• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Χοληστερίνη

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Για τι τιμές μιλαμε;
Αιματολογικές 2020
Ολική 164
Τριγλυκερίδια 60
HDL 52
LDL 101

Αιματολογικές 2021 (χωρίς να χειροτερέψει η διατροφή μου αλλά αντίθετα τη βελτίωσα με συνέπεια να χάσω κιλά)
Ολική 201
Τριγλυκερίδια 59
HDL 55
LDL134

Αιματολογικές 2022
Ολική 228
Τριγλυκερίδια 53
HDL 66
LDL 152
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Αιματολογικές 2020
Ολική 164
Τριγλυκερίδια 60
HDL 52
LDL 101

Αιματολογικές 2021 (χωρίς να χειροτερέψει η διατροφή μου αλλά αντίθετα τη βελτίωσα με συνέπεια να χάσω κιλά)
Ολική 201
Τριγλυκερίδια 59
HDL 55
LDL134

Αιματολογικές 2022
Ολική 228
Τριγλυκερίδια 53
HDL 66
LDL 152

Στο ιδιο εργαστήριο γίναν οι εξετάσεις ;
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Νηστικός;
 

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήμερα έκανα και εγώ.11 ώρες νηστικός
Με όλα αυτά που έχω φάει ...
Καλη μου τύχη :)
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Έχεις ελέγξει ποτέ τον θυρεοειδή ;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.
Πάντως η hdl σου 66 μου φαίνεται πολύ καλή για τα δικά μου δεδομένα. Καπνίζεις;
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Πάντως η hdl σου 66 μου φαίνεται πολύ καλή για τα δικά μου δεδομένα. Καπνίζεις;
Όχι. Ούτε πίνω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μου ήρθε φλασιά. Πήρα για 10 ημέρες ένα αντισταμινικό, που το σταμάτησα βέβαια μία ή δύο βδομάδες πριν πάω για αιματολογικές. Στις παρενέργειες λέει αύξηση λιπιδίων στο αίμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Αιματολογικές 2020
Ολική 164
Τριγλυκερίδια 60
HDL 52
LDL 101

Αιματολογικές 2021 (χωρίς να χειροτερέψει η διατροφή μου αλλά αντίθετα τη βελτίωσα με συνέπεια να χάσω κιλά)
Ολική 201
Τριγλυκερίδια 59
HDL 55
LDL134

Αιματολογικές 2022
Ολική 228
Τριγλυκερίδια 53
HDL 66
LDL 152
Άμα κάνεις πάντως τους δείκτες LDL/HDL, TG/ΗDL , ΟΛΙΚΗ/HDL φαίνεσαι πιο υγιής τώρα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,818 μηνύματα.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Όχι. Ούτε πίνω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μου ήρθε φλασιά. Πήρα για 10 ημέρες ένα αντισταμινικό, που το σταμάτησα βέβαια μία ή δύο βδομάδες πριν πάω για αιματολογικές. Στις παρενέργειες λέει αύξηση λιπιδίων στο αίμα.

Τιμες ολικησ χοληστερίνης γύρω στα 200 ανιχνεύονται σε πολλα άτομα.
Η χοληστερίνη σ γενικα βρίσκεται σε καλα επίπεδα, ο αθηρωματικος δείκτης βρίσκεται κατω από 3.00, και εφόσον διαγεις έναν υγιή τροπο ζωή κατά Τ αλλα, δεν υπάρχει κανένας λογος ανησυχίας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top