Υπάρχει φιλία ανάμεσα σε στρειτ και γκευ άντρα ;

Andreas542

Νεοφερμένος

Ο Andreas542 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Έχουμε στην παρέα ένα κολλητό φιλαράκι και είμαστε όλοι παιδικοί φίλοι .Τελευταία γνώρισε τυχαία ένα παιδί που είναι γκευ (το έχει δηλώσει ) και από τότε έδεσαν παρά πολύ .Όλα καλά ως εδώ απλώς κάποια πράγματα μου φαίνονται λίγο περίεργα .Πάνε θέατρο οι δυο τους ,βγαίνουν και φωτογραφίζουν ο ένας τον άλλον όπως κάνουν οι κοπέλες και γενικώς ο φίλος αυτός αντιγράφει στο στυλ,στο ντύσιμο και στις συνήθειες τον νέο <<κολλητό >>και έχει κάπως αλλάξει .Μιλάνε και βρίσκονται συνέχεια και οκ μια χαρά είναι το άλλο το παιδί σε χαρακτήρα ,πολύ νορμαλ ,τον φέρνει και ατην παρέα ,απλώς μου φαίνεται περίεργο και γενικά δύσκολο να ταιριάξει ένα στρειτ αγόρι με ένα γκευ τόσο πολύ στις συνήθειες και στα θέλω .Δεν θα απέκλεια από παρέα κάποιον ,ούτε το λέω ρατσιστικά ,απλώς νιώθω ότι οι υπόλοιποι δεν βρίσκουμε κοινά στις συνήθειες .Και επίσης δεν μιλάω να είναι στα πλαίσια μιας μεγάλης παρέας ,αλλά οι δυο να γίνουν από το πουθενά αυτοκόλλητοι .
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Προφανώς κάτι παίζει μεταξύ τους και δεν γουστάρουν να σας το πουν. Πού κολλάς;
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Θεωρητικά μπορεί να υπάρξει φυσικά.

Στο θέμα της έλξης, δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα, γιατί οι ομοφυλόφιλοι δε γουστάρουν αυτόθροα όλους τους άντρες. Γι αυτό και αντίστοιχα μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας.

Όσο για τα κοινά ενδιαφέροντα, δεν είναι εντελώς απαραίτητα για μια καλή φιλία. Βέβαια μια κάποια συνάφεια πρέπει να υπάρχει, αλλά όχι και να ταυτίζονται. Εξάλλου δεν είναι και απίθανο ένας ομοφυλόφιλος να έχει πιο "αρρενωπά" ενδιαφέροντα, όπως ποδόσφαιρο, αμάξια κλπ, και ένας στρέιτ πιο "θηλυπρεπή". Άλλωστε, η ίδια η αντίληψη του ομοφυλόφιλου ως "θηλυπρεπούς" είναι συχνά στερεοτυπική - καρτουνίστικη, δεν ισχύει πάντα στην πράξη.

Παρόλα αυτά, αυτό που περιγράφεις ακούγεται παράξενο ακόμα και για φιλία μεταξύ στρέιτ αντρών, αφού λες σε ελάχιστο χρόνο έγιναν αυτοκόλλητοι, οπότε δεν αποκλείεται και απλά να παίζει κάτι μεταξύ τους.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Ναι υπάρχει με τη προϋπόθεση ότι ο gay αποκλειει και δε θεωρεί σε καμία περίπτωση του γούστου του σεξουαλικα τον str8. το λέω από εμπειρία μου με κολλητούς. τρεις άντρες είχα κολλητούς από δημοτικό μέχρι λύκειο, ουδέποτε τους καψουρευτικα. Τους str8 άντρες που γούσταρα δεν τους έκανα ποτέ κοντινούς φίλους.
 

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Οι δυο καλύτεροι φιλοι της ζωης μου ήταν (και είναι ακομα) γκευ. Δυστυχώς τους έχασα όταν με ερωτευτηκαν. Απαντώντας στην ερωτηση του θρέντ λοιπόν εγώ θα ελεγα σαφώς πως "ναι". Δυστυχώς απο τη δικη τους πλευρά, στη δικη μου περιπτωση τουλαχιστον, αποδείχτηκε πως "οχι".
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Έχουμε στην παρέα ένα κολλητό φιλαράκι και είμαστε όλοι παιδικοί φίλοι .Τελευταία γνώρισε τυχαία ένα παιδί που είναι γκευ (το έχει δηλώσει ) και από τότε έδεσαν παρά πολύ .Όλα καλά ως εδώ απλώς κάποια πράγματα μου φαίνονται λίγο περίεργα .Πάνε θέατρο οι δυο τους ,βγαίνουν και φωτογραφίζουν ο ένας τον άλλον όπως κάνουν οι κοπέλες και γενικώς ο φίλος αυτός αντιγράφει στο στυλ,στο ντύσιμο και στις συνήθειες τον νέο <<κολλητό >>και έχει κάπως αλλάξει .Μιλάνε και βρίσκονται συνέχεια και οκ μια χαρά είναι το άλλο το παιδί σε χαρακτήρα ,πολύ νορμαλ ,τον φέρνει και ατην παρέα ,απλώς μου φαίνεται περίεργο και γενικά δύσκολο να ταιριάξει ένα στρειτ αγόρι με ένα γκευ τόσο πολύ στις συνήθειες και στα θέλω .Δεν θα απέκλεια από παρέα κάποιον ,ούτε το λέω ρατσιστικά ,απλώς νιώθω ότι οι υπόλοιποι δεν βρίσκουμε κοινά στις συνήθειες .Και επίσης δεν μιλάω να είναι στα πλαίσια μιας μεγάλης παρέας ,αλλά οι δυο να γίνουν από το πουθενά αυτοκόλλητοι .
Προφανως υπαρχει καποιο φλερτ μεταξυ τους.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Νομίζω πως στους άντρες υπάρχει, ναι. Βεβαια στο παραδειγμα που λες και με΄να κάπως περίεργα μου φαίνονται. Αλλά οι άντρες, απ όσο τους ξέρω, ξεχωρίζουν εντελώς το ερωτικό απ το φιλικό.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,905 μηνύματα.
Γιατί να μην υπάρχει; Είναι σα να λέτε ότι δεν υπάρχει φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας.. Δεν νομίζω όλοι να σκέφτονται έτσι, εγώ έχω πολλές φίλες ομοφυλόφιλες
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Γιατί να μην υπάρχει; Είναι σα να λέτε ότι δεν υπάρχει φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας..
Λιγοι αντρες εχουν πραγματικη φιλια με γκει ή γυναικα. Και εννοω ΦΙΛΙΑ οχι καφεδες να περναει η ωρα και τετοια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top