Χορός..μήπως μεγάλη?

Manuela98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Manuela98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Γεια σας!! Είχα γράψει πριν μέρες για ένα διαφορετικό θέμα αλλά σήμερα θα πω κάτι άλλο!! Είχα όνειρο ζωής να ασχοληθω με τον σύγχρονο χορό μέχρι και το cheerleading. Ωστόσο ποτέ δεν έπαιρνα την απόφαση. Κάτι με σταματούσε. Είμαι 23 ετών ... Θέλω πολύ να το τολμήσω τώρα αλλά φοβάμαι μήπως είμαι μεγάλη για να ξεκινήσω κάτι τέτοιο. Όχι ότι ειμαι μεγάλη γενικά αλίμονο!! Φοβάμαι όμως πως αν το ξεκινήσω σε αυτή την ηλικία δεν θα μπορέσω να το φτάσω στο επίπεδο που θέλω...καθώς οι περισσότερες το ξεκινάν σε πολύ μικρότερη ηλικια!! Έχετε παρόμοιες εμπειρίες? Θα μου δίναν αρκετή ώθηση μπορώ να πω! Ποιια η γνώμη σας?
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αφου το θελεις τοσο πολυ ,γνωμη μου ειναι να πας και να δοκιμασεις,δεν εισαι μεγαλη και τοσο ελεος.
Ασε τι κανουν οι αλλοι.Το δικο σου θελω να ακους.Το θελεις πολυ?Για μενα ειναι ναι,κυνηγησε το.
Ξερω μια φιλη που ξεκινησε μαθηματα ναι στα 23 της και μπαλετο και μη γελασεις καθολου,φυσικα και πηγε σε αναλογο τμημα,και φυσικα μου λεει ηταν ενα παιδικο μου ονειρο,δεν την αφησαν οι γονεις της το ειχε απωθημενο καταλαβες,λοιπον μου ειπε κατι στο λεω (για να ξερεις τι τυχον θα αφησεις),μου ειπε οταν τη ρωτησα πως πας?αν ειχε αρνησεις καταλαβες,σιγουρα δυσκολιες υπαρχουν,μου λεει ¨απελευθερωθηκα! και πλεον γυριζω αλλος ανθρωπος στο σπιτι μετα το μαθημα"
Γιατι?Γιατι το ειχε ονειρο,το ηθελε πολυ.
Κυνηγησε το καλη μου φιλη και οτι βγει.Εξαλλου το προσπαθησες,δεν το αφησες διχως να δοκιμασεις.
Ελα τωρα εδω πανε 55αρες και μαθαινουν ζουμπα και ειναι μια χαρα !
Να πας ναι και φυσικα να το ευχαριστηθεις!
Απο μενα να εισαι καλα και να περνας ομορφα!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Manuela98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Manuela98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Αφου το θελεις τοσο πολυ ,γνωμη μου ειναι να πας και να δοκιμασεις,δεν εισαι μεγαλη και τοσο ελεος.
Ασε τι κανουν οι αλλοι.Το δικο σου θελω να ακους.Το θελεις πολυ?Για μενα ειναι ναι,κυνηγησε το.
Ξερω μια φιλη που ξεκινησε μαθηματα ναι στα 23 της και μπαλετο και μη γελασεις καθολου,φυσικα και πηγε σε αναλογο τμημα,και φυσικα μου λεει ηταν ενα παιδικο μου ονειρο,δεν την αφησαν οι γονεις της το ειχε απωθημενο καταλαβες,λοιπον μου ειπε κατι στο λεω (για να ξερεις τι τυχον θα αφησεις),μου ειπε οταν τη ρωτησα πως πας?αν ειχε αρνησεις καταλαβες,σιγουρα δυσκολιες υπαρχουν,μου λεει ¨απελευθερωθηκα! και πλεον γυριζω αλλος ανθρωπος στο σπιτι μετα το μαθημα"
Γιατι?Γιατι το ειχε ονειρο,το ηθελε πολυ.
Κυνηγησε το καλη μου φιλη και οτι βγει.Εξαλλου το προσπαθησες,δεν το αφησες διχως να δοκιμασει.
Ελα τωρα εδω πανε 55αρες και μαθαινουν ζουμπα και ειναι μια χαρα !
Να πας ναι και φυσικα να το ευχαριστηθεις!
Απο μενα να εισαι καλα και να περνας ομορφα!
Σε ευχαριστώ είσαι τόσο γλυκιά 💖
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Myrtilo

Νεοφερμένος

Η Myrtilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γειά σου 😊

Και εγώ κοντά στην ηλικία σου άρχισα τον χορό. Χρειάστηκα λίγο περισσότερη δουλειά, συγκριτικά με άτομα με ταλέντο(προφανώς), χρόνια στην πλάτη τους και ευλυγισία αλλά υπάρχει εξέλιξη.

Το θέμα είναι να βάλεις ρεαλιστικούς στόχους και να παλέψεις ουσιαστικά για αυτούς. Και αυτό που κάνεις να σε ευχαριστεί, μην σου γίνει εμμονή γιατί μετά δεν θα σου αρέσει.

Τελικά, ξεκίνησες;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 26 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top