Κουβεντούλα για μαγειρική και δίαιτα

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Λοιπόν εδώ θα γράφουμε τι μαγειρευουμε κάθε μέρα να παίρνουμε και ιδέες.

Λοιπόν ξεκινάω! Εγώ κάνω γεμιστά για μεσημέρι και για βράδυ τι άλλο, μαριναρω καλαμακια να τα ψησει ο συζυγος. Και λουκάνικα. Θα ρθουν και οι κουμπαροι μας. Καλη Τσικνοπέμπτη!!!
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
1709795870518.png


Μανιτάρια ψητά με μπρόκολο και αβοκάντο.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Εμείς θα τσικνισουμε μεσημέρι στο σπίτι γιατί η μητηρ δεν χωνεύει εύκολα🤣

Μοσχαράκι κοκκινιστό με πατάτες τηγανιτές, μπιφτεκακια κι πανσετες στο γκριλ.
Εννοείται τυροκαυτερες, ρετσινες κτλ κτλ

Και για σβήσιμο, ολο κι κάνα γλυκάκι θα παίξει.

Να περάσετε όμορφα όλοι!!
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,734 μηνύματα.
μαριναρω καλαμακια
Σε παρακαλώ πες τα σουβλάκια, δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική τα λέτε καλαμάκια αλλού στην Ελλάδα :laugh:

Εύχομαι να περάσετε όλοι τέλεια σήμερα! Να έχετε μια υπέροχη Τσικνοπέμπτη!
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Σε παρακαλώ πες τα σουβλάκια, δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική τα λέτε καλαμάκια αλλού στην Ελλάδα :laugh:

Εύχομαι να περάσετε όλοι τέλεια σήμερα! Να έχετε μια υπέροχη Τσικνοπέμπτη!
Τα σουβλάκια είναι αυτά με την πιτα 😋κανετε λάθος εσείς οι ομορφες εκεί πάνω 😌


🤣🤣
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Τα σουβλάκια είναι αυτά με την πιτα 😋κανετε λάθος εσείς οι ομορφες εκεί πάνω 😌


🤣🤣
Ας λήξει εδώ η συζήτηση γιατί είναι κρίμα να πιαστουμε εμείς οι βόρειοι με εσάς τωρα μέρα που είναι.

Φατε σκαστε και πείτε το κι φασολάδα, δε βαριέσαι!! :lol:
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εμείς θα τσικνισουμε μεσημέρι στο σπίτι γιατί η μητηρ δεν χωνεύει εύκολα🤣

Μοσχαράκι κοκκινιστό με πατάτες τηγανιτές, μπιφτεκακια κι πανσετες στο γκριλ.
Εννοείται τυροκαυτερες, ρετσινες κτλ κτλ

Και για σβήσιμο, ολο κι κάνα γλυκάκι θα παίξει.

Να περάσετε όμορφα όλοι!!
Γλυκακι δε σκέφτηκα να χω για το βράδυ... Καλά που το πες... Κάτι πρέπει να βγάλω...
Θα σκεφτώ 🤔
Καλη όρεξη τέλεια όλα 😊
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Θα πάω αργότερα να διαλέξω τι θα πάρω για το σπίτι. Καμιά μπριζόλα με κάνα λουκάνικο και πίτες σίγουρα θα παιχτεί.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Γλυκακι δε σκέφτηκα να χω για το βράδυ... Καλά που το πες... Κάτι πρέπει να βγάλω...
Θα σκεφτώ 🤔
Καλη όρεξη τέλεια όλα 😊
Αν θες γνώμη εμείς θα κάνουμε μια γρήγορη σοκολατοπιτα που γίνεται στο λεπτό!! Αν θες σου στέλνω συνταγή.
 

Fernando_A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Είμαι ο μόνος που έμαθα χτες ότι σήμερα είναι τσικνοπέμπτη?
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,734 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Αν θες γνώμη εμείς θα κάνουμε μια γρήγορη σοκολατοπιτα που γίνεται στο λεπτό!! Αν θες σου στέλνω συνταγή.
Ναι στείλε μου και ελπίζω να έχω τα υλικα! Ευχαριστώ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα πάω αργότερα να διαλέξω τι θα πάρω για το σπίτι. Καμιά μπριζόλα με κάνα λουκάνικο και πίτες σίγουρα θα παιχτεί.
Ο Σκλαβενίτης για σήμερα έχει βάλει όλα τα λουκάνικα -30%
Προλάβετε!!!!!
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Ναι στείλε μου και ελπίζω να έχω τα υλικα! Ευχαριστώ!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Εμείς θα παραγγείλουμε σουβλάκια 😇😇.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα πάω αργότερα να διαλέξω τι θα πάρω για το σπίτι. Καμιά μπριζόλα με κάνα λουκάνικο και πίτες σίγουρα θα παιχτεί.

Πολύ καλή επιλογή.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εμείς θα τσικνισουμε μεσημέρι στο σπίτι γιατί η μητηρ δεν χωνεύει εύκολα🤣

Μοσχαράκι κοκκινιστό με πατάτες τηγανιτές, μπιφτεκακια κι πανσετες στο γκριλ.
Εννοείται τυροκαυτερες, ρετσινες κτλ κτλ

Και για σβήσιμο, ολο κι κάνα γλυκάκι θα παίξει.

Να περάσετε όμορφα όλοι!!

Φανταστικό ακούγεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Φανταστικό ακούγεται.
Θα βάλω και φώτο όταν έρθει η ώρα!! 🌯
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εμείς θα παραγγείλουμε σουβλάκια 😇😇.
Επίσης τη καλύτερη δουλειά θα κάνετε, κι εμείς συνήθως αυτό κάνουμε, φέτος απλά μερακλωσαμε λίγο 🤣
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Θα βάλω και φώτο όταν έρθει η ώρα!! 🌯
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Επίσης τη καλύτερη δουλειά θα κάνετε, κι εμείς συνήθως αυτό κάνουμε, φέτος απλά μερακλωσαμε λίγο 🤣

Προσωπικά θα πάρω καλαμάκια κοτόπουλο καθώς χοιρινό τρώω ελάχιστα πλέον. Θεωρώ το Κοτόπουλο και το μοσχάρι πολύ πιο υγιεινά.😅😅
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Προσωπικά θα πάρω καλαμάκια κοτόπουλο καθώς χοιρινό τρώω ελάχιστα πλέον. Θεωρώ το Κοτόπουλο και το μοσχάρι πολύ πιο υγιεινά.😅😅
Εγώ δεν έχω θέμα, ανάλογα την όρεξη! Μαρεσει από το μαγαζί που προτιμώ με μπούτι κοτόπουλο σούβλας που κάνει, όλα τα λεφτά.
Και είμαι φαν της πανσετας πολύ 🌯
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,734 μηνύματα.
Top