Σύγκρουση τρένων στα Τέμπη (28/2/23)

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι έχει αρχίσει να ξεχνιέται το θέμα.
 

arko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ο καθένας, όσο υπεύθυνο θεωρεί τον εαυτό του, τόσο θα συνεχίσει να το θυμάται. Προσωπικά, συμμετείχα σε εξαντλητικές πορείες με σκοπό αυτό το βίωμα να μου εντυπωθεί. Λέμε, ότι δεν χρειάζεται να γίνονται ανθρωποθυσίες για να αλλάξει κάτι. Γίναν ανθρωποθυσίες, το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να αλλάξουμε, ο καθένας στις μικρές ευθύνες του για να δημιουργηθεί πρόσφορο έδαφος, να απαιτήσουμε ΑΜΕΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο αναβρασμός, ειδικά με τις αδικαιολόγητες διακοπές των διαμαρτυριών από τους αστυνομικούς, είναι αισθητός. Ο κομματικός αναβρασμός δεν συγκρίνεται με τον λαϊκό. Το γεγονός ότι βλέπουμε τόσους νέους να οργίζονται σημαίνει ακριβώς ότι νοιάζονται για τη πατρίδα τους, ότι έχουν ελπίδα. Σε τέτοια ταραχή μπορεί να γίνει αλλαγή.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,917 μηνύματα.

Εννοείται πως δεν πρέπει να ξεχάσουμε. Ορίστε και μια εικονα από το κέντρο τηλεδιοίκησης της Λάρισας, που σύμφωνα με τον Γιώργη "λειτουργούσε απολύτως".

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,839 μηνύματα.
Γεια σας 🙋🏼‍♂️

Ήρθα να σας θυμίσω το που οδήγησε αυτός ο συναισθηματικός παρορμητισμος , αυτή η ενσυναίσθηση για 50 θανάτους ,το ποσό νοιαζόμαστε σαν κοινωνία και όλα αυτά τα ωραία

1)Τα κάναμε μαντάρα στις εκδηλώσεις,που στοιχίζουν χρήματα στο κράτος (=σε εμάς τους πολίτες μέσο φορολογίας κλπ κλπ)

2)Η κοινωνία επέστρεψε στην καθημερινότητα της Αγνώντας τους 50 θανάτους ( αλλά και τους υπόλοιπους που φεύγουν καθημερινά)

3) Η κοινωνία συνεχίζει να δείχνει αυτό που έλεγα ότι το βραχυπρόθεσμο οικονομικό όφελος-κοινωνικη πλεονεξία υπερτερεί των μακροπρόθεσμων κοινωνικών αρχών ,ευθύνης και αειφορίας. Συγγνώμη αλλά κανένας μας δεν θα σταματήσει το οικονομικό μηχάνημα για να δείξει ενσυναίσθηση και συμπαράσταση στην υπόλοιπη κοινωνία.

Έκαναν εκεί μια συνάντηση,είπαν εκεί δύο μπούρδες και τέλος

4) Railway Safety Regulator .... συνεχίζει να μην υπάρχει .Που είναι απ' τα πιο σημαντικά για να μειωθούν τα ατυχήματα


Όπως βλέπετε πάλι στα λόγια μου φτάσατε.Δεν άλλαξε τίποτα ΑΠΌΛΥΤΟΣ,είχαμε (είχατε για την ακρίβεια) ένα rollercoaster of emotions και αυτό ήταν .WOW επίτευγμα .

ΥΓ: Τελικά εγώ τι κόμμα να ψηφίσω? Βρέθηκε το ένοχο κόμμα ? :P


Με πολύ αγάπη για την κοινωνία που ζω ❤️
Nick890
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
H κοινωνία είναι τόσο υποκριτική μετά την τραγωδία που θέτω την εξής (ρητορική) ερώτηση: Ως ένδειξη πένθους, η κοινωνία πάει στο σκυλάδικο; Επίσης κάνει σεξ; Κάνει σεξ με πένθος; Πώς γίνεται αυτό; :dizzy2:

Οπότε επειδή η υποκρισία έχει και τα όριά της, η ίδια η ζωή δυστυχώς προχωράει ας σταματήσουμε την fake θλίψη και ας θρηνήσει και ας κιτρινίσει ο καθένας όπως τον βολεύει. Ο πραγματικός θρήνος σημαίνει ότι από εδώ και πέρα δεν ξαναυπάρξουν τέτοιες ασύμμετρες ασάφειες με νεκρούς ή θα μπορούσε να είναι μια ευκαιρία ώστε οι δουλειές και τα επαγγέλματα να μην είναι τόσο αεριτζίδικα. Κάτι δηλαδή, που δεν βλέπω να συμβαίνει, απλά προσπαθώ να βρω κουράγιο ότι θα αλλάξει κάπως η κοινωνία της ψευτιάς.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,839 μηνύματα.
H κοινωνία είναι τόσο υποκριτική μετά την τραγωδία που θέτω την εξής (ρητορική) ερώτηση: Ως ένδειξη πένθους, η κοινωνία πάει στο σκυλάδικο; Επίσης κάνει σεξ; Κάνει σεξ με πένθος; Πώς γίνεται αυτό; :dizzy2:

Οπότε επειδή η υποκρισία έχει και τα όριά της, η ίδια η ζωή δυστυχώς προχωράει ας σταματήσουμε την fake θλίψη και ας θρηνήσει και ας κιτρινίσει ο καθένας όπως τον βολεύει. Ο πραγματικός θρήνος σημαίνει ότι από εδώ και πέρα δεν ξαναυπάρξουν τέτοιες ασύμμετρες ασάφειες με νεκρούς ή θα μπορούσε να είναι μια ευκαιρία ώστε οι δουλειές και τα επαγγέλματα να μην είναι τόσο αεριτζίδικα. Κάτι δηλαδή, που δεν βλέπω να συμβαίνει, απλά προσπαθώ να βρω κουράγιο ότι θα αλλάξει κάπως η κοινωνία της ψευτιάς.
Θα ξανασυμβεί και θα δεις που όλοι θα πέσουν από τα σύννεφα και το ποσό ενσυναίσθηση έχουμε και όλα αυτά τα ωραία


Και δεν είναι η υποκρισία μόνο για αυτό το θέμα ,αλλά για κάθε παγκόσμιο θεμα ,πολέμους ,πανδημίες ,κλιματική αλλαγή κλπ κλπ

Είμαστε άνθρωποι θεωρούμε τον εαυτό μας υπεράνω όλων της φύσης ,έχουμε δικαιώματα (και όχι υποχρεώσεις ΟΕΟ) και απαιτούμε τα οποία προβλήματα δημιουργηθούν να λυθούν από μονα τους


Η υποκρισία στο μεγαλείο ...και όχι μόνο αυτό ,σου την λένε και από πάνω πόσο ψυχρός είσαι όταν λες την αλήθεια
 

arko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Θα ξανασυμβεί και θα δεις που όλοι θα πέσουν από τα σύννεφα και το ποσό ενσυναίσθηση έχουμε και όλα αυτά τα ωραία


Και δεν είναι η υποκρισία μόνο για αυτό το θέμα ,αλλά για κάθε παγκόσμιο θεμα ,πολέμους ,πανδημίες ,κλιματική αλλαγή κλπ κλπ

Είμαστε άνθρωποι θεωρούμε τον εαυτό μας υπεράνω όλων της φύσης ,έχουμε δικαιώματα (και όχι υποχρεώσεις ΟΕΟ) και απαιτούμε τα οποία προβλήματα δημιουργηθούν να λυθούν από μονα τους


Η υποκρισία στο μεγαλείο ...και όχι μόνο αυτό ,σου την λένε και από πάνω πόσο ψυχρός είσαι όταν λες την αλήθεια
Συμφωνώ αρκετά με όσα λες, τα περισσότερα είναι, όπως παρατηρώ, αλήθεια.
Δυο σχόλια.
Πρώτον, αναφέρεσαι σε α πληθυντικό στη νοοτροπία μας, αλλά ελπίζω να μη το χρησιμοποιείς μόνο για οικειότητα και να βάζεις τον εαυτό σου μέσα σε αυτό το σύνολο, αλλιώς κι αυτό είναι υποκρισία.
Δεύτερον, επειδή σε εκτιμώ για την ανοιχτότητά σου, θα στο πω κι εγώ ανοιχτά. Θα σε παραδεκτώ αν ξεφύγεις από τη περιγραφή της κατάστασης και προτείνεις λύσεις. Αλλιώς και η συμβολή σου μένει ουδέτερη.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,839 μηνύματα.
Συμφωνώ αρκετά με όσα λες, τα περισσότερα είναι, όπως παρατηρώ, αλήθεια.
Δυο σχόλια.
Πρώτον, αναφέρεσαι σε α πληθυντικό στη νοοτροπία μας, αλλά ελπίζω να μη το χρησιμοποιείς μόνο για οικειότητα και να βάζεις τον εαυτό σου μέσα σε αυτό το σύνολο, αλλιώς κι αυτό είναι υποκρισία.
Δεύτερον, επειδή σε εκτιμώ για την ανοιχτότητά σου, θα στο πω κι εγώ ανοιχτά. Θα σε παραδεκτώ αν ξεφύγεις από τη περιγραφή της κατάστασης και προτείνεις λύσεις. Αλλιώς και η συμβολή σου μένει ουδέτερη.
Αν διαβάσεις αλλά ποστ μου εδώ μέσα (δεν είναι πολλά ,δεν έχω κάνει διάλογο) έχω βάλει και τον εαυτό μου μέσα ,το κείμενο το έγραψα γιατί πριν κάτι εβδομάδες πέσανε όλοι να με φάνε με αυτά που έλεγα .....ενώ σήμερα αυτά που είπα ισχύουν λέξη προς λέξη

Δεύτερων,έχω αναφέρει και ότι και εμένα είτε είναι σε τρένο,είτε δεν ξέρω και εγώ τι και συμβεί κατι παρόμοιο δεν θα πέσω απ' τα σύννεφα γιατί ξέρω σε τι κόσμο ζω




Μια απ' τις πιο απλές σχετικές λύσεις είναι να δημιουργηθεί ένα Railway Safety Regulator Organisation το οποία είναι απ' τα πιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΆ σε τα ΜΜΜ .Σε κάθε ατύχημα πρέπει να εξετάζεται τι φταίει και τι αλλαγές πρέπει να γίνουν για να μειωθούν αυτά τα ατυχήματα (1400 είχες το 2021 ...αλίμονο αν δεν έχει και άλλα ) .

Δες πως αντιμετωπίζονται με έναν τέτοιο Safety Regulator.Ουτε η κοινωνία χρειάζεται να μπλέκεται,ούτε να σπάνε τις πλατείες ούτε τίποτα ,ήρεμα και ωραία βελτιώνεις την κατάσταση.Τα υπόλοιπα είναι τεχνικά θέματα και ας τα αφήσουμε στους ειδικούς που ξέρουν τα εκ των έσω
 

arko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Αν διαβάσεις αλλά ποστ μου εδώ μέσα (δεν είναι πολλά ,δεν έχω κάνει διάλογο) έχω βάλει και τον εαυτό μου μέσα ,το κείμενο το έγραψα γιατί πριν κάτι εβδομάδες πέσανε όλοι να με φάνε με αυτά που έλεγα .....ενώ σήμερα αυτά που είπα ισχύουν λέξη προς λέξη

Δεύτερων,έχω αναφέρει και ότι και εμένα είτε είναι σε τρένο,είτε δεν ξέρω και εγώ τι και συμβεί κατι παρόμοιο δεν θα πέσω απ' τα σύννεφα γιατί ξέρω σε τι κόσμο ζω




Μια απ' τις πιο απλές σχετικές λύσεις είναι να δημιουργηθεί ένα Railway Safety Regulator Organisation το οποία είναι απ' τα πιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΆ σε τα ΜΜΜ .Σε κάθε ατύχημα πρέπει να εξετάζεται τι φταίει και τι αλλαγές πρέπει να γίνουν για να μειωθούν αυτά τα ατυχήματα (1400 είχες το 2021 ...αλίμονο αν δεν έχει και άλλα ) .

Δες πως αντιμετωπίζονται με έναν τέτοιο Safety Regulator.Ουτε η κοινωνία χρειάζεται να μπλέκεται,ούτε να σπάνε τις πλατείες ούτε τίποτα ,ήρεμα και ωραία βελτιώνεις την κατάσταση.Τα υπόλοιπα είναι τεχνικά θέματα και ας τα αφήσουμε στους ειδικούς που ξέρουν τα εκ των έσω
Δεν έχω δει άλλες δημοσιεύσεις σου και γι' αυτό σου απευθύνθηκα. Θα μου άρεσε πολύ να ίσχυε ότι τελικά ένα ριμάδι ηλεκτρονικό σύστημα έλειπε. Ωστόσο, με αυτό αναδείχθηκαν τα πολιτικά αίτια που αυτό έλειπε. Δηλαδή, η σωστή ερώτηση μετά το τι έλειπε είναι το γιατί έλειπε. Οι κινητοποιήσεις γίνονται γι' αυτό το δεύτερο ερώτημα και για όλη την επιχείρηση συγκάλυψης που ακολούθησε μέσω των ΜΜΕ.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,108 μηνύματα.
Έλα ρε, μιλάει για "θυσίες" και κάνει πολιτική επί πτωμάτων ο Κούλης;

Πρώτη φορά το ξαναβλέπω.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,917 μηνύματα.
Το αναμενομενο απο αυτον,ειπε.
Αλλα θα σε μαλωσω.
Δεν το ειπες σωστα.

Δεν ειναι απλο σουργελο.
Ειναι ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΙΚΟ ΣΟΥΡΓΕΛΟ.


View attachment 113968

Ειλικρινά δεν ξέρω. Καλύτερα να κρύβονται και να τους ψάχνουμε, γιατί όταν μιλάνε τα κάνουν ακόμη χειρότερα απ'ό,τι είναι τα πράγματα και ο κόσμος αγανακτεί έτι περισσότερο. Η βλάμμένη η Βούλτεψη λέει με απόλυτη σοβαρότητα ότι δεν φτιάχτηκαν οι σιδηρόδρομοι επειδή λόγω κορονοιού δεν μπορούσαμε να εισάγουμε ούτε βίδες.

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,839 μηνύματα.
Η βλάμμένη η Βούλτεψη λέει με απόλυτη σοβαρότητα ότι δεν φτιάχτηκαν οι σιδηρόδρομοι επειδή λόγω κορονοιού δεν μπορούσαμε να εισάγουμε ούτε βίδες.
Γενικά δεν μπορούσαμε να εισάγουμε κάτι εύκολα ....η Κίνα ήταν απ' όλους σε απομόνωση απ' τα πάντα
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.
Λίστα με τα ονόματα των νεκρών:
1. Γιώργος Μπουρνάζης, 15 ετών
2. Αναστασία Παπαγγελή, 19 ετών
3. Θώμη Πλακιά, 20 ετών
4. Χρύσα Πλακιά, 20 ετών
5. Αναστασία Πλακιά, 20 ετών
6. Αναστάσιος Κουτσόπουλος, 21 ετών
7. Μαρία Θωμαή Ψαροπούλου, 21 ετών
8. Φραντσέσκα Μπέζα, 21 ετών
9. Γιώργος Παπάζογλου, 22 ετών
10. Ελένη Τσίντζα, 22 ετών
11. Ιορδάνης Αδαμάκης, 22 ετών
12. Κλαούντια Λάτα, 22 ετών
13. Αφροδίτη Τσιωμά, 23 ετών
14. Αγάπη Τσακλίδου, 23 ετών
15. Ιφιγένεια Μήτσκα, 23 ετών
16. Άγγελος Τηλκερίδης, 23 ετών
17. Ντένις Ρούτσι, 23 ετών
18. Κυπριανός Παπαϊωάννου, 23 ετών
19. Νικήτας Καραθεόδωρος, 23 ετών
20. Αναστασία Αδαμίδου, 24 ετών
21. Καλλιόπη Πορφυρίδου, 24 ετών
22. Δήμητρα-Ευαγγελία Καπετάνιου, 25 ετων
23. Ελισάβετ Χατζηβασιλείου, 26 ετών
24. Δημήτρης Ασλανίδης, 26 ετών
25. Νίκος Ναλμπάντης, 27 ετών
26. Σωτήρης Καραγεωργίου, 28 ετών
27. Ελπίδα Χούπα, 28 ετών
28. Γιάννης Καρασάββας, 28 ετών
29. Δημήτρης Οικού, 29 ετών
30. Παναγιώτης Χατζηχαραλάμπους, 29 ετών
31. Σοφία-Ελένη Ταχμαζίδου, 32 ετών
32. Δημήτρης Μασσάλης, 32 ετών
33. Βάιος Βλάχος, 34 ετών
34. Αθηνά Κατσάρα 34 ετών
35. Μοχάμεντ Εντρίς, 34 ετών
36. Σπύρος Βούλγαρης, 35 χρονών
37. Ιονέλ Κουλέλα, 35 ετών
38. Λένα Δουρμίκα, 39 ετών
39. Βάγια Μπλέκα, 42 ετών
40. Ιωάννης Βουτσινάς, 48 ετών
41. Ανδρέας Παυλίδης, 49 ετών
42. Μαρία Μουρτζάκη, 51 ετών
43. Βασίλειος-Κυριάκος Κώττας, 52 ετών
44. Βαγγέλης Μπουρνάζης, 54 ετών
45. Βασιλική Χλωρού, 55 ετών
46. Μαρία Εγούτ, 55 ετών
47. Γιάννης Τζοβάρας, 55 ετών
48. Χρυσούλα Κουκαριώτη, 56 ετών
49. Μαρία Μιάρη, 56 ετών
50. Γιώργος Φωτόπουλος, 57 ετών
51. Γιώργος Κουτσούμπας, 59 ετών
52. Παβλίνι Μπόζο, 62 ετών
53. Γιάννης Καριώτης, 63 ετών
54. Γιώργος Κυριακίδης, 67 ετών
55. Ευαγγελία Κουκαριώτη, 63 ετών
56. Σύριος μετανάστης ο οποίος ταυτοποιήθηκε μέσω δείγματος DNA που εστάλη από τον αδελφό του από την Ολλανδία.
57. Εριέττα 23 ετών αγνοείται.
Υπάρχει καταγγελία για 5 χρονων παιδί με τον πατέρα του 40 που δεν είναι εδώ και ίσως είναι νεκροί.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Λίστα με τα ονόματα των νεκρών:
1. Γιώργος Μπουρνάζης, 15 ετών
2. Αναστασία Παπαγγελή, 19 ετών
3. Θώμη Πλακιά, 20 ετών
4. Χρύσα Πλακιά, 20 ετών
5. Αναστασία Πλακιά, 20 ετών
6. Αναστάσιος Κουτσόπουλος, 21 ετών
7. Μαρία Θωμαή Ψαροπούλου, 21 ετών
8. Φραντσέσκα Μπέζα, 21 ετών
9. Γιώργος Παπάζογλου, 22 ετών
10. Ελένη Τσίντζα, 22 ετών
11. Ιορδάνης Αδαμάκης, 22 ετών
12. Κλαούντια Λάτα, 22 ετών
13. Αφροδίτη Τσιωμά, 23 ετών
14. Αγάπη Τσακλίδου, 23 ετών
15. Ιφιγένεια Μήτσκα, 23 ετών
16. Άγγελος Τηλκερίδης, 23 ετών
17. Ντένις Ρούτσι, 23 ετών
18. Κυπριανός Παπαϊωάννου, 23 ετών
19. Νικήτας Καραθεόδωρος, 23 ετών
20. Αναστασία Αδαμίδου, 24 ετών
21. Καλλιόπη Πορφυρίδου, 24 ετών
22. Δήμητρα-Ευαγγελία Καπετάνιου, 25 ετων
23. Ελισάβετ Χατζηβασιλείου, 26 ετών
24. Δημήτρης Ασλανίδης, 26 ετών
25. Νίκος Ναλμπάντης, 27 ετών
26. Σωτήρης Καραγεωργίου, 28 ετών
27. Ελπίδα Χούπα, 28 ετών
28. Γιάννης Καρασάββας, 28 ετών
29. Δημήτρης Οικού, 29 ετών
30. Παναγιώτης Χατζηχαραλάμπους, 29 ετών
31. Σοφία-Ελένη Ταχμαζίδου, 32 ετών
32. Δημήτρης Μασσάλης, 32 ετών
33. Βάιος Βλάχος, 34 ετών
34. Αθηνά Κατσάρα 34 ετών
35. Μοχάμεντ Εντρίς, 34 ετών
36. Σπύρος Βούλγαρης, 35 χρονών
37. Ιονέλ Κουλέλα, 35 ετών
38. Λένα Δουρμίκα, 39 ετών
39. Βάγια Μπλέκα, 42 ετών
40. Ιωάννης Βουτσινάς, 48 ετών
41. Ανδρέας Παυλίδης, 49 ετών
42. Μαρία Μουρτζάκη, 51 ετών
43. Βασίλειος-Κυριάκος Κώττας, 52 ετών
44. Βαγγέλης Μπουρνάζης, 54 ετών
45. Βασιλική Χλωρού, 55 ετών
46. Μαρία Εγούτ, 55 ετών
47. Γιάννης Τζοβάρας, 55 ετών
48. Χρυσούλα Κουκαριώτη, 56 ετών
49. Μαρία Μιάρη, 56 ετών
50. Γιώργος Φωτόπουλος, 57 ετών
51. Γιώργος Κουτσούμπας, 59 ετών
52. Παβλίνι Μπόζο, 62 ετών
53. Γιάννης Καριώτης, 63 ετών
54. Γιώργος Κυριακίδης, 67 ετών
55. Ευαγγελία Κουκαριώτη, 63 ετών
56. Σύριος μετανάστης ο οποίος ταυτοποιήθηκε μέσω δείγματος DNA που εστάλη από τον αδελφό του από την Ολλανδία.
57. Εριέττα 23 ετών αγνοείται.
Υπάρχει καταγγελία για 5 χρονων παιδί με τον πατέρα του 40 που δεν είναι εδώ και ίσως είναι νεκροί.
Τι έγκλημα ρε πούστη'μ, να μεγαλώνεις το παιδί σου και να στο στείλουν έτσι ...
πάνε να την βγάλουν "καθαρή" όλοι οι σοσιαλμπαχαλάκηδες, πάνε να συγκαλήψουν τις σοσιαλμανιακές κυβερνήσεις που διοίκησαν την χώρα όλα τα χρόνια: ΝΔ ΣΥΡΙΖΑΨ ΠΑΚΟΝΙΝαλλάζωΑΦΜ, ολες οι αριστερές σεχτες και τρομολάγνοι, χρυσαυγουλα, οι συνδικάλες, εργατοπατέρες εργατομητέρες, γσεεδες, αδεδυδες, ΟΛΟΙ, δεν είναι αθώοι , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΟΙ.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.

 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Τι έγκλημα ρε πούστη'μ, να μεγαλώνεις το παιδί σου και να στο στείλουν έτσι ...
πάνε να την βγάλουν "καθαρή" όλοι οι σοσιαλμπαχαλάκηδες, πάνε να συγκαλήψουν τις σοσιαλμανιακές κυβερνήσεις που διοίκησαν την χώρα όλα τα χρόνια: ΝΔ ΣΥΡΙΖΑΨ ΠΑΚΟΝΙΝαλλάζωΑΦΜ, ολες οι αριστερές σεχτες και τρομολάγνοι, χρυσαυγουλα, οι συνδικάλες, εργατοπατέρες εργατομητέρες, γσεεδες, αδεδυδες, ΟΛΟΙ, δεν είναι αθώοι , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΟΙ.

Εγω μεγαλε αθωος ειμαι.

Αν εσυ -και οποιος- νιωθεις ενοχος, προβλημα σου, να πας στο Ντογιακο να καταθεσεις.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Εγω μεγαλε αθωος ειμαι.

Αν εσυ -και οποιος- νιωθεις ενοχος, προβλημα σου, να πας στο Ντογιακο να καταθεσεις.
Σημασία δεν έχει τι νοιώθεις αλλά τι συνθήματα φώναξες και τι φταίει κατά την γνώμη σου,
συμφωνείς με γσεε αδεδυ σε αυτά που έλεγαν ας πούμε? Αυτό να μας πεις.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Σημασία δεν έχει τι νοιώθεις αλλά τι συνθήματα φώναξες και τι φταίει κατά την γνώμη σου,
συμφωνείς με γσεε αδεδυ σε αυτά που έλεγαν ας πούμε? Αυτό να μας πεις.
Συμφωνω με ΓΣΕΕ ΑΔΕΔΥ ως προς τι; Στο να υπαρχουν; Στο να φωναζουν συνθηματα;

Στο "Τρομοκρατια ειναι να ψαχνεις για δουλεια" ξερω γω οκ, συμφωνω, το εχω φωναξει.

Πιο πολλη ευθυνη εντοπιζω στο ποιοι "δεν φωναξαν" και επελεξαν να το βουλωσουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top