Harry Potter Kinder Joy Quidditch 2024 Κωδικοί

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
*** Harry Potter Quidditch Κωδικοί 🔥 ***

Δεν ξερω αν τα κάνατε και πέρυσι συλλογή, αλλά βγήκαν νέα αυγά harry potter kinder joy με θέμα τo quidditch και μόλις άρχισαν να έρχονται στα ελληνικα ράφια τα πρωτα αυγά.

Για να διευκολυνθουμε στη συλλογή, όποιος μπορεί και θέλει, ας κρατάει τους κωδικούς από τα αυγά και να τα γράφει με σχόλιο από κάτω ώστε να συγκεντρώνουμε όσους περισσότερους κωδικούς μπορούμε!

Παρακαλώ τους κωδικούς να τους βάζετε πλήρως πχ στη μορφή G1 14 S0 και στην περιγραφή της φιγούρας να είστε αναλυτικοί, καθώς στις νέες φιγούρες είναι λίγο περίεργες οι ονομασίες, ώστε να είναι κατανοητό ποιά φιγούρα ακριβώς εννοείτε.

Ενδεικτικά, για να έχουμε κοινές ονομασίες, πέρα από τις φανερές funko pop φιγουρες (+ προφανώς τον χρυσό Χάρι), τα αξεσουάρ εγώ τα ονομάζω ως εξής:
1) Malfoy στιλο (αυτο που εχει το κεφάλι του μαλφόι και χιαστί από κάτω δύο σκουπόξυλα)
2) Luna usb (το κίτρινο μαύρο σα βραχιόλι που είναι για να πιάνει καλώδια και πάνω έχει το κεφάλι της luna με λιοντάρι σκούφο)
3) Malfoy usb σκούπα
4) Harry usb σκούπα
5) Ron popit (antistress)
6) Weasleys popit (antistress)
7) Harry popit (antistress)
8 ) Malfoy πύργος
9) Hermione πύργος
10) Ginny πορτοκαλί συνδετήρας-σελιδοδείκτης
11) Ginny στιλό κίτρινο
12) Ron θήκη στρογγυλή (που μέσα μπαίνουν κάτι στρογγυλά χαρτάκια)
+ 13) Και τέλος υπάρχει ένα αναδιπλούμενο κίτρινο harry stand για να βάζεις κάτι στο κέντρο να στέκεται αλλά δεν ξέρω αν αυτό θα έρθει στην Ελλάδα

Καλή συλλογή να έχουμε!

FB_IMG_1709265003387.jpg
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
πέρασαν τόσα χρόνια και εξακολουθεί να πουλάει τα πάντα ο Χαρυ Πότερ. Μπράβο στην κυρία Ροουλινγκ για την επανάσταση στην παιδική λογοτεχνία και στη ζωή μας.
Τα έχω διαβάσει όλα και στο τελευταίο κάποια κεφάλαια 2η φορά. Ανήκω στους χαρυποτεριστές που διάβαζαν μες στη νύχτα. Δεν στεκόμουν βέβαια στο κρύο στα βιβλιοπωλεία. Το αγόραζα την άλλη μέρα
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
έχετε βρει τα νέα αυγά πουθενά Θεσσαλονίκη; Σε τι σουπερμαρκετ και ποιά περιοχή;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ωραία συλλογή αλλά με εκνευρίζουν αυτά τα αυγά. Γιατί δεν τα βάζουν στα κλασσικά kinder αυγά;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Ωραία συλλογή αλλά με εκνευρίζουν αυτά τα αυγά. Γιατί δεν τα βάζουν στα κλασσικά kinder αυγά;
υπαρχουν ενα σωρο αυγα συλλογες
harry potter, natoons, DC, τα απλά κλπ
Ειναι ειδικη συλλογη kinder joy με θεμα χαρι ποτερ
εμενα με αρεσουν οι συσκευασιες τους
περσι ηταν μπλε
φετος ειναι κοκκινο

1709309623214.png
1709309607029.png
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Δεν μιλάω για τη συσκευασία αλλά για το ίδιο το προϊόν. Το Joy.
View attachment 130215

Αντίθετα η κλασική kinder εκληξη είναι πολύ καλύτερη.
View attachment 130216
το γλυκο;
ναι το κανανε ετσι και το σπασανε σε δύο μερη για ασφαλεια
επειδη τα παιδακια μπορει να καταπιναν το παιχνιδι το πλαστικο επειδη ηταν μεσα στο γλυκο
νομιζω και γιαυτο σε καποια φαση ειχαν απαγορευτει στην αμερικη
ενω με το joy ειναι σε ξεχωριστο τμημα
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Όχι δυστυχώς.Τα παίρνω στα τύχη.Πετυχα χρυσό Χαρι και διπλό Χάγκριντ
Οταν ξαναπάρεις εάν δε σου κάνει κόπο, σημείωσε τους κωδικούς όταν τα ανοίγεις και γραψτους και εδώ αν θέλεις 😊 θα βοηθήσει πολύ και τους υπόλοιπους στη συλλογή τους.

Γενικά οι κωδικοί βοηθάνε, δίνουν μια εικόνα του τι μπορεί να πετύχεις μέσα, πιθανότατα
Μάλιστα αρκετοί ειδικά στο εξωτερικό έχουν κάνει ολόκληρες λίστες με κωδικούς και σε ποιες φιγούρες ενδεχομένως αντιστοιχούν.

Φαντάζομαι ξερεις ποιους κωδικούς εννοω ετσι; Είναι σε δύο μέρη, και στο πάνω και στο κάτω αυγό, της μορφής πχ S1A ή G1 το ενα και το άλλο πχ 14 S0 οπότε ο συνολικός κωδικός είναι πχ S1A 14 S0 ή G1 14 S0 κλπ
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη έχει Σκλαβενίτη Εθνικής Αντιστάσεως, Πυλαίας, Ευκαρπίας, Δελφών και Τούμπας
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
τι γλυκούληδες που είστε! Μ αρεσει που είμαστε ενήλικες και κάνετε συλλογή από παιχνιδάκια. Εχετε αγνή ψυχούλα.
να πω και ένα ανεκδοτο, ελπίζω η διαχείρηση να το αφήσει

Πάει ένα ζευγαρι για γκολφ και κατα λάθος σπάνε ένα τζαμι σε διπλανό σπίτι. Πάνε να το πληρώσουν, χτυπούν την πόρτα και βγαίνει ένας τυπος γενειοφόρος. Τους λέει <είμαι ενα τζινι, που με ελευθερώσατε και θα κάνουμε από μια ευχή και θα τις πραγματοποιήσω όλες. Λέει η γυναίκα <θέλω να αποκτήσω σπίτια πολλά>. <εντάξει, αύριο θα σου έρθουν πολλά συμβόλαια σπιτιών>. Λέει ο άντρας <θέλω πολλά λεφτά>. <Εντάξει, αυριο θα είναι όλες οι τσεπες των παντελονιών σου, γεμάτες λεφτά>. <Και τωρα η δική μου: θέλω να κάνω σεξ με τη γυναίκα σου>, λέει το τζίνι. Αρχικά ο σύζυγος δεν ήθελε, αλλά μετά από πίεση της γυναίκας και του τζινι, δεχτηκε ένα σύντομο σεξ, προκειμένου να πραγματοποιηθούν οι ευχές τους. Αυτοί όμως αργούσαν και πήγε ο σύζυγος να δει, τι γίνεται. Βλέπει λοιπόν το ζευγαρι να ξεκουράζεται στο κρεβάτι και να ρωτά το τζινι τη συζυγο <πόσων χρονων είναι ο άντρας σου;> <40> λέει αυτή. <Και πιστεύει ακόμα σε τζίνια;>
:stunned:

Καλούτσικά μου και σεις είστε η γενιά του χαρυ πότερ γλυκούληδες, παρά τα 40 σας (και γω τα 58 μου). Θα έρθω να σας πάρω με τη σκούπα, να πετάξουμε!:bigarmhug:vampire:<3
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top