4 μέρες πριν το γάμο έψαχνε στο facebook τον πρώην της

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
"Μπα, τι εγινε βρε; Μου στελνεις τη νεα σου επαγγελματικη καρτα για να δω οτι πλεον εχεις 2 επωνυμα και να υποθεσω οτι παντρευεσαι;;". Με το που βλεπει την απαντηση αυτη, η συντροφος μου αρχιζει να βγαινει εκτοσ εαυτου, κλεινει αμεσα το λαπτοπ και φευγει απο το σπιτι μας μεσα σε δευτερολεπτα, σχεδον σαν κυνηγημενη.

Φιλαράκο, τα υπολοιπα που έγραψες είναι αδιάφορα. Το ζουμί είναι εδώ.
Μισό λεπτό να στο εξηγήσω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τι θα έκανα εγώ (και εννοώ εγώ) στην περίπτωσή σου...

Χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω αλλά θα γίνει αυτό έτσι κι αλλιώς, η γκόμενα δεν είναι σοβαρή
ή τουλάχιστον έχει φάει φλας με τον τύπο. Ποια σοβαρή γυναίκα ετοιμάζεται για γάμο και μαλακίζεται
αριστερά δεξιά χωρίς (τουλάχιστον) κάλυψη; τουλάχιστον ας έπαιζε κρυφά.
Καλύτερα για'σένα που έπεσες σε γκασμά γιατί ότι γράφει δεν ξεγράφει. Είσαι τυχερός μάγκα μου.
Είναι πασιφανές ότι τον τσιγκλάει χονδρά δείχνοντάς του ότι τον γουστάρει όσο δεν πάει.
Ο τύπος φαίνεται από την απάντηση κι από την αντιδρασή της, ότι την έχει πάρει στο ψιλό
κι ότι είναι σε θέση ισχύος.
Αυτή του λέει έμμεσα αλλά ρητά ότι προχωρά σε σημαντική απόφαση ζωής και δύο τα τεινά.
Είτε τον καλεί για να την σενιάρει σαν αποχαιρετιστήριο, είτε τον θέλει τόσο πολύ
που σε έκανε όχημα/δόλωμα. Σκληρό έτσι;
να παίζει νάζι για να ζηλέψεις το ξεχνάμε γιατί εδώ βλέπω σε πάνε σαν πρόβατο στην σφαγή.
Συνεπώς κι επειδή ολοι βλέπουμε αλλά διαλέγουμε τι βλέπουμε (άρα κι εσύ), αν ήμουν στην θέση σου
(δεν υπάρχει έλεος, πρόκειται για προδοσία)
θα τσάκιζα τον γάμο και θα το έπαιζα μουγγός αφήνοντας να δεις την εξέλιξη.
Δηλαδή κράτα την ως γκόμενα για αυτό που καταλαβαίνεις (σεξ κι αν τυχόν έχεις πλέον διάθεση).
Βγάλε τα βίτσια σου πάνω της και μετά έξω από την πόρτα με στυλ απαξίωσης.
Αυτό επειδή πιθανόν δεν θα αντέξεις εύκολα να την σουτάρεις άμεσα, οπότε διέλυσέ την πρώτα.
Προχώρα παράλληλα να βρεις άλλη.
Για ακόμα σκληρότερο στομάχι (αν βγάζεις μπαρούτι όταν ανασαίνεις), σήκω και φύγε χωρίς εξηγήσεις.
Κάποια μέρα θα με ευγνωμονείς μάγκα μου. Αυτά.

Υ.Γ Κι αν δεν μασάς απολύτως τίποτα, ζωγράφισε την μαγική λέξη από "π" (χωρίς να την πεις)
που όλες φοβούνται να ακούσουν αλλά οφείλουμε να λέμε όταν παίρνουμε λαβή.
Κάντο σαν να πίνεις ένα ποτήρι νερό και φύγε. Απλά και ψύχραιμα. Έτσι!

Σόρρυ αλλά τι ήθελες να σου πω με αυτά που κατέθεσες;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Όταν λέω πατσαβούρας δεν εννοώ εξωτερικα, ανέλυσα τι εννοώ. Την άλλη που παντρεύεται κάποιον ως τελευταία της επιλογή επειδή έχει σουρωσει και δεν την πλησιάζει κανένας από αυτούς τους ωραίους που θέλει. Είναι μαζί με αυτόν και σκέφτεται τον πρώην που είχε στα 25της. Αυτό θεωρώ πατσαβούρα
Το ιδιο μπορει να συμβαινει με με εναν 30+ ομως να παντρευεται μια συνομήλικη του ενω και αυτος να ονειρεύεται την 25 αρα που τα ειχε στα 25 του μαζι της! Οποτε και αυτος πατσαβούρης ειναι με τα λεγόμενα σου.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.
Ο γαμος μας με την καλη μου θα γινοταν αρχες Ιανουαριου 2020. Απο το Νοεμβριο του 2019 υπηρχαν περιπου 5 αναζητησεις στο facebook καθως και στο messenger της συντροφου μου για ενα συγκεκριμενο αντρικο ονομα. Επισης τον ιδιο μηνα (11.2019) ανακαλυψα οτι η συντροφος μου διαχειριζοταν ανενεργο προφιλ συγγενη της (κατι που ποτε δεν μου ειχε αναφερει) και εκανε αναζητησεις στο προφιλ του πρωην συζηγου της. Να τονισω οτι το ονομα που αναζητουσε απο το δικο της προφιλ δεν ηταν του πρωην συζηγου της. Ευλογα ζητω εξηγησεις για τα 2 παραπανω, η απαντηση που πηρα ηταν οτι τον πρωην συζηγο τον εψαχνε διοτι ηθελε απλα να δει εαν συνεχισε τη ζωη του και ηταν βλακεια εκ μερους της οτι το εκανε και μαλιστα απο αλλο προφιλ... Σχετικα με το θεμα του αλλου αντρικου ονοματος που εψαχνε προσφατα απο το προφιλ της (5 τουλαχιστον αναζητησεις μεσα σε 2 μηνες) μου ειπε οτι απλα ηταν ενας παλιος συναδελφος που ηθελε να δει κατι στο προφιλ του σχετικα με το χωρο εργασιας του (στον οποιο εργαζοταν και αυτη παλαιοτερα..). Με κατηγορησε μαλιστα για ελλειψη εμπιστοσυνης, παρολα αυτα οταν τη ρωτησα "γιατι τον εχεις ψαξει 5 φορες και οχι 1, και γιατι τελικα δεν ειδες αυτο που ηθελες, το επαγγελματικο, αμεσως μα συνεχισες να ψαχνεις αυτο το ονομα;". Η απαντηση ηταν οτι εγινε τυχαια (!). Φτανουμε 4 ημερες πριν το γαμο οπου αποφασιζουμε να φτιαξουμε μια "επαγγελματικη" καρτα για τη συντροφο (ειναι καθηγητρια και κανει ιδιαιτερα) και να την προωθησουμε σε συναδελφους στον κυκλο μας με στοχο να ενημερωσουμε για την προοπτικη καποιων ενδιαφερομενων (πχ νεοι μαθητες κοκ). Ο συγκεκριμενος συναδελφος της (αυτος που εψαχνε) με το που λαμβανει την επαγγελματικη καρτα απαντα σε ακρως χαλαρο και φιλικο υφος το εξης: "Μπα, τι εγινε βρε; Μου στελνεις τη νεα σου επαγγελματικη καρτα για να δω οτι πλεον εχεις 2 επωνυμα και να υποθεσω οτι παντρευεσαι;;". Με το που βλεπει την απαντηση αυτη, η συντροφος μου αρχιζει να βγαινει εκτοσ εαυτου, κλεινει αμεσα το λαπτοπ και φευγει απο το σπιτι μας μεσα σε δευτερολεπτα, σχεδον σαν κυνηγημενη. Την παιρνω τηλεφωνο και ρωταω "γιατι εγινε ολο αυτο" και μου απανταει με απειλες του στυλ "χωριζουμε και θα καταγγειλω οτι στελνεις απο το προσωπικο μου προφιλ μηνυματα σε τριτους, επειδη φανταζεσαι πραγματα... Θα σε καταγγειλω και στην αστυνομια (!) μα και στην πρωινη σου δουλεια (!)". Εχω μεινει αφωνος, οταν σε λιγη ωρα δεχομαι επισκεψη απο τη μητερα της μαζι με τη συντροφο, οι οποιες με κατηγορουν οτι μπαινω σε προσωπικα δεδομενα και αυτο απαγορευεται, οτι κατηγορω την κορη της (η πεθερα ελεγε) ως ανηθικη και οτι θα με καταγγειλουν και οι 2! Εξηγω οτι δεν εκανα τιποτε αλλο παρα να στειλω σε ολους τους ενδιαφερομενους μια απλη επαγγελματικη καρτα και οτι το ειχε εγκρινει αυτο η συντροφος μου με μεγαλη της χαρα αρχικα. Με διαξευδουν και οι 2 (!) και πλεον εκτοξευονται προς εμενα απειλες και εκβιασμοι που δεν τολμω καν να αναφερω. Το χειροτερο ολων ειναι οτι τελικα το συγκεκριμενο ατομο για το οποιο εγινε ολο αυτο (ο συναδελφος) δεν ηταν απλα συναδελφος μα πρωην συντροφος επι 3,5 ετη της συντροφου μου. Τον γνωριζε προσωπικα η πεθερα μου αφου 3.5 χρονια ειναι μια αρκετα μεγαλη χρονικα περιοδος, ηταν μαζι μεχρι το 2012, αρκετα χρονια πριν αφενος μα ηταν ενας πρωην που ποτε δεν ειχε αναφερει η συντροφος μου. Σημαντικη λεπτομερεια: η ιδια η συντροφος μου μου ειχε τονισει παλαιοτερα οτι στο facebook της δεν ειχε ποτέ διατηρησει στους φιλους της καποιον πρωην της, διοτι θεωρουσε οτι δεν ειναι σωστο να υπαρχουν πρωην σε οποιοδηποτε κοινωνικο δικτυο και το ιδιο απαιτουσε και απο εμενα. Τελος, να σημειωθει οτι οχι απλως υπηρχε ο συγκεκριμενος στο προφιλ της μα υπηρχε και ανταλλαγη απο 'likes" το τελευταιο 6μηνο, με τελευταια τετοια την περιοδο οπου ειμασταν διακοπες (8.2019). Ακουω γνωμες

Θα σου πω οτι είναι μεγάλο λάθος που έψαχνες τις αναζητήσεις της...αλλά πάνω στο λάθος σου, βγήκε στην επιφάνεια το τσίρκο της γυναίκας που προετοιμαζόσουν να παντρευτείς . Ουδέν κακό,αμιγές καλού υποθέτω.Απλά σε μελλοντικές σχέσεις απέφυγε το,είναι υπερβολικός έλεγχος. Τώρα εαν είχες υποψίες ή είχε πέσει τυχαία κάτι στην αντίληψη σου και ήθελες να το ψάξεις περαιτέρω το καταλαβαίνω,αλλά στο άκυρο,δεν λέει .

Η εικασία μου είναι οτι κάτι έπαιζε με τον τυπά πίσω απο την πλάτη σου.Ταυτόχρονα εσύ είδες πράγματα που δεν έπρεπε,και βρήκε αφορμή να σε κατηγορήσει για ανυπόστατες μαλακίες, ώστε να σε χωρίσει άμεσα.Προφανώς δεν γυρνάς να ρίχνεις απειλές για αστυνομίες,ούτε χωρίζεις άμεσα,ούτε φεύγεις απο το σπίτι όπως έκανε εκείνη, όταν πρόκειται να παντρευτείς τον άλλο,είναι πολύ ύποπτο. Ακόμα και εαν δεχτούμε οτι παρεξήγησε(που δεν το πιστεύω) το ίδιο ύποπτη είναι μια τέτοια συμπεριφορά .Δεν υπάρχουν πολλά να πούμε,η γυναίκα είναι ψεύτρα και τρελή εαν είναι όπως τα λες,γενικά κακός συνδυασμός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Είναι απίστευτο πραγματικά. Είναι σαν τρολο-θέμα. Πώς γίνεται μετά από ότι κατέθεσε ο μάρτυς
νηματοθέτης να ζητά γνώμες; δεν έχει σκίσει ακόμα τα ρούχα του με ότι έζησε; που είναι; ζει;
η ζωή μας έχει διδάξει ότι όταν ένας άνδρας ή μια γυναίκα παραμένουν προσκολλημένοι στο παρελθόν
είναι τεράστιο λάθος να ξεκινούν καινούργιες σχέσεις γιατί ποτέ δεν ξέρουν ποιον ή ποια έχουν απέναντι
στην νέα σχέση και πως θα αντιδράσουν σε χονδρές μαλακίες.
Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι πολιτισμένοι με την γλυκιά έννοια της λέξης και αρκετοί μάλιστα
πιστεύουν ότι ο πολιτισμός είναι προχωρημένο στάδιο της βαρβαρότητας.
Και μοιραία φέρονται αλλιώς στα κρίσιμα. Λίγα λόγια, μπόλικη ξεφτίλα και ολική διαγραφή.
Ζουν ανάμεσά μας. Προσωπικά τους θαυμάζω.
Είναι απίστευτο που πλάκωσε κι η πεθερά με απειλές και αστυνομίες.
Μόνο ακροβολισμένους εκτελεστές και λυκάνθρωπους δεν είχαμε στο θέμα.
Για να εκτονώσουμε το κλίμα ας φωνάξουμε την φρουρά γιατί κάπως έτσι πρέπει να αισθάνεται
ο νηματοθέτης κι εννοώ την ενορχηστρωμένη επίθεση που δέχτηκε από την τύπισσα.

Να φύγει το βίντεο...

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top