξέρω.
Πως ειναι δυνατον;
μπορω να σε βοηθήσω εγώ αν Θέλεις στείλε σε pm το ΑΜΚΑ σου και ποτέ έγινε η συνταγογράφηση ή το όνομα του ιατρού
Σημείωση συντονιστή: Η δημοσιοποίηση στοιχείων σε τρίτους είναι αποκλειστική ευθύνη αυτού που δημοσιοποιεί τα στοιχεία του και το φόρουμ δεν έχει ευθύνη.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Μπορεί να σου ερθει η συνταγογράφηση και μέσω κινητού. Πρεπει να θέσεις σε εφαρμογή την αυλή συνταγογράφηση με το Αμκα σου. Γίνεται και μέσω του Τaxis.
Ναι αυτό είπα αλλά ισχύει μόνο για συνταγές που θα σού γράψουν από δω και έπειτα, όχι για παλιότερες.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
🥱 το έλεγξες ακικο η απλά googleάρεις και οτι βρίσκεις το ποστάρεις στο Esteki, με συτον τον τρόπο έχεις πρόσβαση στην πλατφόρμα του εοπυυ για φυσικοθεραπείες κοκ δε νομιζω γις ηλεκτρονική συντσγογρσφηση ;


....
εδω οι συντονιστές με τα κόκκινα γράμματα έχουν δίκιο αν μου δώσεις το αμκα αποκτώ πρόσβαση σε όλο το ιστορικό συνταγογραφσησης όποτε pm στελσεις πάντα με Δικια σου ευθύνη όποτε γενικα προσεχείς. Γενικα στο Ίντερνετ πρεπει να προσέχουμε. Αν δε μπορείς Με τον τρόπο του ακικο μπορείς να ζητήσεις συτο απο οποισδηποτε ιατρό που δουλεύει Και τον γνωριζεισ
ς. Αν με εμπιστεύεσαι μπορώ να σε βοηθήσω και εγώ
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
🥱 το έλεγξες ακικο η απλά googleάρεις και οτι βρίσκεις το ποστάρεις στο Esteki
Ναι focko όταν πήρα να παρω τα 100 ευρώ από τα γυαλιά το διαφήμιζε ο ΕΟΠΥΥ.

Μπορείς να κανείς και εναντίωση σε οποίο ιατρο χρησιμοποιεί το ΑΜΚΑ χωρίς την έγκριση σου.
94820623-B4B0-4A92-817F-7A8A434A9ADD.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
😮 οκ το θέμα ελειξε. Με τον τρόπο του ακικο υπάρχει πρόσβαση στα φάρμακα
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
😮 οκ το θέμα ελειξε. Με τον τρόπο του ακικο υπάρχει πρόσβαση στα φάρμακα
Ευχαριστω πολυ παιδια! Πολυ καλο αυτο ακικο αλλα δεν φαινονται ολα, εμενα οι γιατροι που πηγα προσφατα ειδαν ακομα και φαρμακα που μου χαν δωσει προηγουμενοι γιατροι χωρις συνταγη!!!!! Και το συγκεκριμένο που εψαχνα το χε δωσει χωρις συνταγη.
fockos εσυ βλεπεις και αναλυτικα τα ραντεβου και τι μου εδωσαν σε καθε ενα απο αυτα ακομα και οσα δεν συνταγογραφήθηκαν;
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ παιδια! Πολυ καλο αυτο ακικο αλλα δεν φαινονται ολα, εμενα οι γιατροι που πηγα προσφατα ειδαν ακομα και φαρμακα που μου χαν δωσει προηγουμενοι γιατροι χωρις συνταγη!!!!! Και το συγκεκριμένο που εψαχνα το χε δωσει χωρις συνταγη.
fockos εσυ βλεπεις και αναλυτικα τα ραντεβου και τι μου εδωσαν σε καθε ενα απο αυτα ακομα και οσα δεν συνταγογραφήθηκαν;
μπορώ να δω οσα περάστηκαν ηλεκτρονικά :/ στο συστημα ηλεκτρονικης συνταγράφησης.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
μπορώ να δω οσα περάστηκαν ηλεκτρονικά :/ στο συστημα ηλεκτρονικης συνταγράφησης.
Σε ευχαριστώ αν ειναι θα σου πω, αν και αυτα τα βλέπω νομιζω και εγω (αν και οχι ολα).
Μα πως οι γιατροι που πηγαν ειδαν ομως και οσα δεν περαστηκαν ηλεκτρονικα ξερεις;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ αν ειναι θα σου πω, αν και αυτα τα βλέπω νομιζω και εγω (αν και οχι ολα).
Μα πως οι γιατροι που πηγαν ειδαν ομως και οσα δεν περαστηκαν ηλεκτρονικα ξερεις;
δεν υπάρχιε περίπτωση να το είδαν ....
υποθέτω ότι είδαν αυτά που περάστηκαν ηλεκτροκινά και δεν εκτελέστηκαν στο φαρμακείο. Αυτό φαίνεται και βγαίνει ειδική ένδειξη δίπλα. (Συνταγογραφημένη) ενώ οι συνταγές που εκτελέστηκαν στο φαρμακείο ως (εκτελεσμένη)
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
υποθέτω ότι είδαν αυτά που περάστηκαν ηλεκτροκινά και δεν
oχι τα ειδαν! αφου μου ελεγαν και ποτε πηγα και τι πηρα σε συνταγη που δεν περαστηκε ηλεκτρονικα! Ειπαν τοτε πηρες αυτο και μετα τον Σεπτεμβρη της ιδιας χρονιας το ταδε που ταν απλα με κρεμα κορτιζονης δεν εγινε ποτε ηλεκτρονικη συνταγογράφηση. Σε ενα χαρτακι απλα μου το εγραψαν. Και για αυτο με το Σεπτέμβρη ειμαι σιγουρη 100 %, γιατι μονο μια κρεμα μου δωσαν τοτε και αυτη δεν ηθελε συνταγη.
Τι θες να σου πω εδω λεγαν ενα καρο πραγματα και εγω ειχα παθει σοκ, ενω τωρα που μπηκα να δω 1 αλοιφη μου ειχε συνταγογραφηθεί τα προηγουμενα χρονια ενω αυτοι μου αραδιαζαν ενα κατεβατο με 4-5 αλοιφες, οποτε ειναι σιγουρο πως βλεπαν πολλα περισσότερα απο οτι βλεπω εγω.
Ειπαν και ημερομηνιες. Πως ξεραν αυτοι πως τον Σεπτεμβρη του ταδε ετους πηγα και τι μου δωσαν; Φαινονται ολα στο ΑΜΚΑ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top