Ταινίες μικρού μήκους

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,846 μηνύματα.
Η καλύτερη ταινία μικρού μήκους που έχω δει είναι "ο άνθρωπος που τάιζε τον ίσκιο του" με την αγαπημένη μου Μαρία Κίτσου.
Προκρίθηκε και στα BAFTA. Ήταν πολύ βαθυστόχαστη και με πολύ ωραία μηνύματα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Η καλύτερη ταινία μικρού μήκους που έχω δει είναι "ο άνθρωπος που τάιζε τον ίσκιο του" με την αγαπημένη μου Μαρία Κίτσου.
Προκρίθηκε και στα BAFTA. Ήταν πολύ βαθυστόχαστη και με πολύ ωραία μηνύματα
Τι ειδους μηνύματα; Γιατί είναι βαθυστόχαστη;
 

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Toυ Βασίλη Τσιράκη.
Ο τίτλος είναι δανεισμένος από μία φράση που ακουγόταν στο Μετέωρο βήμα του πελαργού του Θ. Αγγελόπουλου και προερχόταν από δικό του στίχο:
«Μην ξεχνάς πως ήρθε η ώρα πάλι για ταξίδι. Ο άνεμος φυσά, τα μάτια σου μακριά».

 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
*..Επτά λεπτά για την διαφορετικότητα
με τους Μελέτη Γεωργιάδη και Θοδωρή Ασημάκη.


Βραβεία:
Καλύτερη ταινία μικρού μήκους στο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους Καλύτερη ταινία μικρού μήκους στο 12ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Πάτρας και ειδικό βραβείο Ειδική Μνεία στο Ευρωπαϊκό Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους στη Πεσκάρα Ειδική Μνεία στο 6ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Νάουσας Silber Metal στο Φεστιβάλ der Nationen Silber Metal στο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Des Nightkommerziellen Films
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top