Φιλίες

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
[...]
Κι εγώ π.χ. είχα δύο πολύ καλούς φίλους από το σχολείο, στην πορεία όμως ο ένας έγινε gay κι άρχισε να καβαλιέται από πίσω κι ο άλλος έφυγε σε επαρχιακή πόλη για δουλειά και από ένα "ετήσιο συμβόλαιο" έφτασε σήμερα να είναι 5 χρόνια στην ίδια εταιρία, να έχει βρει έναν κουβά 160 κιλών για γυναίκα που τον έχει με την παντόφλα και να έχει 2 παιδιά!:P
Έτσι λοιπόν ως εργένης, straight και λάτρης του ωραίου φύλου πως θα μπορούσα να συνεχίσω να έχω φιλική σχέση μ' αυτούς τους 2 ανθρώπους;:rolleyes:
Δε μπορώ να καταλάβω πως έχεις φιλικές σχέσεις με άτομα "διαφορετικά" από εσένα, αλήθεια...τι κάνετε;Τι λέτε;

Μην ανησυχείς, ο gay δεν θα στον χώσει. Εγω έχω gay γνωστούς και είμαι μια χαρά. Ουδέποτε με πίεσαν για να με γαμήσουν (αν και δε θα με χάλαγε, μια ζωή ζεις).

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να φοβόμαστε και την ανάσα του αλλουνού επειδή πηδιέται αλλιώς. Κι εγω έχω περάσει απ ολα τα στάδια στο συγκεκριμένο θέμα με σκέψεις και αμφιβολίες και κατέληξα ότι ο τωρινός τρόπος σκέψης μου με ικανοποιεί περισσότερο.

Τώρα όσο για τον κουβά 160 κιλών, τις παντόφλες και τα 5 χρόνια στην εταιρία, τι να πω. Εχουμε όντως όλοι εδω κοινούς φίλους.

Αν και οι χοντρές είναι τέλειες στο κρεβάτι. Βγάζουν πάθος. Μην είσαι τόσο narrow minded. Αρκεί να μη τους γλύψεις τον κώλο και σε κλάσουν στη γλώσσα, θα τρως σουβλάκια μετά από ένα μήνα και θα γεύεσαι σκατό.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
1)Μην ανησυχείς, ο gay δεν θα στον χώσει. Εγω έχω gay γνωστούς και είμαι μια χαρά. Ουδέποτε με πίεσαν για να με γαμήσουν (αν και δε θα με χάλαγε, μια ζωή ζεις).

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να φοβόμαστε και την ανάσα του αλλουνού επειδή πηδιέται αλλιώς. Κι εγω έχω περάσει απ ολα τα στάδια στο συγκεκριμένο θέμα με σκέψεις και αμφιβολίες και κατέληξα ότι ο τωρινός τρόπος σκέψης μου με ικανοποιεί περισσότερο.

Μην το λες αυτό γιατί περάσαμε και μια εφταήμερη στο ίδιο δωμάτιο σε διπλό κρεβάτι (τότε ακόμα για γυναίκες ψαχνόταν)...λες να είμαι διακορευμένος και να μην το ξέρω;:lol:

Κατά τ' άλλα άλλο να έρθει κάποιος φίλος σου και να σου πει "ξέρεις Valder, μου αρέσουν οι άντρες κ.λπ." και άλλο να το μαθαίνεις από σπόντα!

Στην πρώτη περίπτωση είσαι gay...
Τους αξιοπρεπείς gay που τα έχουν καλά με τον εαυτό τους, δε ντρέπονται γι' αυτό που είναι κ.λπ. τους σεβόμεθα...
Αν και οι χοντρές είναι τέλειες στο κρεβάτι. Βγάζουν πάθος. Μην είσαι τόσο narrow minded

Μια ζωή σνόμπαρα τις χοντρές ώσπου είπα να δοκιμάσω πριν κάνα χρόνο με μια χοντρούλα μεν, κουκλάρα δε...προσυπογράφω!
Κι επίσης να πούμε εδώ ότι οι χοντρές έχουν πολύ καλύτερη σεξουαλική ζωή από τα "μοντέλα" του facebook και του instagram!;)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Μην το λες αυτό γιατί περάσαμε και μια εφταήμερη στο ίδιο δωμάτιο σε διπλό κρεβάτι (τότε ακόμα για γυναίκες ψαχνόταν)...λες να είμαι διακορευμένος και να μην το ξέρω;:lol:

Κατά τ' άλλα άλλο να έρθει κάποιος φίλος σου και να σου πει "ξέρεις Valder, μου αρέσουν οι άντρες κ.λπ." και άλλο να το μαθαίνεις από σπόντα!

Στην πρώτη περίπτωση είσαι gay...
Τους αξιοπρεπείς gay που τα έχουν καλά με τον εαυτό τους, δε ντρέπονται γι' αυτό που είναι κ.λπ. τους σεβόμεθα...

Μπορεί να ντρεπόταν, άστο δεν ξέρεις τι σκέφτεται καθένας και το κρύβει, ας το αφήσουμε δω.


Μια ζωή σνόμπαρα τις χοντρές ώσπου είπα να δοκιμάσω πριν κάνα χρόνο με μια χοντρούλα μεν, κουκλάρα δε...προσυπογράφω!
Κι επίσης να πούμε εδώ ότι οι χοντρές έχουν πολύ καλύτερη σεξουαλική ζωή από τα "μοντέλα" του facebook και του instagram!;)

Αδερφέ μου, έτσι μπράβο. Κατι ξερω που λεω, χοντρούλες όμορφες! Άριστες είναι. Οι ωραιότερες γυναίκες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Κι εγώ π.χ. είχα δύο πολύ καλούς φίλους από το σχολείο, στην πορεία όμως ο ένας έγινε gay κι άρχισε να καβαλιέται από πίσω κι ο άλλος έφυγε σε επαρχιακή πόλη για δουλειά και από ένα "ετήσιο συμβόλαιο" έφτασε σήμερα να είναι 5 χρόνια στην ίδια εταιρία, να έχει βρει έναν κουβά 160 κιλών για γυναίκα που τον έχει με την παντόφλα και να έχει 2 παιδιά!:P
Έτσι λοιπόν ως εργένης, straight και λάτρης του ωραίου φύλου πως θα μπορούσα να συνεχίσω να έχω φιλική σχέση μ' αυτούς τους 2 ανθρώπους;:rolleyes:
Δε μπορώ να καταλάβω πως έχεις φιλικές σχέσεις με άτομα "διαφορετικά" από εσένα, αλήθεια...τι κάνετε;Τι λέτε;
Στην πορεία δεν νομίζω να έγινε gay, απλώς εσύ το έμαθες στην πορεία :P.
Προσωπικά η παρέα μου είναι όλοι στρειτ με σχέσεις αγόρια και κορίτσια, δεν έχω gay φίλους, παρά γνωστούς απλώς. Μέχρι να μάθεις για τη σεξουαλικότητά του δεν νομίζω είχατε πρόβλημα επικοινωνίας, ούτε αφού έμαθες να άλλαζε κάτι στην επικοινωνία και στις απόψεις του :P. Απλώς ίσως να σκέφτηκες μήπως σε στοχοποιήσουν οι υπόλοιποι ως gay, επειδή κάνεις παρέα με gay άτομο.

Φιλικά από άτομο που καβαλιέται από πίσω όπως λες εδώ και χρόνια :P
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Στην πορεία δεν νομίζω να έγινε gay, απλώς εσύ το έμαθες στην πορεία :P.
Προσωπικά η παρέα μου είναι όλοι στρειτ με σχέσεις αγόρια και κορίτσια, δεν έχω gay φίλους, παρά γνωστούς απλώς. Μέχρι να μάθεις για τη σεξουαλικότητά του δεν νομίζω είχατε πρόβλημα επικοινωνίας, ούτε αφού έμαθες να άλλαζε κάτι στην επικοινωνία και στις απόψεις του :P. Απλώς ίσως να σκέφτηκες μήπως σε στοχοποιήσουν οι υπόλοιποι ως gay, επειδή κάνεις παρέα με gay άτομο.

Φιλικά από άτομο που καβαλιέται από πίσω όπως λες εδώ και χρόνια :P

Ναι δεν αποκλείεται να το έπαιζε straight για να μας ρίχνει στάχτη στα μάτια...όλα να τα περιμένεις!:rolleyes:
Εγώ έχω σοβαρό θέμα γενικά με όσους ντρέπονται γι' αυτό που είναι, είτε είναι gay είτε κοντοί είτε χοντροί είτε φαλακροί είτε οτιδήποτε μπορεί να θεωρούν οι ίδιοι "άξιο ντροπής"!
Εσένα δηλαδή ως gay πως θα σου φαινόταν αν π.χ. είχες σχέση μ' αυτόν και δεν έβγαινε μαζί σου, δε σε γνώριζε στον κύκλο του και γενικότερα ντρεπόταν να σε παρουσιάσει οπουδήποτε ως το "δεσμό" του;Θα σου άρεσε;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δυστυχώς γνωρίζω αρκετό κόσμο που είναι gay οι οποίοι είτε παρουσιάζονται ως στρειτ χωρίς σχέση είτε έχουν σχέση με κοπέλα (αυτό είναι το χειρότερο θεωρώ για μένα, μιας και κοροϊδεύεις πρώτα την κοπέλα και ύστερα και εσένα τον ίδιο). Το να είσαι gay σε μια κοινωνία με όχι και τόσο θετικές απόψεις ως προς τον σεξουαλικό προσανατολισμό δεν θα έλεγα πως το να προσποιείσαι τον στρειτ είναι τόσο κακό. Για να είμαι ειλικρινής δεν γνωρίζω πώς είναι να προσποιείσαι σε μια σχέση με γυναίκα ή γενικά να φλερτάρεις και να λες {δες ένα ωραίο γκομενάκι, πωωωω τι κωλ..... είναι αυτός κλπ} αλλά να καταπιέζεσαι χωρίς να τα πιστεύεις όσα λες.

Έχω σχέση κάποια χρόνια με το σύντροφό μου, μαζί θα βγούμε δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις ότι είμαστε ζευγάρι (αν και το αστείο είναι όταν πάμε σε κάποιο club ή μπαρ και έρχονται να μας μιλήσουν κοπέλες όπου κάνουμε και πλάκα μαζί τους αλλά θα τους πούμε ότι έχουμε σχέση, άσχετα που πολλές δεν το πιστεύουν και θεωρούν ότι τις κοροϊδεύουμε). Από θέμα συμπεριφοράς / εμφάνισης κλπ είμαστε εντελώς και οι 2 αρρενωποί.
Το γνωρίζει και ο δικός μου και ο δικός του κύκλος και μπορώ να πω πως αυτό που θεωρώ ότι ενοχλεί περισσότερο τον κόσμο είναι η θυληπρέπεια που ενδεχομένως να δείχνουν ορισμένοι gay. Αυτό πιστεύει τους στοχοποιεί πιο έντονα και δέχονται επικριτικά σχόλια ή ακόμα και βίαιες αντιδράσεις δυστυχώς. Αυτό πρέπει να μάθει ο κάθε άνθρωπος να αποδέχεται τη διαφορετικά όχι μόνο στη σεξουαλική έλξη αλλά και στην εμφάνιση, στο ντύσιμο, τη συμπεριφορά. Θεωρώ πολύ πιο πιθανόν να βρίσουν/κοροϊδέψουν έναν gay με βαμμένα νύχια ή μακιγιάζ από κάποιον που έχει πιο αρρενωπή εμφάνιση.
Ξέρω άτομα τα οποία έχουν σχέση (είναι gay) αλλά δεν αισθάνονται οκ με το να το μοιραστούν με δικούς τους ανθρώπους ή να κυκλοφορούν έξω όπως κάθε ζευγάρι, όχι γιατί ντρέπονται γι' αυτό που είναι ή για τον σύντροφό τους, αλλά γιατί φοβούνται τις αντιδράσεις του κόσμου. Καταπιέζονται λόγω τρίτων ατόμων. Δυστυχώς στην χώρα μας δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τα ίδια μυαλά....
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ναι δεν αποκλείεται να το έπαιζε straight για να μας ρίχνει στάχτη στα μάτια...όλα να τα περιμένεις!:rolleyes:
Εγώ έχω σοβαρό θέμα γενικά με όσους ντρέπονται γι' αυτό που είναι, είτε είναι gay είτε κοντοί είτε χοντροί είτε φαλακροί είτε οτιδήποτε μπορεί να θεωρούν οι ίδιοι "άξιο ντροπής"!
Εσένα δηλαδή ως gay πως θα σου φαινόταν αν π.χ. είχες σχέση μ' αυτόν και δεν έβγαινε μαζί σου, δε σε γνώριζε στον κύκλο του και γενικότερα ντρεπόταν να σε παρουσιάσει οπουδήποτε ως το "δεσμό" του;Θα σου άρεσε;
Δεν ξέρεις τι έχει περάσει και τι περνάει ο καθένας όμως, όπως είπε πριν κι ο Βάλντερ. Όταν έχεις μεγαλώσει πιστεύοντας πως αυτό που είσαι είναι λάθος και νιώθεις ενοχές για αυτό, δεν είναι απόλυτα συνειδητή επιλογή η ντροπή.
 
Top