Τρύπα στο αυτί με πιστόλι

Efthalia

Νεοφερμένος

Η Efthalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Έκανα τρύπα στο λοβο του αυτιού με πιστόλι και πάνω στην εβδομάδα με μια απότομη κίνηση μου βγήκε το σκουλαρίκι και έβαλα ένα άλλο κανονικό ασημί γιατί δεν έμπαινε με τίποτα το προηγούμενο! Μήπως πρέπει να πάω ξανά να μου βάλουν το κανονικο;θα προκύψει πρόβλημα;
 

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
πρεπει να προσεξεις το υλικο, τιτανιο ή stainless steel. οτιδηποτε φο μπορει να σου κανει μολυνση

επισης, καλυτερα να πας αλλου. με πιστολι κανουν μονο οι χασαπηδες πλεον. μονο βελονα
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με aye.Μακριά από πιστόλι,2 φορές έχω δοκιμάσει να κάνω τρύπες στα αυτιά με πιστόλι και τις δυο έπαθα μόλυνση ενώ πρόσεχα φουλ.1000 φορές καλύτερα βελόνα και ας είναι και πιο ακριβό.
 

Efthalia

Νεοφερμένος

Η Efthalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Απλά στην περιοχή μου αυτή την στιγμή δεν ήξερα κάποιον που κάνει με βελόνα σίγουρα είναι το καλύτερο. Απλώς είναι πολύ μικρό το χρονικό διάστημα που έμεινε το αρχικό σκουλαρίκι μέχρι να επουλωθεί η τρύπα και γι'αυτό φοβήθηκα
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Κανονικά οι τρυπες δεν θα πρέπει να γίνονται με πιστόλι. Πήγαινε σε ενα καλο μαγαζι, σε αυτα που κάνουν και ταττου. Παντα με βελονα!
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Έκανα τρύπα στο λοβο του αυτιού με πιστόλι και πάνω στην εβδομάδα με μια απότομη κίνηση μου βγήκε το σκουλαρίκι και έβαλα ένα άλλο κανονικό ασημί γιατί δεν έμπαινε με τίποτα το προηγούμενο! Μήπως πρέπει να πάω ξανά να μου βάλουν το κανονικο;θα προκύψει πρόβλημα;
Στην αρχή βάζουν τα μεγαλύτερης διαμέτρου σκουλαρίκια έτσι ώστε να ανοίξει η τρύπα πιο πολύ και πιο εύκολα, ώστε να μην κλείσει όταν το βγάλεις. Δε θα πάθεις κάτι αν έβαλες τώρα πιο λεπτό σκουλαρίκι, απλώς ακόμη και το ασήμι μπορεί να κάνει αλλεργία, είναι προτιμότερο το stainless steel όπως είπαν και οι προλαλήσασες. Συνέχισε να καθαρίζεις με φυσιολογικό ορό/αλατόνερο και αν δεις ότι σε πονάει/πρήζεται καλύτερα βγαλ' το για να αποφύγεις τη μόλυνση και ασ τη να κλείσει.
 

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Απλά στην περιοχή μου αυτή την στιγμή δεν ήξερα κάποιον που κάνει με βελόνα σίγουρα είναι το καλύτερο. Απλώς είναι πολύ μικρό το χρονικό διάστημα που έμεινε το αρχικό σκουλαρίκι μέχρι να επουλωθεί η τρύπα και γι'αυτό φοβήθηκα
δεν πειραζει, καλυτερα να ψαξεις περισσοτερο την επομενη φορα κι ας καθυστερησει η τρυπα. σου μιλαω εκ πειρας, εχω κανει 22+ τρυπες και αρκετες απο αυτες πηγαν λαθος, δεν αξιζει. φροντισε το οσο μπορεις τωρα και να εισαι σε επικοινωνια με καποιον αξιοπιστο piercer
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Βρε παιδιά εν οψει πανδημίας διάτρηση και δερματοστιξία δεν είναι υπο αναστολή ;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Βρε παιδιά εν οψει πανδημίας διάτρηση και δερματοστιξία δεν είναι υπο αναστολή ;
Από όσο ξέρω ναι,αλλά λογικά κάποιοι κάνουν και παράνομα δουλειά.Όπως συμβαίνει και με τις κοπέλες κάνουν πεντικιούρ-μανικιούρ(συνεχίζουν την δουλειά από το σπίτι)
 

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
υποψιαζομαι να εγινε σε τιποτα κοσμηματοπωλειο ή κατι παρεμφερες και οχι σε piercing studio
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα σοβαρά επαγγελματικά μαγαζιά, δεν κάνουν με πιστολάκι τη τρύπα, και το κυριότερο σε βάζουν και υπογράφεις. Δυστυχώς πριν 11 χρόνια, που ήταν μόδα για τα καλά να βάζουμε σκουλαρήκι στο αριστερό αυτί, γίνονταν με πιστολάκι και μεγαλώνοντας, κατάλαβα ότι από αυτό μπορούσες να πάθεις από μολύνσεις μέχρι ασθένεις και εγώ δεν ξέρω τι. Ίσως ήμασταν τυχεροί. Τι να πω. Γενικά να πηγαίνεις σε σοβάρά επαγγελματικά μαγαζιά

Γενικά όσο μπορείς καθαρό οινόπνευμα/αλατόνερο και συχνό καθημερινό καθάρισμα να μη μολυνθεί. Στη χειρότερη άστο να κλείσει και το ανοίγεις μετά από κανά 3μηνο-6μηνο
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βρε παιδιά εν οψει πανδημίας διάτρηση και δερματοστιξία δεν είναι υπο αναστολή ;
Tώρα ναι αλλά δεν ήταν όλη τη χρονιά, πχ εγώ πήγα Ιούλιο και Οκτώβρη, νομίζω πήγαινε λίγο μαζί με αντίστοιχες υπηρεσίες.
 

Efthalia

Νεοφερμένος

Η Efthalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τελικά η τρύπα δεν μου δημιούργησε μόλυνση απλώς αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως όταν το βγάζω να το καθαρίσω πιάνοντας την τρύπα γύρω γύρω υπάρχει ένα γρομπαλακι. Έχει να κάνει με μόλυνση η είναι φυσιολογικό;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top